18 серпня 2015 року, в рамках польсько-українського проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – краща якість муніципальних послуг», що реалізується Польсько-Канадською Програмою Підтримки Демократії, у міській раді відбулася зустріч з координаторами програми від польської сторони Пауліною Трушко та Томашем Чубарою щодо  впровадження проекту міжмуніципального співробітництва під назвою: «Налагодження ефективної системи енергоменеджменту у містах області».

Участь у зустрічі прийняли секретар Сумської міської ради Гончаренко Тетяна, заступник міського голови м.Ромни Назаренко Андрій, заступник міського голови м.Конотоп Кошевецька Валентина, начальники виконавчих органів міських ради м.Конотоп та м.Ромни.

Відкриваючі зустріч міський голова Василь Дзед зауважив, що впровадження енергоефективних технологій, енергозберігаючих заходів та відновлювальних джерел енергії, при постійному подорожчанню традиційних енергоресурсів, є дуже актуальним питанням для усіх міст, яке прямо пов’язане з забезпеченням якості життя населення. Хоча деякі міста області мають певні досягнення у сфері енергозбереження, у тому числі впровадження енергоменеджменту, проте для забезпечення збалансованого енергетичного розвитку потрібен єдиний комплексний підхід.

«Я радий, що спільна ініціатива міст Суми, Конотоп та бажання міста Ромни до енергетичного розвитку, знайшли відображення у конкретному проекті, підготовленому спільно з польськими експертами. Сьогодні ми знаходимося на шляху до системних перетворень не лише у сфері енергоефективності, тому для нас є важливими досвід та підтримка Республіки Польща» – наголосив Василь Дзед.

«Ми підтримуємо ініціативу та обраний напрямок співпраці міст,  спільне вирішення важливих для кожної окремої громади питань є вагомим кроком на шляху до збалансованого регіонального розвитку» – відмітила Пауліна Трушко.

Андрій Назаренко зауважив, що інформування та спонукання  населення до впровадження енергозберігаючих заходів у приватних оселях, є тим компонентом, який  має бути обов’язково присутній у будь-якому енергоефективному проекті.

Начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики Анастасія Загородня презентувала проект «Налагодження ефективної системи енергоменеджменту у містах області», основні завдання якого полягають у: посиленні наявного кадрово-технічного потенціалу, що дозволить, на основі нових знань та передового позитивного досвіду, розширити направленість впроваджуваних заходів з енергозбереження та створити умови для залучення фінансової підтримки з альтернативних джерел; спонуканні громад до впровадження практичного енергозбереження, так званій, популяризації за допомогою створення візуальних прикладів ефективності енергозберігаючих заходів; здійсненні раціонального планування енергетичного розвитку  громад для визначення існуючих та потенційних резервів підвищення енергоефективності.

Консультативно-методологічну допомогу при розробці проекту співпраці надали польські експерти проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – краща якість муніципальних послуг» згідно навчальної програми проведеної Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень. Також, слід відмітити активну участь та допомогу в окреслені напрямків співпраці від координатора житлово-комунальних програм Громадської мережі ОПОРА Наталі Висіканець.

Рамках зустрічі було підписано Меморандум  про співпрацю між м.Суми, м.Конотоп та м.Ромни у  частині реалізації спільного проекту.

Також, відповідно до програми заходу гості ознайомилися з практичним досвідом міста щодо впровадження проектів різних напрямків: проект з  використання альтернативної енергетики (котельня ДНЗ№10 «Ялинка»), проект енергоефективної реновації будівлі (філія ЗОШ №5), проект співпраці державного та місцевого бюджету (Пологовий будинок), меценатський вклад у розвиток соціальної інфраструктури (початкова та загальноосвітня школи №7).

Масу позитивних вражень та захоплення культурним надбанням міста викликала у гостей екскурсійна програма, особливо Музей авіації.