29 вересня 2015 року у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського вже вшосте відбулись  «Конотопські читання», в яких взяли участь понад 30 науковців з різних міст України. Пленарну частину наукової конференції відкрили начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко та директор Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Артур Мокроусов, які привітали учасників  та гостей конференції з 115-ю річницею створення музею.

Подальша робота наукової конференції проходила по двох секціях. Перша – з історії Конотопщини, та друга – з історії освіти Конотопа.  Робота першої секції проходила у великій виставковій залі міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського.  На ній з доповідями з історії, археології, культурі та природі Лівобережної України виступили доктори та кандидати історичних наук, аспіранти та викладачі, науковці і музейні співробітники, краєзнавці і природоохоронці.

Робота другої секції проходила в актовій залі Конотопської спеціалізованої школи №2 і була просвічена 110-й річниці з часу створення школи та історії освіти Конотопа. На ній з доповідями виступили викладачі та вчителі школи, краєзнавці та науковці. З вітальним словом до учасників читань також звернулись заступник міського голови Тетяна Шерудило та начальник відділу освіти Конотопської міської ради Ольга Беспала.

Після проведення читань  учасникам читань та гостям була запропонована екскурсія по експозиції Конотопського міського краєзнавчого  музею.  В стінах спеціалізованої школи №2 цікаву екскурсію для науковців провела її директор Олена Матвійчук. Після наукової конференції у невимушеній гостинній обстановці науковці обмінювалися враженнями про роботу читань і висловлювали вдячність організаторам читань за роботу і добре видану збірку.