Сплата податків і зборів – це конституційний обов’язок кожного

Нещодавно виконуючий обов’язки начальника Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Юрій Чеботарьов зустрівся з представника малого бізнесу з метою обговорення проблем рівня сплати акцизного збору з роздрібного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Очільник інспекції повідомив, що сплата податків і зборів – це конституційний обов’язок кожного і жоден підприємець не повинен нехтувати цим, адже від рівня надходжень податків, в тому числі і акцизного збору, залежить бюджет нашого міста та району.

Юрій Чеботарьов розповів, що згідно електронної бази даних та іншої податкової інформації Конотопська ОДПІ володіє даними щодо фактичних обсягів придбання підакцизної продукції по кожному суб’єкту господарювання у постачальників. Тож, у разі виявлення фактів заниження задекларованих обсягів продажу, в порівнянні з обсягом придбання, яке в свою чергу буде свідчити про заниження бази оподаткування акцизним податком, Конотопською ОДПІ будуть прийматися рішення щодо здійснення контрольно-перевірочних заходів по таким платникам. Додатково посадовець зауважив, що платники, які здійснюють продаж підакцизних товарів не підпадають під дію мараторію на проведення перевірок.

Наприкінці зустрічі очільник інспекції виразив сподівання, що всі суб’єкти господарювання будуть сумлінно виконувати свої обов’язки щодо сплати податків і необхідність в проведенні контрольно-перевірочних заходів не виникатиме.

 

До уваги платників єдиного податку другої та третьої групи дохід яких протягом року перевищив  1 мільйон гривень

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що Законом України від 01 липня 2015 року № 569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Закон №569) визначені умови, за якими фізичні особи платники єдиного податку можуть не застосовувати РРО.

Так згідно із змінами, внесеними вказаним Законом № 569, п. 296.10 Податкового кодексу  визначено, що реєстратори розрахункових операції не застосовуються, зокрема, платниками єдиного податку другої та третьої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1млн. гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 

Напередодні новорічних свят конотопські податківці завітали з подарунками до вихованців школи-інтернату

Незабаром прийде Новий рік та Різдво Христове. Ці чудові свята сповнені добром, теплом та радістю. В ці дні кожна дитина мріє знайти свій подарунок під ялинкою. Тому кожного року фахівці Конотопської ОДПІ відвідують  діточок загальноосвітньої санаторної школи – інтернат І-ІІ ступенів. І цей рік не став виключенням.

В.о. начальника податкової інспекції Юрій Чеботарьов в актовій залі закладу привітав дітлахів з наступаючими новорічними святами, побажав їм миру, добробуту, здійснення всіх мрій та вручив солодкі подарунки.

В  свою чергу, дітлахи забезпечили надзвичайно теплий прийом, а директор загальноосвітнього закладу з великим задоволенням провів екскурсію по своїй рідній школі-інтернату та показав вироби,  виготовлені її вихованцями.

Надійність бізнес-партнерів можна перевірити через електронні сервіси від ДФС

Аби переконатися, чи справді існує суб’єкт господарювання, з яким підприємство має намір укласти договір, слід перевірити, чи є про нього відомості в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Для цього слід звернутися до електронного пошуку в ЄДР за посиланням http://irc.gov.ua/ua/poshuk – v – yelr.html. За допомогою цього ресурсу можна дізнатися повну та скорочену назву суб’єкта господарювання, ідентифікаційний код, організаційно-правову форму, місцезнаходження, перелік засновників, дані про розмір статутного фонду, дату і номер запису про взяття і зняття з обліку в органах Державної фіскальної служби України та інші відомості.

Дізнатися про наявність ліцензій можна скориставшись Єдиним ліцензійним ресурсом за посиланням http://irc.gov.ua/ua/poshuk – v – yelr.html. За допомогою цього ресурсу можна дізнатися серію та номер ліцензії, вид діяльності, термін дії ліцензії та орган ліцензування.

З’ясувати чи знаходиться  контрагент на обліку в органах Державної фіскальної служби України допоможе податковий сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес–партнера» за посиланням http://sfs.gov.ua/businesspartner. За допомогою цього ресурсу можна дізнатися дані про облік платника в податкових органах, про відсутність чи наявність податкового боргу.

Також на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) знаходяться корисні електронні сервіси: «Адреси масової реєстрації платників податків», «Реєстр платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку».

За допомогою інформаційно–довідкової системи «Банкрутство» за посиланням http://www.bankrut.gov.ua можна перевірити, чи не порушено справу про банкрутство щодо того чи іншого підприємства.

Також, Торгово-промислова палата України веде Реєстр надійних партнерів, яким можна скористатися за посиланням http://www.ucci.org.ua/ru/servngrg.html.

Роман Насіров підсумував роботу фіскальної служби у 2015 році

Про попередні підсумки роботи у 2015 році, процеси і зміни, які відбуваються у Державній фіскальній службі України, зокрема, щодо  реформування служби, стану забезпечення бюджетних надходжень та боротьби з тіньовою економікою розповів Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 25 грудня в Кабінеті Міністрів України

Разом з керівником служби про свою роботу прозвітували і Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан та начальник Міжрегіонального головного управління – Центрального офісу Євген Бамбізов.

