28 листопада 2015 року у День пам’яті жертв голодоморів у Конотопі в міському будинку культури «Зоряний» в рамках реалізації довготривалого GOLODOMOR LYUDYнародного історико-патріотично-мистецького проекту «Герої нації»  було проводено національно-патріотичну акцію «Свіча пам’яті».

Завданням проекту «Герої нації» є привернення уваги суспільства до теми руху опору Голодомору 1932-33 років через повномасштабні історико-культурні дослідження і оприлюднення результатів.

То ж 28.11.2015 року Конотопський МБК «Зоряний» перетворився на інформаційний інтернет-центр проекту «Герої нації».

О 12.00 відбувся Мітинг-реквієм біля Пам’ятника жертвам Голодомору 1932-33 років.

Люди поклали до підніжжя Пам’ятного знаку лампадки та пшеничні колоски і разом помолилися за світлу пам’ять тих, кого назавжди забрала люта косовиця смерті.
Згадуючи страшні часи Голодоморів, мер Конотопа Артем Семеніхін закликав присутніх берегти пам’ять про мільйони українців, невинно убієнних тоталітарним режимом, та власним прикладом запропонував у цей день попостувати та обмежитись лише водою, таким чином віддаючи данину шани і скорботи жертвам Голодоморів.
GOLODOMOR KLO4KOУ заходах з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів також взяв участь губернатор Сумщини Микола Клочко, який завітав до Конотопа.

О 12.30 – 13.30 выдбувся брифінг для ЗМІ і істориків, краєзнавців, педагогів Конотопщини і Кролевеччини. У брифінгу взяли участь голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, Конотопський міський голова Артем Семеніхін, представники управління СБУ в Сумській області, директор Державного архіву Сумської області Юрій Олійник, історик, краєзнавець Зоя Шалівська, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій.

З 13. 00. З МБК «Зоряний» почалась он-лайн трансляція, яку могли побачити усі бажаючі мешканці України.

У фойє МБК експонувались виставки художників, зокрема всесвітньо відома виставка Миколи Михайловича Бондаренка «Україна -33: кулінарна LYST YUSHENKAкнига”, що в 2015 році в МБК „Зоряному” має назву «Кулінарія Голодомору»; виставки архівних матеріалів управління СБУ в Сумській області; Державного архіву Сумської області; Конотопського краєзнавчого музею, Конотопської міської школи мистецтв, студій і гуртків МБК „Зоряний”.  Транслювався також документальний фільм Оксани Кириленко „Під чорним тавром”.

О 14.00 відбувся прем’єрний показ вистави за п’єсою Богдани Олександровської „Із Тарасом – через Морок”(п’єса є переможницею Міжнародного літературного конкурсу „Коронація слова -2015”, постановка Конотопського народного театру „МИ”, режисер-постановник Марина Люшина. П’єса розповідає про голову колгоспу ім. Т. Г. Шевченка с.Бистрик Кролевецького району Тимофія Тихоновича Назаренка, який в Голодомор 1932-33 років врятував село від вимирання, сховавши зерно.

о 16.00 відбулось колективне запалення „Свічі пам’яті”, що її розпочав архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій на сцені і повів людей до пам’ятника Т. Г. Шевченку, що поряд з МБК „Зоряний”, де усі присутні колективно виконали повний текст Гімну України.