4ERNOBYL14 грудня Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цей день самі ліквідатори вважають Днем Перемоги у важкій Чорнобильській війні з радіацією. Ця пам’ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

Цього дня керівники міста та району, представники підприємств та установ, громадськість міста зібрались біля пам’ятного знаку потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС, щоб вшанувати пам’ять людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто віддав життя у боротьбі з «мирним» атомом. У своєму слові до присутніх секретар міської ради Олена Багрянцева висловила слова подяки ліквідаторам за їхній подвиг. Перед присутніми також виступив голова Конотопської міської в Сумській області організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександр Шумицький.

До пам’ятного знаку було покладено квіти на знак вшанування подвигу ліквідаторів.