Так, за словами Романа Насірова, основним завданням, виконання якого чекало і суспільство, і Уряд, і Парламент, стало реформування  служби.

«Ми почали зміни з себе. Затверджено нову структуру ДФС – в ній підрозділи сформовані за функціональним напрямом. Це дозволило усунути дублювання функцій та виконати доручення Кабінету Міністрів України щодо скорочення служби на 30 відсотків. Вже звільнено 1862 працівники. А перше незалежне тестування, до якого залучено консорціум незалежних HR-фахівців, пройшли 877 керівників та ключових фахівців центрального апарату та територіальних органів ДФС», – наголосив Роман Насіров.

Також запроваджено Офіс аудиту та проведено сертифікацію аудиторів, розпочато демілітаризацію податкової міліції та реформу Офісу великих платників.

Не менш важливими є й досягнення ДФС у напрямі стабілізації надходжень до бюджету. З початку року до зведеного бюджету ДФС забезпечила надходження 522 млрд. грн. Щомісячне перевиконання планових показників дозволило на початку осені забезпечити Уряду реалізацію соціальних програм та поступово збільшити суми повернення бізнесу податку на додану вартість.

Так, з початку року відшкодовано 58,9 млрд. грн. ПДВ, з них 21 млрд. грн. – протягом трьох останніх місяців.

Збільшились й  середньомісячні суми надходження ПДВ: порівняно з 2014 роком фактично майже на 30%. У листопаді  до бюджету надійшла рекордна сума цього податку – 10,8 млрд. грн., за результатами грудня задекларовано 10,7 млрд. грн. ПДВ.

­Крім того, перевиконання по митному напряму дозволило побудувати 32,8 км нових доріг та розпочати реконструкцію 29,4 км доріг у Чернівецькій, Волинській та Львівській областях. Завдяки експерименту, за яким 50% від суми перевиконання по митним зборам спрямовується на розбудову інфраструктури регіонів, бюджети областей отримали понад 400 млн. грн.

Збільшенню  надходжень бюджету також сприяла ефективна боротьба  з тіньовим бізнесом.

«Основним показником роботи у цьому напрямі є не кількість порушених кримінальних справ  чи вироків суду, а прямий економічний ефект від діяльності оперативних підрозділів ДФС. Це забезпечення надходжень до держбюджету та запобігання тратам державних коштів», – підкреслив Сергій Білан.

Так, державі відшкодовано 932,4 млн. грн. збитків по закінченим кримінальним провадженням. Завдяки використанню системи аналізу ризиків вдалося попередити  спроби формування фіктивного податкового кредиту з ПДВ на стадії реєстрації  податкових накладних на суму 243 млрд. грн.

Крім того, з початку року припинено діяльність 59 конвертаційних центрів та з їх вигодонабувачів стягнуто до бюджету 770 млн. грн.

Значні кроки було зроблено й у напрямі реформування  митниць, вдосконалення митних процедур, захисту кордонів та приведення митних пунктів пропуску до європейських стандартів.

«Я хочу подякувати всім сумліннім платникам податків за цей рік. І за те, що більшість з них була готова до змін, які відбуваються в країні. До змін, які відбуваються у фіскальній службі.  А саме головне – за підхід до процедури сплати податків. Зі свого боку ми будемо забезпечувати прозорість своєї роботи та єдиний підхід до усіх платників податків», – підсумував Роман Насіров.

Детально з Річним звітом Державної фіскальної служби України можна ознайомитись за посиланням http://sfs.gov.ua/data/material/000/166/229980/Present

В Конотопській ОДПІ під час семінару платникам розповіли про податкові новації та про їх права і обов’язки

В актовому залі Конотопської ОДПІ пройшов семінар за участі в.о. начальника інспекції Юрія Чеботарьова присвячений змінам в податковому законодавстві та підвищенню правового рівня населення.

Увагу платників зосередили на нових формах звітності з єдиного податку, екологічного податку, плати за землю, податку на прибуток та декларації про майновий стан і доходи. Звітувати за новими формами декларацій потрібно вже з 1 січня 2016 року.

Учасникам семінару нагадали про обов’язок застосування реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад один мільйон гривень.

Наприкінці зустрічі очільник інспекції повідомив, що Податковий Кодекс України деталізує права платників податків та механізми їх захисту, зокрема, право платників податків безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків, права та обов’язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю. Посадовець повідомив, що з 28.10.2015 року набрала чинності нова редакція статті 5 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до якої звернення може бути усним чи письмовим (електронне звернення). В електронному зверненні має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд сканованої копії або фото копії.

 

З Новим роком прийшла нова кампанія декларування доходів

Шановні  платники податків! Конотопська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2016 року розпочалась кампанія по декларуванню доходів громадян, отриманих у попередньому звітному 2015 році, тому кожен громадянин, який отримав дохід у вигляді спадщини (подарунку) зобов’язаний задекларувати його та сплатити податок.

