10 червня в читальній залі Політехнічного технікуму відбулась зустріч із військовими-добровольцями, які воюють на Сході України, та волонтерами, які є для нашої армії надійним тилом Сьогодні більшість українців об’єднує одне прагнення – перемогти російського агресора та жити у незалежній країні під мирним небом.

Про тих, небагатьох, хто живе звичайним життям, роблячи вигляд, що нічого страшного не відбувається, згадувати не будемо. І в той час, поки одні патріоти України (як військовослужбовці Збройних сил України, так і вояки добровольчих батальйонів) зі зброєю в руках протистоять ворогові, інші створили і активно підтримують другий фронт, волонтерський, ставши для української армії справжніми янголами-охоронцями. Про це йшлося під час зустрічі студентів Політеху з трьома військовими добровольчих батальйонів, активістами Конотопського осередку «Правого Сектора»: 19-річним Іллею, який в недалекому минулому воював у батальйоні «ОУН», а зараз перейшов до полку «АЗОВ», 22-річним Юрієм з Куреня УНСО та 33-річним Сергієм з Добровольчого українського корпусу.

Рік тому ці хлопці ходили вулицями нашого рідного міста, двоє – коридорами цього навчального закладу… За словами хлопців, перед черговою поїздкою на Схід вони погодилися на цю зустріч, аби донести до молоді, що Україна сьогодні, як ніколи, потребує їхньої допомоги, а також подякувати волонтерам і всім небайдужим конотопцям за підтримку та допомогу. Вона буває різною: одяг, харчі, ліки, але найдорожчими для військовослужбовців, які воюють на Сході, є дитячі малюнки і листи, а ще речі, зроблені власними руками: в’язані шапки, шкарпетки і балаклави, обереги і навіть маскувальні сітки, кікімори – захисні костюми для снайперів і розвідників, які волонтери плетуть власноруч, з кожною ниточкою вплітаючи у них віру в Перемогу.

Чимало слів вдячності під час заходу було сказано на адресу активістів волонтерського руху, для яких збір допомоги військовим та регулярна доставка її на передову вже стали звичною, хоча й доволі ризикованою справою. Запрошені на зустріч представники громадських волонтерських організацій: Оксана Динник, Інна Ілюсіна, Сергій Безлюдний і Олег Сіваш, а також керівник Конотопського осередку «Правого Сектора» Євген Горлач розповіли про свою діяльність і звернулися до жителів міста з проханням долучатися й допомагати своїм землякам, які воюють на Донбасі. До цього закликав і клірік Собору Різдва Пресвятої Богородиці отець Степан, який звернувся до присутніх і як священник, і як волонтер, який активно допомагає армії. У свою чергу, студенти ПТ КіСумДу підготували та вручили бійцям-добровольцям зроблені власноруч обереги у вигляді янголів, а також два прапори України, на яких наприкінці зустрічі всі бажаючі залишили свої побажання для наших хлопців, які невдовзі знову відправляться в зону АТО.

Тож побажаємо мужнім захисникам Перемоги і скорішого повернення додому. Волонтерам же – низький уклін за добрі серця та невтомні руки!