The EU4Energy Initiative covers all EU support to improve energy supply, security and connectivity, as well as to promote energy efficiency and the use of renewables in the Eastern Partner countries Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine. It does this by financing projects and programmes that help to reform energy markets and to reduce national energy dependence and consumption. Over the longer term, this makes energy supply more reliable, transparent and affordable, thus reducing energy poverty and energy bills for both citizens and the private sector.

                                                                                  

26.09.2019
Візит експертів проекту “CoM-DeP”
P261P262
26 вересня 2019 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти»
(CoM-DeP), у складі технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено
заключну інспекцію виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого
здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів
м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).
Спільно з проектною командою міста, технічним та авторським наглядом, представниками
підрядної організації, експерти відвідали об’єкт, оглянули виконані роботи з утеплення фасаду та
цоколю.
Крім того, відбулася стартова зустріч з відповідальними виконавцями за проектним об’єктом
«Реконструкція будівлі Конотопської гімназії Конотопської міської ради Сумської області по
вул.Бр.Радченків, 21 (підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп)

(коригування)»

14.08.2019
Енергоефективна реконструкція дитячого садочку №10 триває!
img124124142125
У рамках впровадження завдань проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої
сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,
здійснюється реконструкція будівлі ДНЗ №10 «Ялинка».
Вже здійснено утеплення фасаду будівлі, завершуються роботи з утеплення цоколю та
влаштування вимощення.

02.08.2019
Енергоефективна реконструкція дитячого садочку №10 триває!  

   20190802_084445 20190802_085012

У рамках впровадження завдань проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, здійснюється реконструкція будівлі ДНЗ №10 «Ялинка».
Майже завершено утеплення фасаду будівлі, виконуються роботи з утеплення цоколю та влаштування вимощення.

23.07.2019
Живи енергоефективно!
poster331

 

 

17.07.2019

Екологічне виховання триває!

12234345 На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у дитячих садочках проводяться виховні заняття з питань енергозбереження та екології.

Мета – формування у дітей основ енергозбереження та розвиток пізнавального інтересу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08.07.2019


День без поліетилену!

13131414132

У рамках Дня відмови від поліетиленових пакетів, що проходив 3 липня 2019 року, дитячий садочок №10 «Ялинка» долучився до всеукраїнської акції «День без поліетилену».

ДНЗ №10 «Ялинка» як учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, переймається питаннями збереження довкілля.

Сьогодні поліетилен є невід’ємною частиною сучасного життя. Кожна людина користується ним щодня, адже він входить до складу пакетів, одягу, пластмасових виробів, обгорток на цукерках, пляшок з-під мінеральної води, лінолеуму і тисяч інших предметів постійного вжитку. 
Поліетиленові пакети вилітають з сміттєвозів та звалищ, а потім забруднюють навколишнє середовище. У кращому випадку, поліетиленовому пакету може знадобитися 500 або більше років, щоб зруйнувалися всі найдрібніші частинки. Проте ці частки все одно продовжать забруднювати земельні і водні ресурси.
Кожен житель нашої Планети може зробити свій внесок у захист навколишнього середовища від поліетиленових пакетів. Є, як мінімум, чотири альтернативи використанню поліетиленових пакетів:
1. Екосумки – зручні та практичні. Їх виробляють з натуральних або синтетичних матеріалів із використанням відходів виробництва або вторинного сировинного матеріалу. Вони дуже міцні, їх можна легко прати й використовувати багаторазово. 
2. Плетені сумки-сіточки знову стають популярними, завдяки тому, що відмінно підходять для перенесення продуктів і товарів. Сьогодні сіточка – не тільки екологічна альтернатива пакетам, але й модний тренд: різнокольорові, капронові або бавовняні, довгі або маленькі – у продажу є великий вибір сумок-сіточок.
3. Паперові пакети, пакети з крафт-паперу, обгортковий папір – найпростіший варіант упаковування. Це екологічно чистий і безпечний продукт, він швидко перегниває на звалищі й не завдає шкоди природі. Зараз існують паперові пакети, розраховані на велику вагу, і в цьому плані вони анітрохи не гірші за поліетиленові пакети. 
4. Тканинні мішечки чудово підійдуть для сипучих продуктів (борошно, крупи, цукор). Вони набагато міцніші та надійніші за поліетиленові пакети та прослужать дуже довго. 

