У житті Конотопської спеціалізованої школи ІІ-ІІІ ступенів №2 п’ятого грудня 2015 року відбулася радісна подія: відзначення 110-ої річниці ZOSH2навчального закладу. Це неабиякий привід зібрати разом шкільних друзів, об’єднатися навколо спільної ідеї учням, педагогам, батькам, а мешканцям міста – ще одна нагода порадіти з приводу  визначного ювілею.  Слід зазначити, що Конотопська СШ №2 є одним з небагатьох навчальних закладів міста й навіть області, який святкує такий поважний ювілей. Тож і заходи, передбачені програмою святкування, були відповідними. Так, у стінах навчального закладу було  відкрито музейну експозицію, присвячену становленню Конотопської СШ №2 як спеціалізованого навчального закладу. Експозиція мала промовисту назву «Історія розвитку й зростання».

А презентація була проведена як «start up», тобто проект, що реалізується за допомогою інноваційних форм і методів та в подальшому передбачає масштабування.  В офіційній частині гості мали можливість поспілкуватися один з одним, а також  на прямому відеозвязку з Інессою Ноель, яка очолює франкомовний центр «Альянс» й нині перебуває у Франції. Серед запрошених були випускники Конотопської СШ №2, чия успішна  кар’єра пов’язана зі знанням  іноземних мов. Кожен з них сформувався як особистість завдяки доброму прикладу вчителів-наставників, таких як Агроскіна А.В., Штепа В.М., Харченко О.В., Якушев І.Ю., Данілов Є.О., Люлько Т. М., Присікайло І.О., Панюта Є. М., Шевченко Т.П.,

Соколова В.А., Кириченко Т.В,  Мичак О.В.,Олеськова О.В.

Родзинкою святкових заходів став  флешмоб, під час якого було встановлено рекорд України в категорії «Масові заходи». Учнями, батьками, вчителями та гостями школи  було виконано пісню «Золоті шкільні літа»  (слова М.Матвійчука, музика  В.Малярова).  Кількість виконавців пісні становила 625 осіб. Спільне виконання пісні додало піднесеного настрою святковим заходам і сприяло зміцненню почуття гордості за рідний навчальний заклад.

Фінальним акордом святкування став благодійний концерт «Єдина і в серці, і в світі», що відбувся в приміщенні МБК «Зоряний». У концертній залі

були присутні почесні гості: заступник міського голови з гуманітарних питань Яроцький В.І., начальник відділу освіти Конотопської міської ради Беспала О.В., депутат міської ради Кирій О.В., депутат міської ради

Гланц В.А.,   президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Всеукраїнська культурно-освітня асоціація Гуманної Педагогіки»

Крук С.Л., працівники відділу освіти, міського методичного кабінету,

директори шкіл та позашкільних закладів міста, ветерани педагогічної праці, випускники навчального закладу, учні та батьки.  На одній сцені зібралися декілька поколінь випускників, для яких Конотопська СШ №2 стала єдиною і в серці, і в світі. Всіх присутніх об’єднала думка, що не буває колишніх учнів, колишніх вчителів, а є люди, які створюють  сучасне обличчя навчального закладу.

Знаковим є те, що благодійний концерт «Єдина і в серці, і в світі» відбувся у  Міжнародний день волонтера. Реалії сучасного життя вимагають консолідації зусиль навколо ідеї єдності України й підтримки тих, хто потребує допомоги. Учні, учителі, батьки та численні гості нашого навчального закладу не залишилися осторонь. Було проведено благодійний розпродаж солодкої випічки, виготовленої турботливими руками дітей та батьків, у результаті якого волонтери зібрали понад 2000 гривень. Цю суму заплановано використати на підтримку тяжкохворого колишнього учня нашої школи та на підтримку бійців до Дня святого Миколая.

Учасники навчально-виховного процесу виражають велику вдячність усім, хто прийшов розділити з нами радість зустрічі з нагоди святкування 110-ти річного ювілею навчального закладу.