Інспекція ходу виконання робіт з реконструкції

27 грудня 2017 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено підсумкову інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

Експерти оглянули утеплену покрівлю, фасад, протестували роботу встановленої системи рекуперації, провели температурні заміри. Під час візиту експерти надали рекомендації адміністрації закладу щодо здійснення правильної експлуатації будівлі та подальшого технічного обслуговування.

Нагадаємо, що у 2018 році, відповідно до проектного графіку, будуть повністю завершені роботи з реконструкції дитячого садочку №10 «Ялинка»: залишилося утеплити цоколь, 4 фасади з 12 існуючих та влаштувати відмостку.

Крім того, найближчим часом планується оголошення тендеру на виконання робіт з реконструкції будівлі міської гімназії.

 

 

 

 

 

 

Школи та дитячі садочки міста дарують святковий настрій, створюючи ялинки і новорічні прикраси з підручних матеріалів.

Даний захід був організований для того, щоб ще раз нагадати дітям та дорослим про важливість захисту довкілля та енергозбереження. Діти спільно з вчителями, батьками створювали новорічні прикраси, аплікації та маленькі ялинки. Матеріали для поробок використовувалися найрізноманітніші: від тканини, паперу, фольги, до відпрацьованих лампочок розжарювання і навіть пластикового посуду.

Усі прикраси протягом зимових свят тішитимуть дітей та нагадуватимуть дорослим, що використання штучних ялинок, придбаних або виготовлених власноруч, є гарною альтернативою живим деревам. Альтернативою, що не завдає шкоди природі, адже одне дерево за рік свого життя здатне поглинути понад 25 кг СО2.

 

 

 

 

 

 

 

Встановлення першої, для муніципальних будівель міста Конотоп,  сучасної рекуперативної системи вентиляції  стало завершальним етапом робіт з реконструкції дитячого садочку №10 «Ялинка», що були заплановані на 2017 рік.

Персонал закладу, під час інструктажів, навчається особливостям експлуатації нового обладнання. Для повної готовності об’єкту у 2018 році буде утеплено цоколь та 4 фасади з 12 існуючих.

Також, державна експертиза, після досить тривалого розгляду, погодила проектно-кошторисну документацію щодо реконструкції будівлі міської гімназії. Сьогодні місто одержало позитивний висновок. Наступні кроки – тендерні процедури та виконання будівельних робіт.

Довідково: термомодернізація закладів здійснюється за проектом «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що фінансується Європейським Союзом у рамках  програми CoM-DeP «Угода Мерів – Демонстраційні проекти».

 

 

 

 

Місто Конотоп долучилося до конференції у м.Мінськ

13-14 грудня начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва взяла участь у конференції Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) та Проекту ЄС «Угода мерів Схід» (CoM East) «Угода мерів Схід: Спільні дії в області клімату та енергії», що проходила у м.Мінськ.

До участі у заході були запрошені керівники програм і проектів, що фінансуються Європейським Союзом і спрямовані на розвиток громад, представники національних і територіальних координаторів та структур підтримки Угоди мерів, міста-підписанти цієї ініціативи з країн Східного партнерства.

Під час панельних дискусій учасники ділилися успіхами та проблемами реалізації міжнародних і національних програм в енергетичній сфері, законодавчої та фінансової підтримки їх впровадження, перспективами відновлюваної енергетики та планами щодо наступних кроків.

Другий день конференції був повністю присвячений питанням, пов’язаним із впровадженням Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP). Як зазначив у вступному слові керівник Команди підтримки CoM-DeP Ян Ваандерс, однією з найважливіших задач цього дня є показати не тільки безсумнівні успіхи реалізації проектів, але також вказати на недоліки і помилки, які були допущені в цих процесах, щоб уникнути їх при впровадженні інших подібних заходів.

До розгляду був запропонований детальний аналіз реалізації проектів в трьох найбільших кластерах з тих, які охопила програма CoM-DeP, а саме: термомодернізація будівель, модернізація систем центрального опалення, а також вуличне освітлення і транспорт. Місто Конотоп відноситься до кластеру термомодернізації будівель, оскільки на сьогодні триває впровадження заходів комплексного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (фінансується Європейським Союзом).

Всі учасники конференції відзначили основну мету, досягнення якої вважали головним результатом проекту: як в бюджетних, так і в житлових будинках впроваджені заходи дозволили забезпечити комфортні умови перебування та змінити свідомість громадян в контексті необхідності піклуватися про ефективне використання енергоресурсів.

Дані Асоціації «Енергоефективні міста України».

 

Конотоп став ближче до Європи!

6 грудня 2017 року делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідала місто Конотоп у рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

«Європейській Союз має ряд проектів, розроблених саме для України, це і освітні програми для молоді, проекти, направлені на підтримку реального сектору економіки та децентралізацію, ряд екологічних та енергоефективних програм», – зазначив радник з питань політики Представництва Європейського Союзу в Україні Піт Блонде під час зустрічі у міській раді.

«Сьогодні завдяки грантовому фінансуванню від Європейського Союзу втілюється в життя 15 мільйонний проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», програми CoM-DeP «Угода Мерів – Демонстраційні проекти». Реновація муніципальних будівель та виховання культури енергоспоживання, – це вагомий крок на шляху до сталого енергетичного розвитку, і ми вдячні Європейському Союзу за підтримку енергоефективних ініціатив міста», – заступник міського голови Ігор Степанченко.

Тренінг «Як написати грантову заявку на проекти та конкурси ЄС?» зібрав майже 70 громадських активістів, представників галузі культури та освіти, волонтерських та благодійних організацій. Учасники заходу дізналися про грантові програми, інформаційні ресурси Європейського Союзу. Експерт Денис Ткачов поділився власним досвідом, розповів як уникнути помилок та підготувати дійсно успішну грантову заявку.

Під час інтерактивної гри «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз», що проходила у міській гімназії, гімназисти знайомилися з принципами та механізмами роботи однієї з найважливіших інституцій Європейського Союзу. На прикладі процесу прийняття рішення про запровадження безвізового режиму для України діти зрозуміли у який спосіб відбувається процес ухвалення рішень у Раді ЄС, відчули себе справжніми Міністрами.

«Діти настільки перейнялися та ввійшли у дебати, здавалося, що саме сьогодні, тут у приміщенні міської гімназії, приймається рішення про одержання Україною безвізу», – начальник управління економіки Людмила Гапєєва.

Також, гості відвідали садочок №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється за грантової підтримки Європейського Союзу.

Завершенням заходів стала вікторина на знання фактів про Європейський Союз з імпровізованою дискусією розважально-інформаційного формату. Кожен учасник вікторини, завдяки відмінній роботі координаторів, одержав корисну інформацію та масу позитивних вражень від спілкування.

 

 

Інформаційні заходи від Представництва Європейського Союзу у Конотопі

6 грудня 2017 року делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідає Конотоп з офіційним візитом. У рамках візиту відбудеться низка інформаційних заходів, а саме:

Тренінг «Як написати грантову заявку на проекти та конкурси ЄС?» –  дискусія для молоді, активістів та представників ГО

6 грудня, 11.00 – 12.30, м. Конотоп, Конотопська міська рада, пр. Миру, 8

Під час заходу Піет Блонде, Радник з питань політики Представництва ЄС в Україні, розповість про пріоритети ЄС в Україні. Також, усі присутні дізнаються про програми, проекти та інформаційні ресурси Євросоюзу, а також можливості співпраці. Реєстрація за таким посиланням: http://bit.ly/eu-presentation-youth; детальніше про захід: http://internews.ua/2017/11/youth-ngo-discussion-konotop-announcement/

Інтерактивна гра для молоді на тему «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз»

6 грудня, 13.00 – 14.30, м. Конотоп, Міська гімназія, вул.Братів Лузанів, 21

Інтерактивна гра для старшокласників допоможе пояснити їм принципи та механізми роботи однієї з найважливіших інституцій Європейського Союзу. На прикладі процесу прийняття рішення про запровадження безвізового режиму для України учасники гри не лише розвинуть навички спілкування, ведення дебатів та зрозуміють, у який спосіб відбувається процес ухвалення рішень у Раді ЄС, але й, побувавши міністрами, зможуть власноруч долучитися до важливих питань порядку денного однієї з ключових інституцій Європейського Союзу.

Вікторина на знання фактів про Європейський Союз

6 грудня, 16.00 — 17.00, м. Конотоп, Міська гімназія, вул. Братів Лузанів, 21

Мета вікторини – залучити якомога більше пересічних людей до імпровізованої дискусії про Європейський Союз і його відносини з Україною та за допомогою розважально-інформаційного формату сприяти поширенню європейських цінностей та ідей. Найактивніші учасники заходу отримають пам’ятні призи від Представництва ЄС. Детальніше про захід: http://internews.ua/2017/11/quiz-konotop-announcement/

Довідково: Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів). Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. До участі у заходах у рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС запрошуються усі охочі.

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

 


Поширення енергоефективного досвіду

27-28 листопада 2017 року начальник управління економіки Людмила Гапєєва взяла участь у семінарі з питань планування та розроблення проектів сталого енергетичного розвитку міст у межах програми «Місцеві ініціативи задля сталого розвитку України – LINK», яка впроваджується за підтримки Міністерства клімату та довкілля Норвегії.

Семінар було організовано Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) з метою підвищення інституційного потенціалу муніципалітетів України у сфері практичної підготовки планів сталого енергетичного розвитку та подальшого вдосконалення навичок з розробки проектів.

Під час семінару було презентовано досвід міста Конотоп щодо розробки та впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку та реалізації проектів з залученням фінансування з альтернативних джерел – проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (грантова підтримка Європейського Союзу).

 

 

11 листопада у світі відзначали Міжнародний день енергозбереження

Дитячі садочки та школи нашого міста також активно долучилися до енергоестафети та провели ряд заходів не тільки енергозберігаючої тематики, а й охопили такі важливі питання як збереження довкілля та безпека життєдіяльності.

Під гаслом «Для усіх небайдужих врятуймо довкілля!», щоб допомогти зберегти екосистему, протягом останнього місяця в дошкільних закладах міста відбувалася інформаційно-роз’яснювальна робота серед педагогів, батьків та дітей щодо збереження навколишнього середовища шляхом сортування сміття та збору відпрацьованих акумуляторних пристроїв (батарейок). Кожен заклад  встановив  спеціальний контейнер для збору батарейок та урни для пластика, паперу.

Вихователі організували навчальні еко-заняття «Збережемо планету», «Мій маленький внесок у велику справу», «Я за чисте довкілля», спортивні розваги «До природи з добром іди» щодо виховання культури енергоспоживання, адже кожен повинен бути відповідальним за збереження довкілля. Педагоги, батьки та діти спільно виготовляли  поробки з використанням покидькового, природного матеріалу. Під час інтегрованого заняття «Наші помічники електроприлади» діти мали змогу пригадати правила безпечної поведінки з електроприладами та закріпили знання з економічного використання електричних приладів вдома.

 

 

 

 

 

 

 

Крім того, значна увага приділялася повчальним заняттям, відтворенню  ігрових ситуацій, які навчають дітей як правильно діяти в умовах небезпеки («Тиждень безпеки життєдіяльності дітей»). Особливий інтерес у вихованців викликали: музична розвага «Будь обережним на дорозі», заняття «Небезпечні пустощі», змістовна екскурсія до пожежної частини на ігровий майданчик дорожнього руху.

 

 

 

 

 

 

 

Довідково:

Міжнародний день енергозбереження. Свято було засноване у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE. Участь у проекті побажало взяти близько 20 країн. Саме тому свято отримало статус міжнародного. Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища. Крім того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи з економії енергоресурсів в два з половиною – три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії, отриманої з традиційних джерел. Тим більше, що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті фактично повсюдно.

 

 

Міжнародний обмін енергоефективним досвідом

16 листопада 2017 року у Виставковому центрі «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати пройшла Міжнародна конференція «Залучення малого та середнього бізнесу до впровадження інноваційних енергоефективних технологій і матеріалів у сферу житлово-комунального господарства та муніципальних послуг» за участі провідних вітчизняних і міжнародних компаній та фінансових структур. Представники об’єднаних територіальних громад області, науки, бізнесу і влади, обговорили основні аспекти модернізації житлово-комунальної сфери області, заохочення малого та середнього бізнесу до впровадження інноваційних енергоефективних технологій і матеріалів у сферу житлово-комунального господарства та муніципальних послуг.

Від міста Конотоп участь у конференції взяли начальник управління економіки Людмила Гапєєва, начальник відділу управління економіки Анастасія Загородня, завідувач сектору управління економіки Ірина Шанайда.

Паралельно з конференцією відбувалася спеціалізована виставка «Енергоефективність-2017», у рамках якої підприємства і підприємці демонстрували передові технології та рішення для підвищення енергоефективності будівель, об’єктів житлово-комунального господарства.  Директор ТОВ «Будівельна справа» (м.Конотоп) Сергій Ковшар спільно з польськими партнерами компанії «Kofarb» презентували відносно новий продукт на українському ринку – термозахисну фарбу.

 

 

Реконструкція дитячого садочку №10 виконана вже на 70%

7 листопада 2017 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

Реконструкція ДНЗ №10 «Ялинка» здійснюється комплексно, на разі повністю замінено вікна та виконано штукатурні роботи по відкосам, завершується монтаж металочерепиці та підшивки покрівлі, улаштування жолобів для відведення дощової води, повністю утеплено 8 фасадів з 12. До кінця року планується налаштувати систему вентиляції.

 

 

Місто Конотоп ділиться енергоефективним досвідом!

20 вересня 2017 року начальник відділу управління економіки міської ради Анастасія Загородня та депутат міської ради Оксана Ульянченко взяли участь у Міжнародній конференції «Сприяючи енергоефективності в Україні: кращій досвід із Словаччини», що проходила у Чернігівській обласній адміністрації.

Конференція була організована у рамках проекту «Розбудова спроможностей для реформування енергетичного сектору в Україні» Дослідницьким центром Словацької асоціації зовнішньої політики, Центром глобалістики «Стратегія ХХІ», Асоціацією енергоефективних міст України, за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку USAID.

Серед головних завдань конференції – обмін з українськими партнерами словацьким досвідом  у сфері покращення ефективності використання енергоресурсів та відновлювальних видів енергії, зокрема кращими практиками з напрацювань муніципалітетів; обговорення можливостей фінансової підтримки для впровадження проектів з енергоефективності в Україні.

