Мешканці міста часто звертаються з питаннями щодо призначення субсидії.

Отже, для призначення житлової субсидії застосовуються доходи за попередній календарний рік без урахування сплаченого податку з доходів фізичних осіб (це 15%). Необхідну інформацію про доходи  громадян за попередній календарний рік працівники управління соціального захисту самостійно отримують в порядку обміну від Державної  фіскальної служби (ДФС) та Пенсійного фонду України.

Існує певна затримка в призначенні субсидії, яка викликана декількома причинами.

По-перше, є недосконалою розроблена Міністерством соціальної політики програма обміну даними між  Державною фіскальною службою  (податкова інспекція) і управлінням соціального захисту населення. Даний обмін передбачає отримання інформації про доходи за минулий календарний рік всіх осіб, зареєстрованих в помешканні. Але трапляються випадки, коли ДФС надає відповідь не на всіх членів сім’ї: невірно вказані ідентифікаційні коди  (або відмова від коду взагалі), хоч одна літера в ПІБ не співпадає з інформацією вказаною в коді, невірно вказано ПІБ на українській мові.

Тому досить часто спеціалісти управління вимушені неодноразово надавати запити на деяких осіб, оскільки інформація від Державної фіскальної служби отримується не в повному обсязі. Також  окремо спеціалісти роблять запити в паперовому вигляді до міськрайцентру зайнятості населення, управлінь соцзахисту (якщо особа отримує допомогу в інших містах України) та окремих учбових закладів. Також в паперовому вигляді здійснюються запити до Головного управління Пенсійного фонду в м.Суми, якщо особа є пенсіонером силових структур.

Інша проблема в тому, що програма автоматичного перерахунку субсидії, яка була заявлена Урядом, не працює. Всю інформацію про склад сім’ї та доходи кожного члена сім’ї спеціалістам управління необхідно вводити в ручному режимі, і лише після цього проводити розрахунок субсидії.

При цьому необхідно зазначити, що в 2015 році, в зв’язку зі значним підвищенням тарифів, втричі збільшилась кількість отримувачів субсидії.

На даний час спеціалістами управління призначена субсидія 24691 сім’ї (для порівняння – станом на 30.12.2014 року було призначено субсидію 9123 сім’ям).

Субсидія всім буде призначена з місяця звернення на 12 місяців.

Ми   приносимо   вибачення  за тимчасові  незручності.

Додатково  Ви  можете  отримати  інформацію  за телефонами: 2 30 90 або 2 33 02.