До звернення громадян особлива увага!
Частиною 1 статті 40 Конституції України усім громадянам України надано право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений Законом строк.
Через звернення громадян втілюється в життя один із конституційних принципів – участі громадян в управлінні державними та громадськими справами. Звернення також є важливою формою контролю за законністю діяльності державних органів і органів місцевого самоврядування, по забезпеченню прав і свобод громадян.
Питання практичної реалізації права на звернення врегульовано Законом України «Про звернення громадян».
Забезпечуючи громадянам України можливість на звернення, цей Закон деталізує та розвиває конституційні положення, надаючи громадянам право звертатися не тільки в органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а й у об’єднання громадян, установи, організації, незалежно від форм власності, на підприємства, в засоби масової інформації, до посадових осіб згідно з їх функціональними обов’язками щодо реалізації або захисту своїх соціально-економічних, політичних і особистих прав та законних інтересів.
Слід зазначити, що упродовж IV кварталу 2014 року до виконавчого комітету Конотопської міської ради надійшло 464 звернення, в яких порушено 570 питань.  Міським головою, секретарем міської ради, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючим справами виконкому було проведено 106 прийом з особистих питань.
Актуальними залишаються питання житлово-комунального господарства, які є важливими для кожної людини у повсякденному житті (ремонт покрівель, під’їздів, ліфтів, опалення, благоустрій прибудинкових території, тощо). Значна кількість звернень надійшла з питання незадовільного теплозабезпечення квартир, але комунальними підприємствами міста вживались всі необхідні заходи щодо налагоджування систем централізованого теплопостачання.
В більшості регіонів України з 2 грудня почались відключення електроененергії, не обійшла ця подія і наше місто. Нестача електрики викликана тим, що на ремонті знаходився третій блок Запорізької АЕС та закінченням вугілля на складах ТЕС. Людей обурював той факт, що зазвичай залишалися без світла несподівано і на тривалий час, тому було введено графіки аварійних відключень, згідно яких відключення мали відбуватись не більш як на 2 години протягом дня.
Наприкінці 2014 року велика кількість звернень надійшла від депутатів Конотопської міської ради з питання планування коштів в бюджеті міста на 2015 рік для  вирішення проблемних питань на виборчих округах.
Питання соціального захисту населення продовжують перебувати на особистому контролі керівництва виконкому. Через складну соціально-економічну ситуацію в країні збільшилась кількість соціально-незахищених верств населення, які звертаються з питання надання, як матеріальної так і гуманітарної допомоги. У зв’язку зі змінами у законодавстві актуальними залишаються питання оформлення соціальних допомог та оформлення субсидій.
Для оперативного зв’язку з мешканцями у міськвиконкомі працює служба «1506», яка надає цілодобові консультації у робочі, вихідні й святкові дні. Також кожного вівторка з 9.00 до 10.00 відбувається телефонна «гаряча» лінія безпосередньо з керівництвом виконавчого комітету.
Звернення громадян – це своєрідний канал зв’язку між мешканцями і органами виконавчої влади, завдяки якому, спільними зусиллями, можна досягнути успіху у вирішенні багатьох питань життєдіяльності міста.