Для спадщини і подарунка діють такі ж правила декларування та оподаткування, як для інших доходів фізичних осіб. А згідно зі ст. 174 глави IV Податкового кодексу України, податком обкладаються такі види спадщини, як об’єкти нерухомості; рухоме майно, до якого відносяться антикваріат, твори мистецтва, коштовності, будь-які транспортні засоби, а також інші види рухомого майна; об’єкти комерційної власності: цінні папери, корпоративні права; готівка або гроші на рахунку в будь-якій фінустанові, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.

Одержувачі спадщини або подарунків в 2015 році повинні подати декларацію про доходи і вказати в ній вартість майна чи майнових прав, отриманих в дар або в спадщину, до 1 травня 2016 року, а сплатити податки з такого доходу необхідно  до 1 серпня 2016 року.

 

З початку року до держбюджету надійшло понад 8 мільярдів гривень військового збору

За січень-листопад 2015 року до Державного бюджету України надійшло 8 052,9 млн. грн. військового збору. Це на 15% більше індикативного показника.

У листопаді до бюджету країни надійшло  831 млн. грн. цього податку, що перевищило індикативний показник на 23,6 %.

Довідково: військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5%. від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

 

Понад сім тисяч жителів Сумської області з початку року отримали електронні підписи

Протягом січня–листопада поточного року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ГУ ДФС у Сумській області скористалися 7461 клієнт, яким безкоштовно видано 10159 посилених сертифікатів відкритих ключів.

Зокрема, послугами за вказаний період скористалися 1528 юридичних осіб. Ще 4030 екземплярів електронного підпису видано фізичним особам – підприємцям та 1903 фізичним особам (громадянам).

На відміну від комерційних установ клієнти Центру сертифікації ключів отримують посилені сертифікати відкритих ключів безкоштовно.

Видані ключі електронного підпису дають змогу надавати звітність у режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а також до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.

Нагадуємо, в м. Конотоп представництво акредитованого Центру сертифікації ключів знаходиться за адресою пр. Миру, 2, ІІ зал ЦОП Конотопської ОДПІ. Телефон для довідок (05447) 6-61-97.

 

Обов’язок застосування РРО платниками єдиного податку залежить від перевищення ними обсягу доходів у 1 мільйон гривень

Законом України від 01 липня 2015 року N 569-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій” встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Таким чином, обов’язок застосування РРО платниками єдиного податку (фізичних осіб – підприємців) залежить не від кількості господарських одиниць, виду чи місця проведення діяльності, а від перевищення ними протягом календарного року обсягу доходів у 1000000 гривень.

 

Сумська митниця ДФС поповнила державний бюджет майже на 4 мільярди гривень

За 11 місяців 2015 року Сумською митницею ДФС перераховано до Державного бюджету України  3, 9  млрд.грн. митних платежів.

Зазначена сума перерахувань збільшилась в порівнянні з відповідним періодом 2014 року на  на  2,3 млрд.грн.

Збільшення надходжень відбулося за рахунок податку на додану вартість, акцизного податку,  мита, єдиного збору, плати за виконання митних формальностей.

Також з початку року спостерігається збільшення середньоденних надходжень митних платежів у 2,5 рази, а саме  з 7 млн.грн. у 2014 році  до 17, 5 млн.грн. – у  2015 році

 

Для зручності платників працює електронний сервіс «Управління ЕЦП»

Сервіс створений для керівників підприємств, установ та організацій, які надають своїм працівникам право підпису податкових документів, а також право на тимчасове виконання обов’язків директора чи бухгалтера.

Керівник має можливість подати інформацію та сертифікати відкритих ключів ЕЦП осіб, яким надано відповідні повноваження. Таке Повідомлення (код форми J(F)1391102) надсилається в електронному вигляді до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності».

Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення керівник обов’язково підписує своїм електронним цифровим підписом, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника.

Після отримання Повідомлення ДФС приймає податкові документи, підписані уповноваженими особами, у порядку, визначеному законодавством.

Звертаємо увагу, що керівник самостійно встановлює строк дії наданих повноважень шляхом керування ЕЦП. Для цього при оформленні ЕЦП для уповноваженої особи у заявці на формування посиленого сертифіката підписувача ЕЦП зазначається строк чинності ЕЦП, який має відповідати періоду виконання особою повноважень.

 

Переправити 57 кг сиру порушникам державного кордону не вдалося

Днями  громадянин України намагався незаконно  перемістити  через державний кордон, поза митним контролем, чотирнадцять сирних головок загальною вагою 57 кг. Затримано зухвальця на відстані 30 метрів від лінії держкордону в напрямку між українським населеним пунктом Олександрівка та російським Заріччя-2. Порушник разом зі своїм товаришем намагались переправити товар через річку Ворскла на дерев’яному човні.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за частиною першою статті 482 Митного кодексу України “Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем”.

На порушника чекає штраф у розмірі 100% вартості виявлених товарів з подальшою їх конфіскацією.

 

Дитячі новорічні подарунки вартістю 609 гривень не оподатковуються

Дитячі новорічні подарунки вартістю 609 грн. не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб, а також не є базою нарахування єдиного внеску у разі їх придбання за рахунок коштів роботодавця.

