Про підготовку області до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у ході прес-конференції повідомила журналістам заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО.

Так, цього року на Сумщині зареєстровано 10 997 учасників ЗНО, які будуть проходити тестування в 132 пунктах, розташованих у Сумах, Конотопі, Ромнах та Шостці. Найбільше жителів області зареєструвалося для проходження тестування з таких предметів: історія України, математика, біологія та географія. Заступник голови облдержадміністрації нагадала, що у поточному році зовнішнє незалежне оцінювання проходитиме з 2 по 23 червня і має деякі відмінності від попереднього року.

На цьогорічних нововведеннях зупинився директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр СИДОРЕНКО. За його словами, цього року оцінювання відокремлено від державної підсумкової атестації, тому учні та їх батьки мають самостійно подбати про те, як вчасно дістатися до пунктів тестування. Однак, начальник обласного управління освіти і науки Любов ПШЕНИЧНА запевнила, що керівництво загальноосвітніх закладів не повинно стояти осторонь та по можливості взяти участь в організації підвозу учнів.

За її словами, наразі до управлінь, відділів освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів надіслано схему доїзду до пунктів тестування. Крім того, вперше в Україні на Сумщині досягнуто домовленості з керівництвом професійно-технічних та вищих навчальних закладів щодо можливості поселення в гуртожитках учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

У ході прес-конференції Олександр Сидоренко відзначив, що Сумщина – чи не єдина в Україні, де близько 90% пунктів тестування будуть розташовані у вищих навчальних закладах. «Цей факт не може не тішити, бо за цим – майбутнє», – наголосив він.

       **********

У рамках підготовки  до ЗНО 14 травня в малому залі міської ради відбулася нарада осіб, відповідальних за проведення ЗНО навчальних закладів міста  при заступнику міського голови В.І.Волік, на якій обговорювалось забезпечення проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень абітурієнтів  м.Конотопа у 2010 році.

Розглядались питання організації ЗНО-2010 в навчальних закладах, питання безпеки учасників ЗНО та інші актуальні питання проведення тестування.