Нещодавно у центрі нашого міста біля Політехнічного технікуму і Конотопського інституту СумДУ просто неба пройшла акція патріотичного спрямування «Я – ВОЛОНТЕР» під гаслом «ТЕПЛО СЕРДЕЦЬ – СОЛДАТАМ УКРАЇНИ», ініційована студентським парламентом Конотопа з метою єднання мешканців міста та району заради спільної перемоги, заради підтримки та допомоги учасників АТО, їхніх родин, переселенців із зони бойових дій.

Відкриваючи благодійну акцію, директор Конотопського інституту СумДУ, депутат міськради Віталій Бібик запросив усіх небайдужих долучитися до цієї гідної справи, підтримати ініціативу студентської молоді. «Те, що ми можемо зробити, ми маємо зробити. Руками, думками і зусиллями, – сказав Віталій Бібик. – 18 наших студентів служать сьогодні у Збройних Силах України. Захищають країну також і наші працівники. Ми маємо допомогти їм, чим можемо».

Спільною молитвою «за Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ» закликали усіх присутніх до єднання ієреї собору Різдва Пресвятої Богородиці Степан Кузь та Анатолій Іллюсін.

На акції була представлена діяльність волонтерів Конотопщини, і кожен охочий, незалежно від віку, роду діяльності, політичних переконань, міг відчути себе волонтером та зробити свій внесок у підтримку воїнів АТО. Зокрема, учасники акції навчилися плести маскувальні сітки та захисні костюми (т.зв. «кікімори»), робити для українських солдатів обереги у вигляді ляльок-мотанок та янголят. Людмила Голуб (мешканка м. Бахмач), яка власноруч в’яже сітки для конотопських волонтерів, провела майстер-клас для всіх охочих цьому навчитися.

До уваги відвідувачів були представлені боєприпаси, набої та інші «експонати», привезені безпосередньо із зони АТО на виставці, організованій ГО «Самооборона Конотопа».

Виставка «Разом до перемоги» громадської ініціативи «Я волонтер» красномовно розповідала про діяльність численних конотопських волонтерів, про те, чим конкретно конотопці допомагають нашим захисникам. Учасники акції могли не лише побачити сухі борщі та супи, які «сушільні команди» жінок нашого міста відправляють на передову, а й скуштувати їх. Наймолодші учасники заходу мали змогу взяти участь у конкурсі малюнка на асфальті, зробити листівку-малюнок або оберіг солдатові.

Вихованці пришкільних таборів загальноосвітніх шкіл № 2 і № 7 натхненно підійшли до цих завдань, тому вже за півгодини після початку акції подвір’я КІСумДУ майоріло різноманітними патріотичними малюнками: синьо-жовтими прапорцями, гронами калини, а також яскравими квітами й усміхненими сонечками. Діти намалювали те, про що зараз мріє весь український народ, — мир і щастя у нашій Батьківщині.

Підтримували гарний настрій та дружню атмосферу єднання учасники концертної програми «Пісня буде поміж нас»: вихованці ДМШ № 2 – Аня Осадча та Микита Іващенко (керівник – Вікторія Осташко), вокалісти медичного училища (ансамбль «Мальви», керівник – Тетяна Цимбал) і політехнічного технікуму КІ СумдУ (керівник – Лілія Бібик), які дарували учасникам акції свої дзвінки голоси, свій талант і відомі пісні українських виконавців.

Представники конотопського осередку «Вільного козацтва України» і вихованці «Молодої Січі» пригощали учасників акції смачним козацьким кулішем. А вгамувати спрагу у спекотний літній день можна було скуштувавши прохолодних напоїв, яких обачливо наварили та якими гостинно пригощали усіх дівчата п/п Журавель Т.М.

Учасники акції мали змогу написати свої побажання нашим військовим на прапорах України, які конотопські волонтери пообіцяли доставити на передову. Багато цікавих і креативних ініціатив народилися прямо в ході акції, одна з них «музичний прапор» від вокалістів Політеху та медичного училища для хлопців, які й на передовій у хвилини тиші співають.

Цього дня в центрі нашого міста панувала атмосфера злагоди та взаєморозуміння, бо дорослі й діти, військові та цивільні, молоді та сиві говорили однією мовою – мовою єднання.

Організатори благодійної акції «Я – ВОЛОНТЕР» висловлюють щиру вдячність усім без виключення небайдужим мешканцям нашого міста, закладам, установам і підприємствам, громадським і волонтерським організаціям, хто підтримав дану ініціативу, долучився до заходу на етапах його організації, підготовки та проведення. Голові фонду «Рідний край» Талалі С.М. (були передані 10 аптечок (НАТОвських) представникам «Самооборони» і матеріальна допомога громадській ініціативі «Я волонтер» на потреби в їх діяльності), ГО «Агент» в особі О. Сиваша, п/п «Офісцентр» в особі Д. Гланца, п/ п «Берека», п/п «Янчук» в особі І. Янчука, п/п Жигульовцев в особі Ю.Жигульовцева, магазину «Дельта» в особі О.Пушкарьова, магазину «Шанс», Ірині Крутоголовій, В.І.Яроцькому, студентам і викладачам ВПУ № 4, Політеху та КІ СумДУ, працівникам міської дитячої бібліотеки, а також усім небайдужим мешканцям нашого міста (від молодшого до пенсійного віку), які долучилися до спільної, важливої, корисної справи, залишивши цього дня в інститутському сквері часточку своєї небайдужої до долі країни душі.