15 січня відбулося нарада з обговорення проблеми безпритульних тварин. Ініціатором підняття цього питання стала волонтерка Тетяна Баєр, яка прагне знайти оптимальний шлях вирішення ситуації, що склалася.
На нараді, яка відбулася під головуванням секретаря міської ради О.Ю.Багрянцевої, були присутні керівники відповідних організацій та відділів, депутати міської ради. Вони зібралися, аби вислухати усі пропозиції та знайти конструктивне рішення. Заступник міського голови Юрій Ноєвий запропонував один із реальних виходів: створити притулок для тимчасового тримання тварин з метою їх стерилізації та реабілітації. Відловлених собак фахівець ветеринарної медицини буде стерилізувати та каструвати, аби ці тварини не розмножувалися та були менш агресивні. Певний період після оперативного втручання чотирилапі ще перебуватимуть у цьому притулку під наглядом лікарів. Після повного одужання тварин будуть відпускати на волю.
Створення притулку для постійного тримання собак міський бюджет собі дозволити не може, оскільки це постійна установа, яка буде потребувати безупинного фінансування. Тому варіант зі створенням центру тимчасового обслуговування та тримання тварин видається наразі оптимальним, але за умови, якщо для цього знайдуться кошти. Залучати до цього планують закордонні благодійні фонди та волонтерські організації.
Наразі основною проблемою є питання приміщення, у якому мають бути створені належні умови для оперативного втручання та подальшого догляду за тваринами.
Результатом роботи засідання стало створення робочої групи, яка буде займатися розробкою та реалізацією напрацьованих рішень. Наступне засідання попередньо заплановане на 22 січня.