29 січня Україна відзначає День пам’яті героїв Крут.  98 років тому з’явилася ця героїчна і водночас  трагічна сторінка нашої історії. Ця подія KRUTYвідбулась в буремному 1918 році під Крутами на залізничній станції поблизу за 130 кілометрів на північний – схід від Києва. В момент, коли столиця України опинилася практично беззахисною перед наступом московської червоної армії Муравйова, на захист Вітчизни стала патріотично налаштована молодь. Бій під Крутами став символом героїчного супротиву української молоді агресії більшовиків.

В центральній міській бібліотеці імені С.І.Пономарьова 26 січня пройшла година історичної пам’яті «Вічна слава в кетягах калини», на яку були запрошені студенти медичного училища.  Бібліотекарі розповіли про героїчні події, які відбувалися  під Крутами, про мужність і героїзм, про незламність духу української молоді, яка склала іспит зрілості, ставши на боротьбу за Українську волю і Державність.

Студентам  було запропоновано переглянути відеофільм про бій під Крутами «Шлях у вічність».   Поїзди, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять… Немов будять приспану й присипану порохом забуття нашу пам’ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави.

В читальній залі присутні  мали змогу ознайомитись  з книжковою  виставкою-посв’ятою «Герої Крут – для нащадків взірець».