Дане ствердження випливає із наступного. Відповідно до пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2015 році – 609,0 грн.).

Вартість дарунків, яка не перевищує 50 % однієї заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу “160”. Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, яка надається платнику податків, перевищує 609,0 грн., то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставками 15 % та/або 20% та відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу “126” як додаткове благо.

Щодо єдиного внеску, то слід зазначити – складові фонду оплати праці визначено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату України від 13.01.2004 №5.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1170 “Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Відповідно до пункту 3.23 розділу III Інструкції №5 та пункту 8 розділу II Переліку №1170 вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску.

Нюанси застосування РРО

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що  Законом України  від 28.12.14 №71та  від 01.07.15 №569 внесено зміни до Податкового кодексу України та Закону  «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Метою цих змін є запобігання можливим порушенням  з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги).

Так, відповідно до зазначених змін підприємства, які здійснюють діяльність у сфері послуг за готівкові кошти (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки, кредитні спілки, ломбарди, страхові компанії  тощо) мають проводити оплату за надані послуги через реєстратори розрахункових операцій.

Суб’єкти господарювання при продажу товарів у мережі Інтернет також  повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми.

Крім того, реєстратори розрахункових операцій  мають застосовуватися при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, а також операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу, в тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування.

В пункті пропуску на державному кордоні ”Зернове-Суземка” почастішали спроби контрабанди

В ніч на 29 листопада 2015 року під час здійснення митного контролю потягу № 47 сполученням «Москва-Кишинів» у громадянина України  знайдено не вказані у митній декларації трансформатори (FLYBACK TRANSFORMER) у кількості 34 штуки. Прилади були виявлені посадовими особами митного поста Хутір-Михайлівський при огляді багажу громадянина серед інших (задекларованих) телекомунікаційних пристроїв.

За попередньою оцінкою вартість цих приладів складає близько 30 тисяч гривень.

Кількома днями раніше в тому ж самому потязі, але тепер у громадянина Молдови, виявлено не задекларовані при виїзді з України дванадцять пакетів комплексної харчової добавки загальною вагою 11,5 кг, вартість яких за попередньою оцінкою складає більше 35 тисяч гривень. Громадянин не заявив про наявність цих предметів під час усного опитування та не задекларував їх письмово.

В обох випадках  складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного Кодексу України “Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення”, яка передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості виявлених товарів з їх подальшою конфіскацією. Остаточну ж крапку в цих справах поставить суд.

 

Увага! Електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів» доопрацьовано

Для покращення сервісного обслуговування платників при поданні податкових документів в електронній формі Державною фіскальною службою України доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

Договір про визнання електронних документів укладається відповідно до положень Порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.04.2008 за № 320/15011.

ДФС спрощено процес укладання Договорів про визнання електронних документів з територіальними органами ДФС, а саме, починаючи з 25 листопада 2015 року, платником податків укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку. До Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання Договору розроблено нову форму (код форми J1391004).

Додатково інформуємо про запровадження нового електронного сервісу управління ЕЦП.

Такий сервіс надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб та самостійно визначити термін, на який відповідальній особі надається право підпису податкових документів (в межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також в повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.

Для формування та подання платниками інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді до Єдиного вікна подання електронної звітності розроблено нову форму Повідомлення (код форми J1391102).

До Повідомлення додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та таке Повідомлення підписується ЕЦП цих відповідальних осіб.

Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення обов’язково підписується керівником електронним цифровим підписом, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.

 

З початку 2015 року ДФС сплатила до держбюджету 92,3 млн. грн. від розпорядження майном, що переходить у власність держави

Протягом січня – жовтня 2015 року Державна фіскальна служба забезпечила надходження до держбюджету у сумі 92,3 млн. грн. за результатами розпорядження майном, що переходить у власність держави.

Зокрема, реалізація конфіскованого майна принесла бюджету країни 20,3 млн. грн. Також 2,4 млн. грн. зараховано до бюджету від реалізації органами Державної виконавчої служби майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось, але було конфісковано у справах про порушення митних правил.

У свою чергу, від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого за фактами порушення митних правил, а також майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся) держава отримала додатково 2,7 млн. грн. надходжень.

За звітний період митницями реалізовано товарів по закінченню термінів зберігання та розміщених у митний режим відмови на користь держави на загальну суму 7,9 млн. грн., які також перераховані до бюджету країни.

Крім того, за десять місяців 2015 року до держбюджету зараховано валюти та цінностей на суму 59 млн. грн.

 

«Інтерактивна мапа» допоможе знайти відповіді на питання з митного законодавства та ЄСВ

У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (далі – «ЗІР») впроваджено новий інноваційний розділ «Інтерактивна мапа» за напрямами «Митна справа» та «Єдиний соціальний внесок», який працює за принципом «Крок за кроком».

Як повідомляє Державна фіскальна служба України на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua/anonsi/11369.html), за допомогою інтерактивних мап користувачі «ЗІР» мають змогу швидко та зручно ознайомитися із законодавчою базою та знайти відповіді на питання за вказаними напрямами.

 

До уваги платників податків!  

