2015-11-18 13.41.51З нагоди Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства  за ініціативи міського методичного кабінету та відділу освіти Конотопської міської ради 18 листопада 2015 року у Конотопській спеціалізованій школі ІІ-ІІІ ступенів №2 відбувся відкритий захід  у форматі телемосту. Захід відбувався за участю  представників міського методичного кабінету  Шкурко О.С., кримінальної міліції у справах дітей Бражнік Ю. С., Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевчук Н. М., начальника служби у справах дітей Дем’яненко А. О.  Його учасниками були представники батьківської громади та учні  8-10 класів спеціалізованій школі ІІ-ІІІ ступенів № 2. Також на заході були присутні практичні психологи навчальних закладів міста.

Проблема неправомірної поведінки на ґрунті сексуального насильства набула активного обговорення, оскільки є актуальною у суспільстві. Учні та батьки мали змогу обмінятися думками з питань запобігання сексуальному насильству. Саме використання інформаційно-комунікаційних технологій дало змогу учасникам телемосту більш вільно висловлюватися з даної проблеми.

Під час зустрічі розглядалися питання запобігання сексуальному насильству, відверненню його негативних наслідків. Учасники дискусії переглянули запропоновані відеосюжети та проаналізували життєві ситуації, які можуть спровокувати сексуальне насилля, розглянули особливості віктимної (провокуючої) поведінки, ознайомилися зі статистикою щодо даної проблеми та видами покарання, передбаченими за скоєння даних злочинів, а також отримали поради про те, як не спровокувати такі дії стосовно себе. Обговорення ситуацій показало, що діти збагатили свої знання щодо вибору правильної моделі поведінки в ризикованих ситуаціях, усвідомили необхідність бути відповідальними за власну поведінку, удосконалили вміння толерантно ставитися до думок інших.

Тема спілкування була непростою, тому фінальним елементом невипадково була обрані релаксаційні вправи.

Сподіваємося, що інформація отримана учнями та батьками під час даного заходу, надалі допоможе всім орієнтуватися в ризикованих життєвих ситуаціях. А практичним психологам отриманий досвід буде сприяти розширенню кола діяльності щодо запобігання всім видам насильства.

Захід був цікавий різноманітними формами і методами роботи з підлітками та їх батьками.