У наш час загальноосвітні навчальні заклади опинилися в залежності від інформаційних технологій, без яких неможливо забезпечити ефективний навчально-виховний процес та створити умови для рівного доступу до якісної освіти. Інноваційні зміни в загальній середній освіті сприяють всебічному розвитку особистості учня та неперервній освіті вчителя й формують цінності демократичного суспільства України. Підготовка конкурентоздатного випускника компетентними вчителями виводить Україну на рівень європейської якості.

Новітні технології – такі, як веб, віртуальні, хмарні – радикальним чином змінюють імідж навчальних закладів, навчально-виховний процес, природу освіти та її доступність. Навчальне середовище, орієнтоване на такі сучасні методи, – це крок у майбутнє. Тому нещодавно Конотопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 та Конотопська спеціалізована школа № 9 стали дослідно-експериментальними майданчиками «Хмарних сервісів в освіті» Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

2015 року розпочала роботу Перша літня школа «Хмарні сервіси в освіті» однойменного Всеукраїнського проекту на базі управління освіти та науки Херсонської обласної адміністрації, смт. Залізний порт. Метою даної школи є підвищення рівня ІКТ-компетентності вчителів з використання новітніх сервісів для активізації навчальної діяльності учнів, підвищення рівня організації навчально-виховного процесу, узагальнення досвіду використання новітніх технічних технологій навчання, вивчення передового педагогічного досвіду хмарно орієнтованих навчальних середовищ у навчально-виховному процесі в урочний та позаурочний час.

Не залишились осторонь і освітяни Конотопа. Делегацію від нашого міста представляли інноваційні педагоги: Т.І.Кашуба, М.В.Білоножко, Н.В.Маслова, О.М.Максимова, Л.М.Скотар, О.А.Лемешко та Ю.В.Холодьон. Вони були активними учасниками тренінгів, навчальних семінарів та майстер-класів, круглих столів та веб-конференцій за такими тематиками: перевернуте навчання, веб-квест, відео, як компонент перевернутого навчання, тощо. Педагоги Конотопа напружено навчались, працювали, вдосконалювали свої вміння та навички й стали найактивнішими учасниками Літньої школи, підсумком перебування в якій була презентація роботи. Конотопчанки вдало виступили на захисті свого проекту, стали найкращими, отримали відзнаку журі та цінні призи. Окрім цього, завоювали любов та повагу всіх учасників Літньої школи, які представляли різні куточки України.

Дуже мало часу залишалось на відпочинок, але вчителі встигли поплавати в морі, позасмагати, відвідати острів Джарилгач та насолодитись гостинністю організаторів і господарів бази відпочинку «Порто».

Маємо надію, що з новими силами, наснагою, після гарного відпочинку вчителі почнуть впроваджувати Офіс 365 та розвивати дослідно-експериментальні майданчики «Хмарні сервіси в освіті» в своїх школах. Сподіваємось, що використання хмарно орієнтованого навчального середовища загальноосвітнього навчального закладу позитивно вплине на організацію навчання, створить умови для розвитку нових методів та технологій навчання учнів, підвищить мотивацію учнів до навчання, забезпечить розвиток ІКТ-компетентності вчителів, що, в свою чергу, призведе до позитивних якісних змін в організації діяльності учасників навчально-виховного процесу.