Житлово-комунальна галузь є чи не найпроблемнішою в діяльності будь-якого міста і країни в цілому. Але, незважаючи на брак фінансування, зношеність житлового фонду та інші невирішені на сьогодні проблеми, підприємства ЖКГ на місці не стоять. Незабаром завершиться перше півріччя. Підіб’ємо підсумки того, що вдалося зробити комунальникам за цей час.

Дороги

У березні-квітні цього року працівники філії «Конотопський райавтодор» на 90% виконали роботи з поточного ремонту доріг по центральним вулицям міста: пр.Миру, вулицях: Свободи, Клубна, Генерала Тхора, Свердлова, Сумська, Батуринська, Бр.Радченків, Димитрова, Металістів та інших. Виконані роботи з планування профілю ґрунтових доріг по вулицях приватного сектору, де здійснюється рух маршрутного автотранспорту.

У травні та червні філією «Конотопський райавтодор» був проведений капітального ремонт та реконструкція найбільш проблемних ділянок доріг, по вулицях, де ходить маршрутний автотранспорт: по вул. Комсомольській, вул. Ніжинській та вул. Мічуріна. В результаті проведених робіт заасфальтовано близько 6842 м2 дорожнього покриття на загальну суму близько 3 млн. грн.

Також, згідно зі зверненнями депутатів міської ради, в червні цього року філією «Конотопський райавтодор» були виконані роботи з будівництва тротуару по вул. Механічній у мікрорайонні «Загребелля».

 

Озеленення

Чимала робота проведена й щодо озеленення міста. Зокрема, з початку року було видалено 62  дерева (аварійних і згідно з чергою). Звернення щодо видалення таких дерев розглядаються комісійно, з виїздом на місце, за участі представника Державної екологічної інспекції в Сумській області.

Триває робота з покосу трави. Вже покошені зелені зони на пр. Леніна, пр.Миру, вулицях: Бр.Радченків, Успенсько-Троїцькій, Волочаївській, Батуринській, Лісового, Клубній, Ватутіна. Ці роботи здійснює КП «Флора». Силами працівників житлово-експлуатаційних підприємств підтримуються в належному стані прибудинкові території.

У квітні-травні цього року було висаджено 496 саджанців дерев і кущів: на Меморіалі Слави, на пр. Миру, пр. Леніна, в колишньому парку «Луначарського», на вулицях: Конотопських партизан, Генерала Тхора, Сумській та Успенсько-Троїцькій. Це такі кущі й дерева, як: дуби, калина, береза, катальпа,  липа і ялина. За висадженими рослинами проводиться догляд і полив, відповідно до погодних умов.

Дбають комунальники і про квітники та клумби. За цей час було висаджено 20950 штук розсади квітів: цениразії, агератуму, портулаку, шавлії, тагетису, віоли, хризантеми, георгін, простої та елітної петунії, газанії, бальзаміну, майор та бігонії. За ними, так само як і за деревами та кущами, здійснюється догляд і полив.

Цього року асортимент висаджених квітів був значно урізноманітнений. Проте замість вдячності від жителів міста комунальники отримують періодичні крадіжки саджанців і розсади квітів. Якщо в минулому році злодії неодноразово посягали на троянди, висаджені біля будівлі міської ради, то цього року не гребують й іншими квітами з сусідніх квітників. Як результат – чи не кожна клумба навколо адмінбудівлі має «лисі» місцини. І хоча працівниці КП «Флора», які й здійснюють висадку рослин та догляд за ними, постійно підсаджують розсаду на місце вкраденої, вигляд у квітника вже не такий, як потрібно. Періодично зникають і саджанці кущів та дерев.

У цьому контексті хотілося б нагадати, що на будівлі міської ради встановлено камери спостереження, тож той, хто попадеться на гарячому, одним соромом не відбудеться. За подібне хуліганство притягують до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Освітлення

Постійно утримується комунальниками і мережа вуличного освітлення: замінюються лампи розжарювання, ремонтуються світильники. Крім того, тривають роботи з поточного ремонту мереж вуличного освітлення. Вже зроблене освітлення по вулиці Рябошапка, 4, та по 1-у провулку вулиці Козацької. Розпочаті роботи по вулиці Бр.Степняків, Постишева, 3-у провулку вулиці Дзержинського.

Благоустрій

На території м. Конотоп повністю організовано збирання та вивезення твердих побутових відходів, як в багатоквартирному, так і в приватному секторі. Для конкурентоспроможності на ринку даних послуг сьогодні в місті вивезення твердих побутових відходів здійснюють  6 приватних підприємств. Розпочата робота по впровадженню роздільного збирання ТПВ за морфологічним складом. Наразі для цього обладнано два спеціальні майданчики. Планується обладнати контейнерами для роздільного збору ТПВ 6 сміттєзбиральних майданчиків.

Але, незважаючи на це, не всі мешканці міста укладають договори на вивезення твердих побутових відходів, викидаючи сміття, де прийдеться, тим самими створюючи стихійні сміттєзвалища. Тільки за цей час комунальники прибрали 18 таких сміттєзвалищ. При тому, що витрачені на це кошти  можна було б направити на інші потреби благоустрою міста.

Стан оплати за житлово-комунальні послуги

Протягом першого півріччя 2015 року населенням міста було сплачено за житлово-комунальні послуги 28508,40 тисяч грн., що становить 90% від нарахованої суми (31852,30 тисяч грн.). У цю суму входять оплата за спожите тепло, водопостачання та водовідведення, а також за утримання житлового фонду. Сума заборгованості населення по сплаті за житлово-комунальні послуги сьогодні перевищує 3 мільйона гривень (3343,90 тисяч грн.). Левову частку цієї цифри становить борг за тепло.

Звертаючись до конотопців, хочу закликати жителів міста вчасно сплачувати за спожиті природні блага, адже в умовах обмеженого фінансування для стабільного функціонування житлово-комунального господарства сумлінне ставлення населення до оплати за отримані послуги набуває вирішального значення.