До Конотопу прийшла сумна звістка – завершився земний шлях нашої видатної землячки, добре знаної в мистецькому світі, – ВЕЛІГОЦЬКОЇ Ніни Іванівни – заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, члена Національної спілки художників України, автора першої в Україні наукової монографії про Марію Приймаченко, великої прихильниці таланту Казимира Малевича і невтомної дослідниці його творчості, автора книги “Шляхами Малевича. Зупинка – Конотоп”.

Ніна Велігоцька народилась 31 липня 1935 р., у м. Конотопі. Закінчила Московський державний університет ім. М. Ломоносова. Працювала в галузі мистецтвознавства, живопису. Тридцять років вона віддала роботі в Київському науково-дослідному інституті теорії, історії та перспективних проблем архітектури.

Живучи та працюючи в столиці, Ніна Іванівна не поривала зв’язку з рідним містом, де неодноразово проходили виставки її робіт, а в червні цього року в Конотопській дитячій художній школі відкрилася Світлиця Ніни Велігоцької.

Виконавчий комітет Конотопської міської ради, депутати та громадськість міста глибоко сумують з приводу цієї тяжкої втрати та висловлюють співчуття рідним і близьким Ніни Велігоцької. Світла вам пам’ять, Ніно Іванівно!