У 2011 році Конотопська місь­ка рада розпочала новий етап роботи у напрямку енергоефек­тивності. Ставши підписантом ініціативи ЄвропейськогоZASTAVKA Союзу «Угода Мерів», місто задеклару­вало наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації’ споживан­ня енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії. Енергоефективні напрацювання «Плану дій сталого енергетич­ного розвитку на період до 2020 року», розробленого на вико­нання добровільних зобов’язань перед Угодою Мерів, знайшли відображення у конкретному проекті під назвою: «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що почав втілюватися в життя в 2015 році.

Проект передбачає здійснення комплексної реновації будівель місь­кої гімназії та дошкільного навчаль­ного закладу №10 «Ялинка»: термо- модернізацію покрівель, підвалів та стін, заміну віконних і дверних блоків, налаштування системи примусової вентиляції. Окрема увага приділялася протягом року вихованню свідомих енергоспоживачів шляхом прове­дення відповідних інформаційних заходів для учнів, персоналу закла­дів, населення прилеглих районів. У рамках проекту проведено низку інформаційно-комунікаційних заходів.

З 15 по 23 червня у місті проходи­ли заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW). Розпочався тиждень акцією «Енергозбереження у родині!», що була організована ДНЗ №10 «Ялинка» для ознайомлення дітей з різними напрямками енергозбереження та виховання у них бережливого ставлення до енергоресурсів. Звісно, найцікавішими заходами для вихованців стали інтерактивні ігри. Батьки також не залишилися поза увагою, одержавши тематичні листівки з корисною інформацією.

На три дні конотопський трамвай став виставковим центром дитячих робіт загальноміського конкурсу «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!». Усі бажаючі мали змогу ознайомитися з дитячим поглядом на екологічний транспорт та подивитися роботи, створені цілими родинами.

До участі у конкурсі надійшло понад 50 малюнків з усіх дошкільних навчальних закладів міста. У якості заохочення дитячий малюнок-переможець організатори, якими виступають управління економіки та відділ освіти міської ради, розмістили на біг-борді у районі Конотопської гімназії.

17 червня на основній радіо хвилі міста відбулася вікторина «Зміни лампи – зміни світ!», спонсорами якої виступили міський підприємець Валовий М.В. та фірма «Макс». Призами за вірну відповідь на тематичне запитання були енергоефективні лампи та знижки на їх придбання, тому охочих перевірити свої знання виявилося багато.

Не лишила нікого байдужим акція «Апсайклінг: дамо речам друге життя!», що проходила на базі пришкільних дитячих таборів відпочинку. У підготовці моделей для показу оригінальних дизайнерських ідей виготовлення речей (елементів одягу) з відпрацьованої сировини взяло участь 109 дітей. У якості сировини використовувалися пакети для сміття, кульки, шпалери, марля, мішковина, обгортки від цукерок…

Під гаслом: «Увімкни екологічно безпечне майбутнє!» активістами з числа студентської молоді, за підтримки міської ради, здійснювалося інформування населення про енергоефективність, сучасні технології в освітленні. Розповсюджувалися спеціальні листівки, наліпки, календарі.

Група творчих гімназистів, на чолі з учителем образотворчого мистецтва Оленою Сметаніною, провела акцію «Еко-Арт: додай місту кольорів!», що полягала у створенні трьох тематичних малюнків-повідомлень для привернення уваги учнів до питань екології та раціонального використання енергоресурсів. З 23 по 24 вересня активісти розмальовували територію біля міської гімназії, тому кожен, хто йде до школи та проходить поряд з гімназією, може побачити малюнки, виробити своє ставлення та піднятої теми. Крім того, 25 вересня у приміщенні гімназії відбулася XXIII щорічна  конференція Асоціації керівників І закладів освіти України «Відроджені гімназії України», і кожен з учасників та гостей ознайомився з енерго-популяризаційною ініціативою учнів навчального закладу.

З початку жовтня для юних енергоспоживачів успішно розпочато проведення виховних заходів з  різних аспектів енергозбереження: «Закон життя – збереження енергії!», «Збережи енергію – збережи і Планету!», «Споживай енергію і розумно!», «У гостях у Євлампія і Економича!», «Енергозбереження і – крок до гарного майбутнього!», «Ази ощадливості», «Енергозберігаючі технології вдома», «Програма і енергозбереження в моїй родині», «Корисні енергозберігаючі звички моєї родини», «Бути бережливим – на користь громаді», «Бережемо енергоресурси», «Якщо збережеш природу на копійку – вона віддячить на мільйон», «Проблеми енергозбереження», «Сучасне житло – щаслива родина!».