З 15 вересня 2015 року починають діяти нові рахунки по сплаті ЄСВ

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області повідомляє, що з 15.09.2015 року змінюються реквізити рахунків для зарахування надходжень по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2015 році.

Перелік рахунків, що будуть відкриті з 15.09.2015 знаходяться на суб-сайті  ГУ ДФС у Сумській області (sumy.sfs.gov.ua) в розділі «Бюджетні рахунки».

За додатковою інформацією необхідно звертатися до Конотопської ОДПІ, що знаходиться за адресою: м. Конотоп, пр. Миру, 2. Телефон для довідок (05447) 6-74-10 або 6-61-97.

Спрощенці» Конотопщини сплатили у місцеву казну майже 11,5 млн. грн. єдиного податку

«За вісім місяців поточного року платниками, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і зареєстровані в Конотопській ОДПІ, сплачено до місцевого бюджету 11,48 млн. грн. єдиного податку, що на 2,08 млн. грн. перевищує надходження аналогічного  періоду минулого року або на 2,04 млн. грн. більше від запланованих надходжень. Зокрема, у серпні 2015 року даного податку надійшло 2,12 млн. грн.»,- зазначив в. о. начальника Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Юрій Чеботарьов.

За словами посадовця, 85 % надходжень єдиного податку надійшло від підприємців – фізичних осіб, що склало 9,76 млн. грн. Юридичні особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, в свою чергу, сплатили 15 % або 1,71 млн. грн. єдиного податку.

Юрій Чеботарьов вважає, що збільшення надходжень – це насамперед сумлінне ставлення платників податків до сплати обов’язкових платежів. А податківці, в свою чергу, направили всі свої зусилля на підвищення якості послуг, створення сприятливого бізнес-клімату та зменшення тиску на платників.

Знати все про податки і збори допоможе журнал «Вісник»

Вашим надійними помічником і партнером у бурхливому океані інформації готовий бути – журнал «Вісник. Право знати все про податки і збори» – офіційне видання державної фіскальної служби України. Видання виходить щопонеділка та містить інформацію з податкового, митного законодавства та єдиного соціального внеску.

Оформити редакційну передплату можна через філію ДП СВЦ у Сумській області у м. Конотоп. Телефон для довідок (05447) 6-61-97.

Передплатні індекси через поштові відділення зв’язку УДППЗ «Укрпошта»: 22599 (укр.), 22600 (рос.).

За вісім місяців платники Конотопської ОДПІ сплатили майже 290 млн. грн. ЄСВ

З початку року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зареєстровані в Конотопській ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області,  перерахували до бюджету 289 млн.  грн., що на 18 млн. грн. або 7,3% більше аналогічного періоду минулого року. Також, сплачена сума ЄСВ перевищила заплановані надходження на 16 млн. грн. або на 5,8%. Зокрема, у  серпні страхувальники сплатили 38 млн. грн. ЄСВ, а саме: 33,5 млн. грн. – платники Конотопської ОДПІ і 3,5 млн. грн. – платники Буринського відділення.

Нагадуємо, що звітність з ЄСВ можна подавати в електронному вигляді. Для цього потрібно скористатися ключем електронного цифрового підпису, який можна безкоштовно отримати у відділенні Акредитованого центру сертифікації ключів за адресою: м. Конотоп, пр. Миру, 2, ІІ зал Центру обслуговування платників, тел. (05447) 6-61-97.

Подання звітності в електронному вигляді має безліч переваг як для платників податків, так і для фахівців Державної фіскальної служби. Звітність, надіслана до органу ДФС засоби телекомунікаційного зв’язку, не потребує дублювання на паперових носіях та їх зберігання.

Інформація для сільськогосподарських підприємств – платників ПДВ

Платникам податку на додану вартість, які провадять діяльність у сфері сільського господарства (лісового господарства або рибальства) та згідно зі статтею 209 розділу V Податкового кодексу обрали спеціальний режим оподаткування (декларації 0121-0123), та у яких з моменту подання останньої декларації змінилися реквізити спеціального рахунку або які подають вказану декларацію вперше, необхідно подати декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року (або за перший звітний період) з достовірними актуальними реквізитами спеціального рахунку.

Зокрема, платники повинні вказати № спецрахунку, дані банку/органу, в якому відкрито рахунок (найменування, ЄДРПОУ, МФО).

Реквізити спеціального рахунку обов’язково вказуються при позитивному або нульовому значенні рядка 25.2 декларацій 0121-0123.

Надання достовірних та актуальних реквізитів спеціального рахунку є умовою перерахування на такі рахунки коштів з додаткових рахунків в системі електронного адміністрування податку, відкритих платникам відповідно п.2001.2 ст.2001 Податкового кодексу України та  призначених для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки  в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Перерахування здійснюється за реквізитами такого спеціального рахунку платника, який зазначений  у податковій звітності з податку на додану вартість.

Податкові міліціонери Сумщини вилучили автомобілі вартістю 1 мільйон гривень

Співробітниками податкової міліції у Сумській області в рамках операції „Рубіж-2015” та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.212 та ч.2 ст.366 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює торгівлю автомобілями, вилучено документи, які мають ознаки підробки.