Під час тематичної сесії «Можливості для фінансування енергоефективних проектів» виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст України Андрій Кирчів розповів учасникам конференції про програму Європейського Союзу «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) та проекти, що реалізуються завдяки даній програмі, у тому числі – проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста», який впроваджується у місті Конотоп.

Детально про основні напрямки та завдання проекту, виклики та позитивний досвід міста у сфері енергоефективності розповіла присутнім начальник відділу управління економіки міської ради Анастасія Загородня, яка також виступає комунікаційним експертом проекту.

 

 

Інспекція ходу виконання робіт у ДНЗ №10 “Ялинка”

15 вересня 2017 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі ключового експерта Максима Верещака, технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

 

 

 Спільно з проектною командою міста, технічним та авторським наглядом, представниками підрядної організації, експерти відвідали об’єкт, оглянули виконання робіт з улаштування віконних відкосів, утеплення фасаду, перекриття покрівлі, розглянули зауваження замовника та пропозиції підрядної організації.

Під час зустрічі були прийняті рішення та заходи щодо забезпечення своєчасного завершення виконання робіт. Також були розглянуті питання щодо здійснення благоустрою території та вертикального планування для забезпечення належного відведення дощової води від об’єкту.

 

 

 

 

Місто Конотоп долучилося до інформаційного семінару у м.Жмеринка

GEn112-13 вересня 2017 року у місті Жмеринка проходив інформаційний семінар «Досвід Жмеринки в реалізації енергоефективних проектів у сфері термомодернізації будівель», організований у рамках програми Європейського Союзу «Угода Мерів – Демонстраційні проекти».

До уваги присутніх була представлена інформація про саму Програму «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» та ступеня реалізації її проектів,  про досвід впровадження безпосередньо проекту у місті Жмеринка.

З відповідними презентаціями виступили керівник команди підтримки Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» Ян Ваандерс, ключовий експерт Програми Максим Верещак  та міський голова Анатолій Кушнір.  Технічний експерт Програми CoM-DeP Дмитро Іваненко і керівник проекту у Жмеринці Ірина Савіна розповіли про технічні аспекти проекту, звернули увагу на проблемні питання та способи їх вирішення.

Усі учасники інформаційного заходу на власні очі побачили об’єкти, де впроваджувався проект, та мали змогу поспілкуватися з директорами закладів, виконавцями робіт.

 

Обстеження будівлі ДНЗ №10 “Ялинка”!

GEn1GEn15 вересня 2017 року відбувся огляд будівлі ДНЗ№10 «Ялинка» головним інженером проекту, інженером з технічного нагляду, представниками відділу освіти та управління економіки Конотопської міської ради.

Реконструкція дитячого садочку №10 здійснюється, у рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп»,  що впроваджується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, тому даний об’єкт під пильним наглядом з боку відповідальних осіб від Команди підтримки проекту, технічного та авторського наглядів.

Під час огляду фахівці здійснили контрольні заміри та розрахунки об’ємів виконаних робіт, перевірили відповідність виконаних робіт до архітектурно-технічних рішень, визначених у проекті.

 

Успішне завершення проекту!

GEn1Завершився проект «Підтримка у базовому аудиті заходів з енергоефективності бюджетних закладів». Під час реалізації проекту експерт Служби німецької економіки з міжнародного співробітництва (Stiftung der Deutschen Wirtschaft fur internationale Zusammenarbeit GmbH –  «Senior Experten Service ГмбХ» (SES)) професор д-р Франк Габріель, спільно з спеціалістами управління економіки міської ради, здійснили аналіз стану енергоефективності окремих будівель бюджетних закладів міста.

За час перебування експерт поділився власним досвідом у сфері енергоефективності та альтернативної енергетики; передав методологію та, на прикладах бюджетних закладів міста, показав як здійснюється базовий енергоаудит; научив фахівців управління роботі з програмним забезпеченням у сфері енергопланування; розповів про передові технічні рішення, що застосовуються Німеччиною у сфері енергоефективності;  вказав на проблемні питання та помилки, які нажаль були допущені при здійсненні утеплення закладів.

Наприклад: при заміні вікон у наших бюджетних закладах майже не використовуються подовжуючи профілі, тому не залишаються зазори для утеплення відкосу.  Великою проблемою є відведення дощової води – системи жолобів виконані не вірно (за європейськими стандартами вода має відводитися мінімум на 10 м від фундаменту будівлі), у більшості закладів відсутні локальні водоприймачі, і це є головною причиною замокання фундаментів, просідання відмостки та, як наслідок, виникнення тріщин у стінах.

«Золоте правило» правильної реновації будівель – завжди починати утеплення з покрівлі, планувати відведення дощової води, далі потрібно здійснювати утеплення підвалу та відновлення відмостки, а вже потім – зовнішнє утеплення стін», – наголошував Франк Габріель.

У результаті огляду будівель закладів освіти, охорони здоров’я та культури розроблено практичні рекомендації та визначено першочергові заходи, що мають бути впроваджені найближчим часом. Після узагальнення заходів, управління економіки спільно з відповідальними особами від розпорядників бюджетних коштів, сформують план їхнього фінансування.

Не зважаючи на досить насичений графік роботи, експерт мав змогу познайомитися з історією та культурою нашого міста, поспілкуватися з людьми. Музейні експозиції, свята та наша українська кухня, стали приємними несподіванками для іноземного гостя.

«Конотоп – це затишне місто, в якому живуть доброзичливі люди, і є стільки мальовничих місць, які обов’язково мають відвідувати туристи», – поділився своїми враженнями Франк Габріель.

 

Відзначено активістів шкільної енергокоманди “Гефіас”!

GEn1GEn1GEn1

 

 

 

 

 

 

 

Початок осені завжди асоціюється зі святом знань – 1 вересня. Саме цього дня можна побачити сором’язливі кроки першокласників, які тільки починають свій шкільний шлях, а також радісні посмішки школярів, батьків та звичайно вчителів, які з нетерпінням чекали на цю важливу подію.

Цьогорічний День знань став особливим для учасників енергокоманди «Гефіас» спеціалізованої школи №2. Потягом двох років енергокоманда та колектив школи активно працювали над впровадженням заходів проекту «Школа Енергії». За цей час вдалося досягли високого рівня у популяризації енергозбереження та впровадити елементи енергоосвіти у  шкільне середовище. Робота школи №2 стала дійсно гарним прикладом для наслідування усій громаді міста, і тому, саме в урочистій атмосфері Дня знань, начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва вручила подяки міського голови учням-активістам енергокоманди «Гефіас» та їх координатору – вчителю фізики Світлані Рибець.

«Вагомою складовою енергетичного менеджменту є саме освіта – надбання знань, виховання прагнення до економії, небайдужості до використання енергоресурсів. Формування екологічної свідомості та енергоефективного мислення у підростаючих поколінь дуже важливе у наш час» – зазначила начальник управління економіки Людмила Гапєєва.

Також, на свято до спеціалізованої школи №2 завітав експерт Служби німецької економіки з міжнародного співробітництва (Stiftung der Deuchen Wirtschaft fur international Zusammenarbeit GmbH – «Senior Experten Service ГмбХ» (SES)) професор д-р Франк Габріель, який мав нагоду привітати школярів з Днем знань, та побажати творчих і наукових успіхів.

 

Експерт з Німеччини вражений роботою міста у сфері популяризації енергозбереження та енергоосвіти!

GEn1Експерт Служби німецької економіки з міжнародного співробітництва (Stiftung der Deuchen Wirtschaft fur international Zusammenarbeit GmbH – «Senior Experten Service ГмбХ» (SES)) професор д-р Франк Габріель відвідав інформаційний пункт з енергозбереження у гімназії, що був створений у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель закладів освіти м.Конотоп» (грантові кошти Європейського Союзу) та спеціалізовану школу №2, де познайомився з шкільною енергокомандою «Гефіас».

Школярі презентували досягнуті результати спільної роботи з проектом «Школа Енергії 2.0», було організовано виставку творчих робіт із вторсировини, продемонстровано конструкцію «Розумний дім», демомодель сонячної батареї, набір юного енергоаудитора, та інші цікавинки, які переконують, що за сферою енергозбереження – майбутнє.

Особливо відмітив експерт екопанно, яке популяризує енергоефективність та збереження навколишнього середовища. Експерта приємно вразила кмітливість, винахідливість і творчість дітей та вчителів, про що він зазначив у шкільних журналах побажань.

 

Розпочалася реалізація нового проекту!

GEn1У рамках співпраці з Службою німецької економіки з міжнародного співробітництва (Stiftung der Deuchen Wirtschaft fur international Zusammenarbeit GmbH – «Senior Experten Service ГмбХ» (SES)), в місті впроваджуються заходи  проекту «Підтримка у базовому аудиті заходів з енергоефективності бюджетних закладів».

Проект передбачає здійснення експертом професором д-р Франком Габріелем (м.Дрезден) аналізу стану енергоефективності будівель бюджетних закладів та вироблення заходів щодо її підвищення, для реалізації яких залучатиметься грантове фінансування.

Окремим аспектом проекту є навчання у проведенні енергоаудиту, оскільки саме енергоаудит  – це відправна точка при плануванні енергозбереження.

 

 

Екологічне виховання триває

GEn1GEn1Сонячне літо у самому розпалі, а в дитячих навчальних закладах тривають тематичні заходи розважально-виховного характеру, у тому числі  на виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

 

 

 

GEn1

GEn1

Майже щодня літньої пори у дитячих садочках лунає дитячий сміх, пісні та вірші на екологічну тематику. Сприятливі погодні умови дозволяють провести більше часу на природі, тим самим дітлахам випадає нагода на власні очі переконатися, що турбота про екологію – це передусім турбота про себе та оточуючих людей. За результатами реалізації проекту дітьми створено велика кількість витворів мистецтва з вторсировини, запропоновано численні ідеї, а також отримано нові знання.

 

 

 

 

Ухвалено Закони України «Про енергетичну ефективність будівель» та «Фонд енергоефективності»

Ці закони дають українським родинам маршрутну карту для впровадження енергоефективних заходів в своїх будинках для усунення тепловтрат та зменшення тиску комунальних тарифів. Це ключові закони у реформі енергоефективності.

Бюджет Фонду енергоефективності буде наповнюватися за рахунок бюджету України і траншей від Німеччини і Євросоюзу. Кошти підуть на кредити для власників приватних будинків та ОСББ. Перед тим, як взяти участь у програмі, вони повинні вибрати продукт фонду та провести енергоаудит.

Професійний аудитор визначить, які заходи потрібно провести і складе кошторис. Після документи необхідно подати в банк, який надасть кредит на оплату роботи підрядників і матеріали.

По закінченню роботи Фонд проведе підсумкову верифікацію для того, щоб перевірити результат модернізації. Після успішного аудиту, Фонд компенсує частину витрат на ремонт будівлі. Решту суми повинні будуть виплачувати мешканці.

Фонд підготував кілька пакетів, з різними варіантами утеплення житлових будинків.

Пакет «Легкий» (400 тисяч гривень). За оцінками Мінрегіону, утеплення дозволить економити 20% тепла. При цьому грант покриє 20-30% від вартості проекту.

Пакет «Комплексний» (5 мільйонів гривень). Повідомляється, що утеплення дозволить економити 60% тепла. При цьому грант покриє 40-50% від вартості проекту.

Для приватних будинків Фонд пропонує пакет «Приватний» за 120 тис. гривень з яких грант покриє 40-50% від вартості проекту.

Новий Закон України “Про енергетичну ефективність будівель” запроваджує обов’язкову сертифікацію будівель.  Сертифікат енергоефективності повинні отримати: новобудови, будівлі місцевої та державної влади, бюджетні установи, якщо проводиться модернізація. Платити за енергоаудит та сертифікат будуть власники будівлі. Правда, в законі уточнюється: документи почнуть перевіряти тільки на початку наступного року. При цьому отриманий документ буде дійсний 10 років. Порушникам загрожує штраф – від 3400 до 5100 гривень.

  

 

Експерти програми CoM-DeP провели інспекцію ходу виконання робіт з реконструкції садочку №10

GEn1GEn1GEn1

 

 

 

 

 

 

 

11 липня 2017 року Командою підтримки проекту «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), у складі керівника проекту Яна Ваандерса, технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика, було проведено інспекцію ходу виконання робіт у дитячому садочку №10 «Ялинка», реконструкція якого здійснюється у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу).

Спільно з проектною командою міста, проектантом, представниками підрядної організації та компаній Rehau, Ceresit, експерти відвідали об’єкт, оглянули встановлені віконні блоки, утеплений фасад, конструктив покрівлі, розглянули зауваження та рекомендації від технічного нагляду.  Після завершення предметного огляду об’єкту, експерти зустрілися з  профільним заступником міського голови Ігорем Степанченком. Під час зустрічі були прийняті рішення та заходи щодо забезпечення  своєчасного завершення виконання робіт, перевірки якості матеріалів.

 

Місто Конотоп ділиться енергоефективним досвідом

GEn1GEn1Місто Конотоп долучилось до проекту «Місцеві ініціативи задля сталого розвитку України – LINK», в рамках якого 10 – 11 липня 2017 року взято участь в семінарі з питань використання засобів та методів планування сталого енергозабезпечення на рівні муніципалітетів. Семінар організований Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи (РЕЦ) та Інститутом економіки і прогнозування НАН України за підтримки Міністерства клімату та довкілля Норвегії. В ході семінару отримано корисні знання щодо підвищення потенціалу муніципалітетів України в галузі енергомоделювання та енергопланування з метою забезпечення сталого енергопостачання в процесі плавного переходу до низьковуглецевої економіки.

Під час семінару фахівцем управління економіки Конотопської міської ради презентовано досвід міста Конотопа в процесі здійснення енергомоніторингу та визначення енергетичної моделі в Плані дій сталого енергетичного розвитку.

 

Місто Конотоп долучилося до інформаційного семінару у м.Жовква

GEn1З 4 по 5 липня 2017 року у місті Жовква відбувся інформаційний семінар «Досвід Жовкви у реалізації проектів з теплопостачання та модернізації будівель», організований програмою Європейського Союзу «Угода Мерів – Демонстраційні проекти».

