6 листопада 2015 року в Києві у приміщенні Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад відбулася фінальна конференція  проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг».

KONFERENTCIYAУчасть у конференції взяли координатор проекту з польської сторони «Центр Європейської співпраці» Пауліна Трушко, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень  Геннадій Максак, голова правління Центру Європейської Співпраці Республіки Польща Патрік Халачкевич, заступник голови Ради «Центру Транскордонної Співпраці» Борис Уваров, представник Польсько-канадської програми підтримки демократії, що адмініструється Фондом Міжнародної Солідарності Недім Усеінов, заступник керівника ВАССР Наталія Ключник, координатор житлово-комунальних програм Громадської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, громадські експерти, консультанти, представники органів місцевого самоврядування – учасники проекту.

Були обговорені підсумки проекту, ряд жвавих дискусій викликали питання, що стосувалися: інструментів підвищення здатності представників самоврядування до якісного надання публічних послуг; міжмуніципального співробітництва як перспективи розширення повноважень і можливостей органів місцевого самоврядування; створення умов  для співпраці представників самоврядування та досвід  процесів децентралізації на прикладі польської моделі; впровадження реформи децентралізації.

Під час заходу начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки Конотопської міської ради Анастасія Загородня презентувала проект «Налагодження ефективної системи енергоменеджменту у містах області», що був підготовлений у рамках навчальної програми.

Протягом майже 10 місяців представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти проходили навчання в рамках проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг».

Що дало навчання нашому місту? У першу чергу, – це неоціненний досвід польських колег щодо  дієвих механізмів впровадження проектів міжмуніципальної співпраці. Одержані під час навчання/стажування знання дозволять виробити дієві алгоритми  для вдосконалення проектної діяльності у різних напрямках, що сприятиме як локальному розвитку міської громади, так і позитивно впливатиме на загальнообласний рівень розвитку.

Саме завдяки проекту змінився характер відносин з іншими містами: звичний конкурентний підхід змінено на партнерський. Яскравим підтвердженням цьому є підписаний меморандум про співпрацю між містами Конотоп, Суми та Ромни. Це значний крок для громад, тому буде докладено максимальних зусиль для того, щоб він був успішним.