З 15 по 23 червня у місті проходили заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW).

Місто Конотоп є учасником  ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, з 2011 року, тому направленість заходів зумовлюється важливістю питань збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, енергоефективності.

Цьогорічне відзначення тижня сталої енергії є особливим, оскільки вперше міські заходи відбувалися в рамках виконання комплексного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок коштів Європейського Союзу.

Поряд з здійсненням повного утеплення будівель міської гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка», проект передбачає виховання свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для дітей, персоналу закладів, населення.

Розпочався тиждень акцією «Енергозбереження у родині!», що була організована ДНЗ№10 «Ялинка» для ознайомлення дітей з різними напрямками енергозбереження та виховання у них бережливого ставлення до енергоресурсів.  Звісно найцікавішими заходами для вихованців стали інтерактивні  ігри. Батьки також не залишилися поза увагою, одержавши тематичні листівки з корисною інформацією «як заощаджувати енергоресурси».

На три дні трамвай став виставковим центром дитячих робіт загальноміського конкурсу «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!». Усі бажаючі мали змогу ознайомитися з дитячим поглядом на екологічний транспорт та подивитися роботи підготовлені цілими родинами.

До участі у конкурсі було одержано понад 50 малюнків з усіх дошкільних навчальних закладів міста. У якості заохочення дитячий малюнок – переможець організатори, якими виступають управління економіки та відділ освіти міської ради, розмістили на біг-борді у районі Конотопської гімназії.

Поряд із позитивними емоціями, які отримали діти та їх батьки під час реалізації власного творчого потенціалу, важливим моментом  залишається виховний аспект, що полягав в роз’ясненні дітям необхідності збереження довкілля за допомогою використання екологічного виду транспорту – трамваю.

17 червня на основній радіо хвилі міста відбулася вікторина «Зміни лампи – зміни світ!», спонсорами якої виступили міський підприємець Валовий М.В. та фірма «Макс». Призами за вірну відповідь на тематичне запитання були енергоефективні лампи та знижки на їх придбання, тому охочих перевірити свої знання виявилося багато.

Не лишила нікого байдужим акція «Апсайклінг: дамо речам друге життя!», що проходила на базі пришкільних дитячих таборів відпочинку.  У підготовці моделей для показу оригінальних дизайнерських ідей виготовлення речей (елементів одягу) з відпрацьованої сировини прийняло участь 109 дітей. У якості сировини використовувалися пакети для сміття, кульки, шпалери, марля, мішковина, обгортки від цукерок…

Під гаслом: «Ввімкни екологічно безпечене майбутнє!» активістами з числа студентської молоді  за підтримки міської ради,  здійснювалося інформування населення про енергоефективність, сучасні технології у освітленні. Розповсюджувалися спеціальні листівки, наліпки, календарі.