На початку семінару з вітальними промовами до присутніх звернулися міський голова Жовкви Петро Вихопень, керівник Команди підтримки Програми CoM-DeP Ян Ваандерс, а також заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Гірняк. До уваги учасників семінару були представлені два коротких відеосюжети про досягнення інших проектів CoM-DeP, а також презентації про попередні результати впровадження проектів і отриманому в цьому процесі досвіді.

Після вступної частини представники міст-підписантів Угоди мерів і учасників Програми CoM-DeP продовжили свою роботу в рамках інформаційного семінару, під час якого вони детально обговорили загальні проблеми проектів, пов’язаних з теплопостачанням і термомодернізацією будівель, а також досвід, отриманий в результаті впровадження в Жовкві двох проектів CoM-DeP.

5 липня з учасниками семінару зустрілися директор департаменту ПЕК та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник і начальник відділу енергоменеджменту Львівської міської ради Роман Васьковець. А «родзинкою» інформаційного семінару стало відвідування його учасниками приватного акціонерного товариства «Компанія Ензим» в сусідньому Львові, де їх увазі було представлено діючі потужності з біо-очищення стічних вод з супутнім виробництвом метану і когенераційною установкою, а також презентація про впровадження на підприємстві системи енергоменеджменту.

За інформацією Асоціації енергоефективні міста України.

 

Підсумки Європейського тижня сталої енергії EUSEW

GEn1З 19 по 25 червня в Конотопі проходив Європейський тиждень сталої енергії (EUSEW), під час якого було проведено ряд заходів з енергозбереження для містян.  У цьому році заходи тижня також були приурочені до проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м. Конотоп», що впроваджується за рахунок грантових коштів Європейського Союзу.

Розпочався тиждень з акції «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!», яка вже стала традиційною. Щорічно пасажири трамваю з логотипом «Угода Мерів» під час тижня сталої енергії отримують інформаційні буклети на тему енергозбереження у побуті. І цього разу трамвай, як символ екологічного виду транспорту, теж не лишився осторонь. З допомогою працівників трамвайного управління пасажирам нагадали, як важливо в наш час економно, а отже – і відповідально, поводитись з енергоресурсами, що є дорогими та вичерпними.

Акція «Еко-Арт: додай місту кольорів!», яка відбулася 22 червня, стала яскравою подією Європейського тижня сталої енергії. В рамках акції художники Конотопа разом зі своїми вихованцями створили зображення екологічного компасу на центральній площі міста. Такий ековитвір мистецтва буде нагадувати всім, хто відпочиває чи просто проходить повз міський фонтан, що наше місто не є байдужим до проблем екології і активно приймає участь в енергозбереженні.

GEn1Ще однією невід’ємною частиною заходів тижня сталої енергії є екологічне виховання маленьких мешканців міста. Усі дитячі садочки провели зі своїми вихованцями активну роботу. У тому числі в ДНЗ №1 «Орлятко» відбулися бесіди, практичні заняття та досліди, читання художньої літератури відповідної тематики, а також вихователі влаштували дітям вихід на природу. Під час екскурсії   малюки  ознайомилися  з розмаїттям природи нашої  місцевості, охоче  спостерігали за птахами, слухали їх різноголосий спів, побачили  красу дерев та кущів, а головне зрозуміли,  все, що  нас оточує  –  треба берегти і примножувати. Вихователі ДНЗ №7 «Золотий ключик» в рамках проведення заходів з енергозбереження здійснили для своїх вихованців  екологічну екскурсію вулицями рідного міста, під час якої діти отримали  інформацію щодо енергозабезпечення міста та будівель,  а також  закріпили знання про засоби збереження електроенергії  вдома.

21 червня  працівники центральної дитячої бібліотеки  провели акцію «Бережи енергію, збережи Україну», під час якої користувачі бібліотеки отримали інформацію чому необхідно заощаджувати електроенергію, як треба берегти воду та економити ресурси Землі. На захід завітала команда учнів-енергоменеджерів «ГЕФІАС» Конотопської спеціалізованої школи №2, що є учасником проекту «Школа енергії 2.0», які поділились досвідом ефективного використання енергії тепла та води в будівлях, провели показовий енергоаудит приміщення бібліотеки.

GEn1GEn122 червня у міській бібліотеці проведено експрес-хвилинку для дітей  «Світло вимикай – про електроенергію дбай». Відвідувачі бібліотеки здійснили подорож по країні «Електроенергія», зупиняючись на станціях «Економіст» та «Відповідальність», взяли участь у психологічному практикумі та ігрових завданнях «А ти дбайливий?», «Звідки береться електрика?» Під час заходу діти зробили висновок, що нерозумне, нерозважливе використання електрики призводить до марного витрачання енергоресурсів. І головне, щоб зберегти  всі багатства нашої країни, потрібно мислити і діяти енергоефективно.

23 червня, у рамках міського арт-фестивалю «Miracle colors»,  на міському стадіоні «Локомотив» відбувся  флешмоб «Молодь за чисту енергію». Метою заходу було привернути увагу до екологічних проблем, ще раз нагадати всім, що енергозбереження – основа чистого і здорового майбутнього.

 

Триває Європейський тиждень сталої енергії в місті Конотоп 

GEn1

 

22 червня відбулася традиційна акція «Еко-арт: додай місту кольорів!» біля фонтану на центральній площі міста. Художники міста разом зі своїми вихованцями створили зображення екологічного компасу.
Проводяться заходи з енергозбереження і в дитячих садочках. Для дітей організовуються еко-походи, екскурсії по місту, під час яких розповідається про те, як ефективно використовувати енергоресурси та дбайливо ставитись до довкілля.
Також відбулася чергова експрес-хвилинка для дітей під назвою «Світло вимикай – про екологію дбай». Відвідувачі бібліотеки здійснили подорож по країні «Електроенергія», розглянули різні ситуативні випадки щодо ставлення до енергоресурсів.

 

GEn1

GEn1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Угода Мерів та енергоефективність будівель: учора, сьогодні, завтра

GEn119-20 червня 2017 року начальник управління економіки Людмила Гапєєва та начальник відділу управління економіки Анастасія Загородня прийняли участь у XI Міжнародній конференції АЕМУ «Угода Мерів та енергоефективність будівель: учора, сьогодні, завтра», що проходила у рамках Європейського тижня сталої енергії у м.Славутич.

Захід було організовано Асоціацією «Енергоефективні міста України» спільно з міською радою м.Славутич, за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проекту «Угода мерів Схід» (CoM East) та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), що фінансуються ЄС, а також проектів, що фінансуються Урядом Німеччини та впроваджуються GIZ.

Під час заходів розглядалися питання енергоефективності як основного елемента енергетичної стратегії України, практичні уроки від країн-нових членів ЄС, енергоефективні рішення у системах центрального теплопостачання, джерела та стала мобільність для міст.

Також, для обміну досвідом між містами проекту, відбулася координаційна зустріч Програми CoM-DeP, учасником якої є місто Конотоп. Усі присутні за зустрічі мали змогу не лише здійснити презентацію своїх успіхів, а й одержати індивідуальні консультації експертів та відвідати об’єкти термомодернізації міста Славутич.

 

У місті проходить Європейській тиждень сталої енергії

GEn1Вже відбулася традиційна акція «Про екологію дбай – пересідай на трамвай», яку проводять працівники трамвайного управління – щорічно трамвай з логотипом «Угода Мерів» стає інформаційним пунктом з енергозбереження, усі пасажири якого одержують інформаційні брошури.

Дитячі бібліотеки організовують експрес-хвилинки «Світло вимикай – про екологію дбай». 21 червня центральна дитяча бібліотека провела акцію «Бережи енергію, збережи Україну», під час якої користувачі бібліотеки отримали інформацію чому необхідно заощаджувати електроенергію, як потрібно економити воду та берегти сировинні ресурси Землі. На захід завітала команда учнів-енергоменеджерів «ГЕФІАС» Конотопської спеціалізованої школи №2, що є учасником проекту «Школа енергії 2.0». Команда поділилася досвідом ефективного використання енергії тепла та води в будівлях та провела показовий енергоаудит приміщення бібліотеки.

Заходи до тижня сталої енергії тривають.

 

ЄС підтримує сталий енергетичний розвиток українських міст задля майбутніх поколінь

Скоротити викиди вуглецю щонайменше на 30% до 2030 р., підвищити енергоефективність, покращити якість життя містян – такі амбіційні зобов’язання добровільно беруть на себе мери міст, які приєднуються до Європейської ініціативи Угоди мерів щодо клімату та енергії. Європейська ініціатива набуває широкого розповсюдження в країнах Східного партнерства, у Славутичі 19 червня 2017 року о 10:30 до неї приєдналися 24 міста України. Урочиста церемонія  підписання Угоди мерів відбулася під час офіційного відкриття Європейського тижня сталої енергії в Україні.

У церемонії відкриття Тижня та підписання Угоди мерів взяли участь Томас Фреллесен – заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні, Геннадій Зубко Віце-прем’єр-міністр Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Олександр Горган – голова Київської обласної державної адміністрації, Юрій Фомічев – міський голова Славутича та  Володимир Гаразд – Президент Асоціації «Енергоефективні міста України», міський голова м.Долини. 

Заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен зазначив, що ЄС вважає своїм пріоритетом підтримку України на шляху підвищення енергоефективності, зокрема перетворення її з  однієї з найбільш енергоємних на сучасну європейську країну. Скорочення енергоспоживання є ключовим фактором енергетичної безпеки та економічного розвитку України. Це також надасть змогу громадянам оплачувати свої рахунки за енергію та не почуватись покинутими напризволяще. «Розпочніть з установки лічильника у вашому будинку – це найперший і найдешевший крок до зменшення витрат на енергію. Якщо ви мешкаєте у багатоквартирному будинку, важливо створити ОСББ, що є головною передумовою отримання доступу до інструментів фінансування енергоефективних заходів. Ми надамо суттєву фінансову підтримку Фонду енергоефективності за умови прийняття Україною відповідного законодавства». Пан Фрелессен також наголосив на важливій ролі українських міст у цьому контексті та схвально оцінив їхню діяльність у рамках Угоди мерів.

За словами голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, підвищення енергоефективності – це невідворотна і вкрай необхідна програма для заощадження бюджетних коштів: «Підписання Угоди мерів 30-ма українськими містами стане гарною інвестицією в розвиток відновлювальних джерел енергії. Цього року Київщина проведе колосальну роботу по енергомодернізації об’єктів соціальної сфери. Зокрема, кожен об’єкт отримає енергопаспорт і потрапить до єдиної в Україні системи енергомоніторингу, і ми розумітимемо, над чим працювати. Адже ефективність роботи кожного міського голови значною мірою залежить від кроків, які він здійснює в сфері енергоефективності».

Міський голова Славутича Юрій Фомічев підкреслив: «Місто Славутич – наймолодше місто в Україні, яке приєдналося до Угоди мерів в 2009 році. Зважаючи на аварію на ЧАЕС і припинення виробництва електроенергії на станції, перед містом постало багато викликів і здолати їх вдалося завдяки європейській ініціативі. Сьогодні місто залучає не лише грантові кошти, але й активно бере кредити і виділяє фінансування із власного бюджету на заходи з підвищення енергоефективності муніципального і житлового сектору. Зокрема, в рамках Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» місто активно реалізує проект з термомодернізації загальноосвітньої школи №2 і дитячого садка №1, в будівлях бюджетної сфери впроваджується ефективна система енергоменеджменту з метою суттєвої економії енергоресурсів і заощадження бюджетних коштів».

«Ситуація із кліматом та станом довкілля потребує негайних змін вже сьогодні. Ціни на енергоносії меншими не стануть. Міста отримали  у спадщину застарілу та неймовірно енергозатратну інфраструктуру. Проте з іншого боку, розширюються можливості вивчення досвіду міст із сусідніх країн ЄС.  Новітні технології, базовані на використанні відновлювальних джерел енергії, стають все доступнішими. І найголовніше: міста наділені сьогодні можливістю реального самоврядування, а отже, спираючись на власні бюджети, можуть будувати власні стратегії. Угода мерів дає можливість скерувати ці стратегії у русло сталого енергетичного розвитку. Асоціація “Енергоефективні міста України”, як національна структура підтримки цієї Ініціативи, за підтримки проектів і програм Євросоюзу у цій царині, готова допомогти нашим містам стати по справжньому енергоефективними», – зазначив Володимир Гаразд,  Президент Асоціації «Енергоефективні міста України», міський голова м.Долини.

У рамках заходу відбулась міжнародна конференція «Угода мерів та енергоефективність будівель: вчора, сьогодні, завтра» за участю представників органів виконавчої влади, міжнародних донорських структур, громадських організацій, членів Асоціації «Енергоефективні міста України» (АЕМУ), провідних українських і зарубіжних експертів та ЗМІ. Учасники обговорили головні виклики впровадження енергетичних реформ в Україні, ключові аспекти термомодернізації будівель та потенціалу застосування нових європейських будівельних стандартів, концепцію розвитку центральних теплових систем, доцільність використання альтернативної енергетики, а також програми та проекти підтримки Угоди мерів 2020-2030.

Захід організовано Асоціацією «Енергоефективні міста України» спільно зі Славутицькою міською радою за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проекту «Угода мерів Схід» (CoM East) та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), що фінансуються ЄС, а також проектів, що фінансуються Урядом Німеччини та впроваджуються GIZ.

 

Андрій Кирчів, експерт з комунікацій CoM East та CoM-DeP в Україні

Довідкова інформація:

Європейський тиждень сталої енергії. Україна вже сьомий рік поспіль долучається до ініціативи проведення Європейського тижня сталої енергії, що цьогоріч триватиме з 19 по 25 червня і в якому візьмуть участь майже 50 українських міст. Європейський тиждень сталої енергії – масштабна подія в Україні, покликана сприяти поширенню найкращих практик, надихати на інноваційні ідеї та об’єднувати зусилля задля досягнення цілей ЄС щодо подолання наслідків зміни клімату, підвищення енергоефективності та енергобезпеки, а також сталого розвитку громад.

Угода мерів щодо клімату та енергії є ініціативою Європейського Союзу, в рамках якої місцеві, регіональні й національні органи влади добровільно зобов’язуються співпрацювати задля досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Сьогодні Угода мерів стала наймасштабнішою в світі ініціативою у сфері клімату та енергії, об’єднавши майже 7500 міст-підписантів із населенням понад 220 мільйонів людей. 112 українських міст теж взяли на себе добровільні зобов’язання зменшити до 2030р. кількість викидів двоокису вуглецю більш як на 30%, що відповідає вимогам до України в рамках Паризьких угод.

