logo_etwinning

еTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована у 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Учителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій. Проект eTwinning розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи. еTwinning Plus – це робочий простір програми eTwinning у рамках Східного партнерства Європейського Союзу. Онлайн-мережу eTwinning Plus було створено з метою залучення до проекту сусідських країн ЄС у рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства). Ключовою ціллю ЄПС є поглиблення відносин між членами ЄС та країнами-сусідами. Зараз до eTwinning Plus входять Україна, Грузія, а також Республіки Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс. Усі ці країни приєдналися до проекту у 2013 році. На сьогодні eTwinning та eTwinning Plus – це 42 країни-учасниці, 153 855 зареєстрованих шкіл, 354 307 учителів-учасників, 46 667 проектів! Реалізація програми eTwinning та підтримка шкіл здійснюється Європейською Комісією та країнами-учасницями.

eTwinning – це потужний стимул для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІТ-технологій. У рамках програми учні також тренують навички командоутворення та отримують досвід створення спільних проектів. Окрім цього, вони дізнаються про культуру інших країн Європи та заводять нових друзів. У свою чергу українські вчителі мають нагоду спілкуватися з учителями інших країн Європи. eTwinning Plus стає для них майданчиком для спілкування та обміну досвідом, корисною інформацією й методиками навчання. А ще програма eTwinning – це чудова можливість реалізувати креативний підхід у навчанні й нагадати вчителям та учням, що навчатися й навчати – не лише потрібно, але й цікаво!

У 2013 р Міністерство освіти України відібрало 77 шкіл, серед яких була і Конотопська гімназія. Відтоді навчальний заклад успішно реалізував багато Міжнародних проектів у рамках програми eTwinning Plus.

Що дає Конотопській гімназії участь у eTwinning Plus ? У жовтні 2015 року¬ Конотопська гімназія отримала European Quality Label (Європейський знак якості) за успішну реалізацію проектів “Interesting Mathematics”(Цікава математика) та “European cookbook”(Європейська кулінарна книга). European Quality Label (Європейський знак якості) – відзнака, що засвідчує якість та успішність проекту на рівні всієї Європи. Переможців щорічно обирає Центральна служба підтримки програми (CSS), офіс якої знаходиться в Брюселі. Учасниками конкурсу на отримання цієї відзнаки стають лише ті проекти, що отримали як мінімум дві відзнаки National Quality Label (Національний знак якості) від різних країн-учасниць проекту. Дані відзнаки свідчать про те, що діяльність учителя та учнів у проектах Міжнародної програми eTwinning є високопрофесійною.

Міжнародний проект «Interesting Mathematics»(«Цікава математика»), у якому брали участь учні 5(9)-А класу математичного відділення Конотопської гімназії під керівництвом учителя англійської мови вищої категорії, учителя – методиста Савченко Ольги Андріївни визнано одним з 5 найкращих проектів 2015 року в Україні та Латвії!

Цей проект об’єднав знавців математики з України, Латвії та Угорщини й допоміг дітям удосконалити англійську мову та знайти однодумців за кордоном. Учні не тільки презентували себе, свої школи, міста, країни та багато спілкувалися онлайн, але й збирали та розв’язували цікаві математичні завдання, обмінювалися ними із закордонними партнерами, проводили математичні турніри на основі зібраного матеріалу, визначали найцікавіші та найскладніші завдання. Фінальним продуктом стала електронна книга «Interesting Mathematics», яка містить найцікавіші завдання й користується популярністю в усіх школах-учасницях проекту та розповсюджується серед ітвінерів з інших країн. Приємно відзначити, що до реалізації проекту долучилися також Антоненко Наталія Валеріївна, учитель математики вищої категорії, «учитель-методист» та Мещишена Ганна Миколаївна, учитель інформатики.

Цього навчального року в рамках програми eTwinning учні Конотопської гімназії – учасники восьми Міжнародних проектів, а саме: «Ordinary Extraordinary People» (країни-партнери проекту –Португалія, Польща), «Working together to stop bullying» (країни-партнери проекту –Франція, Польща, Італія), «Colours M@tter!» (країни-партнери проекту –Нідерланди, Мальта, Італія, Бельгія), «Briefpartner – penpal – correspondant» (країни-партнери проекту – Турція, Німеччина, Португалія, Іспанія, Великобританія, Литва), «I will tell you about my country» (країна-партнер проекту – Польща), «In the World of Equations» («У світі лінійних рівнянь») (країна-партнер – Латвія), «Unusual Geography» («Незвичайна географія») (країна- партнер – Латвія), «Create a tourist guide of the area your school belongs to» («Створи путівник регіону, у якому розташована твоя школа» ( країни-партнери – Сербія, Греція, Італія, Словаччина, Македонія, Франція, Литва, Фінляндія, Іспанія, Австрія, Туреччина, Туніс, Болгарія, Португалія).

Щомісяця команда PSA Україна обирає найкращий проект та школу-лідера за кількістю проектів. Школа-лідер січня 2016 року – Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області. Приємно відзначити, що поруч із досвідченим, творчим, ініціативним учителем англійської мови, учителем-методистом Ольгою Андріївною Савченко активну участь у проектах беруть молоді, небайдужі, перспективні молоді педагоги гімназії: Інна Анатоліївна Підлипна, Олександра Юріївна Духневич, Людмила Володимирівна Іотка – учителі англійської мови, Анастасія Леонідівна Самусь – учитель німецької мови. Крім того, до проекту охоче долучилися Ольга Іванівна Василенко – учитель математики, учитель-методист, Марина Миколаївна Коваленко – учитель математики, Людмила Йосипівна Чорній – учитель географії, учитель-методист. Сподіваємося, що в майбутньому участь у проекті візьмуть учителі й інших предметів і не тільки гімназії, а й педагоги шкіл нашого міста, області!