 

 

01.07.2019

 

 

Європейський тиждень сталої енергії (EUSEW) у місті Конотоп

 

 У цьому році заходи тижня також були приурочені до проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м. Конотоп», що впроваджується за рахунок грантових коштів Європейського Союзу.


77777773 Розпочався тиждень із спортивного змагання «Веселі старти!», в якому прийняли участь вихованці Конотопського центру дитячої та юнацької творчості. Захід організовано з метою популяризації здорового способу життя.

Еко-арт акція «Додай місту кольорів», стала яскравою подією  тижня сталої енергії. В рамках акції художники Конотопа, разом зі своїми вихованцями, створили зображення нашої Планети на центральній площі міста. Такий ековитвір мистецтва буде нагадувати всім, хто відпочиває чи просто проходить повз міський фонтан, що наше місто не є байдужим до проблем екології і активно приймає участь в енергозбереженні. Також паралельно було проведено майстер-клас з малювання загального тематичного малюнку та представлено виставку малюнків, з метою популяризації енергоощадного способу життя та використання відновлювальних джерел енергії.
Ще однією невід’ємною частиною заходів до тижня сталої енергії є тематична виставка «Енергомістечко». Педагогічним колективом та вихованцями станції юних натуралістів проведено майстер-клас з виготовлення еко-виробів із залученням всіх бажаючих. На захід завітала команда учнів-енергоменеджерів «ГЕФІАС» Конотопської спеціалізованої школи №2, що є учасником проекту «Школа енергії 2.0», які поділились досвідом використання приладів для енергоаудиту. Також на завершення заходу було проведено вікторину на тему енергозбереження та нагороджено переможців.
777771 7777772
 В рамках Тижня сталої енергії 2019, проведено конкурс авторського постеру «ЖИВИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНО!». Усі роботи учасників конкурсу були цікавими, кожна відрізнялась індивідуальним підходом та творчим баченням, тому було прийнято рішення створити загальний постер, який об’єднує ці роботи. 

 

 

19.06.2019

Інспекція робіт з реконструкції дитячого садочку №10 «Ялинка»

20190604_142617 20190619_10150419 червня 2019 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

20190619_101521

Спільно з проектною командою міста, технічним та авторським наглядом, представниками підрядної організації, експерти відвідали об’єкт, оглянули виконання робіт з утеплення фасаду та цоколю.  Під час зустрічі було обговорено та узгоджено ряд технічних дій для досягнення проектних завдань.

 Довідково: з метою незалежної оцінки якості будівельних робіт та нагляду за ними Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) запроваджено здійснення безпосередньої інспекції об’єктів та систему звітності, що передбачає  аналіз  виконання результативних показників та фотофіксацію. Закріплені за проектом експерти, крім функції контролю, здійснюють консультативний супровід та допомагають у визначенні оптимальних варіантів вирішення робочих питань, що виникають у процесі будівництва.

 

 

06.06.2019

Енергоефективну реконструкцію дитячого садочку №10 «Ялинка» відновлено!

У рамках впровадження завдань проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, до вересня 2019 року заплановане завершення реконструкції будівлі ДНЗ №10 «Ялинка».

3523452325   20190604_142617 

Серед раніше проведених робіт: утеплення покрівлі, заміна вікон та дверей, встановлення сучасної рекуперативної системи вентиляції, утеплення  8 фасадів з 12 існуючих.Протягом літнього періоду буде  утеплено решту фасадів будівлі, підвал і цоколь, влаштовано вимощення та навіси над підвалом, ганками.


