PRYZOV2У відповідності до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 17 лютого 2015 року                  №88/2015 «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови на строкову військову службу громадян України та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році», Постанови кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352 (із змінами) з 1 жовтня по 30 листопада 2015 року проводиться призов громадян на строкову військову службу до Збройних сил України та інших військових формувань України. А саме:

до ЗС України (Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили)

до Національної гвардії МВС України ;

до Державної спеціальної служби транспорту.

На строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статті , придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років, та старші особи, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. 18- і 19-річні громадяни України можуть піти служити, але тільки за власним бажанням.

Термін служби, незалежно від виду Збройних сил України, продовжено до 18 місяців, особи з вищою освітою (магістри) служитимуть 12 місяців.

Усі призовники користуватимуться соціальними гарантіями та пільгами у відповідності до Законів України. Зокрема, тим особам, хто вже працював, має гарантовано зберегтися місце праці та середній заробіток, незважаючи на форму власності підприємства.

Держава бере на себе зобов’язання із повного забезпечення строковиків обмундируванням, харчуванням.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 587 затверджено   порядок виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу.

Цей Порядок визначає механізм виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу. Ця допомога виплачується громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, в розмірі двох мінімальних заробітних плат.