За останнє десятиліття  Україна пережила два масштабні повстання свого народу. 21 листопада українці відзначають другу річницю революції HOROBRY SERTCYAГідності, а 22 листопада минає 11 років з початку Помаранчевої революції. Обидва рази народ повстав проти несправедливості та свавілля політиків з надією на світле майбутнє.

18 листопада в центральній міській бібліотеці ім.С.І.Пономарьова, для студентів медичного училища відбулася година гідності «Час, коли цементується нація», приурочена Дню Гідності та Свободи.

Ведуча заходу розповіла, що Майдан став випробуванням на цінність та особистості людини, виміром людської гідності. Ті трагічні події тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни,тому кожному з нас необхідно знати, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули і гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави.

На захід була запрошена голова  Конотопської міської організації «Просвіта», заступниця голови Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги з культурних питань, активна учасниця Майдану Ольга Банитюк. З великою увагою студенти слухали її спогади  про перші дні Майдану, розвиток подальших подій та роль молодого покоління у Революції Гідності. Ольга Дмитрівна закликала молодь берегти українську мову, бути українцями і гідними патріотами своєї держави.

Хвилиною мовчання студенти  вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та усіх вояків, які загинули на Сході України. Захід супроводжувався відео-роликами про Майдан.

В читальній залі для читачів розгорнута книжкова виставка «Хоробрі серця»