На жаль, в наш час зростає кількість молодих людей, чия поведінка виходить за межі моральних і правових норм.

Одним з головних напрямків діяльності служби Конотопської міської ради у справах дітей є профілактика правопорушень в середовищі неповнолітніх.

З метою недопущення вчинення злочинів неповнолітніми і відносно них, профілактики бездоглядності та інших негативних явищ, протягом оздоровчого сезону, службою міської ради у справах дітей кожної зміни з дітьми ДОТ «Зорька» та «Мрія» були проведені лекції-бесіди.

Нещодавно проведено черговий захід, під час якого дітьми оздоровчих таборів  роз’яснено їх права та обов’язки неповнолітніх, а також ознайомлено з статтями адміністративного та кримінального кодексу України, які найчастіше порушує молодь, зокрема на території міста.

Крім цього діти отримали буклети, в яких зазначена відповідальність, яка наступає в разі порушення чинного законодавства України з питань крадіжок, розбійних нападів, хуліганства тощо.

Діти зобов’язані знати та пам’ятати наслідки протиправної поведінки, адже незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.