Зазначені документи були надані до Сумської митниці ДФС для розмитнення за заниженою вартістю вантажних та легкових автомобілів, які були у використанні.

Транспортні засоби загальною орієнтовною вартістю 1 млн. грн. вилучено.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Звітувати за новою формою Податкової декларації з плати за землю необхідно з 1 січня 2016

Наказом Мінфіну від 16.06.2015р. N 560 затверджено нову форму Податкової декларації з плати за землю. Наказ набрав  чинності  31.07.2015 року.

Базовим звітним  періодом для плати за землю є календарний рік, отже нова форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності),  буде використовуватися для складання звітності починаючи з 01.01.2016 року.  З цієї дати нова форма Податкової декларації  буде використовуватися і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні  періоди.

Бульдозером знищено 900 літрів російського спирту, вилученого податковими міліціонерами Сумщини

Відповідне рішення виніс Ковпаківський районний суд м. Суми, розглянувши матеріали справи стосовно мешканця Білопільщини, який придбав та перевозив підакцизну продукцію, не маючи відповідної ліцензії та інших необхідних документів. Оперативники податкової міліції затримали білопільчанина на в’їзді у м. Суми. В автівці вони виявили 180 пластикових ємностей зі спиртом російського виробництва об’ємом по 5 літрів кожна.

Стосовно порушника працівники ДФС склали адмінпротокол за ст.164 ч.1 Кодексу України про Адміністративне правопорушення. (Порушення порядку провадження господарської діяльності).

Ковпаківський районний суд м. Суми постановив накласти на порушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 тисяч гривень та конфіскувати спирт з подальшим його знищенням.

Виконуючи рішення суду, правоохоронці вивезли та знищили на полігоні для складування твердих побутових відходів 900 літрів спирту російського виробництва, що визнаний за результатами експертизи небезпечним для життя та здоров’я людей.

 

З початку року фахівцями Конотопської ОДПІ надано понад 6 тисяч адміністративних послуг

Протягом січня-серпня 2015 року працівниками Центру обслуговування платників Конотопської ОДПІ та Буринським відділення Конотопської ОДПІ надано 6105 адміністративних послуг, з них 4823 – Центром обслуговування платників при Конотопській ОДПІ. Про це повідомила начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів Конотопської ОДПІ Віра Москаленко.

За її словами, найчастіше конотопчани користуються послугою з видачі карток платників податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків – 3006 послуг або 49% від загальної кількості послуг.

На другому місці – реєстрація платників єдиного податку та надання витягів з реєстру платників ЄП – 709 або майже 12% від усіх послуг. А на третьому – послуга з реєстрації книги обліку розрахункових операцій – 660 книг  (майже 11%).

Крім цього, платникам надаються консультативні та інформаційні послуги з питань нарахування та сплати податків, адміністрування єдиного соціального внеску,  порядку заповнення податкових декларацій та послуги з видачі ключів електронного цифрового підпису.

Нагадуємо, що Центр обслуговування платників Конотопської ОДПІ знаходиться за адресою: м. Конотоп, пр. Миру, 2. Графік роботи Центру: понеділок, середа, п’ятниця з 9-00 год. до 18-00 год.;  вівторок та четвер з  9 – 00 год. до 20-00 год., субота з 9-00 до 16-00 год. Телефон для довідок (05447) 6-61-97.

 

З 1 вересня зменшено податковий тиск на платників податків

З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків”.

Цим Законом Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов’язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства.

Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами у разі, якщо платникові за результатами здавання акту не вручене податкове повідомлення-рішення.

За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

Згідно із Законом, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов’язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов’язання. Також платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.

 

В поточному році надходження від платників Конотопської ОДПІ зросли на 129 млн. грн.

За словами в. о. начальника Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області Юрія Чеботарьова, за вісім місяців 2015 року до зведеного бюджету надійшло 323 млн. 477 тис. грн. податків і зборів, що на 129 млн. 256 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Плановий показник перевищено на 68 млн. 255 тис. грн. або на 26,7%.

До Державного бюджету за цей період сплачено 171 млн. 334 тис. грн., що на 117 млн. 283 тис. грн. більше, ніж минулоріч. До місцевих бюджетів надійшло 152 млн. 143 тис. грн., що майже на 12 млн. грн. перевищує минулорічні надходження.

Посадовець вважає, що досягнення даних показників є результатом плідної співпраці фахівців ДФС з підприємцями, розуміння потреб платників та вчасне надання професійних консультацій.

 

Фіскальний чек допоможе перевірити легальність касового апарату

Державна фіскальна служба запровадила новий електронний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС.

Так, наприклад, будь-який громадянин, придбавши товар в магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.

Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання книги обліку розрахункових операцій, про фіскальні номери РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.

Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».

 

Оперативники ДФС Сумщини викрили ухилення від оподаткування на суму 5,2 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків комерційним підприємством — імпортером сантехніки та будівельних матеріалів проведено обшуки складських приміщень, які ним використовуються, та автомобіля, який належить зазначеному підприємству та проходив митний контроль на пункті пропуску Сумської митниці ДФС.

