10 листопада 2015 року о 12.00 у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею імені О.М. Лазаревського відбулося VIDKRYTTYA MUZEYU1урочисте зібрання, присвячене відкриттю музею правоохоронних органів Конотопщини.

Історія створення правоохоронних органів Конотопщини сягає у минуле 1782 року, коли вперше була створена Конотопська поліція на підставі «Поліційного статуту» 1782-го року.

Революційні події жовтня (листопада) 1917 року зруйнували тогочасну поліційну систему і на зміну поліції прийшла радянська міліція. У місті Конотопі вона була створена з революційно настроєних «числа майстрових», Конотопських Головних Залізничних майстерень (пізніше КВРЗ) та Снарядного заводу (пізніше КЕМЗ).

Функції боротьби з кримінальними елементами та забезпечення громадського порядку залишались незмінними.

У тогочасних умовах, крок за кроком, часто ризикуючи життям, колектив тримав правовий порядок на території міста та району.

У 1969 році колектив Конотопського міськрайвідділу визнаний кращим у МВС СРСР. Подія унікальна, такого не було ні до, ні після у історії відділу.

У музеї представлені експонати: ордени, медалі, зразки форм різних періодів, особисті речі працівників правоохоронних органів та речі, якими вони послуговувалися під час служби.

Закінчився період пострадянської міліції, яка була започаткована у далекому 1917-му році. Ми відкриваємо нову сторінку в історії правоохоронних органів нашої держави України. З 7-го листопада 2015-го року набирає чинності Закон «Про Національну поліцію», натомість міліція в Україні припиняє своє існування.

Завітайте до музею правоохоронних органів Конотопщини

за адресою: проспект Миру, 14.

VIDKRYTTYA MUZEYU2VIDKRYTTYA MUZEYU3