INTERNATНа базі Конотопської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату відбувся практичний семінар з питань тифлопедагогіки та тифлопсихології за темою «Обмежені можливості не обмежують можливостей», в якому взяли участь: доцент кафедри психології  Сумського ОІППО, к.пед.н. Прядко Людмила Олексіївна, завідувач міської ПМПК  Блонова Тетяна Миколаївна, методист Конотопського міського методичного кабінету Зеленська Людмила Миколаївна, вчителі початкових класів загальноосвітніх шкіл та педагоги спеціальної школи-інтернату.

Завданням семінару було виявлення, усунення і попередження дисбалансу між процесами навчання і виховання дітей зі зниженим зором та їх індивідуальними можливостями, а також створення умов для їх соціально-психологічної адаптації.

Мета семінару – підвищення рівня компетентності фахівців з освіти та реабілітації дітей з вадами зору; підвищення рівня компетентності педагогів щодо роботи загальноосвітніх шкіл у створенні міського корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами; обмін досвідом з проблем роботи з дітьми з обмеженими можливостями.

Було розглянуто й обговорено такі питання:

1.  Корекційні прийоми при роботі з дітьми, які мають порушення зору.

2. Здійснення корекційно-розвивальної роботи в умовах спеціальної школи-інтернату.

3. Формування самооцінки в дітей з порушеннями зору.

У ході обговорення присутні мали можливість ознайомитися з матеріально-технічною базою спеціальної школи-інтернату, ознайомитися з характеристиками особливостей пізнавальної  діяльності дітей зі зниженим зором та корекційними прийомами, поставити запитання, поділитися практичним досвідом, обмінятися контактними адресами.