DSCN740122 січня між виконавчим комітетом Конотопської міської ради та національними меншинами м.Конотопа відбулось підписання меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю, який 18 січня цього року ініціював міський голова А.Ю.Семеніхін.

До підписання долучилися представники шести національностей. Суть меморандуму полягає в толерантності, повазі один до одного, відсутності критики на фоні расової та національної приналежності та співпраці  між усіма релігійними та національними меншинами.

“У нас одне небо і одне сонце. Ми живемо на одній землі, яка зветься Україною. Я виступаю категорично проти упередженого ставлення до будь- якої нації та раси. Я не розрізняю людей за кольором шкіри та віросповіданням”, – заявив міський голова. Він також наголосив, що з боку влади ніколи не буде дискримінації стосовно національних меншин міста. А будь-яка критика з боку працівників владної вертикалі буде каратися дуже жорстко.

“Ми повинні пам’ятати про жертв Голодомору і  Голокосту та чинники, що їх спричинили. Проте, ці сторінки історії уже давно перегорнуті і ми маємо зробити все, щоб вони ніколи не повторилися знову. Наш зовнішній ворог використовує всі можливі важелі впливу, щоб роз’єднати нашу громаду. Але ми не дамо поширитися  нацизму, фашизму та комунізму у нашій державі,” – сказав міський голова Артем Юрійович Семеніхін.

Акічев Шаміль Мулламович, представник татарської спільноти, доповнив, що з початку двотисячних років у місті Конотоп жодного разу не було конфліктів між національними меншинами. Він закликав усіх об’єднатися, щоб підтримати свою державність.

Учасники підписання разом з міським головою домовилися про запровадження регулярних зустрічей у такому форматі.

На завершення спілкування міський голова подякував усім представникам за порозуміння  та співпрацю.