9 листопада, в день вшанування пам’яті Нестора-літописця в Україні відзначається День української писемності та мови. До цього свята DITY I MOVAцентральна дитяча бібліотека провела для учнів 6 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 літературну годину  «Найдорожчий скарб – рідна мова».

Бібліотекарі розповіли дітям про упорядників слов’янської абетки братів Кирила та Мефодія, їхнього послідовника преподобного Нестора-літописця. Школярі дізналися про історію виникнення свята української писемності та мови, тернистий шлях їх розвитку та становлення. Діти з задоволенням читали вірші , гуморески про мову, проявили свої акторські здібності при читанні оповідання «Мова про мову» у ролях. В ході заходу з’ясувалося що учні добре обізнані і жваво згадували вислови та прислів’я про мову, активно брали участь у вікторині.

Під час заходу зазначили, що щорічно відзначаючи це свято, ми гуртуємось задля відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе  в рідному слові. Усі ми повинні пам’ятати і дбати про те багатство, яке є у кожного з нас, що багатство – це наша рідна мова.  Просто цінуйте і бережіть своє – те, що робить нас українцями.