На якому етапі зараз перебуває підготовка до місцевих виборів. Чи готові місцеві органи влади до реалізації завдань, що ставляться державою? Чим будуть відрізнятись вибори 25 жовтня 2015 року від попередніх місцевих виборів? З цими питаннями ми звернулися до керівника відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради О.М.Павлоградського.

Чи є на даний момент нормативні документи, ознайомившись з якими можна зрозуміти, як будуть відбуватися вибори?

ЦВК затвердила Перелік першочергових заходів, необхідних для реалізації зазначеного закону. Також затверджено Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року. Доречі, цей документ я рекомендую для ознайомлення пересічним громадянам, він дасть змогу стисло ознайомитись з основними положеннями чинного Закону, та має чітко визначені терміни, вже «прив’язані» до дати чергових місцевих виборів.

Комісія встановила форми подань щодо кандидатур до складу виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, а також форми посвідчень суб’єктів та інших учасників виборчого процесу з місцевих виборів.

Окрім того, Комісія встановила форми списків виборців та інших виборчих документів для підготовки та проведення голосування з місцевих виборів. Визначено, що списки виборців  та витяги із списку виборців будуть виготовлятися на аркушах формату А3 з обох боків.

Комісія затвердила форми іменних запрошень на місцеві вибори. Визначено, що такі іменні запрошення виготовлятимуться органами ведення Державного реєстру виборців за формами, затвердженими цією постановою, та передаються відповідним дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць на паперових носіях формату А3, про що складається акт.

Окремою постановою ЦВК затвердила Роз’яснення щодо невключення осіб, засуджених до обмеження волі, до списків виборців на звичайних виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування з місцевих виборів.

З усіма документами можна ознайомитись на сайті Центральної виборчої комісії http://www.cvk.gov.ua, особливу увагу рекомендую приділити розділу «Місцеві вибори 2015», там вже відібрані необхідні документи, що можуть стати в нагоді.

 

Вам, вірогідно задають багато питань, щодо підготовки до виборів?

Так, нажаль повноваження відділів ведення Державного реєстру виборців досить вузькі і чітко визначені, тому відповіді наш підрозділ може надати не на всі запитання. Зокрема, наш напрямок роботи – підготовка якісних списків виборців. Інше – повноваження виборчих комісій різного рівня.

З питань, що знаходяться в нашій компетенції та задаються найчастіше можна виділити тимчасову зміну місця голосування, так би мовити голосування за фактичним місцем перебування. Під час цього виборчого процесу, як це не прикро, голосування не за місцем реєстрації не можливо.

Тобто, якщо мешканець Конотопа, в день голосування виїжджає з міста, він не обиратиме міського голову та депутатів?

Це так. Також не належать до жодної територіальної громади виборці, що відбувають покарання та військовослужбовці строкової служби. Більш детально, хто має право голосу, а хто ні можна прочитати в статті 3 Закону України «Про місцеві вибори».

Яким чином виборець може переконатись, що він включений до списків виборців?

Навіть, якщо він цього не хоче, він дізнається про включення до списків виборців, отримавши іменне запрошення, яке буде виготовлене відділом ведення Державного реєстру виборців та доставлено дільничною виборчою комісією за його виборчою адресою. Це має відбутися до 14 жовтня включно. Якщо 15 жовтня повідомлення не отримано –  треба брати паспорт та звертатися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців. Всі заяви, що будуть подані до 19 жовтня включно будуть враховані в уточненому списку виборців.

Проте, я б порадив перевірити свої дані заздалегідь. Часу ще більш ніж достатньо. Доречі, це можна зробити на сайті Державного реєстру виборців www.drv.gov.ua в розділі «Особистий кабінет виборця».

Або звертайтеся безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою:  м.Конотоп, проспект Миру 8, кабінет 305 (ІІІ поверх). Телефони для довідок: 6-55-09, 6-55-96.

Шановні виборці! Не будьте байдужими, долучайтесь до покращення якості Державного реєстру виборців.