29.05.2019

112233

Європейський тиждень сталої енергії EUSEW!

З 17 по 21 червня у місті проходитимуть заходи до Європейського тижня сталої енергії. Серед основних подій: спортивні змагання «Веселі старти» у пришкільних таборах; конкурс авторського постеру серед молоді «Живи енергоефективно!» (постер-переможець буде розміщено на біл-борді);  тематична виставка «Енергомістечко»; акція «Еко-арт: додай місту кольорів!». 

 

 

 

 

 

14.05.2019

Конотоп проходить оцінку енергоефективного проекту.

14 травня 2019 року відбувся робочий візит експерта від ETI Consulting  з оцінки  проектів з енергоефективності, що фінансуються з програм «Угода мерів» та Е5Р.

 З 2015 року у місті, за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, реалізується проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що передбачає утеплення будівель ДНЗ №10 «Ялинка» та міської гімназії, проведення інформаційно-комунікаційної кампанії з популяризації енергозбереження.

 _DSC3718У рамках візиту експерт зустрівся з секретарем міської ради та міською робочою групою проекту, оглянув вже впроваджені практичні енергозберігаючі заходи у ДНЗ №10: утеплену покрівлю, замінені вікна та двері, влаштовану рекуперативну систему вентиляції, утеплені  8 фасадів з 12 існуючих (роботи з утеплення решти фасадів та цоколю планується виконати до 31 серпня); ознайомлювався з програмною документацією,  результатами верифікації енергоекономії.

 На сьогодні фактична економія у садочку №10, за опалювальний сезон 2018-2019 років, склала 66,89 Гкал, що у грошовому еквіваленті становить 121,2 тис.грн. Після завершення повного комплексу робіт на об’єкті показники  енергоекономії зростатимуть.

 Протягом літа планується здійснити утеплення будівлі міської гімназії. Даний об’єкт є одним з найенергоємніших у місті, при цьому температурні режими майже не відповідають нормативним. На сьогодні проводяться відповідні процедури з визначення підрядної організації для здійснення реконструкції.

 

 

 

26.04.2019

 Вiдпрацьований матеріал може йти не лише на утилізацію, а й стати основою для унікальних речей.

          .

SM1901

 Що можна зробити з пластикового посуду чи поліетиленових пакетів? Садочок №10 «Ялинка» дав відповідь на дане питання показом дизайнерських робіт на дефіле з символічною назвою «Сміттєва мода 2019».

Тема екології та енергозбереження у вихованні є серед головних пріоритетів закладу, адже на базі садочку №10 «Ялинка» впроваджуються заходи проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

«Це дефіле ми присвячуємо всім тим, хто розкидає сміття. Можливо, це змусить задуматися та зупинить від засмічення наше улюблене місто», – організатори дефіле.

Умілим рукам майстринь підкорюється самий незвичайний матеріал для створення неповторних костюмів: пластикові стаканчики, пакети, газети, фольга, паралон…У якості моделей «гламурної моди зі світу екології» виступали діти та батьки, які охоче підтримали ініціативу садочку та прийняли активну участь.

 

 

 

 

25.04.2019

Вихованці садочку №10 завітали в гості до «Зеленої країни»

 

24 квітня вихователі Надія Гончаренко, Олена Данилова та музичний керівник Тетяна Кастиріна провели екологічну розвагу під назвою: «Подорож до Зеленої Країни».

VR1901  VR1902

Захід був організований на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

VR1906  VR1907

Під час «подорожі Заповідником» діти ознайомилися з правилами перебування у лісі; допомогли прибрати галявину та очистити водойму від сміття; рятували рідкісні рослини та тварин.

Розвага супроводжувалася танцювальними та пісенними номерами.


25.04.2019

Виховне заняття «Врятуємо нашу Планету!»


На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка», вихователем Галиною Павлюченко було проведене виховне заняття з елементами пошуково-дослідницької діяльності.

