В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», 25 листопада – 4 грудня фахівцями Конотопського міського центру СССДМ проведено заходи для дитячої, юнацької, молодіжної  та  батьківської аудиторій: санаторна школа-інтернат, НВК «Казка», ЗОШ №13, ЗОШ №5, ЗОШ №9, КІПТ, КІСумДУ, центр зайнятості, жіноча консультація ЦРЛ, Сімейний клуб «Щаслива родина».

В ході заходів було наголошено, що насильство – це не те, що трапляється тільки з іншими, це те, що стосується кожного з нас. Що з ним робити? Як розпізнати?  Як вберегти себе та інших від руйнівної сили насильства. Це та інше обговорювалося спеціалістами центру з учасниками заходів.

Зі студентами та старшокласниками проведено інтерактивне інтерв’ю «Я проти насильства, тому, що….». Відповіді були здебільшого такого змісту:

–         … це образливо;

–         … це насправді слабкість і безсилля;

–         … це неправильно, бо принижує і може зламати в подальшому;

–         … це жорстоко;

–         … це несправедливо та ін.

Запропонований практикум аналізу ситуацій насильства, їх можливі наслідки в житті, дав можливість задуматися і молодшим, і дорослим  – чому так важливо почуватися вільно, у безпеці, без  жорстокості і відчувати від близьких людей лише тепло і любов.