– Впродовж 2013-2015 років підприємство систематично занижувало митну вартість товарів, які імпортувало, що надало підприємцям змогу ухилитися від сплати 5,2 млн. грн. податків (податку на прибуток та податку на додану вартість) – зазначив Андрій Павлун, перший заступник начальника ГУ ДФС у Сумській області.

За результатами проведених обшуків вилучено сантехнічне обладнання та комплектуючі до нього на суму 4,5 млн. грн., 40 тис. грн. та 1,1 тис. дол. США готівкою.

Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Здійснювати продаж пива можна лише з ліцензією та чеком

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71- VII, з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв. Отже, реалізовувати його без ліцензії та касового апарату заборонено. Продаж пива здійснюється з обов’язковою видачею покупцю чека з реєстратора розрахункових операцій.

Відповідно до абзацу 5 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року N 481/95-BP до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій – 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.

Шановні підприємці-платники податків!

Колектив Конотопської ОДПІ щиро вітає

всіх підприємців краю з професійним святом – Днем підприємця!

Бажаємо успіхів у Вашій діяльності, вдалих угод, надійних партнерів

та невичерпної наснаги у праці.

Нехай кожна започаткована справа буде вдалою і успішною.

Миру, добробуту, злагоди вам і вашим родинам. 

Зайві кошти з електронного рахунка ПДВ можна перерахувати на власний рахунок

В рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість  для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в  системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до підпункту 200 1.6 статті 200 1 Податкового кодексу у разі, якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню:

а)  або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов’язань з податку;

б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

Відповідно до пункту  21 1 Порядку електронного адміністрування ПДВ  заява про перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку до бюджету або на поточний рахунок такого платника податку подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з ПДВ.

Особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунка платника викладені в роз’ясненні  ДФС України від 19.08.2015р.

Працівники Сумської митниці ДФС викрили нелегальний канал поставки товарів на тимчасово окуповану територію України

У ході спільної операції співробітники Сумської митниці ДФС, оперативники прикордонної служби та Управління СБУ у Сумській області викрили нелегальний канал поставки продуктів харчування та алкоголю через територію Російської Федерації до тимчасово окупованих районів України.

Спільною групою митної служби та правоохоронців було затримано автомобіль під керуванням громадянина України, який неодноразово використовувався порушниками для ввезення продуктів харчування та підакцизної продукції до тимчасово окупованої території України через закриті пункти пропуску, що не контролюються Україною.

За наявною інформацією загальна вага незаконно переміщених товарів становить понад 40 тонн. Орієнтовна вартість продуктів харчування – 330 тис. грн., вартість підакцизної продукції встановлюється.

За фактом скоєного правопорушення Сумською митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил за ст.482 ч.1 Митного кодексу України (Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем).

Санкція ч.1 ст 482 МКУ передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів та транспортних засобів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів та транспортних засобів.

 

Запроваджено новий електронний сервіс від ДФС

З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запровадила у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З  1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Детальніше з інформацією щодо роботи  сервісу можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

 

На Сумщині з початку року власниками електронних підписів від ДФС стали більш ніж 4500 клієнтів

Зокрема, послугами за вказаний період скористалися 878 юридичних осіб. Ще  2390 екземплярів електронного підпису видано фізичним особам – підприємцям та 1325 фізичним особам (громадянам).

На відміну від комерційних установ клієнти Центру сертифікації ключів отримують посилені сертифікати відкритих ключів безкоштовно.

В м. Конотоп отримати електронний цифровий підпис можна в приміщенні Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області за адресою: м. Конотоп, пр. Миру, 2, І поверх, ІІ зал, тел. (05447) 6-61-97.

Видані ключі електронного підпису дають змогу надавати звітність у режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а також до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.

Більш детальну інформацію для користувачів сервісу можна отримати на електронному ресурсі за адресою www.acskidd.gov.ua.

 

Школи та дошкільні заклади з 1 вересня звільняються від сплати податку на нерухоме майно та плати за землю

1 вересня 2015 року набирає чинності Закон України від 17.07.2015 року N654-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності».

Законом звільняються від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Також, з цієї дати, будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг не є  об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

Від реалізації майна, яке перейшло у власність держави, громада Сумщини отримала понад 300 тисяч гривень

Протягом січня-липня поточного року від реалізації товарів та майна, що перейшли у власність держави, до бюджетів усіх рівнів надійшло більше ніж  півмільйона гривень. З них 311 тис. грн. отримали місцеві громади.

За цей же період виявлено та поставлено на облік безхазяйного майна на суму 917 тис. грн. Передано на реалізацію товарів на суму 442,7 тис. грн.

Фахівці ДФС у взаємодії з іншими правоохоронними органами постійно  проводять заходи з виявлення такого майна та передачі його в дохід держави. Серед товарів, які були реалізовані, –  одяг,взуття, шкільне приладдя і навіть домашня худоба –  коні, гусята, каченята.