    VK1901     VK1902

Мета – формування у дітей основ енергозбереження та розвиток пізнавального інтересу.
Під час заняття діти сортували сміття в залежності від матеріалу; ознайомлювалися з видами опалення та збереження тепла в оселі, принципом виникнення електричного заряду на повітряній кульці, способами фільтрування води; дізналися  як розподіляється тепло по кімнаті та як впливає магніт на залізні предмети.
Також, діти вправлялися в умінні малювати в техніці ебру («малювання на воді»), розвивали творчу уяву.

 

25.04.2019

24 квітня 2019 року у дитячому садочку №10 «Ялинка» відбулося засідання методичного об’єднання вихователів-методистів закладів дошкільної освіти міста на тему: «Формування основ енергозбереження у дітей дошкільного віку». Тема засідання була обрана не випадково, адже на базі садочку №10 «Ялинка» впроваджуються заходи проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

До уваги педагогів були представлені тематичні доповіді, показові заняття, екологічні розваги та виставка методичних матеріалів.

VK1903 VK1904 VK1905

Завідуюча закладу Галина Черемних та вихователь-методист Вікторія Мірошниченко поділилися досвідом, завданнями і напрямками роботи садочку №10 з навчання дошкільників енергоощадливості: «на простих прикладах донесення до кожної дитини життєвої необхідності енергозбереження і економного природокористування; ознайомлення з простими, доступними кожному, способами енергозбереження;
формування всебічно розвинутої особистості, прищеплення дітям почуття
відповідальності за рідну природу; вироблення навичок та вміння практичної діяльності з енергозбереження, економного природокористування; розвиток навичок економічного мислення; виховання економічної культури, бережливості, відповідальності перед
майбутніми поколіннями».

 

 

23.04.2019

Екологічне виховання триває!

TR119 EL19  TR219

У Конотопській станції юних натуралістів пройшов фінальний етап міського екологічного інтернет-турніру «Еколенд». Турнір був організований з метою розвитку мотивації до поглибленого вивчення природничих дисциплін, формування екологічної свідомості, стимулювання творчого самовдосконалення у дітей.
Також, учнями загальноосвітніх  закладів міста готувалися тематичні творчі роботи «Майбутнє лісу у твоїх руках».
TR319 TR419 TR519

 

01.03.2019

Як виховувати свідомих енергоспоживачів? Педагоги ДНЗ №10 «Ялинка» обмінювалися досвідом.

EdC1   PR012

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка» відбулася педагогічна  рада  «Формування  основ енергозбереження  у дітей дошкільного віку».

Під час заходу, за допомогою змістових презентацій та якісних наглядних матеріалів, педагоги поділилися власним досвідом щодо формування позитивного ставлення до природи у дітей дошкільного віку. 

Кожен ознайомився з доповідями «Збережемо енергоресурси», «Освіта для сталого розвитку в дії».  Також, відбулися дискусії над питаннями впливу екологічних чинників на здоров’я молодого покоління та обговорення стану роботи з енергозбереження у садочку.

PR013  PR014 

    

26.02.2019

Воркшоп «Енергоменеджмент закладу освіти»: співпраця запорука успіху!

Захід відбувся, 23 лютого, у рамках експертної панелі регіональної (не) конференції міні-Ed Camp Konotop за темою: «Інтеграція змісту освіти в контексті гуманної педагогіки». Учасники Ed Camp мали унікальну можливість не лише почути та побачити, як працює шкільна система енергоменеджменту, а й безпосередньо спробувати себе у ролі «енергоменеджера», «енергоаудитора» та «комунікатора» під час діяльнісної гри.Три команди, як складові енергоменеджменту, працювали над спільним завданням – зробити будівлю школи енергоефективною. Команда «енергоаудиторів» – технічна структура, яка допомагала виявляти проблемні місця у споруді школи, сформулювати проблеми та розробити план для їх вирішення.

