У рамках участі в Угоді Мерів, відповідно до завдань Плану дій сталого енергетичного розвитку м.Конотоп на період до 2020 року, з 15 червня 2015 року у місті будуть проведені заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW):

16.06.2015 – акція: «Енергозбереження у родині!» (ДНЗ№10 «Ялинка»).

Ознайомлення дітей із різними аспектами енергозбереження та виховання у них бережливого ставлення до енергоресурсів. Проведення інтерактивних ігор для дітей та батьків.

 16-18.06.2015 – акція у міському електротранспорті: «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!».

16 червня у міському електротранспорті розпочинається виставка дитячих ти родинних малюнків під гаслом: «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!».

Дана виставка проводитиметься з метою популяризації соціально значимого та екологічно чистого виду громадського транспорту у місті – трамваю.

Виставка триватиме до 18 червня, тому усі бажаючі матимуть змогу ознайомитися з дитячим поглядом на екологічний транспорт.

Малюнок, який став переможцем загальноміського конкурсу серед дошкільних навчальних закладів буде розміщено на біг-борді у районі Конотопської гімназії.

 17.06.2015 – Радіо вікторина, у рамках проекту «Зміни лампи – Зміни світ!».

Дана програма ініційована Конотопською гімназією, спільно з відділом освіти  міської ради, за підтримки управління економіки міської ради та Конотопського району електромереж з метою привернення уваги суспільства до проблемних питань енергоефективного освітлення; активізації зусиль міської влади, активу галузі освіти, громади міста щодо збереження навколишнього середовища, зробивши їх більш комплексними та ефективними; вироблення конкретних дій  щодо  заміни  застарілих  типів освітлення  на  сучасні,  більш  дружні  до  довкілля.

 17.06.2015 – акція: «Апсайклінг: дамо речам друге життя!».

Проведення у пришкільних дитячих таборах відпочинку показу оригінальних дизайнерських ідей для виготовлення речей (елементи одягу) з відпрацьованої сировини (пластикові пляшки, пінопласт тощо), екоречей (використання натуральної тканини – мішковина, марля тощо). Популяризація бережливого ставлення до природи.

 23.06.2015 – акція:  «Ввімкни екологічно безпечне майбутнє!».

Акція проводитиметься активістами з числа студентської молоді за підтримки міської ради. Передбачається інформування населення шляхом безпосереднього діалогу та розповсюдження спеціальних буклетів-порадників (наліпок, листівок) про енергоефективні технології у сфері освітлення.

Крім того, відбудеться розміщення тематичної інформації на біг-бордах.

 Довідково: Європейський тиждень сталої енергії є частиною заходів провідної ініціативи Європейського Союзу «Угоди Мерів», яка з часу свого виникнення, в 2008 році, здійснює заохочення та підтримку місцевих органів влади в запровадженні сталого енергетичного розвитку.

Місто Конотоп приєдналося до «Угоди Мерів» у липні 2011 року.