Сумщина  – одна з трьох областей, на території яких проходить фінал Всеукраїнської військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), що включає в себе стройову підготовку, подолання смуги перешкод, змагання з надання першої долікарської допомоги, спортивного та туристичного орієнтування, інтелектуальні змагання з історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох та сучасних Збройних сил України. Гра проводиться під патронатом Міністерства освіти і науки України, організатором є Український Державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Як відомо, джурами називали молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідчених козаків. Отримати такий статус міг лише той, хто пройшов певні випробовування – як фізичні, так і моральні. Саме тому на учасників III етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), що проходить з 13 по 24 серпня на території Сумської, Чернігівської та Полтавської областей, чекає справжня підготовка. А це – 26 команд (роїв) з різних куточків України, включаючи Крим.

Сумщина приймала учасників турніру 13-18 серпня, на території Роменського та Конотопського районів. Безпосередньо в Конотопі заходи розпочалися  13 серпня й тривали до 16 серпня на базі позаміського оздоровчого дитячого закладу «Мрія». Для участі в грі до нас прибуло 26 роїв з усієї України. Загальна кількість учасників з волонтерами та суддями становила 325 осіб.

Відкриваючи захід, міський голова Василь Дзед привітав організаторів  «Джури» та учасників патріотичної гри, зазначивши, що Конотопу випала велика честь – приймати на своїй території гостей з різних куточків України, тому, готуючись до проведення змагань, керівництво міста доклало максимум зусиль, аби забезпечити молодь та їхніх керівників водою, освітленням, харчуванням  та організувати цікаву культурну програму.