  EdC1«Енергоменеджери» як організаційна структура, планували, які саме заходи, що пропонують енергоаудитори, будуть профінансовані та впроваджені. «Комунікатори» розробляли план з популяризації енергозбереження. Результати роботи команди розмішували на пазлах. Паралельно працювала ініціативна група з числа учнів-випускників проекту «Школа Енергії». І за кожну правильну відповідь на запитання енергозберігаючої тематики, учасники отримували бонуси – «економчики». По завершенню заходу, ініціативна група конвертувала «економчики» у призи за вигідним курсом.Усі команди на відмінно впоралися з покладеними обов’язками. Учасники зрозуміли як краще організовувати командну роботу; навчилися виявляти проблемні зони у будівлях та обирати максимально ефективні заходи для їх вирішення; попрактикувалися у мистецтві комунікаційного планування та дізналися як працювати з грантодавцями.

 

 

 

 

25.02.2019

Садочок № 10 проводить виховні заняття з енергозбереження!
DNZ2202

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка» було проведене виховне заняття під назвою: «Ні» – марнотрацтву! «Так» – економії енергії»
Для дітей були організовані: цікава бесіда «Де живе тепло?»,  дослід «Чому змія крутиться?», дидактичні гри  «Енергозберігаючий теремок», «Добрі діла», «Що зберігає тепло, а що зігріває людину?» та фізкультхвилинка.

 

 

 

 

 

12.02.2019

Оголошено тендер на реконструкцію будівлі  ДНЗ №10 «Ялинка»!

DNZT2  DNZT1

У рамках впровадження завдань проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп» (ENPI/2014/342-068), що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,  12 лютого 2019 року оголошено процедуру закупівлі за об’єктом: «Реконструкція будівлі Конотопського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №10 «Ялинка» Конотопської міської ради Сумської області по вул.Свердлова, 32 . Коригування».
Реконструкція об’єкту включає: завершення утеплення фасаду будівлі; утеплення стін нижче рівня землі (утеплення наземної та підземної частини цоколя) та влаштування вимощення; улаштування пандусів, облаштування входу у підвал та приямків, здійснення блискавкозахисту, встановлення покрівельних перил та інше. Планова вартість робіт становить 2,5 млн.грн.
Тендерна документація розміщена у системі публічних закупівель ProZorro –  https://www.dzo.com.ua/tenders/3499909.Подання пропозицій до 27.02.2019.

 

 

 

02.02.2019

 

 

 

 

 

 

 

У рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу, загальноосвітніми  закладами міста готувалися творчі роботи для виставки малюнків на екологічну тематику.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01.02.2019

 

31 січня 2019 року розпорядженням міського голови №32-ОД затверджено Комунікаційний план проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп»,  що впроваджується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу

 

 

 

30.01.2019

Оголошено тендер на реконструкцію будівлі гімназії!

 

У рамках впровадження завдань проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп» (ENPI/2014/342-068), що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,  28 січня 2019 року оголошено процедуру закупівлі за об’єктом: «Реконструкція будівлі Конотопської гімназії Конотопської міської ради Сумської області по вул. Бр.Радченків,21 (підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп) (коригування)».

Реконструкція об’єкту включає: посилення конструкцій будівлі, улаштування системи вентильованого фасаду, утеплення покрівлі, заміну вікон та дверей, утеплення фундаменту та інше. Планова вартість робіт становить 18,2 млн.грн.

Тендерна документація розміщена у системі публічних закупівель ProZorro –  

https://www.dzo.com.ua/tenders/3417141. Подання пропозицій до 17.02.2019.

 


 

_______________________

Ці публікації було створено за підтримки Європейського Союзу у рамках ініціативи EU4Energy. За  зміст публікацій повну відповідальність несе Конотопська міська рада. Зміст публікацій не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

This publications has been produced with the assistance of the European Union in the framework of the EU4Energy Initiative. The contents are the sole responsibility of Konotop City Council and can in no way be taken to reflect the views of the European Union.