Робота спостережної комісії при виконавчому комітеті Конотопської міської ради проводилась на підставі Положення про спостережну комісію при виконкомі міської ради, затвердженого рішенням виконкому від 24.12.2013 №350 та згідно плану роботи на 2015 рік.

Протягом 2015 року було проведено 12 засідань спостережної комісії відповідно до плану роботи комісії на 2015 рік за порядком денним:

Затвердження плану роботи спостережної комісії на 2015 рік та плану-графіку участі членів спостережної комісії в засіданнях комісії Конотопського ВЦ (№130) при розгляді справ засуджених по ст.81, 82 КК України.

Оприлюднення інформації про підсумки роботи спостережної комісії в 2014 році на офіційному сайті міської ради.

Комунально-побутове забезпечення засуджених, харчування та торгівельне забезпечення, дотримання санітарно – гігієнічних норм в установі.

Про стан роботи з особами, які перебувають під адміністративним наглядом поліції, звільнених з місць позбавлення волі, які систематично порушують громадський порядок та вжиття попереджувальних заходів по припиненню з їх боку протиправних дій та залучення до проведення профілактичної роботи серед цієї категорії осіб  представників трудових колективів та громадськості.

Участь членів спостережної комісії в засіданнях комісії Конотопського ВЦ (№130) по розгляду матеріалів на умовно-дострокове звільнення та заміну покарання на більш м’яке щодо засуджених осіб, які відбувають покарання в виправному центрі.

Створення безпечних умов праці на виробництві Конотопського ВЦ (№130), дотримання заходів безпеки на виробництві установи, залучення засуджених до праці. Виконання регіональної програми в рамках міста.

Стан перевиховання засуджених, які відбувають покарання у Конотопському ВЦ (№130). Застосування судами до засуджених ст.81, 82 КК України. Загальноосвітнє навчання засуджених, участь громадських та релігійних організацій у виховному процесі засуджених.

Стан взаємодії співробітників Конотопського ВЦ (№130) з працівниками відділу поліції (м. Конотоп) Головного управління Національної поліції в Сумській області щодо спільного патрулювання прилеглої до установи території  з метою недопущення перекиду до установи заборонених предметів. Профілактична робота по самовільним залишенням меж виправного центру засудженими.

Підготовка об’єктів Конотопського ВЦ (№130) до проведення ремонтних робіт. Комунально-побутове забезпечення засуджених, харчування та торгівельне забезпечення.

Підготовка навчальних класів при Конотопському ВЦ (№130) до навчального року. Робота по залученню засуджених до загальноосвітнього навчання, стан роботи по залученню засуджених до програм диференційованого впливу.

Стан підготовки Конотопського ВЦ (№130) до осінньо-зимового періоду 2015-2016 років. Комунально-побутове забезпечення засуджених. Дотримання  санітарно – гігієнічних норм в установі.

Участь членів спостережної комісії в проведенні перевірки додержання вимог законодавства щодо медико-санітарного та комунально-побутового забезпечення осіб в ізоляторі тимчасового тримання та кімнаті для затриманих чергової частини відділу поліції (м. Конотоп) Головного управління Національної поліції в Сумській області.

Особистий прийом засуджених осіб Конотопського ВЦ (№130) членами спостережної комісії.

Підсумки роботи спостережної комісії.

Співпраця спостережної комісії з керівництвом Конотопського ВЦ (№130) сприяла підтриманню на належному рівні побутових умов, харчування засуджених та належних умов щодо дотримання засудженими правил техніки безпеки на виробництві.

Заслуховування на спостережній комісії дільничних інспекторів відділу поліції активізувало їх роботу по здійсненню контролю за особами, які стоять на обліку в відділі поліції (м. Конотоп) Головного управління Національної поліції в Сумській області після відбування покарання.

Члени спостережної комісії прийняли участь у роботі 58 засідань комісії Конотопського ВЦ (№130) по застосуванню ст.81, 82 КК України (про умовно дострокове звільнення засуджених та заміну покарання на більш м’яке) та було розглянуто за 12 місяців 2015 року 169 справ засуджених.

Участь членів спостережної комісії в роботі комісії Конотопського ВЦ (№130) по застосуванню ст.81, 82 КК України змушує адміністрацію установи відповідальніше ставитись до підготовки відповідних документів засуджених про їх умовно-дострокове звільнення та заміну покарання на більш м’яке.

 Голова спостережної комісії                                                       В.І. Яроцький