Угода мерів-Схід  (CoM East) – проект, що фінансується Європейським Союзом, прагне об’єднати місцеві, регіональні й національні органи влади країн Східного партнерства задля розвитку регіональної політики на основі принципів сталої енергетики, щоб зменшити залежність від енергоресурсів, підвищити безпеку енергопостачання та підтримати глобальний рух у боротьбі зі зміною клімату.

«Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) – програма Європейського Союзу, що надає технічну та фінансову допомогу 22-м українським містам з населенням до 200 тис. мешканців, які приєдналися до Угоди мерів та взяли на себе зобов’язання впровадити енергоефективні заходи, передбачені Планами дій сталого енергетичного розвитку. Наразі 19 демонстраційних проектів реалізуються в країнах Східного партнерства: 11 в Україні, 3 в Молдові, 3 в Білорусі, 1 у Вірменії та 1 у Грузії.  

 

 

Проект “Школа Енергії” – робота триває!

GEn1GEn115 червня 2017 року відбулася зустріч шкільної команди енергоменеджерів «Гефіас» з заступником міського голови Ігорем Степанченком, представниками управління економіки та відділу освіти міської ради.

Спеціалізована школа №2 є учасником проекту «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України»  та активно долучається до заходів Європейського тижня сталої енергії у місті.

У рамках проектної співпраці з міською радою, шкільні енергоменеджери презентували свої досягнення щодо проведення просвітницької роботи з енергозбереження, ознайомили з напрацюваннями та порадами, виробленими у ході реалізації проекту. Окремо команда представила звіт моніторингу енергоспоживання школою та запропонувала перелік предметних заходів для підвищення показників енергоефективності будівлі.

Ігор Степанченко наголосив, що «Робота, яка проводиться школою у рамках проекту є надважливою для міста, оскільки саме від рівня енергосвідомості дітей, – нового покоління енергоспоживачів, залежить майбутня екологічна безпека. Міська рада завжди підтримувала ініціативність у питаннях енергозбереження і надалі допомагатиме у впровадженні енергоосвіти та поширюватиме позитивний досвід СШ№2 серед інших освітніх закладів міста».

GEn1Під час зустрічі були обговорені питання продовження інформаційної діяльності у наступному освітньому році, можливості впровадження у школі практичних енергозберігаючих заходів. Кожен учасник одержав завдання: управління економіки розрахує фінансову потребу для заходів з утеплення школи та здійснюватиме пошук джерел фінансування, школа спільно з відділом освіти підготує порадник для поширення позитивного досвіду. Звісно, і юні енергоменеджери одержали завдання: «слухатися батьків, допомагати вчителям та не забувати про енергозбереження під час канікул».

Також, шкільна енергокоманда ознайомилася з роботою міського енергоменеджера, завітавши до управління економіки. Спеціалісти управління розповіли про міську систему енергоменеджменту, про План дій сталого енергетичного розвитку міста на період до 2020 року, та особливості енергомоніторингу на загальноміському рівні, показали як виглядає мережева програма.

 

 

Енергокоманда школи №2 досліджує кліматичні зміни

GEn1GEn1У рамках проведення Європейського тижня сталої енергії, учні та активісти енергокоманди «Гефіас» спеціалізованої школи №2, відвідали міську метеостанцію.

Кліматичні зміни є глобальною проблемою, яка не обходить осторонь жодну країну, на метеостанції діти дізнались як ці зміни проявляються у нашому місті. Спеціалісти метеостанції розповіли про специфіку роботи, показали як здійснюються заміри та ведуться спостереження. Дійсно середня температура у місті за останні 100 років підвищилась на кілька параметрів, а за останні 20 років збільшилась і швидкість вітру. Також, учні виміряли температуру поверхні землі креативним способом – ставши на деякий час «живими термометрами».

 

 

Економія ресурсів у кожен дім! – вікторина-презентація у гімназії

GEn1GEn1Гімназисти проводили дослідженні цікавої, а головне актуальної теми: «Енергозбереження в побуті».  Звичайно, енергозбереження може бути і таким … Уявімо собі наше життя без комп’ютерів, мобільних телефонів, холодильників, ламп … Відмовившись від цих пристроїв, ми збережемо енергоресурси. Але це дуже незручно і не зовсім вірно. Гімназистами було запропоновано вікторину, яка покликана допомогти дітям розібратися як правильно заощаджувати енергоресурси і при цьому зберегти комфортність повсякденного життя.

 

GEn1

Розібравши детально питання вікторини діти  записали найголовніші поради щодо збереження теплової енергії, світла й води, що не тільки дозволять значно зменшити витрати сімейного бюджету, але й залишити більше ресурсів нашим нащадкам. Підсумком зустрічі став створений з енергозберігаючих порад-наліпок будинок.

 

 

 

 

 

 

GEn18 червня 2017 року начальник відділу управління економіки міської ради Анастасія Загородня прийняла участь у навчальному  тренінгу «Підготовка моніторингової звітності виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР)», що був організований проектом «Угода Мерів – Схід» у м.Київ.

Тренінг був направлений на підвищення спроможності українських міст самостійно розробляти моніторингову звітність щодо впровадження ПДСЕР.

У рамках участі у добровільній ініціативі Європейської Комісії «Угода Мерів», міста-учасники, у тому числі і місто Конотоп, задекларували наміри зменшити обсяги енергоспоживання та скоротити викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року. Для досягнення цих показників було розроблено ПДСЕР, моніторинг якого є надважливим етапом для відслідковування результативності впроваджених заходів та виконання взятих зобов’язань.

У рамках тренінгу учасники ознайомилися з презентаціями експертів, долучилися до практичної сесії та обговорили актуальні питання щодо збору інформації для підготовки моніторингового звіту відповідно до діючих вимог. Крім того, кожен одержав індивідуальну консультацію з питань, що хвилюють саме його місто.

Одержані під час навчального тренінгу знання та кращі практики підготовки моніторингової звітності допоможуть спеціалістам управління економіки при підготовці у поточному році звіту про виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Конотоп на період до 2020 року.

 

 

Твір на тему: «Енергозбереження – малі кроки до великої цілі!» учениці гімназії Федіної Людмили одержав перемогу у ХVІ Всеукраїнському конкурсі молодих вчених та енергетиків “Молодь – енергетиці України”, за категорію учасників «Учні».

Конкурс проводив Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» спільно із  Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством освіти і науки України, Громадською організацією «Всеукраїнська Рада ветеранів праці енергетики», Науково-технічною спілкою енергетиків та електротехніків України (НТСЕУ), Відділенням фізико-технічних проблем в енергетиці НАН України, Радою молодих енергетиків України.

До участі в конкурсі наукових робіт були запрошені учні шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів та технікумів з усієї України.

Вітаємо Людмилу! Пишаємося досягненнями гімназистів!

 

GEn1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виховна робота  з питань енергозбереження у садочку №10 «Ялинка»  є одним з пріоритетних завдань

GEn1GEn1GEn1

 

 

 

 

Не зважаючи на зайнятість у підготовці до реконструкції будівлі, колектив вихователів знайшов час та провів захід для дітей під назвою: «Абетка енергозбереження!».

Під час заняття діти займалися виготовленням колажу «Зелена планета», приймали участь у дедуктивній грі «Так чи ні?» (поради при збереженні  енергоресурсів), відгадували загадки про електроприлади та вчилися правильно ними користуватися. Звичайно у якості прикладів використовувалася іграшкова побутова техніка.

Нагадуємо, що реконструкція об’єкту відбуватиметься у рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу на засадах співфінансування з міським бюджетом.

 

 

Енергоефективну реконструкцію дитячого садочку №10 «Ялинка» розпочато!

GEn131 травня у міській раді відбулася зустріч проектної команди міста з технічними експертами Команди підтримки програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) Дмитром Іваненком та Андрієм Удовиком.

Головне завдання зустрічі – впровадження практичних енергозберігаючих заходів в рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу.  Зустріч була зосереджена на організаційно-технічних питаннях виконання робіт з реконструкції дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка», що розпочнеться з 1 червня, тому до участі долучилися представники підрядної організації ТОВ «Будівельно-інжинірингова група «Новапроект» та спеціалісти, які здійснюватимуть авторський та технічний нагляди за виконанням робіт на об’єкті.

Під час обговорення експерти ще раз наголосили на відповідальності, яку несе проектна команда та замовник, зауваживши, що від якості будівельних робіт залежить успішність проекту в цілому. Дефекти та помилки у будівництві є неприпустимими, особливо для проектів, фінансованих Європейським Союзом.

З метою незалежної оцінки якості будівельних робіт та нагляду за ними Командою підтримки запроваджено здійснення безпосередньої інспекції об’єктів та жорстку систему звітності, що передбачатиме аналіз виконання результативних показників та повну фотофіксацію. Закріплені за проектом експерти, крім функції контролю, здійснюватимуть консультативний супровід та допомагатимуть у визначенні оптимальних варіантів вирішення робочих питань, що виникатимуть у процесі будівництва.

У рамках зустрічі, експерти відвідали об’єкт, провівши огляд конструктиву будівлі, та узгодили ряд додаткових технічних дій для досягнення завдань проекту.

 

 

Міська гімназія спільно з американською школою Scott High School реалізує партнерський проект «Освіта без кордонів»

GEn1Партнерські відносини з середньою школою Скотта – Scott High School (округ Кентон, штат Кентуккі, США) були налагоджені завдяки Програмі обмінів «Відкритий світ», участь у якій приймала представниця управління економіки міської ради (начальник відділу Анастасія Загородня). Комунікабельність, відкритість колективу школи Скотта та ініціативність адміністрації гімназії стали запорукою успішного втілення запланованих у рамках проекту завдань.

Очолювана директором Бренноном Саппом Scott High School є особливою, крім вагомої освітньої та соціальної складової, ця школа є зразком енергоефективності. Нещодавно було проведено її масштабну реновацію з застосуванням сучасних енергоефективних рішень (здійснено комплексне утеплення, модернізовано систему освітлення з застосуванням сонячних панелей, встановлено теплові насоси). Система енергоменеджменту у школі охоплювала три основні складові: конструктивну реновацію, енергомоніторинг, освітні заходи для дітей та персоналу. На разі у нашому місті здійснюється  реалізація грантового демопроекту у сфері енергоефективної реновації будівель освітньої галузі, тому досвід Scott High School допоможе вдосконалити наш проект.

GEn1«Освіта без кордонів» – це обмін досвідом в організації виховного процесу з енергозбереження, поширення «цікавинок» зі шкільного життя (як функціонують та чим живуть школи у Сполучених Штатах та Україні). Проект дозволить більше дізнатися про культуру, традиції наших країн, а учні зможуть розширити свій кругозір та знайти нових друзів. Крім того, виконання завдань проекту та спілкування здійснюється на англійській мові, і це є гарною практикою для гімназистів.

На першій скайп-зустрічі було повністю узгоджено запропонований директором гімназії Юлією Баранник план співпраці, і активна робота розпочалася: учасники проекту вже обмінялися відеороликами «Давайте познайомимося» – «Let’s introduce ourselves», на яких учні представили себе, розповіли про свої інтереси та захоплення, очікування від проекту. Також, обмін досвідом відбувається через соціальні мережі.

На сьогодні діти разом з вчителем-координатором Людмилою Іоткою здійснюють підготовку відеоматеріалу під назвою: «Один день з мого шкільного життя» – «One day from my school life» – короткий відеоролик про їх звичайний день у школі.

Попереду ще багато заходів: інформаційних відеороликів, спільних естафет та віртуальних скайп-екскурсій. Учні сповнені енергії та відкриті до нових знань!

 

Подаруй друге життя покидьковому матеріалу

IMG_20170517_091635IMG_20170517_09211717 травня в ДНЗ №10 «Ялинка» в рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (за підтримки Європейського Союзу) було проведено виховний захід з енергозбереження під назвою: «Подаруй друге життя покидьковому матеріалу».

Під час проведення виховного заняття діти здійснювали подорож імпровізованим транспортом від зупинки до зупинки. Кожна з них мала символічну назву: «Закривай кран, щоб не втік океан», «Бережи тепло, щоб веселіше було», «До рідної природи не неси шкоди». Так, в невимушеній ігровій формі дітки ще раз закріпили свої знання стосовно збереження природи, правил поводження з побутовими засобами заради економії природних ресурсів.

Заключною частиною виховного заходу стало дефіле в костюмах казкових героїв, зроблених з покидькового матеріалу. В якості тканин для костюмів батьки разом із дітьми обрали найрізноманітніші підручні засоби. Це і пакети для сміття, і використані комп’ютерні диски, і пластикові пляшки, і звичайні рекламні пакети. В такий цікавий для дітей спосіб вихователі разом з батьками показали малечі, що і такому, здавалося б, уже непотрібному матеріалу, можна дати друге життя, тим самим, не засмітивши зайвий раз довкілля.

 

 

Гімназисти виготовляли листівки на тему енергозбереження

GEn110 травня в Конотопській гімназії був проведений  захід під назвою «Корисні поради для дорослих щодо раціонального використання енергії в побуті. Дитячі листівки власними руками». Під час цього заходу діти малювали листівки на тему енергозбереження у побуті. Кожен мав змогу відобразити своє бачення того, як правильно та раціонально споживати енергоресурси.

В наш час, коли життя переповнене безліччю подій та проблем, коли всі постійно кудись біжать і поспішають, ми зовсім забуваємо про те, що на перший погляд видається неважливим. Здавалося б, це така дрібниця – залишене на півгодини світло в пустій сусідній кімнаті, телевізор, який працює «для фону», штекер електроприбору в розетці в режимі очікування і т.п. Проте ж мало хто задумується, що всі ці наші дії, складені в одне ціле, із дня у день створюють величезні рахунки в оплаті комунальних послуг, а головне – завдають непоправної шкоди нашій планеті.

Саме тому учні сьомих класів Конотопської гімназії вирішили створити для своїх батьків нагадування про важливість раціонального використання енергоносіїв у вигляді листівок. Для цього знадобилося небагато: папір, олівці та дитяча фантазія. Всі листівки вийшли різні за змістом, але з однією спільною ідеєю – ще раз нагадати дорослим, що енергозбереження у побуті це важливо.

