23-24 вересня відбулося командно-штабне навчання цивільного захисту з ланками територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту міста Конотопа, під час якого відпрацьовувалися дії органів управління при ліквідації наслідків стихійного лиха, пожеж і руйнувань на потенційно небезпечних об’єктах, об’єктах соціальної сфери та життєзабезпечення, локалізації осередків впливу хімічно небезпечних речовин.

У рамках цих навчань 23 вересня було здійснено оповіщення і збір керівного складу міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) м. Конотопа.

Цього дня від керівника навчань, заступника директора Департаменту ЦЗ Сумської ОДА С. В. Лукашенка, було отримано декілька ввідних, у ході яких відпрацьовувалася робота служб ЦЗ: енергетики та світломаскування (головний інженер філії «Конотопський РЕМ»  ПАТ «Сумиобленерго» С.А.Радченко), та дії аварійної служби Конотопського управління по експлуатації газового господарства на вул. Б.Олійника. Також пройшла перевірку служба зв’язку та оповіщення (начальник Є.М.Болгов) при  ліквідації аварії на радіофідері  № 7 на вул. Б. Олійника. Комісія зробила висновок про готовність служби, адже спрацювали всі 11 сирен оповіщення. Пройшли перевірку дії аварійної бригади на території Відділкової лікарні ст. Конотоп Південно-Західної залізниці (головний лікар Ю.О.Злиденний) з відновлення даху лікарні.

Також відпрацьовувалися дії аварійної бригади на каналізаційно-насосній станції № 2 на вул. Лісового, 2а, де, за задумом навчань, стався витік неочищених стоків за межі станції. Роботою аварійної бригади керував заступник керівника КП «Водоканал» Ю.О.Рибалов. Комісія позитивно відзначила наявність необхідних ресурсів та спеціального обладнання, а також навченість та злагоджені дії особового складу, що вказують на відповідальну роботу П.Ю.Колесникова – директора КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».

На території компресорної станції Філії «Конотопський молзавод» ТОВ «МалКа-транс» відбувалося відпрацювання навчальних заходів щодо ліквідації осередку виливу аміаку. Під керівництвом начальника ЦЗ об’єкту Т.В.Дудко відбулося своєчасне оповіщення працівників заводу та розроблений комплекс заходів з ліквідації аварії, також злагоджено діяла об’єктова комісія ТЕБ та НС, аварійна та медична ланки ЦЗ ОГД. Позитивно відзначено роботу формувань ЦЗ підприємства, зокрема навченість людей порядку та правилам евакуації, надання першої медичної допомоги, правильному проведенню хімічної розвідки території підприємства та ліквідації наслідків витоку аміаку. До ліквідації аварії також долучилися служби ЦЗ міста постійної готовності: медична, охорони громадського порядку, енергетики та світломаскування, протипожежна, зв’язку та оповіщення.

24 вересня комісія розпочала свою роботу о 7 годині, адже надійшов учбовий сигнал про збір міської комісії ТЕБ та НС. Відповідно до легенди навчань, відбувся авіаційний ракетно-бомбовий удар по залізничному вузлу ст. Конотоп, у районі ураження опинилися відділкова лікарня, ЗОШ №11 та будівлі приватного сектору.

Робота міської комісії з питань ТЕБ та НС відбувалася біля хірургічного відділення відділкової лікарні ст. Конотоп Південно-Західної залізниці, де проходило комплексне відпрацювання щодо порятунку потерпілих, надання їм першої медичної допомоги та подальшої евакуації до інших лікувальних закладів міста. Відпрацьовувалися спільні дії 12 Державної рятувально-пожежної частини, управління ДСНС у Сумській області (керівник А. В. Запорожченко) та Служби медицини катастроф, яка базувалася на станції швидкої допомоги м.Конотопа (керівник О. М. Шевченко), а також служби охорони громадського порядку міського відділу міліції (керівник О. В. Зоць). У той час, як рятувальники виносили потерпілих, а медики надавали першу допомогу, територію прочісували працівники вибухотехнічної служби УМВС Сумської області. Протягом 2-х годин були відпрацьовані усі учбові питання, узгоджені плани дій, перевірено навики медичного персоналу, що показав готовність до дій у надзвичайних умовах з великою кількістю поранених.

Начальник відділу освіти Конотопської міської ради О.В.Беспала та директор ЗОШ №11 Т.І.Кашуба показали членам комісії організацію проведення занять під час тижня ЦЗ у школі та порядок евакуації учнів з навчального закладу. За результатами спостереження схвальні відгуки отримали керівники-вчителі, які вміють діяти під час проведення занять з питань виведення людей, чому сприяв достатньо високий рівень організації евакуаційних заходів.

У цілому до навчань було залучено більше 20 одиниць автомобільної техніки та більше 120 фахівців ЦЗ міста, а підготовку пройшли близько 200 працівників, які відповідають за стан ЦЗ на об’єктах господарської діяльності м. Конотопа.

Оглянувши усі проведені заходи та роботу відповідних служб під час їх проведення, голова комісії С. В. Лукашенко попередньо підвів підсумки і дав позитивну оцінку залученим службам, наголосивши на їх фаховій та скоординованій роботі. Детальніший акт буде надано пізніше, відповідно до нього будуть зроблені висновки, складено план усунення недоліків та визначені першочергові заходи з поліпшення стану ЦЗ, що потребують фінансування у 2016 році.

Керівник навчань подякував начальникам служб цивільного захисту м.Конотопа за відповідальне ставлення до службових обов’язків, оперативне реагування на ввідні та якісне виконання всіх поставлених задач.