28 жовтня в дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка» відбувся захід для педагогів під назвою: «Формування природничо-екологічної компетентності дошкільників», організований вихователем-методистом Вікторією Мірошниченко у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп».

Вікторія Мірошниченко підготувала змістовну презентацію та розповіла вихователям про форми організації роботи з ознайомлення дітей із природою. Детально зупинилася на таких формах, як заняття, інтегрована діяльність з пріоритетом природознавчих завдань, екскурсії, щоденні прогулянки, повсякденна праця і спостереження в кутку природи, робота екологічних студій, гуртків, свята та розваги природознавчого характеру, мандрівки по екологічних стежках.

У Конотопській гімназії відбулася виставка декоративних картин, рамок, сувенірів, виготовлених дітьми з паперу, що вже був у використанні. Так, звичайні «шкільні чернетки» в дбайливих руках стали прикрасами – метеликами на своєрідних картинах. Захід проводився з метою привернення уваги до екологічних проблем, тому не дивно, що майже всі учні долучилися до нього.

У рамках впровадження заходів проекту до тижня енергозбереження міською радою було започатковано проведення фокус-днів тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

26 листопада, в рамках впровадження заходів проекту Конотопською гімназією було організовано та проведено науково-практичну конференцію «Переваги альтернативних джерел енергії». Конференція відбулася за участі адміністрації Конотопської гімназії, вчителів біології, фізики та географії, учнів 4-6 класів.

Гімназисти презентували інформацію про переваги альтернативних джерел енергії над енергією палива, детально розповіли про енергію сонця, вітру тощо. Якісно підготовлений візуальний матеріал підкреслив важливість піднятих тем. Усі доповідачі отримали сертифікат учасника науково-практичної конференції.

4 грудня в дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка» відбувся відкритий захід для батьків та дітей «Екологічна казка», присвячений питанню екології та енергозбереження. Відкриваючи захід, завідуюча закладом Галина Черемних звернулась до батьків зі словами подяки, оскільки вихователі у дитячому садочку розвивають у дітях ті позитивні якості, у тому числі бережливе ставлення до довкілля, які вже сформували батьки. Вихователь Шевченко Ірина та музичний керівник Савченко Тетяна підготували насичену програму. Цікаву вікторину для батьків з елементами гри під назвою «Що? Де? Коли?». За вірні відповіді батьки отримували заохочувальні призи (яскраві наліпки, календарики).

Не лишив нікого байдужим захоплюючий сценарій казкової вистави «Як поводити себе у лісі», що мала повчальний характер. Дітки у ролі «пухнастих мешканців лісу» – зайчиків, квіточок, сонечок, хмаринок та інших казкових персонажів виступили перед батьками та запрошеними глядачами.

Під час вистави вихователь розповідала про цінність та неповторність компонентів природи, необхідність прояву гуманного ставлення до живих істот, виважене поводження в довкіллі, правила безпечної поведінки в природі. Також дітки розповідали віршики, співали пісні на екологічну тему.

11 грудня в Конотопській гімназії відбулася конкурсно-пізнавальна гра (квест) «Споживаймо енергію розумно» між командами учнів 2(6) класів, яку підготували та провели Голуб Н.П., учитель біології, та Хричіков О.Ю., учитель географії.

На початку учнів привітала директор гімназії Бараннік Ю.М. та побажала учасникам квесту успіху. Відповідно до правил гри, учні були розподілені на чотири команди, які отримали «маршрутні» картки. До складу журі входили учні 6(10) класів – учасники науково-практичної конференції «Переваги альтернативних джерел енергії».

У рамках виконання завдань, гімназисти відвідали три станції «Енергоощадні лампи», «Сонячна, вітрова енергетика», «Біопаливо», на яких їх чекали тематичні вікторини. За кожну вірну відповідь команда отримувала бал.

Усі команди впоралися з завданнями на відмінно. За підсумками квесту було нагороджено грамотами найактивніших учасників, окрему грамоту одержала кожна команда. Подарунок отримав кожен з учасників.

Слід зазначити, що перший етап впровадження проекту пройшов успішно. У 2016 році разом з інформуванням відбуватиметься і предметне впровадження енергозберігаючих заходів у Конотопській гімназії та ДНЗ №10 «Ялинка».