З нагоди Дня міста, напередодні, 5 вересня відбувся черговий молодіжний виїзд місцями бойової слави до с.Таранське під назвою «Наші пращури історію творили». Назву було обрано недаремно, адже ті місця, де всі ми звикли відпочивати, мають багату історію та можуть ще багато чого нам розповісти при професійній в роботі в них археологів.

У заході взяли участь 25 студентів з різних навчальних закладів нашого міста. В ході заходу молодь відвідала 10 пам’ятних місць, де йшли найкровопролитніші бої за оборону нашого міста у роки Другої світової.

Екскурсію проводив керівник громадської організації «Останній рубіж» Олександр Євтушенко, який під час заходу розповів багато цікавого про такі знайомі раніше та такі, як виявилося, незвідані місця.

Молоді люди не лише відвідали місця поховань та ті ділянки лісу, де роки самі заховали в собі тіла десятків солдат, а й впорядкували їх у тій мірі, в якій це було можливо.  Озброївшись сапками, граблями, мітлами та віниками молоді люди приводили до ладу пам’ятні знаки, які відвідували, та покладали до кожного з них живі квіти, що були надані головами квартальних комітетів, а саме: Мельник Валентиною Іванівною (квартал №28), Макаренко Раїсою Олексіївною (квартал №30), Лобурцовою Іриною Олександрівною (квартал №26), Вороною Тетяною Кононівною (квартал №21), Зимовець Ольгою Михайлівною (квартал №34), за що їм надзвичайна вдячність.

«Я маю мрію організувати велику експедицію, яка в своїй роботі опрацює територію від с.Лизогубівка, вздовж залізничного мосту аж до с.Таранського. Я б хотів з командою професіоналів та громадських активістів вилучити та опрацювати усі реліквії та історичні пам’ятки, які зберігає в собі та полита солдатською кров’ю земля, захоронити всіх, хто героїчно поліг, відповідно до церковних та людських законів. А, головне, – це дати їх нащадкам інформацію про їх найближчих людей, дати онукам реальні підстави пишатися своїми дідусями, наслідувати їх та з такою ж незламною жагою боронити та берегти рідний край», – ділиться планами Олександр Євтушенко.

«Вже вдруге ми проводимо такий захід, чим далі, то все більше впевнюємося в його необхідності. Адже ці 3-4 години роблять неоціненний вклад у виховання та свідомість тих, хто його відвідує. Ті, хто відвідав цей захід минулого разу, знову хотіли повторити поїздку, однак ми набирали нових людей, щоб якомога більше студентства охопити цим почуттям патріотизму та гордості за своїх пращурів», – зазначає начальник відділу у справах молоді та спорту Ольга Качура.

Сподіваємось, що в майбутньому такі заходи стануть пріоритетними для міста, адже саме тим, хто сьогодні гордо називається студентство та молодь, завтра будуть творити історію нашої країни, і саме від них залежить, яким буде завтра наших дітей та онуків.