GEn2    GEn3   

 

У дитячому садочку №10 з’явився інформаційний стенд з енергозбереження 

DNZsНа виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у ДНЗ №10 “Ялинка” було відкрито інформаційний стенд з енергозбереження.

На стенді розміщено план заходів з енергозбереження, склад робочої групи з питань реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м. Конотоп», правила під назвою «Час берегти енергію», «зелені» поради «Як ти можеш допомогти планеті».

Інформація, яку містить стенд з енергозбереження є доступною та корисною, як для працівників садочку, так і для батьків його вихованців. Усі бажаючі мають змогу ознайомитись та вкотре нагадати собі і дітям, що розумне та раціональне використання енергоресурсів – це невід’ємна складова збереження нашої планети.

 

Увага! Конкурс авторського ескізу «ЕкоАрт: додай місту кольорів!»

IMG_1У рамках підготовки до відзначення у місті Європейського тижня сталої енергії, оголошується конкурс авторського ескізу «ЕкоАрт: додай місту кольорів!». Конкурс проводиться з метою привернення уваги мешканців міста до питань екології та енергоефективності.

Управління економіки Конотопської міської ради запрошує усіх активних, творчих людей міста  долучитися до конкурсу, підготувати якісні роботи, що висвітлюють особистий погляд на екологію та енергозбереження.

Участь у конкурсі можуть приймати всі бажаючі, які проживають або навчаються у м.Конотоп.

На конкурс подаються виключно індивідуальні ескізи/малюнки, як чорно-білі, так і кольорові . Кожен учасник має право подати до 3 робіт. При поданні робіт на конкурс додатково необхідно зазначити:  ім’я, прізвище та по батькові (повністю) учасника конкурсу;  дата народження;  телефон, e-mail.

Конкурсні роботи приймаються до 30 травня  2017 року. Конкурсні ескізи в електронному вигляді (формат JPG, JPEG, з мінімальним стисненням) потрібно надсилати на адресу ekonomkonotop@ukr.net з обов’язковою поміткою в темі листа «на конкурс» або подавати до управління економіки міської ради: проспект Миру, 8, 4 поверх, кабінет 401.

Організатор конкурсу залишає за собою право використовувати матеріали в проведенні подальших виставок, підготовці та виданні інформаційних матеріалів, поліграфічної продукції (календарі, буклети некомерційного характеру), публікацій у ЗМІ матеріалів про конкурс, тощо. Організатор зобов’язується наводити відповідне посилання на авторів робіт при будь-якому публічному відтворенні.

Не допускаються для участі у конкурсі роботи, які:  не відображають мету конкурсу;  не відповідають вимогам конкурсу;  пропагують насилля, будь-яку форму ворожнечі, негативні звички;  містять будь-яку форму приниження особистості; можуть бути розцінені як реклама.

Ескіз/малюнок-переможець, визначений за результатами конкурсу, за ініціативи та підтримки депутата міської ради Тягнія Сергія Миколайовича буде розміщено на стіні багатоповерхового будинку по вул.Генерала Тхора. Також, найкращий ескіз стане загальноміським логотипом Тижня сталої енергії 2017 року.

 

Екологотип. Друге життя відпрацьованого матеріалу.

Спеціалізована школа №2 підтримала ініціативу учасників проекту “Школа Енергії 2.0” та виклала логотип проекту з відпрацьованого матеріалу – пластикових соломинок.

SEd1SEd2

 

Спеціалізована школа №2 проводить новий флешмоб

До Міжнародного дня сонця спеціалізованою школою №2 було проведено флешмоб під назвою: “Сонце як джерело альтернативної енергії!”.

SEfm

 

Візит експерта з енергозбереження до школи №2

28 квітня 2017 року спеціалізовану школу №2 відвідав експерт із енергозбереження та енергоефективності проекту «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», Дмитро Леськів.

Під час візиту експерта, шкільною командою енергоменеджерів «Гефіас» було презентовано результати роботи з моніторингу енергоспоживання, крім аналізу показників діти підготували та надали пропозиції щодо першочергових енергозберігаючих заходів, які необхідно впровадити у закладі для досягненням максимальної енергоекономії.

 

 

Також, у школі тривали Дні енергії, організацію яких було здійснено у рамках участі у проекті, тому експерт долучився до ділової гри «ECO-DREAM CITY» та відвідав тематичні виставки, що відтепер постійно діють при інформаційному пункті.

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що протягом усіх Днів енергії у школі проходила акція: спеціально випущені «шкільні гроші» – енергетичні гривні, які можна було заробити активною участю в запропонованих акціях та сумлінним виконанням завдань або ж звернувшись до «Екобанку» при інформаційному пункті, використовувалися на виставці-продажі «HANDMADE».

За час акції  команді енергоменеджерів вдалося зібрати чималеньку суму енергетичних гривень. За інформацією адміністрації школи енергетичні гривні вже конвертовані випускником школи 2003 року Гуровим Ігорем у справжні гроші, за які придбано 5 нових  аераторів-розпилювачів для кранів у школі.

Вітаємо спеціалізовану школу №2 з успішним завершенням Днів енергії та  дякуємо спонсором за підтримку!

 

 

Нові проектні ініціативи 

24 квітня 2017 року начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва та начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки Анастасія Загородня взяли участь у конференції присвяченій початку в Україні проекту «Мери за економічне зростання».

Це нова ініціатива Європейського Союзу направлена на консолідацію зусиль органів місцевого самоврядування, ділових кіл та громадянського суспільства для прискорення стійкого та інклюзивного економічного розвитку та створення нових робочих місць.

Міста, які приєднаються до участі в ініціативі візьмуть на себе ряд зобов’язань та разом з тим  одержать можливість залучити міжнародну фінансову допомогу на реалізацію Планів місцевого економічного розвитку.

Під час конференції було анонсовано новий конкурс пілотних проектів, оголошений Європейським Союзом, тому на сьогодні управлінням економіки вже розпочато роботу щодо підготовки проектної заявки.

25 квітня зазначені представники долучилися до IV Міжнародної науково-технічної та навчально-методичної конференції «Енергетичний менеджмент: стан та перспективи – РЕМS’17», яка була організованаНаціональним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Науково-технічною спілкою енергетиків та електротехніків України.

Конференція проходила у форматі пленарних секційних засідань, серед піднятих тем були такі актуальні для муніципалітетів питання як практичні аспекти побудови та якість системи енергоменеджменту, енергетична сертифікація будівельта аудит. Враховуючи те, що енергоефективність є одним з ключових пріоритетів роботи міської ради, одержана інформація стане у нагоді при удосконаленні міської служби енергоменеджменту. Крім того, налагоджені під час конференції контакти дозволять залучити наукові методи до оцінки та обґрунтування енергоефективних рішень, що впроваджуються на базі бюджетних та комунальних об’єктів міста.

 

 

Від сьогодні у гімназії діє інформаційний пункт з енергозбереження!

21 квітня 2017 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у гімназії було відкрито інформаційний пункт-стенд з енергозбереження.

 

 

 

 

 

 

 

У відкритті-презентації стенду взяли участь адміністрація гімназії, викладачі, управління економіки міської ради та гімназисти, для яких стенд стане джерелом корисних порад з енергозбереження та цікавої інформації про усі енергозберігаючі заходи, що впроваджуються у закладі. Спеціально до відкриття учнівським активом та викладачами було підготовлено мініатюру, під час якої,  у віршованій формі, діти розповіли участь у проекті та про енергозаходи:

«Красу зберегти для нащадків навіки:

Ресурси землі, її гори і ріки

У пісні, у слові, у думці своїй

Ми почали це в гімназіїі – тож швидше до дій!

Щоб досягти результату, ефекту

Ми долучились до енергопроекту.

Будемо всім довкола розповідати

Як економити та зберігати!

Створення стенду стало можливим завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу, у поєднанні зусиль колективу гімназії, художньої школи, управління економіки та відділу освіти міської ради.

 

У гостях у «Зеленої країни» – музично-спортивний захід садочку №10

19 квітня 2017 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу», у дитячому садочку №10 було проведено виховний захід під назвою: «У гості до Зеленої країни!».

Вихователі дошкільного закладу творчо підійшли до такого важливого питання як забруднення навколишнього середовища побутовим сміттям, та підготували для малечі цілу музичну виставу. Під час заходу діти у ігровій формі дізнавалися про шкоду якої завдає довкіллю сміття, вчилися збирати сміття – очистивши імпровізований ставок, та дбати про природу.Також діти познайомилися з Червоною книгою, дізнавшись, які види тварин та рослин потребують нашого захисту.

 

 

Дні Енергії у школі №2

18 квітня 2017 року у спеціалізованій школі №2 розпочалися Шкільні дні енергії, організацію яких було здійснено у рамках участі у проекті «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України».

До  Шкільних днів енергії долучилася не лише шкільна громада, а й управління економіки з відділом освіти міської ради,  які підтримували та допомагали у плануванні заходів,  депутати – випускники,  міська гімназія –  як учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп» (реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу) та партнер СШ№2 у напрямку імплементації енергоосвіти у шкільне середовище, батьківський комітет та представники місцевих ЗМІ.  Почесним гостем заходу став координатор першого етапу проекту «Школа Енергії » Кілліан Шуберт.

Відкривали Дні енергії усі учасники відкритою дискусією на інформаційному форумі. Кожен мав змогу підійти до стенду-планети та «потиснувши долоню підтримки» на який завчасно була записана теза для роздуму, висловити свої думки з приводу енергоефективності, екології та культури енергоспоживання.

Спеціально до Днів енергії  у школі були випущені власні гроші – енергетичні гривні, тому гості заходу одержали «стартовий капітал», який можна було поповнювати активною участю в запропонованих акціях та сумлінним виконанням завдань.  Для учнів та усіх гостей, хто мав бажання «швидко заробити»,  функціонував Екобанк з пільговою програмою: за вірну відповідь на запитання, що стосувалося енергозбереження, – 1 енергогривня.  Використовувалися шкільні гроші на виставці-продажі «HAND MADE». Наприклад за 5 енергогривень майстри з тематичних гуртків пропонували виготовлені власними руками обереги,  іграшки, підставки, а за 9 енергогривень навіть – декоративні вази з пластикових та звичайних пляшок, та інший цікавий крам.

Акція діє протягом усіх Днів Енергії до 21 квітня включно та по її завершенню зібрані енергогривні будуть конвертовані спонсорами за вигідним курсом у звичайні гроші,  що підуть на придбання аераторів-розпилювачів для кранів у школі.

Для Днів енергії були сплановані найкреативніші заходи – танцювальний калейдоскоп «Енергія Землі – Енергія Сонця!» під час якого діти за допомогою танцю «розповіли»  історію-застереження з наголосом на збереженні довкілля та альтернативній енергетиці; флешмоб «Мега-Екопазл» зі створення енергослоганів – на чверть години учасники стали літерами та одержавши команду від модератора будували слова. Крім того, усі охочі мали змогу долучитися до майстер-класів з виготовлення лампочок-іграшок (використання відпрацьованих матеріалів), квітів з пластику (привернення уваги до збереження рідкісних видів рослин) та попрацювати у новому шкільному гуртку з виготовлення  японських ляльок Окіагарі Кабоші.

 

 

 

 

 

 

 

 

Енергоменеджери з команди «Гефіас» залучили гостей до ділової гри «ECO-DREAM CITY». Три команди у складі учнів, вчителів, представників громади пробували себе у якості архітекторів та проектувальників, намагаючись створити ідеальне з точки зору енергоефективності та екології місто. Кожна команда захищала свій проект перед імпровізованою  «групою інвесторів», при цьому решта команд також  мала право ставити питання. Приємно зазначити, що екологія та енергоефективність стали відправними орієнтирами: усі команди передбачили у своїх планах сонячні колектори, парки, вітрові станції.

 

 

 

 

 

 

 

Завершився ключовий День акцією «Політ Енергії»: символічним запусканням повітряних зміїв.

 

Позитивний досвід колег з міста Самбір!

На каналі Youtube Програми ЄС “Угода мерів-Демонстраційні проекти” (CoM-DeP) розміщено офіційний відео-ролик Програми про успішне впровадження проекту із модернізації вуличного освітлення у м.Самборі Львівської області.

Відео доступне за лінком https://www.youtube.com/watch?v=1WClxU88fgM&feature=youtu.be

 

Гімназія стане не тільки енергоефективною, а й найдемократичнішою школою у місті!

Учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової  підтримки Європейського Союзу, Конотопська гімназія,  за допомогою експертів  Всеукраїнської програми «Демократична школа» впроваджує демократичні зміни та стандарти у навчально-виховний процес , шкільне середовище та  розвиває партнерство з батьками і місцевою громадою.

Активна фаза  програми  розпочалася у лютому місяці 2017 року з підписання декларації про співпрацю.  Учасники  з усіх куточків держави зустрілися на стартовій зустрічі та ознайомилися з основними напрямками, завданнями, над виконанням  яких працюватимуть у своїх закладах.  Наступний етап передбачав  предметні  тренінги для шкільних команд програми.  Експерти програми вже двічі відвідували гімназію та встигли попрацювати з ініціативною групою,  до складу  якої входять не лише учні та вчителі, а й батьки та представники громади. Протягом терміну дії програми  група тренерів буде допомагати впроваджувати  демократичні зміни, що охоплюватимуть усю гімназійну громаду та батьківський колектив. На сьогодні  ініціативна група визначила пріоритетні  стандарти та починає роботи практичні кроки для демократичного розвитку школи.

Довідково: Всеукраїнська  програма освіти для демократичного громадянства і прав людини «Демократична школа» є  спільною програмою Європейського Центру ім. Вергеланда, Міністерства освіти і науки України, Ради Європи та Міністерства закордонних справ Норвегії. Участь у другому циклі програми приймають  42 навчальних закладів, які були відібрані на конкурсних засадах.

Програма спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації  та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації  навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства.

Програма розрахована на півтора роки, і завершиться у червні 2018 року.

 


Учасник проекту “Школа Енергії 2.0” спеціалізована школа №2 підготувала творчу роботу на фотоконкурс, що проходить у рамках проекту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перший  індивідуальний тепловий пункт у п’ятиповерховому житловому будинку міста

У серпні 2016 року міська рада визначила одним з ключових напрямків роботи енергозбереження, затвердивши концептуально нову «Програму підвищення енергоефективності у м.Конотоп на 2016-2018 роки», заходи якої вперше охоплюють не лише бюджетно-комунальну галузь, а й енергоефективність багатоповерхового житлового фонду міста.