 

Працівники Конотопської ОДПІ відзначили День незалежності у вишиванках

Напередодні головного свята країни – Дня незалежності, працівники Конотопської ОДПІ прийшли на роботу у вишиванках, демонструючи цим свою любов, відданість та шану до рідної держави.

Вранці цього дня, в урочистій обстановці, в. о. начальника Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області, Юрій Чеботарьов щиро привітав своїх співробітників із 24-ої річницею незалежності та зауважив,  що в нинішній складний час, який долає наша країни, ми повинні вшановувати її та пам’ятати тих, хто загинув за її незалежність.

«Ми забов’язані будувати нашу державу, чітко розуміючи, що несемо відповідальність перед майбутніми поколіннями, творити свою Україну такою, щоб наші діти та внуки пишалися нею, живучи в  мирі  та достатку» – зазначив посадовець.

Платників єдиного податку Конотопщини ознайомили з новими формами книг обліку доходів і витрат та податковими деклараціями

Під час чергового семінару, який днями відбувся в актовому залі Конотопської ОДПІ, платникам єдиного податку розповіли про зміни в законодавстві та наглядно ознайомили з новими формами книг обліку доходів і витрат та податковими деклараціями.

Перед присутніми виступила заступник начальника відділу реєстрації платників та електронних сервісів Тетяна Кириченко, яка повідомила, що 28 липня 2015 року набув чинності наказ Мінфіну від 19 червня 2015 № 579, яким затверджено оновлену форму книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп, які не є платниками ПДВ та форму книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ.

Даний наказ опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 28.07.2015р. № 57.

Крім того, звернула увагу присутніх Кириченко Тетяна: «у цьому номері офіційного видання Міністерства Юстиції опубліковано також наказ Мінфіну від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку». Тобто з 28 липня 2015 року набули чинності нові форми податкових декларацій для платників єдиного податку – фізичних осіб, для юридичних осіб та платників єдиного податку четвертої групи».

Наприкінці семінару Тетяна Кириченко розповіла яких саме змін зазнали книги обліку та податкові декларації і наголосила, що за а новою формою, затвердженою наказом Мінфіну від  19.06.2015 р. № 578, платники єдиного податку вперше звітуватимуть за 2015 рік.

 

Оновлено реєстр ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном

Конотопська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області нагадую, що перевірити інформацію про дію ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами можна в режимі on-line.

Для цього на офіційному веб-порталі територіальних органів ДФС у Сумській області області (http://sumy.sfs.gov.ua/) в розділі «Реєстри» сформовано Реєстр виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами (http://sumy.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy)

Дані у Реєстрі оновлюються щомісячно.

 

На семінарі в Конотопській ОДПІ платникам розповіли про нові правила коригування податкових зобов’язань по ПДВ

Нещодавно фахівці Конотопської ОДПІ провили тематичний семінар для платників податку на додану вартість, присвячений змінам та нововведенням в податковому законодавстві.

Одним з питань семінару стали нові правила коригування податкових зобов’язань з податку на додану вартість (далі ПДВ). З цього приводу, Соколова В.І., головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість, розповіла, що з 29 липня 2015 року Законом України від 16.07.2015р. №643 статтю 192 Податкового кодексу України доповнено новими правилами щодо податкового обліку коригування податкових зобов’язань по ПДВ у випадку, коли відбувається зміна кількісних чи вартісних показників обсягів постачання товарів чи послуг.

У випадку збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг на користь постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу – платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем) товарів/послуг. Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації постачальником в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.

Якщо ж  передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, тоді постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу товарів/послуг, який повинен зареєструвати розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем.

Також, Валентина Іванівна повідомила, що в Податковому кодексі з’явилися нові норми, які визначають, що розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних таким платником податку.

 

З 1 вересня набувають чинності зміни щодо надання податкових консультацій

Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків»  у статтю 52 Податкові консультації внесені наступні зміни:

пункт 52.3 доповнено реченням такого змісту: “Консультація, надана в письмовій або електронній формі, обов’язково повинна містити опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства”;

пункт 52.4 викладено в такій редакції:

“52.4. Консультації, крім узагальнюючих, надаються:

в усній формі – контролюючими органами;

у письмовій або електронній формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси”;

пункт 52.6 викладено в такій редакції:

“52.6. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі на офіційному веб-сайті цього органу, протягом 5 календарних днів”.

Ці зміни набувають чинності з 01.09.15.

 

З початку року на «Пульс» надійшло 2 звернення від конотопчан

Станом на 20 серпня поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 2 звернення від платників податків Конотопської ОДПІ.

Всі звернення розглянуто своєчасно та повному обсязі, а заявники сповіщені про результати розгляду.

Конотопська ОДПІ нагадає, що інтерактивний антикорупційний сервіс ДФС „Пульс” – це пряма телефонна лінія  – (044) 284-00-07, яка працює цілодобово та приймає звернення не лише з податкових, а й з митних питань.

Даний телефонний сервіс створений насамперед для подолання корупції серед працівників відомства, попередження неякісного обслуговування, перевищення повноважень службовими особами та ліквідації будь-яких перешкод, що стоять на заваді підприємницької діяльності суб’єктів господарювання.