BRYFING GOLODOMORЗ метою вшанування героїв українського народу, які в період Голодомору 1932-33 років протистояли системі знищення і рятували людей від вимирання,  комунальний заклад Сумської обласної ради  Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв розпочав втілення вжиття довгострокового народного історико-патріотично-мистецького проекту «Герої нації». Саме з цього питання 19 листопада у приміщенні міської ради провела брифінг для преси  керівник проекту Людмила Миколаївна Говійна (творчий псевдонім – Богдана Олександровська).

У брифінгу взяли участь міський голова Артем Семеніхін, заступник міського голови Тетяна Шерудило та директор МБК «Зоряний» Марина Люшина.

Виступивши на початку брифінгу, міський голова А.Семеніхін зазначив, що усі офіційні заходи, пов’язані із історичними подіями, відбуватимуться під його особистим патронатом. У своєму виступі Артем Юрійович підкреслив, що українці є борцями та переможцями, тому подібні проекти є дуже важливими.

Л.Говійна подякувала меру Конотопа за його підтримку цього проекту. Вона ознайомила присутніх із тим, що 28 листопада – в день, на який цього року припадає скорботна дата пам’яті жертв Голодоморів, буде проведено комплекс заходів із вшанування жертв та героїв тих подій.

Цього дня у МБК «Зоряний» відбудеться національно-патріотична акція «Свіча пам’яті». В рамках цієї акції буде представлено виставки художніх та архівних матеріалів, трансляцію документального фільму О.Кириленко «Під чорним крилом».

Народний аматорський театр «Ми» (керівник М.Люшина) представить глядачам виставу за п’єсою Богдани Олександровської «Із Тарасом – через Морок» (ця п’єса, як повідомила її автор, стала цього року переможницею літературного конкурсу «Коронація слова». Автор передала офіційну заяву про відмову від авторської винагороди на користь театру з метою покласти початок муніципальному театру.

Як підкреслила Л.Говійна, тема руху опору Голодомору 1932- 33 років практично не досліджувалась. А треба підкреслювати не тільки те, скільки було жертв у ті страшні роки, а й надавати нинішнім громадянам України приклади мужніх людей, які, ризикуючи свободою та життям, здійснювали спротив нелюдським діям влади.

До цього проекту долучаються практично усі обласні ЗМІ Сумської області і основні телеканали України, Сумська обласна державна адміністрація, Сумська обласна рада, Управління СБУ в Сумській області, Державний архів Сумської області, депутати різних рівнів, різні владні, юридичні установи і організації, фізичні особи.

Усі присутні були запрошені на наступний брифінг, який відбудеться 28 листопада о 12.30 у приміщенні МБК «Зоряний».

DYPLOM GOLODOMORPROGRAMA GOLODOMOR