В рамках двостороннього співробітництва між урядом України та урядом Федеративної Республіки Німеччина Міністерство економічного розвитку іindex торгівлі України та Федеральне міністерство економіки і енергетики реалізують Програму для підприємств з експортно-імпортним потенціалом і менеджерів «Fit for partnership with Germany (Готові до співпраці з Німеччиною)». Генеральним менеджером цієї Програми є німецьке Товариство з міжнародного співробітництва GIZ GmbH.

Програма передбачає набуття менеджерами міжнародних управлінських навичок та дає змогу встановити прямі контакти з німецькими компаніями. Окрім того, учасники зможуть безпосередньо ознайомитися з німецьким обладнанням і технологіями.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України разом з GIZ планують проведення конкурсного відбору претендентів на стажування у Німеччині, який буде проводитися у м. Суми у період 9-11 березня 2016 року на базі Сумської обласної державної адміністрації.

Запрошуємо всіх бажаючих представників великого, малого і середнього бізнесу, комунальних, державних установ і організацій для участі у Програмі (безкоштовному стажуванні в Німеччині).

 

Fit for partnership with Germany Партнерство з Німеччиною http://ukraine.managerprogranim.de

Дана програма є елементом зовнішньоекономічної політики Німеччини і шляхом стажувань в Німеччині сприяє виходу українських підприємств на міжнародні ринки, пошуку шляхів реструктуризації підприємств, підвищенню кваліфікації українських менеджерів через отримання ними нових компетенцій в сферах ведення бізнесу з німецькими та іншими іноземними партнерами, ведення переговорів з представниками інших країн та ін.

У 2016 році українським менеджерам/підприємцям і підприємствам пропонуються стажування за напрямками:

–     Економічна кооперація без галузевої специфіки (мова – англійська)

–     Економічна кооперація з галузевою специфікою *:

 1. Економічна кооперація у сфері енергоефективності в промисловості (мова – англійська).
 2. Економічна кооперація у сфері енергоефективності у будівництві і санації будівель і споруд (мова – російська).
 3. Економічна кооперація у сфері харчової промисловості (мова – англійська).
 4. Економічна кооперація у секторі охорони здоров’я (мова – англійська).
 5. Економічна кооперація в аграрному секторі (мова – російська). Тривалість стажування: один місяць.

Умови фінансування: Уряд Федеративної Республіки Німеччина, Федеральне міністерство економіки і енергетики (проживання, харчування, проїзд по Німеччині, стипендія за рахунок приймаючої сторони; проїзд від України до Німечинни та від Німеччини до України – за рахунок підприємства, яке рекомендує претендента на стажування, або за кошти претендента). Вимоги до кандидатів на стажування у Німеччині:

 • наявність вищої освіти;
 • досвід роботи у сфері економіки та підприємництва щонайменше 1 рік;
 • знання англійської або німецької мови;
 • вік не старший за 45 років. Конкурсний відбір у групу стажерів

Для участі у стажуванні кандидат має пройти співбесіду з членами німецько-української відбіркової комісії, до складу якої входять представники GIZ.

Для проходження співбесіди кандидати мають подати наступні документи:

 • анкету кандидата;
 • рекомендацію керівника;

проектне завдання;