20151124_15233324 листопада в затишній залі міського центру культури і дозвілля “Кінотеатр “Мир”,  до 185-ї річниці від дня народження видатного конотопчанина Михайла Драгомирова, відбулась презентація перекладеної українською мовою книги французького письменника Патріка Магона «Мій російський полк», упорядником якої є наш земляк, письменник, краєзнавець Андрій Матвієнко, який відомий своєю   історико-біографічної повістю «Михайло Драгомиров».

Майже 40 років, журналіст не за фахом, а за покликанням, Андрій Матвієнко поклав на копіткий пошук щонайменших свідчень про генерала Драгогомирова в архівах та бібліотеках України, Росії, Болгарії, Франції.  Це стало справою всього його життя.

Нова праця Андрія Матвієнка – підготовка до виходу у світ спогадів французького військового та письменника Патріка Магона «Мій російський полк» – продовжує розкривати багатогранну особистість видатного воєначальника Михайла Драгомирова на тлі світової та української історії.

Вихід у світ нової книжки – це завжди подія як для читачів, так і для автора. Навіть якщо ця книжка дійшла до українського читача лише тепер, більш як через сто років після написання.

На зустріч з письменником прийшли друзі-краєзнавці, щоб привітати з виходом нової книги: Артур Мокроусов,  Володимир Борошнєв, Олександр Євтушенко, Микола Салюк,  Шаміль Акічев. Зі своєї приватної колекції Андрій Андрійович подарував Конотопському краєзнавчому музею ім.О.М.Лазаревського дореволюційну картину з зображенням собору Воскресіння Господнього.

Начальник відділу кулутури і туризму міської ради Олена Шинкаренко теплими словами подякувала автора за вихід у світ нової книги і побажала подальших творчих успіхів на терені дослідження творчості нашого видатного земляка Михайла Драгомирова.

Присутні мали змогу познайомитися з книжковою виставкою “Михайло Драгомиров – генерал, педагог, літератор”.