У рамках проекту «Українці, Єднаймося», що ще навесні виграла в обласному конкурсі проектів громадська організація «Молодіжний актив Конотопщини», 10 вересня з міста Конотопа стартували екскурсійні поїздки до міст Батурин, Путивль та Глухів. Проект реалізується за організаційної та фінансової підтримки обласного управління молоді та спорту.
10 вересня гостинно відкрили двері музейні заклади: Державний історико-культурний заповідник у місті Путивль, директор Тупик С.В., Національний історико-культурний заповідник м. Батурин «Гетьманська столиця», генеральний директор Реброва Н.Б., Національний історико-культурний заповідник у місті Глухів, генеральний директор Савицький О.Д.
У дітлахів була можливість детально, в цікавій саме для них формі, ознайомитися з культурними пам’ятками перелічених міст, з їх визначними місцями, відомими постатями та центральними вулицями та скверами.
Особливістю екскурсійних поїздок стало те, що вони припали на початок навчального року, і бажаючих узяти в них участь виявилося набагато більше, ніж планувалося. Тож організатори опинилися в складній ситуації, адже проектні кошти були чітко розписані на кількість дітей, а за тиждень до поїздки бажаючих вже було набагато більше.
Завдяки депутату обласної ради Олександру Петровичу Луговому, який знайшов можливість організувати ще один автобус для транспортування дітей, на екскурсії поїхали всі бажаючі.
Для учасників проекту відкрили з радістю свої двері не лише державні музейні заклади, а й приватні. Так в м.Батурині гостинно прийняв дітей приватний музейний заклад «Вітрила Міклухо – Маклая», де діти змогли не лише почути цікаву розповідь, а й відчути себе в ролі самого Миколи Миколайовича Міклухо-Маклая, приміряти костюми тих країн, які він відвідував, спробувати себе за справжнім штурвалом корабля, на якому можна було навіть розправляти вітрила. Тож діти залишилися не просто задоволеними, їх важко було відірвати від всього того, що їм гостинно дозволила господарка закладу Надія Петрівна, за що їй хочеться сказати велике спасибі.
«Це був останній з заходів даного проекту, зважаючи на відгуки, усі, хто взяв у ньому участь, залишилися задоволені. Неперевершені враження у малечі залишили по собі патріотичний виїзд «Козацькі забави», 2 байдаркові сплави та, звісно ж, екскурсійні поїздки. Загалом дітлахи отримали потужний заряд позитивних емоцій та дізнались багато нового про природу та історію рідної Сумщини», – зазначає начальник відділу у справах молоді та спорту, керівник громадської організації «Молодіжний актив Конотопщини» Ольга Качура.
Активісти громадської організації пообіцяли і наступного року не тільки взяти участь, а й перемогти в обласному конкурсі проектів.
Це дозволить реалізувати у нашому місту не менш важливі соціальні ініціативи.