На виконання Програми у житловому будинку №92  по вул.Генерала Тхора встановлено  індивідуальний тепловий пункт, оснащений сучасною системою регулювання споживання теплової енергії у відповідності з температурою зовнішнього середовища. На сьогодні здійснюються усі необхідні налаштування та проходить тестовий режим функціонування.

У весняно-осінній період опалювального сезону за температури зовнішнього повітря  від -1, -2 0С до +8 0С, теплопостачальні підприємства не мають технічної можливості регулювати (зменшувати) подачу тепла. Інколи, мешканці будинків, які знаходяться поруч з котельнею отримують так званий «перетоп» та вимушені відкривати вікна. А у віддалених будинках радіатори ледь теплі – «недотоп». Така ж ситуація може бути і в розбалансованих системах всередині одного будинку в залежності від поверху та під’їзду. Подолати ці проблемні сторони централізованого опалення можна. Для цього і використовуються індивідуальні теплові пункти.

За оцінкою фахівців, при введенні теплового пункту, майже в 2 рази скорочуються втрати тепла при транспортуванні до споживача, на 15-20% зменшуються витрати енергії, при збереженні заданих параметрів системи за рахунок погодного регулювання й усунення “перетопів” у перехідний період.

Зазначені регулювальні системи є провідними технічними рішеннями, що застосовуються  європейськими країнами та вже поступово, як передовий енергоефективний досвід, використовуються містами нашої держави.

Усі переваги індивідуального теплового пункту мешканці будинку №92 зможуть відчути вже наступного опалювального сезону.

 

 

Відбір  виконавця для здійснення технічного нагляду за реконструкцією!

У рамках впровадження проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що  реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, оголошується відбір виконавця, що надаватиме послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з реконструкції будівлі Конотопського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №10 «Ялинка» Конотопської міської ради Сумської області по вул.Свердлова,32 (вул.Володимира Великого, 32) (далі – Об’єкту).

Пропозиції подаються на фірмовому бланку (у разі наявності)  за підписом керівника (печатка за наявності).

У пропозиції має бути вказана вартість послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з реконструкції Об’єкту без ПДВ (зазначити чи є виконавець платником ПДВ);  інформація про досвід у здійсненні технічного нагляду  за виконанням робіт з реконструкції/капітального ремонту, що фінансувалися за рахунок міжнародного фінансового ресурсу; примітка про ознайомлення з технічним завданням та підтвердження щодо спроможності виконати усі вимоги технічного завдання.

Пропозиції мають бути надані у термін до 15 квітня 2017 року включно, в електронному (сканований документ) вигляді:

–          Відділу освіти Конотопської міської ради –  muo-konotop@ukr.net

–          Управлінню економіки Конотопської міської ради – ekonomkonotop@ukr.net

Контактні телефони: (05447) 6 60 17, 6 61 66

Технічне завдання

 

 

“Година Землі 2017” у місті Конотоп

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2017».

На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів, у тому числі заходів комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу, та проекту «Школа Енергії 2.0».

З 15 березня проходив загальноміський конкурс з виготовлення дитячих листівок «Бережи енергію!». Усі учасники проявили свідоме ставлення до енергозбереження та екології, підійшли творчо до поставленого завдання  та надали дійсно гарні роботи. Переможцями стали: робота учениці Підлипненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шелестюк Анастасії (І місце), робота учениці Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Тетери Альони (ІІ місце), робота Костирко Діани – Конотопський дошкільний навчальний заклад №11 «Вітерець» (ІІІ місце).

Напередодні «Години Землі» 24 березня у міській гімназії та спеціалізованій школі №2 відбулася акція  «Вимкни світло заради Планети!», у рамках якої діти спільно з вчителями створили цілі експозиції з свічок. Спеціалізована школа №2 організувала екологічний флешмоб під назвою «SEVE».

Дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка» долучився до «Години Землі», провівши спеціальне заняття «Збережемо природні ресурси», на якому діти дізналися від чого працюють батарейки, добували безпечну електроенергію за допомогою повітряних кульок та пластмасових гребінців, познайомилися з видами електростанцій  та  спробували  виготовити прилад для альтернативної енергії (вітрячок). Також діти разом з вихователями  вирішили прикрасити Землю рослинами, висадженими  власноруч.

У кожному закладі освіти були проведені тематичні виховні години (наприклад заняття «Зміни світ на краще, збережи природу» у гімназії). Під час занять учні показали гарні знання з екології, були активними та не байдужими до глобальних екологічних проблем.

Протягом тижня у бібліотеках міста діяли експозиції присвячені «Годині Землі», книжкові виставки «Природа наш дім». Працівники центральної дитячої бібліотеки для учнів спеціалізованої школи №2 було провели інформаційну годину «Земля-основа життя». Працівники центральної міської бібліотеки провели для членів Українського товариства глухих екологічну годину: «Чиста вода, чиста земля – надія твоя». У залі була розгорнута виставка – експозиція: «Берегти природу – берегти Україну», на якій були представлені нові друковані видання природоохоронної тематики.

 

Енергосвідомі мешканці міста також приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30  світло та не важливі електроприлади. За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося майже на 1 МВт, що рівне зменшенню викидів СО2 на 1000 кг та еквівалентне посадженню 378 дерев.

Вже сьогодні, кожна людина має можливість змінити ставлення до природи на краще. Можна одноразово приєднатися до всесвітньої природоохоронної акції «Година Землі» та вимкнути світло лише на одну годину, або можна почати постійно заощаджувати такі необхідні енергетичні ресурси та не завдавати шкоди навколишньому світу.

«Прислухайтесь, земляни, як плачуть океани,

І як ліси ридають, шумлять і ніч і день…

Опам’ятайтесь, люди, бо іншої не буде

У Всесвіті цілому домівки для людей!

Щоб нащадки потім нас не осудили,

Щоб жили у світі сонця і краси,

Збережімо, люди, Землю нашу милу,

Гори ці, і ріки, і ліси!»

 

Екологічна акція у гімназії

27 березня 2017 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», щ о реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, міською гімназією було проведено екологічну акцію «Зробимо наше місто чистішим!».

У ході акції було прибране  гімназійне подвір’я та прилегла територія.

Ніщо так не виховує бережливе  ставлення до природи як практична робота по приведенню в порядок оточуючого середовища в поєднанні з короткими бесідами, а також особистий приклад керівника.

 

“Година Землі” у садочку №10

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у міста за фінансової підтримки Європейського  Союзу, дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка» долучився до участі у Всесвітній кампанії «Година Землі 2017».

Під час заходів  вихователь старшої групи «Віночок» провела заняття «Збережемо природні ресурси», на якому діти дізналися від чого працюють батарейки, добували безпечну електроенергію за допомогою повітряних кульок та пластмасових гребінців, познайомилися з видами електростанцій  та  спробували  виготовити прилад для альтернативної енергії (вітрячок).

Не залишилися осторонь діти логопедичної, різновікової, середньої  та молодшої груп, які разом  з вихователями  вирішили прикрасити Землю рослинами, висадженими  власноруч. У спеціальні лоточки діти висадили розсаду цибулі та перцю, а на майданчиках дошкільного закладу висадили кущі та дерева.

Також, батьки  дошкільників нашого закладу  разом з дітьми долучилися до виставки малюнків «Природа в небезпеці».

 

 

Конкурс «Бережи енергію!»: дитячий погляд на глобальні проблеми

 

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» та участі міста у Всесвітній кампанії «Година Землі 2017» проведено конкурс  з виготовлення дитячих листівок «Бережи енергію!».

Усі учасники проявили свідоме ставлення до енергозбереження та екології, підійшли творчо до поставленого завдання  та надали дійсно гарні роботи. Не можливо лишити поза увагою те, що Підлипненська ЗОШ та ЗОШ №7 підготували якісні інформаційні буклети, які обов’язково використовуватимуться у рамках Європейського тижня сталої енергії.

Переможцями стали: робота учениці Підлипненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шелестюк Анастасії (І місце), робота учениці Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Тетери Альони (ІІ місце), робота Костирко Діани – Конотопський дошкільний навчальний заклад №11 «Вітерець» (ІІІ місце).

Дякуємо усім учасникам та вітаємо переможців!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Шкільна абетка енергоефективності: енергоменеджери СШ№2 вчать учнів молодших класів та батьків основам енергозбереження

 

 

 

 

 

 

 

17 березня у приміщенні спеціалізованої школи №2,  у рамках виконання заходів комунікаційного плану проекту «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», відбулася навчальна ділова гра під назвою: «Абетка енергоефективності».

Захід був організований для поширення у шкільному середовищі та серед батьків енергоефективного досвіду та знань команди енергоменеджерів «Гефіас». Усі учасники ділової гри були розподілені на команди та спільно виконували поставлені завдання. Особливість заходу полягала у тому, що координаторами виступали саме шкільні енергоменеджери.

Усі напрацювання ділової гри були систематизовані у своєрідну абетку енергоефективності, примірник якої одержав кожен з учасників.

 

 

Також, проект «Школа Енергії 2.0» розширює Конотопські горизонти. На Методичному об’єднанні учителів фізики міста Конотоп, яке проходило у І декаді березня, координатор проекту від СШ №2 Рибець Світлана ознайомила учителів фізики з «бібліотечкою» проекту та обговорила план спільних дій на шкільні дні енергії, що відбудуться у Конотопській спеціалізованій школі №2 з 18 по 21 квітня 2017 року.

 

 

 

 


 

 

 

Приєднуйтеся до


Всесвітньої кампанії


“Година Землі 2017”!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Місто Конотоп приєдналося до Всесвітньої акції “Година Землі 2017”

«Година Землі» була розпочата у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії. У 2008 році ця успішна акція поширилася світом, у ній взяли участь більше 50 мільйонів людей у 35 країнах. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.

У суботу, 25 березня 2017 року о 20:30 люди в усіх країнах, що приєдналися до акції, вимкнуть світло на одну годину – Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження навколишнього природного середовища.

Енергосвідомі мешканці міста також мають приєднатися до глобальної події, – «Години Землі» та вимкнути 25 березня 2017 року о 20:30  світло, електроприлади, що не є суттєво важливими.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шкільні дні енергії – робота розпочата!

15-16 лютого 2017 року у місті Львів  для вчителів-учасників  проекту «Школа Енергії  – 2.0», що реалізується Асоціацією  «Енергоефективні міста України», був організований тренінг з планування та ефективного проведення Шкільних днів енергії.

Під час тренінгу учасники ознайомилися з медіа-матрицею співпраці з засобами масової інформації, планували програми заходів та визначали цільові аудиторії, обмінювалися досвідом. Кожному вчителю було презентовано  добірку навчальних матеріалів «Бібліотека Школи Енергії», яка допоможе при виконанні завдань проекту.

27 лютого 2017 року на нараді вчителів спеціалізованої школи №2 вчитель та куратор проекту «Школа  Енергії – 2.0» Рибець Світлана ознайомила колег з навчальними матеріалами проекту та порадами експертів, одержаними на тренінгу. Також, на нараді було обговорено попередній план заходів до шкільних днів енергії.

Не залишилася осторонь і шкільна енергокоманда «ГЕФІАС», діти з захопленням ознайомилися з інформаційними проспектами та подивилися відеоматеріали «Бібліотеки Школи Енергії», що обов’язково стануть частиною інформаційного куточку енергозбереження.

 

 

Нарада по проекту “Модернізація системи теплопостачання м.Конотоп”

27 лютого у заступника міського голови Ігоря Степанченка відбулася нарада щодо впровадження у місті проекту «Модернізація системи теплопостачання м.Конотоп» (програма DemoUkrainaDH).

Участь у нараді прийняли заступник міського голови Тетяна Іноземцева, начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва, директор КП «Теплогарант» Борис Бакалина, фахівці управління економіки та КП «Теплогарант».

Ключові питання підняті на параді: стан погодження з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України застосування європейських стандартів про прокладанні/заміні теплових мереж; детальне узгодження та оптимізація заходів проекту.

Під час обговорення завдань та планування подальших кроків кожен учасник наради одержав відповідні доручення.

 

 

 

Майстер-клас для педагогів садочку №10 «Руками створюються дива!»

 

 

 

 

 

 

 

 

23 лютого у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м. Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, для педагогів дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка»  було проведено цікавий майстер-клас щодо виготовлення іграшок та елементів декору з відпрацьованого матеріалу.

Захід розпочався з бесіди про збереження довкілля та шкоду, яку завдають поліетилени, пластики та інші «одноразові» речі, що використовуються нами у повсякденному житті. Під час, бесіди вихователі активно пропонували, які вироби можна виготовити з відпрацьованого матеріалу.

Наступним етапом заходу був практикум: виготовлення виробів  з пластикових стаканів, ложок, тарілок, серветок, дисків та поліетиленових пакетів.

Диво-іграшки, прикраси зображені на фотографії – яскравий приклад того, що кожен з нас може допомогти довкіллю.

 

 

Проект “Школа Енергії 2.0”: робота триває!

10 лютого для шкільної команди енергоменеджерів “Гефіас” експерти проекту “Школа Енергії 2.0” провели спеціальний тренінг з енергомоніторингу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкриття першого у місті шкільного інформаційного пункту з енергозбереження

 

 

 

 

 

 

 

8 лютого у приміщенні спеціалізованої школи №2,  відбулося урочисте відкриття інформаційного пункту з енергозбереження, створеного у рамках виконання заходів комунікаційних планів проектів «Школа Енергії 2.0», «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».

На початку заходу зі словами привітання до гостей звернулася директор школи Олена Матвійчук: «Мені дуже приємно, що сьогодні наша школа знову об’єднала дітей, батьків, представників влади та громади для розвитку енергоефективності. Для нас інформаційний пункт – нова складова шкільного життя, долучитися до якої ми з гордістю Вас запрошуємо!».

