29 вересня 2009 року Центральна виборча комісія підписала акт про приймання автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців” в промислову експлуатацію. Цю дату можна вважати початком офіційного існування атоматизованої системи створення виборчих списків. Після створення програмного забезпечення, налагодження загально державної електронної мережі, навчання персоналу відбулось уточнення персональних даних Реєстру. Кожному виборцю надіслали іменне повідомлення, закликали звертатися до регіональних органів ведення Реєстру для виправлення помилок. Почулися перші несхвальні відгуки, критика, адже якість отриманих даних від тимчасових органів — робочих груп обліку виборців була,  м’яко кажучи, низькою. Проте робота велась і щоденно якість бази даних покращувалась. Вдосконалювалось законодавство, реєстр ставав прозорішим і зрозумілішим для пересічного громадянина.

Відділом ведення Державного реєстру виборців за період його існування забезпечено проведення 5 виборчих процесів на території міста: виготовлені попередні та уточнені списків виборців, іменні запрошення на вибори, оперативно за необхідністю вносились коррективи в межі виборчих дільниць. Перелік виборів, на яких використовувались відомості Державного реєстру виборців: Вибори Президента України (17.01.2010, 25.05.2015), Вибори народних депутатів України (28.10.2012, 26.10.2014), місцеві вибори (31.10.2010).

Можна з впевненістю сказати, що маючи єдину електронну базу виборців, вдалося уникнути можливості фальсифікацій за рахунок подвійного включення виборця до виборчого списку на різних дільницях, звести нанівець цю можливість у майбутньому.

Наявність в глобальній інформаційній мережі електронного додатку “Особистий кабінет виборця” робить можливість перевірити свої дані в Державному реєстрі виборців зручною з будь-якої точки на мапі, як нашої держави, так і світу.

Проте будь яка система, створена для людей, не може бути досконалою без участі громадян в її житті. Тому закликаємо долучатись до контролю за інформацією, що міститься в Державному реєстрі виборців. Почніть з себе, та своїх близьких. Переконайтесь, що неточності відсутні. Електронна адреса додатку: www.drv.gov.ua. Розділ “Особистий кабінет виборця”.