з 18 на 20 вересня наше місто Конотоп гостинно зустрічало українських борців класичного стилю в приміщенні фізкультурно-оздоровчого комплексу ДЮСШ Михайла Маміашвілі. Вперше започатковано проведення відкритого Всеукраїнського турніру з боротьби греко-римської пам’яті майстра спорту, випускника Конотопської ДЮСШ Валерія Геппи.
На запрошення організаторів Турніру відгукнулися 15 команд із різних регіонів країни. На змаганнях була представлена одна вікова група спортсменів: кадети 15 – 16 років в десяти вагових категоріях. Серед учасників Турніру 22 переможців та призерів чемпіонатів України та бронзовий призер чемпіонату Європи конотопчанин Кузько Владислав. Це свідчити про високий рівень майстерності учасників змагань.
Вдало на змаганнях виступили спортсмени Конотопської ДЮСШ Михайла Маміашвілі: Кузько Владислав став переможцем у ваговій категорії до 42 кг. Стеценко Віталій переміг у ваговій категорії до 46 кг, а Коновал Микола став чемпіоном у ваговій категорії до 54 кг. Мірошник Дмитро був найсильнішим серед спортсменів у ваговій категорії до 58 кг.
Срібні медалі вибороли Єрмаков Дмитро у ваговій категорії до 63 кг та Овсійов Валерій серед спортсменів вагової категорії до 76 кг. Бронза у ваговій категорії до 54 кг за Нікітіним Максимом.
Турнір відвідали відомі спортсмени: Армен Варданян, заслужений майстер спорту України, бронзовий призер Олімпійських Ігор в Пекіні, неодноразовий призер чемпіонатів світу та Європи з греко-римської боротьби; Заза Зазіров, заслужений майстер спорту України, бронзовий призер Олімпійських Ігор в Атланті, призер чемпіонату світу; Бельмас В’ячеслав – майстер спорту міжнародного класу, володар Кубку Європейських чемпіонів.
Ініціатором проведення турніру став рідний брат Валерія Геппи – Дмитро, учень Анатолія Семеновича Єфремова, випускник Конотопської ДЮСШ. Ідею Дмитра підтримали його друзі, спортсмени та бізнесмени. Приєдналися до проведення і представники федерації греко-римської боротьби України.
У своєму зверненні до спортсменів Дмитро Геппа подякував їм за приїзд та наголосив, що має надію на те що цей Турнір стане традиційним та займе своє місце в офіційному всеукраїнському календарю спортивних змагань з боротьби греко-римської.
«Валерій був перспективним та талановитим спортсменом, харизматичною та творчою людиною, справжнім та надійним другом та перш за все гарним сином, який до без тями любив греко-римську боротьбу», так його згадав у своєму виступі перший тренер Анатолій Семенович Єфремов.
На урочистому відкритті Турніру, Кирій Олександр Вікторович голова піклувальної ради ДЮСШ Михайла Маміашвілі, депутат Конотопської міської ради повідомив присутніх, що незабаром буде створена міська федерація боротьби греко-римської, яка працюватиме на розвиток цього олімпійського виду спорту та подякував небайдужим людям за підтримку усіх конотопських атлетів.
Під час церемонії нагородження, Дзігасов Артур Петрович, головний тренер штатної збірної команди України з боротьби греко-римської, заслужений тренер України подякував тренерам Конотопської ДЮСШ Михайла Маміашвілі Гайдуку Віктору та Бондарю Олександру за підготовку перспективних та талановитих борців до складу національної збірної команди України та за продовження високих традицій конотопської школи боротьби, започаткованих Анатолієм Семеновичем Єфремовим.
Усі переможці та призери отримали грошові винагороди, медалі та грамоти від організаторів Турніру. Також були вручені сертифікати на отримання грошових винагород в номінаціях «за кращу техніку» та «за волю до перемоги» від керівника порталу Топ Конотоп Дмитра Гланца та директора компанії «Зурбаган» Андрія Рошкована. Не забули організатори і про тренерів, які підготували переможців Турніру, їм також були вручені грошові винагороди.
Інформаційні партнери відкритого Всеукраїнського турніру з боротьби греко-римської пам’яті майстра спорту, випускника Конотопської ДЮСШ Валерія Геппи : портал нашого міста Топ Конотоп, телекомукаційна компанія «Зурбаган», Конотопська дитяча телерадіоорганізація «Кон Такт», сайт міста Конотоп 05447 сom.ua