 

 

 

 

 

 

 

 

Новостворений пункт складається з «Інформаційного кабінету» та «Інформаційного панно-стенду» і відтепер є основним місцем дислокації шкільної енергокоманди «Гефіас», своєрідним осередком для узагальнення та поширення позитивного енергозберігаючого досвіду, порад та просто цікавої інформації про енергоефективні напрацювання, проекти, серед батьків та відвідувачів школи, шкільної спільноти міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

Це важливий результат спільної роботи учнів та вчителів школи №2, фахівців відділу освіти та управління економіки міської ради, і безперечно колективу дитячої художньої школи, творчі ідеї якого дійсно вражають.
Звичайно створення інформаційного пункту стало можливим завдяки участі у проекті «Школа Енергії 2.0» та фінансовій підтримці Асоціації «Енергоефективні міста України», депутата міської ради Віталія Гланца.

«Популяризація заходів з енергозбереження – вагомий засіб, який може допомогти у скороченні споживання енергоресурсів, а отже – зробити навколишній світ екологічно безпечним. Тому, ми продовжуватимемо роботу зі створення таких інформаційних пунктів у інших закладах міста», – начальник управління економіки Людмила Гапєєва.

 

 

Засідання робочої групи грантового проекту Європейського Союзу

18 січня 2017 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігоря Степанченка відбулося засідання робочої групи з питань реалізації проекту  «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

На засіданні були присутні керівники управлінь, відділів та спеціалісти, що безпосередньо займаються впровадження заходів проекту.

Ключові питання засідання – розгляд пропозицій щодо заходів комунікаційного плану проекту на 2017 рік, планування загальноміських акцій з популяризації енергозбереження, заслуховування інформації про базові показники, моніторинг яких здійснюється по закладам, та використовуватимуться для верифікації проекту.

Крім того, відбулося обговорення плану інформаційної діяльності за проектом «Школа Енергії 2.0».

За підсумками засідання було вирішено погодити заходи до комунікаційного плану проекту, після узагальнення та погодження з експертами Команди підтримки план буде оприлюднено.

 

 

Теплодіагностика будинків: поєднання практичного енергозбереження з навчанням!

17 січня 2017 року в рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, було розпочато здійснення тепловізійної діагностики житлових будинків за одержаними заявками від мешканців міста.

Слід зазначити, що даний фокус-день був особливим, оскільки його мета передбачала, крім здійснення діагностики будинків та виявлення джерел тепловтрат, проведення своєрідного «майстер-класу» для енергокоманди спеціалізованої школи №2.

Нещодавно у місті стартував проект «Школа енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», і учасник проекту – спеціалізована школа №2  вже  впевнено набуває досвіду у сфері енергоменеджменту та крокує до освоєння шкільною енергокомандою «Гефіас» азів енергоаудиту.  Тому, до участі в тепловізійних обстеженнях спеціалісти управління економіки міської ради залучили  учнів, які є членами енергокоманди школи.

 

 

 

 

 

 

 

Під керівництвом міських енергоменеджерів, у супроводі з вчителем, юні енергоаудитори/енергоменеджери провели обстеження тепловізором будівель школи, дитячого садочка №10 «Ялинка» та приватного житлового будинку, ознайомилися з правилами користування тепловізором,  дізналися, як правильно виявляти джерела тепловтрат та перевіряти ефективність уже здійсненого утеплення. У ході обстеження учні висловлювали свої думки з приводу одержаних даних та як справжні фахівці пропонували заходи для усунення містків холоду.

Підтримавши навчальну ініціативу управління економіки, відділу освіти  та школи №2, адміністрація садочку №10 «Ялинка» запросила  команду для заміру вологості дров, що використовуються для опалення закладу. Тож, діти мали можливість практично попрацювати з таким приладом як вологомір.

 

 

 

 

 

 

 

Проведені обстеження та здобуті знання, виявилися дуже цікавими для учнів, і неодмінно стануть у пригоді в подальшій роботі над проектом.

В умовах сьогодення питання захисту довкілля та збереження тепла у будинках стають особливо актуальними. Ми розуміємо, що своєчасно закритий кран, заклеєні вікна або вимкнене світло – це крок до власного добробуту та деякий внесок у екологічно безпечне майбутнє, проте через відсутність відповідної інформації про джерела тепловтрат, впроваджені заходи з енергозбереження не мають належної ефективності.  Саме, тому   ознайомлення споживачів із різними аспектами теплозбереження для підвищення енергосвідомості є важливою спільною роботою міської ради та освітніх закладів міста.

 

 

Презентовано новий ДБН

Мета регулювання ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель»: забезпечення раціонального використання енергетичних ресурсів на опалення та охолодження, забезпечення нормативних санітарних параметрів мікроклімату приміщень, довговічності огороджувальних конструкцій під час їх експлуатації.

ДБН «Теплова ізоляція будівель»: передбачає вимоги до показників енергоефективності та теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій (теплоізоляційної оболонки) будівель і споруд  і процедуру їх розрахунку; призначений для застосування при проектуванні будівель і споруд, що опалюються, кондиціонуються та охолоджуються, при новому будівництві, реконструкції, термомодернізації, капітальному ремонті, у т.ч. визначенні витрат паливно-енергетичних ресурсів і проведенні енергетичного аудиту будівель і споруд.

Презентація

Джерело інформації: веб-сайт Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

 

 

До уваги мешканців міста! Тепловізійна діагностика будинку

В рамках впровадження заходів  проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,  заплановано проведення фокус-днів тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

В умовах сьогодення питання збереження тепла в будинку стає особливо актуальним.

Тепловізійне обстеження дозволить: виявити приховані дефекти теплоізоляції – зони тепловтрат; перевірити  якість установки вікон, дверей, склопакетів; оцінити роботу опалювальної системи і визначити точні місця закладених комунікацій, опалення, систем теплої підлоги, трубопроводів тощо.
Серед переваг тепловізійного обстеження будівлі (інфрачервоні технології) наочність – для розуміння  термограми (фотографії в інфрачервоному спектрі) не потрібно мати спеціальної підготовки; правильність даних –  прилад не змінює картину, він показує тільки те, що є насправді.

Якщо у Вас холодно в будинку, Ви плануєте впровадити енергозберігаючі заходи і Вас цікавить реальна картина стану житла, тоді тепловізійне обстеження саме для Вас.

До 15 січня 2017 року, Ви маєте можливість подати заявку для запрошення спеціаліста, який безкоштовно проведе тепловізійне обстеження Вашого будинку, заповнивши та надіславши анкету на e-mail: ekonomkonotop@ukr.net.

 

 

Конференція проекту “Школа Енергії 2.0” у спеціалізованій школі №2

26 грудня 2016 року спеціалізована школа №2, як учасник проекту “Школа енергії 2.0”,  зустрічала гостей стартової конференції. До участі у даному заході були запрошені керівники управління економіки та відділу освіти міської ради, фахівці, що опікуються питаннями міського енергоменеджменту та безпосередньо підвищенням енергоефективності будівель освітніх закладів міста, адміністрація школи, вчителі та звичайно шкільна енергокоманда «Гефіас».

Після слів привітання директора школи Олени Матвійчук, координатор проекту Світлана Рибець розповіла присутнім про основні завдання та етапи нового проекту, наголосивши, що вже майже  місяць у школі триває проектна робота, у тому числі: проведене базове обстеження будівлі школи, «гефіасівці» освоїли спеціальну програму енергомоніторинг UMUNI та старанно вносять до неї показники енергоспоживання, проведено ряд інформаційних акцій.

Під час конференції юні енергоаудитори, учасники першої хвилі проекту «Школа Енергії»,  поділилися своїми враженнями, досвідом та передали естафету юним енергоменеджерам. Начальник управління економіки Людмила Гапєєва та начальник відділу освіти Ольга Беспала, подякували адміністрації школи, вчителям та дітям за їх ініціативність та свідоме ставлення до таких важливих питань як енергозбереження, запевнили, що забезпечать повну підтримку діяльності школи у напрямку енергоефективності.

В урочистій атмосфері, як підтвердження готовності до продуктивної співпраці, відбулося зачитування та підписання Енергетичної декларації, між школою, управлінням економки та відділом освіти. Також, було представлено енергокоманду у новому складі та звичайно розподілено завдання та обов’язки.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ще однією особливою подією у рамках конференції  стало відкриття екологічної ялинки, виготовленої з картону та прикрашеної іграшками зробленими з відпрацьованих лампочок розжарювання.

Звичайно на передодні новорічних та різдвяних свят не обійшлося без подарунків, учасники конференції одержали пам’ятних сувенірних півників, зв’язаних з ниток, та спеціальні термометри GIZ, що не тільки фіксують температуру, а й показують чи є енергоекономія.

Вже відбулося багато зустрічей, заходів та подій в рамках проекту “Школа Енергії” і ще не менше чекає на учасників попереду. Безперечно, важливість такого проекту важко переоцінити, адже ніхто не буде сперечатись про необхідність збереження довкілля та підвищення енергоефективності. Цей проект допомагає у формуванні екологічної свідомості та енергоефективного мислення у нових поколінь енергоспоживачів, що є дуже важливим, особливо в наш час.

 

 

Довідково: проект «Школа Енергії» реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

 

 

Дитячий садочок №10 «Ялинка» та гімназія продовжують дарувати святковий настрій та створюють  ялинки і прекраси з підручних матеріалів.

Дійсно, творча уява дітей, батьків та вихователів, вчителів не має меж.

 

 

 

 

 

 

 

 

Диво ялинки з фольгоізолу, ниток, паперу, серветок та навіть макаронів! Дзвоники з пластикових стаканчиків, лампочки-іграшки у садочку. Неймовірний паперовий камін та сніговики з пінопласту у гімназії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Акція «Збережи ялинку!» у дитячому садочку №10

Корисні та добрі справи мають продовження: до екологічної естафети добрих справ для довкілля, яку почали учні спеціалізованої школи №2 (учасники проекту «Школа Енергії») та учні гімназії, долучився дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка».

19 грудня, у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, садочок №10 «Ялинка» провів виховний захід-акцію під символічною назвою «Збережи ялинку!».

Даний захід був організований для того, щоб ще раз нагадати малечі та дорослим про важливість захисту довкілля та енергозбереження. У ході акції діти спільно з вихователями створювали новорічні прикраси, аплікації та маленькі ялинки. Матеріали для поробок використовувалися найрізноманітніші: від тканини, паперу, фольги, до відпрацьованих лампочок розжарювання і навіть гумових рукавичок. Звичайно батьки не лишилися осторонь, допомогли  дітям втілювати творчі задуми щодо прикрас вдома.

 

 

 

 

 

 

 

 

Усі прикраси та ялинки стали експонатами спеціальної виставки у садочку, яка протягом зимових свят тішитиме дітей та нагадуватиме дорослим, що використання штучних ялинок, придбаних або виготовлених власноруч, є гарною альтернативою живим деревам. Альтернативою, що не завдає шкоди природі, адже одне дерево за рік свого життя здатне поглинути понад 25 кг СО2.

Тож, долучаємося до естафети та робимо добрі справи для довкілля!

 

 

Візит Команди  підтримки «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) до міста Конотоп

12-13 грудня 2016 року делегація експертів CoM-DeP у складі Максима Верещака,  Ханса Шартнера,  Дмитра Іваненка, Андрія Удовика, на чолі з керівником Команди підтримки Яном Ваандерсом, з робочим візитом відвідала місто Конотоп.

Головне завдання зустрічі експертів з міською проектною групою – вироблення дієвих архітектурно-технічних рішень для максимально ефективної реновації будівлі міської гімназії. Впровадження енергозберігаючих заходів на даному об’єкті є частиною проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, і враховуючи технічні особливості конструкцій будівлі проектування потребує виваженого підходу та професійних консультацій досвідчених фахівців.

Перший день візиту розпочався з безпосередньої роботи на об’єкті. Експерти спільно з проектантами, спеціалістами головної випробувальної лабораторії в будівництві ДП ПАТ «Сумбуд», інженерною групою відділу освіти міської ради, здійснили обстеження будівлі, визначили основні проблемні елементи та можливості виконання запропонованих рішень. Ознайомилися з презентацію напрямків діяльності гімназії.

Попередні результати роботи та фінансові показники проекту були обговорені на зустрічі з міським головою Артемом Семеніхіним. Міський голова підтримав пропозиції експертів, наголосивши на важливості демонстраційного проекту для міста і готовності міської ради сприяти у залученні додаткових ресурсів для підвищення енергоефективності.

 

 

 

 

 

 

 

 

Також, у  рамках візиту делегати відвідали об’єкти міста на яких впроваджувалися подібні заходи (добудований пологовий будинок) та дитячий садочок №10 «Ялинка», утеплення якого здійснюватиметься за рахунок коштів проекту.

Наступний день був повністю присвячений роботі з проектантами. Звісно доведеться внести багато коригувань до базового варіанту проектно-кошторисної документації, змінити окремі розділи та технології, проте у підсумку ми одержимо  якісний, надважливий для будівельника документ, який дозволить зробити дійсно демонстраційний об’єкт – найкращий приклад для наслідування.

 

 

Естафета добрих справ для довкілля

Швидко пролетів ще один рік і ось – Новорічні та Різдвяні свята вже не за горами. А отже попереду знову яскраві моменти, і звісно ж підготовка до свят: вибір подарунків, прикрашання ялинки…

Хтось кожного року купує нові новорічні та різдвяні прикраси, хтось прикрашає тими, що лишилися з попередніх років, а хтось робить їх власноруч.

Учні спеціалізованої школи №2, як учасники проекту «Школи енергії» та учні гімназії (учасник проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу) відповідально ставляться до питань енергозбереження та екології, тому виступили з ініціативою виготовлення новорічних іграшок із відпрацьованої сировини – використаних лампочок розжарювання, пластикових пляшок тощо. Така ідея виявилася чудовим прикладом поєднання цікавого з корисним. Діти та вчителі не тільки зробили красиві речі, а дали «нове життя» відпрацьованим матеріалам.

Важливо пам’ятати про екологію та збереження навколишнього середовища  навіть у свята: використовувати штучні ялинки. І чому б кожному, хто має можливість зробити щось своїми руками, не спробувати поєднати цікаве дозвілля з корисним для себе і природи заходом.

Щиро вітаємо з наступаючими святами та запрошуємо усіх небайдужих приєднатися до ініціативи добрих справ для довкілля.

Створюйте екоприкраси та не забувайте ділитися фотографіями!

 

 

 

 

 

 

 

На фотографіях: прикраси з лампочок, виготовлені школою №2; черевичок з пластикової пляшки, виготовлений гімназією.

