Ефект вікон, що “плачуть”, особливо помітний на склі. При цьому важливо, де саме конденсується волога. Поява вологи всередині склопакету okn16211_sвказує на втрату ним герметичності. Такий склопакет не підлягає ремонту і необхідно провести його заміну.

Якщо ж “запотіли” поверхні стінок склопакету з середини приміщення, то, зазвичай, з герметичністю склопакету все в порядку.

Як часто буде “запотівати” вікно, в першу чергу залежить від опору теплопередачі встановленого в вікні склопакету. Також поява вологи на вікні завжди пов’язана з вологістю повітря усередині приміщення та теплоізоляційними характеристиками віконної конструкції.

Температура точки роси для нормальних умов (відносна вологість 50% при температурі повітря 20°С) приблизно відповідає 9°С. Склопакет з опором теплопередачі 0,5 м2°С/Вт при температурі мінус 20°С на вулиці і плюс 20 °С в приміщенні забезпечить температуру 8,5-10°С на поверхні скла з середини приміщення. Тобто, при вказаних умовах вікно “запотівати” не буде.

Проте такий склопакет знаходиться “на межі”, і при зміні умов (наприклад, підвищенні вологості в приміщенні при приготуванні їжі чи пранні, похолоданні повітря на вулиці нижче мінус 20°С) волога миттєво з’явиться на внутрішній поверхні скла.

Чим “тепліший” склопакет (більший опір теплопередачі) тим рідше на вікні буде конденсуватися волога. Але потрібно завжди пам’ятати, що поява вологи обумовлена впливом двох факторів:

температури на поверхні скла;

вологості повітря в приміщенні.

Відповідно, підхід до вирішення цієї проблеми повинен бути комплексним – як зі сторони теплоізоляційних властивостей вікна, так і створення необхідного клімату в приміщенні.

Зменшити, або взагалі уникнути конденсату на вікнах допомагає звичайне провітрювання. Більш фундаментальний результат дасть правильно спроектована система вентиляції. В роботі такої системи велику роль відіграє не тільки надходження свіжого повітря, але й вихід кімнатного повітря назовні. Важливо пам’ятати: в особливо вологих приміщеннях таких як кухня, туалет та ванна кімната завжди правильним чином повинна працювати система вентиляції.

Отже можна зробити висновок:

Вода конденсується з повітря на холодних предметах, поверхня     котрих має меншу температуру ніж навколишнє повітря (менша точки роси).

Якщо ви не хочете, щоб вікна у вашій оселі запотівали, вибирайте якісні склопакети, правильно їх встановлюйте та застосовуйте провітрювання приміщення (хоча б мікровентиляцію),

Також слід пам’ятати, що якісне пластикове вікно не може бути дешевим.

Не погоджуйтесь на привабливі пропозиції «фірм одноденок» чи фізичних осіб підприємців, які пропонують надто дешеві вікна через різного роду об’яви чи навіть особисто ходять по квартирах, шукаючи довірливих споживачів, інакше можна натрапити на шахраїв.

Шановні споживачі, підходьте до вибору пластикових вікон та фірми, яка вам забезпечить їх доставку та монтаж  виважено. Не соромтеся задавати менеджерам запитання, які вас цікавлять та вдумуйтесь у їх відповіді, які повинні бути професійними, вичерпними, чіткими і без особливих сумнівів, адже придбання пластикового вікна – це інвестиція на довгі роки.

Також не слід забувати про розрахунковий документ (договір, квитанція, касовий чи товарний чек, накладна, тощо), який є документальним підтвердженням укладеної угоди між виконавцем та споживачем.

При найменшому сумніві щодо професійності та компетентності надавача послуг, відмові у документальному оформленні договірних відносин, наполяганні внести значну попередню оплату (більше половини вартості замовлення), слід відмовитись від запропонованих послуг, щоб потім не мати клопоту.

У нашому місті налічується значна кількість підприємств, які вже не один рік працюють на ринку надання послуг із встановлення пластикових вікон, мають стаціонарні офісні приміщення чи магазини, професійних фахівців і дбають про свою репутацію. Вибір за вами.