02.07.2015 в малому залі Конотопської міської ради відбулась цікава та інформативна зустріч заступника голови Конотопської організації «Просвіта» Шалівської Зої Валер`янівни із представниками ЗМІ та громадськості.

Вона розповіла про історію виникнення герба нашого славного міста, його зв’язку із іншими подібними гербами сотенних міст України і, зокрема, тодішньої Чернігівської губернії, до якої належав і Конотоп.

В ході зустрічі були розглянуті питання походження символів, використаних при створенні герба, їх релігійна приналежність та питання доцільності зміни символу міста на інший.

Як з`ясувалось, усі елементи герба мають давнє християнське (і лише християнське) походження та були улюбленими козацькими символами, а також мали значення  і силу оберега.

У Конотопі за козацької доби тривалий час гербова символіка, майже в сучасному вигляді, використовувалась у діловодстві. На печатці родини Кандиб (1698-1699 рр.)  майже повністю зображено сучасний герб міста Конотопа, а це майже за сто років до того, як герб було «подаровано» місту імператрицею Катериною. Цю інформацію, зокрема, можна знайти у книзі «Конотоп на перехресті шляхів», виданої за підтримки Конотопської міської ради. До того ж, за словами З.В.Шалівської, в описі герба, затвердженого Катериною, було використано такі слова як: «давній», «старий».

Таким чином, герб міста Конотопа є відображенням  славної та давньої історії, а також є оберегом і джерелом натхнення для майбутніх поколінь.