Проблема профілактики злочинності неповнолітніх завжди була і є актуальною. Від того, як здійснюються заходи з недопущення та профілактики правопорушень та злочинів серед дітей, залежить стан і тенденції злочинності у майбутньому. З метою попередження вчинення неповнолітніми порушення вимог Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального Кодексу України, працівниками служби міської ради у справах дітей спільно з працівниками ювенальної превенції Конотопського відділу головного управління національної поліції України в Сумській області щомісячно проводяться профілактичні рейди «Вечірнє місто», «Підліток», «Вокзал». 21.01.2016 на території міста було проведено профілактичний рейд «Вечірнє місто», під час якого було відвідано 6 закладів, в яких провадиться діяльність в сфері розваг з метою роз’яснення продавцям наслідків продажу неповнолітнім особам слабоалкогольних та алкогольних напоїв. Під час проведення рейду в кафе «Піцца – сіті», що розташоване за адресою: м.Конотоп, пр.Миру,83, було виявлено 1 неповнолітню особу, яка вживала пиво. Хлопець розпивав напій з повнолітньою особою, на яку складено адміністративний протокол за статтею 180 КУпАП (за доведення неповнолітнього до стану сп’яніння), з неповнолітнім проведена профілактична бесіда щодо недопущення вживання спиртних напоїв та направлено до відповідного навчального закладу, де навчається правопорушник, лист щодо проведення відповідної роботи з хлопцем та його батьками. Нажаль, вживання підлітками спиртних напоїв стало звичним явищем сьогодення, проте будемо вірити, що спільна дієва та своєчасна профілактична робота, якщо не знищить то хоча б зменшить дане негативне явище в нашому суспільстві.