Набрали чинності з 28.11.2015 змін до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” відповідно до яких:

військовослужбовці, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, особи, звільнені з військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах, в обов’язковому порядку повинні пройти безоплатну психологічну, медико-психологічну реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до цих центрів і назад. Порядок проведення реабілітації та відшкодування вартості проїзду встановлюються Кабінетом Міністрів України (абзац шостий пункту 1 статті 11 Закону);

пільги, передбачені для військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) та членів їх сімей щодо права не більше одного разу на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів (абзац другий пункту 3 статті 11 Закону). З 01.09.2015 по 31.12.2015 сума такого доходу в розрахунку на одну особу складає 3990,00 грн.

Реабілітаційні послуги з психологічної реабілітації надаються учасникам АТО в  установах, з якими укладено договір про надання реабілітаційних послуг. Для отримання таких послуг  отримувач  звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації та заповнює заяву. До заяви додається:

  1. копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
  2. копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

 

Порядок  забезпечення постраждалих учасників АТО санаторно-курортним лікуванням (постанова КМУ від 31.03.2015 № 200):

Для отримання путівки необхідно :

–         стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;

–         подати наступні документи:

  1. заяву;
  2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
  3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
  4. копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.