26 липня своє професійне свято відзначатимуть працівники сфери торгівлі та ресторанного господарства. Напередодні цієї дати про досягнення й проблемні питання цієї галузі ми говорили із завідувачем сектору торгівлі та побутового обслуговування населення управління економіки
– Наталіє Михайлівно, що являє собою галузь торгівлі та ресторанного господарства нашого міста?
– Сьогодні в Конотопі працює 87 магазинів, що реалізують продовольчі товари, 268 непродовольчих магазинів, 32 заклади торгівлі змішаного типу, 48 оптових магазинів, 6 ринків, 1 м’ясний павільйон та 54 заклади ресторанного господарства (кафе, кафетерії, буфети, кулінарії, піцерії, закусочні, їдальні тощо).
– Чи збільшується кількість закладів торгівлі та ресторанного господарства, в порівнянні з попередніми роками?
– На жаль, ні. Навпаки, ми спостерігаємо тенденцію до зменшення. Тільки з початку цього року було закрито 3 магазини, 4 кафе та декілька так званих малих архітектурних форм (кіосків і торгових павільйонів). Причиною тому є низька купівельна спроможність населення та значне податкове навантаження.
– А чи є якісь здобутки, можливо, в місті відкрилися нові заклади торгівлі чи ресторанного господарства?
– Так, на щастя, є й здобутки. Незважаючи на економічні негаразди, останнім часом у Конотопі дійсно з’явилися кілька нових магазинів і кафе. Сподіваюся, вони зможуть завоювати своїх клієнтів і втриматися на плаву в нестабільному сьогоденні. Одним із найбільших торговельних закладів, що розпочав роботу в цьому році, є універсальний магазин «ЦУМ» по вул. Бр.Радченків.
Але мені хотілося б більше сказати про тих підприємців, які працюють не один рік, але не перестають прагнути позитивних змін у роботі своїх підприємств, покращуючи матеріальну базу та рівень обслуговування покупців чи клієнтів. Тут можна згадати про те, що в цьому році був відремонтований м’ясний павільйон по вулиці Фрунзе, 2 (ФОП О.І.Третяк та Ю.М.Глушан). Крім покращеного санітарного стану та зовнішнього вигляду, власники повністю легалізували діяльність павільйону, створивши робочі місця для 25 підприємців. Серед досягнень галузі торгівлі – й перемога ПОСС «Конотопський ринок» (директор Л.М.Платов) у всеукраїнському конкурсі-рейтингу, про що ви розповідали на сторінках газети.
Користуючись нагодою, хочу подякувати й власниками чотирьох об’єктів оптової торгівлі, які навесні цього року підтримали ініціативу виконавчого комітету й погодилися здійснювати реалізацію продуктів основного переліку для малозабезпечених верств населення за зниженими цінами. Це: оптова база №1 на вул. Залізничній, магазин «Садочок» на вул.Вирівській, магазин «Фруктовий світ», що поруч із райдержадміністрацією, а також відділ продовольчих товарів (ФОП Сушко) на вул. Ватутіна.
– Чого б ви побажали конотопцям, які 26 липня відзначатимуть своє професійне свято?
– Стабільності, оптимізму й постійного розвитку! Ну і звичайно ж, родинного затишку, сімейного благополуччя та всього того, що кожен із нас бажає собі сам! Зі святом!
– Дякую за розмову.
Тетяна Середа, «Конотопський край»