26 липня своє професійне свято відзначатимуть працівники сфери торгівлі та ресторанного господарства. Напередодні цієї дати про досягнення й проблемні питання цієї галузі ми говорили із завідувачем сектору торгівлі та побутового обслуговування населення управління економіки Конотопської міської ради Наталією Журавель.

Наталіє Михайлівно, що являє собою галузь торгівлі та ресторанного господарства нашого міста?

– Сьогодні в Конотопі працює 87 магазинів, що реалізують продовольчі товари, 268 непродовольчих магазинів, 32 заклади торгівлі змішаного типу, 48 оптових магазинів, 6 ринків, 1 м’ясний павільйон та 54 заклади ресторанного господарства (кафе, кафетерії, буфети, кулінарії, піцерії, закусочні, їдальні тощо).

Чи збільшується кількість закладів торгівлі та ресторанного господарства, в порівнянні з попередніми роками?

–  На жаль, ні. Навпаки, ми спостерігаємо тенденцію до зменшення. Тільки з початку цього року було закрито 3 магазини, 4 кафе та декілька так званих малих архітектурних форм (кіосків і торгових павільйонів). Причиною тому є низька купівельна спроможність населення та значне податкове навантаження.

А чи є якісь здобутки, можливо, в місті відкрилися нові заклади торгівлі чи ресторанного господарства?

–  Так, на щастя, є й здобутки. Незважаючи на економічні негаразди, останнім часом у Конотопі дійсно з’явилися кілька нових магазинів і кафе. Сподіваюся, вони зможуть завоювати своїх клієнтів і втриматися на плаву в нестабільному сьогоденні. Одним із найбільших торговельних закладів, що розпочав роботу в цьому році, є універсальний магазин «ЦУМ» по вул. Бр.Радченків.

Але мені хотілося б більше сказати про тих підприємців, які працюють не один рік, але не перестають прагнути позитивних змін у роботі своїх підприємств, покращуючи матеріальну базу та рівень обслуговування покупців чи клієнтів. Тут можна згадати про те, що в цьому році був відремонтований м’ясний павільйон по вулиці Фрунзе, 2 (ФОП О.І.Третяк та Ю.М.Глушан). Крім покращеного санітарного стану та зовнішнього вигляду, власники повністю легалізували діяльність павільйону, створивши робочі місця для 25 підприємців. Серед досягнень галузі торгівлі – й перемога  ПОСС «Конотопський ринок» (директор Л.М.Платов) у всеукраїнському конкурсі-рейтингу, про що ви розповідали на сторінках газети.

Користуючись нагодою, хочу подякувати й власниками чотирьох об’єктів оптової торгівлі, які навесні цього року підтримали ініціативу виконавчого комітету й погодилися здійснювати реалізацію продуктів основного переліку для малозабезпечених верств населення за зниженими цінами. Це: оптова база №1 на вул. Залізничній, магазин «Садочок» на вул.Вирівській, магазин «Фруктовий світ», що поруч із райдержадміністрацією, а також відділ продовольчих товарів (ФОП Сушко) на вул. Ватутіна.

Чого б ви побажали конотопцям, які 26 липня відзначатимуть своє професійне свято?

–  Стабільності, оптимізму й постійного розвитку! Ну і звичайно ж, родинного затишку, сімейного благополуччя та всього того, що кожен із нас бажає собі сам! Зі святом!

–       Дякую за розмову.

Тетяна Середа, «Конотопський край»