 


Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

13 грудня 2016 року заступник міського голови Тетяна Іноземцева взяла участь у тематичному заході  Програми CoM-DeP «Досвід Мени у впровадженні проекту по вуличному освітленню».

Представники міста Конотоп були запрошені до участі у заході, оскільки наше місто є частиною програми CoM-DeP  та реалізує проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

У рамках заходу учасники ознайомилися з поетапним впровадженням демонстраційного проекту у місті Мена та безпосередньо побачили оновлену систему вуличного освітлення, відвідали центр управління міським освітленням.

Також, у ході дискусій, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проектів, обмінялися досвідом.

 

 

Проект “Школа Енергії 2.0”: стартова зустріч

7-8 грудня у м.Львів пройшов ввідний тренінг другого етапу проекту «Школа Енергії 2.0», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)», за дорученням Федерального Міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

До участі у цьому спеціальному заході, що на високому рівні був проведений досвідченими тренерами, долучилися представники 15 відібраних шкіл та фахівці муніципалітетів до повноважень яких належать питання енергозбереження та енергоефективності. Місто Конотоп представляли вчитель фізики школи №2 Світлана Рибець та начальник відділу управління економіки Анастасія Загородня.

На початку тренінгу зі словами привітання до учасників звернулися виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Андрій Кирчів та координатор першого етапу «Школи Енергії» Кіліан Шуберт (фото). Координатор другого етапу проекту Віталій Волков ознайомив присутніх з технічним та освітнім компонентом проекту.

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом тренінгу учасники опановували основні елементи енергетичного менеджменту, алгоритми збору, передачі даних та роботи з результатами енергомоніторингу, мали унікальну можливість працювати з програмним продуктом  для енергоменеджменту UMuni, обмінювалися досвідом.

У місті вже відбувся візит технічного експерта проекту «Школа Енергії», під час якого були сформовані базові дані для технічного паспорту будівлі, оглянуті лічильники та вирішені організаційні питання щодо енергомоніторингу.

Конотопська школа №2 має сформовану команду юних енергоменеджерів, на разі з програмою моніторингу працюють відповідальні координатори, а учні активно включяться в роботу по завершенню карантину.

На учасників проекту чекає багато складної, але цікавої та корисної роботи. Крім того, проект має і мотиваційну складову – найкраща школа-учасник одержить фінансування на впровадження практичних енергозберігаючих заходів.

За інформацією Асоціації енергоефективних міст України:

Метою проекту є покращення енергоефективності та енергозбереження в школах шляхом проведення енергетичних моніторингів для підняття рівня обізнаності школярів про витрати енергії та передачі їм технічних знань з питань споживання енергії.

Тривалість проекту: листопад 2016 – жовтень 2017року.

Реалізація проекту передбачає досягнення таких результатів:
• відібрано на конкурсній основі 15 шкіл;
• 15 вчителів візьмуть участь у навчальному тренінгу і отримають підготовку з енергетичного моніторингу та енергетичного менеджменту (зокрема, робота зі спеціальним програмним забезпеченням, базові навички енергетичного менеджменту, залучення школярів);
• 15 енергоменеджерів міст отримають підготовку з питань надання підтримки школам та утворення нової мережі для взаємодії;
• щонайменше 200 школярів пройдуть підготовку, здійснюючи щоденний моніторинг енергетичних показників своєї школи, отримають звання «Молодих менеджерів з енергозабезпечення»;
• 15 українських шкіл нададуть дані щоденного енергетичного моніторингу (електроенергія, опалення, вода, газ) протягом як мінімум одного навчального року та візьмуть участь в енергетичному менеджменті;
• розроблено 1 проектну методику для виконання школами технічних завдань з енергетичного менеджменту;
• школярами буде підготовлено 15 звітів з енергетичного моніторингу з відповідними рекомендаціями;
• 15 вчителів візьмуть участь у другому тренінгу та пройдуть підготовку з проведення просвітницької і роз’яснювальної роботи з питань енергозбереження та енергоефективності;
• проведено 15 «Шкільних енергетичних днів», які є основним інформаційним заходом у кожній школі, що бере участь у проекті;
• залучено щонайменше 100 шкіл до роботи проекту за допомогою «Шкільних енергетичних днів», для них, зокрема, проведено інтерактивні заходи та тренінги, за допомогою яких ці школи можуть розпочати аналогічну роботу (до кожного інформаційного заходу необхідно запрошувати 5-10 шкіл);
• надано 15 комплектів навчальних матеріалів;
Для обраних школярів організовано один літній табір, головним завданням якого є питання енергозбереження та енергоефективності, в результаті чого налагодяться контакти між учнями різних шкіл з усіх регіонів України.
У проекті беруть участь 15 українських шкіл зі Львова, Запоріжжя, Вінниці, Змієва, Кам’янця-Подільського, Коломиї, Конотопа, Краматорська, Рівного, Сум, Херсона, Черкас та смт.Глибока.

 

 

Воркшоп “Енергоефективний будинок майбутнього”

30 листопада у рамках тижня енергозбереження у місті відбувся загальноміський захід – Воркшоп  «Energy-Dream House» (Енергоефективний будинок майбутнього).

Захід був організований спільними зусиллями Конотопської спеціалізованої школи №2, управління економіки та відділу освіти, за підтримки відділу культури та туризму міської ради, з метою ознайомлення учасників з основами енергообстежень будівель та привернення уваги до екологічних питань.  До участі у воркшопі були залучені найактивніші представники майже усіх  шкіл міста: три учні у супроводі вчителя. Також долучилися громадські організації, представники відділів виконавчого комітету  та молодіжний актив.

Така форма заходу була обрана не випадково, оскільки саме воркшоп ґрунтується на активному залученні та взаємодії всіх його учасників, що найбільш сприяє виробленню дійсно різнопланових рішень та, звичайно, у невимушеній атмосфері охоплює увагою кожного.

 

На початку заходу зі словами привітання  звернулася начальник управління економіки Людмила Гапєєва, наголосивши, що: «Енергозбереження та підвищення енергоефективності в усіх сферах суспільного життя є важливим питанням, яке напряму пов’язане з забезпеченням комфортності життя населення та покращенням екологічної ситуації.

З метою підвищення енергоефективності міська рада, як учасник  Європейської ініціативи «Угода мерів», залучає фінансові ресурси для впровадження енергозберігаючих заходів. Ми співпрацюємо з  Фондом регіонального розвитку, Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО з 2012 року є фінансовим партнером міста та інвестує кошти в утеплення закладів галузей освіти, медицини, культури. Сьогодні реалізується масштабний проект за рахунок коштів Європейського Союзу,  який передбачає здійснення комплексної реновації будівель гімназії та дитячого садочка №10 «Ялинка».

Слід пам’ятати, що  запорукою успіху при впровадженні практичних заходів, завжди є реалізація саме інформаційних проектів, таких як комунікаційний компонент проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», «Школа Енергії», що направлені на посилення енергетичної свідомості людей,  виховання молодих поколінь енергоспоживачів.  Адже саме свідоме ставлення до енергоефективності та енергозбереження, – це ключова база для досягнення сталого енергетичного розвитку громади».

Після перегляду відеоматеріалів та виступів творчих колективів, власним досвідом як учасник проекту «Школа Енергії» поділилася школа №2, яка мала можливість силами енергокоманди «Гефіас», за участю експертів проекту, провести енергоаудит будівлі використовуючи спеціальне обладнання. «Гефіасівці» розповіли про комплекс заходів, що  можуть  зробити  перебування у школі  не тільки комфортним, а й заощадливим.

Усі учасники були розподілені жеребкуванням на чотири команди «Тепло», «Світло», «Вода», «Екологія». Кожен одержав бейдж-наліпку, яка підтверджувала приналежність до команди.  Склад команд виявився дуже різним: школярі та держслужбовці, громадські діячі та вчителі. Для команд були відведені відповідні «робочі місця» та  закріплений координатор.

Модератор воркшопу, вчитель школи №2 Рибець Світлана,  роз’яснила правила та гра стартувала. Координатори одержали  «Технічну карту» з тематичним завданням:

 

Команда «Тепло» енергообладнанням  мала виміряти  температуру повітря в різних частинах приміщення та на регістрах системи опалення; запропонувати як використати матеріали, зразки яких були спеціально розміщені на столі, для підвищення енергоефективності будинку; підготувати  пропозиції щодо збереження тепла в будинках та квартирах.

 

 

 

 

 

Команда «Світло» мала виміряти освітленість приміщення за допомогою люксметра та порівняти результати з нормами; проаналізувати використання різних видів ламп освітленості з точки зору заощадливості та енергоефективності; запропонувати заходи.

 

 

 

 

 

 

Команда «Вода» – за допомогою імпровізованої лабораторії дослідити втрати води через несправність кранів; проаналізувати можливість використання пристроїв з відео та як вони допомагають економити воду; запропонувати заходи щодо економії води в навчальних закладах та власному житлі.

 

 

 

 

 

Команда «Екологія» – провести ряд підрахунків скільки дерев, енергії та води ми заощадимо, якщо кожна сім’я, буде здавати на переробку хоча б 1кг макулатури; визначитися, які з запропонованих предметів є екологічно чистими; запропонувати заходи щодо зменшення забруднення навколишнього середовища побутовими відходами.

 

 

 

 

 

Крім того, кожна з команд мала скласти свій слоган, наприклад слоган команди «Екологія» –  «Світ навколо зберігаєм – екоматеріали обираєм!».

 

Усі учасники одержали масу позитивних вражень при виконанні завдань та впоралися на відмінно.  Звісно презентували  результати роботи юні виконавці, а дорослі члени команд допомагали.  Під час презентацій рекомендації вироблені у ході роботи у вигляді спеціально підготовлених  цеглинок розміщувалися на «Стіні енергоефективності».

На завершення заходу учасники одержали пам’ятні сувеніри.

Зберегти землю для майбутніх поколінь, залишити чистими ріки та моря, квітучі поля, зелені ліси – це завдання, яке стоїть перед кожним із нас.  Захистити  Землю можна не тільки  глобальними енергопроектами та законами, але й діями та заходами, що може зробити кожний з нас.

 

 

У місті знову енергоефективний проект!

 

Пропозиції щодо популяризації енергозбереження, – підготовлені Конотопською СШ№2 спільно з управлінням економіки міської ради, пройшли відбір Команди проекту «Школа Енергії» та включені у його наступну фазу.

Діяльність проекту передбачатиме інтерактивне навчання, технічні заходи та цікаві події на 2017 рік, тож на нас очікує багато завдань.

Слідкуйте за новинами проекту!

 

 

 

 

 

 

«Мандри краплинки!»: продовження тематичних занять для дітей у садочку №10

 

 

 

 

 

 

 

 

17 листопада 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, у садочку №10 «Ялинка»  відбулося інтерактивне заняття під назвою «Мандри краплинки!» для дітей молодшої групи.

Під час заходу діти провели ряд цікавих дослідів та дізналися «Чи має вода колір?», «Чи має вода смак?», «Де живе вода?» та найголовніше чому та як потрібно берегти воду.

Усі юні дослідники уважно слухали  казку-бесіду про маленьку краплинку та її велике значення для навколишнього світу, відгадували загадки.

Наприкінці заняття, за гарною традицією,  діти спільно з вихователем склали декілька простих порад для батьків про те, як економити воду.

 

 

Чергова скайп-нарада з Командою підтримки проекту

15 листопада 2016 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Дана скайп-нарада  передбачала заслуховування поточної звітності за проектом  та узгодження плану заходів на наступний період.

Під час наради були обговорені питання щодо проходження державної експертизи проектно-кошторисною документацією, проведених комунікаційних заходів. Також, обговорено питання щодо організації спільної зустрічі з технічними  експертами для проектування вентильованого фасаду для утеплення будівлі гімназії.

 

 

 

Відеоматеріал щодо підсумків проекту “Школа Енергії”, який реалізовувався Асоціацією “Енергоефективні міста України”Засідання робочої групи грантового проекту Європейського Союзу

11 листопада 2016 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігоря Степанченка відбулося засідання робочої групи (стратегічного комітету) з питань реалізації проекту  «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

На засідання були присутні керівники управлінь, відділів та спеціалісти, що безпосередньо займаються впровадження заходів проекту.

10 листопада експертами Команди підтримки проекту CoM-DeP, які здійснюють супровід та консультування, було погоджено усі архітектурно-технічні рішення, запропоновані проектантом – КП ПВ «АПБ» щодо проведення комплексного утеплення будівлі ДНЗ№10 «Ялинка». Тому, ключовим питанням засідання було планування наступного етапу проекту: проходження державної експертизи. Це питання є дуже важливим, оскільки вперше у місті реконструкція об’єкту проходитиме за європейськими будівельними нормами, які є значно вищими ніж діючі державні будівельні стандарти.

Також, під час засідання було обговорено впроваджені заходи комунікаційного плану проекту, хід проведення варифікації проекту та підготовчих робіт у закладах.

За підсумками засідання було вирішено, що відповідальні особи підготують необхідні пакети документів для максимально оперативного та належного проходження державної експертизи, організують інформаційні заходи до тижня енергозбереження.

 

 

Робоча зустріч з Командою підтримки проекту Європейського Союзу

8 листопада 2016 року начальник управління економіки міської ради – менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у робочій зустрічі з Командою підтримки проекту, що проходила під час IX Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика – 2016»,

Ключовим завданням зустрічі було обговорення з експертами Команди підтримки  процесів впровадження грантових проектів CoM-DeP, В рамках заходу, учасники прозвітували про проектний прогрес, одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проектів, обмінялися досвідом.

 

 

 

Енергоефективність – це реально!

8 листопада учні 9-10 класів Конотопської гімназії відвідали IX Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика – 2016», що проходила у Міжнародному виставковому центрі м.Київ.

Ця навчально-екскурсійна подорож відбулася у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

З початку впровадження проекту для учнів гімназії було організовано та проведено багато цікавих заходів, – це і інтелектуальні марафони, квести, брейн-ринги та наукові конференції. Викладачі під час виховних занять розповідали дітям про енергоефективність, присвячували цілі заняття питанням відновлювальної енергетики. Тому, відвідання виставки для дітей стало тією унікальною можливістю побачити те про, що вони так багато чули та «доторкнутися до частинки практичної енергосфери».

Виставковий центр об’єднував цілий ряд виставок Комунтех, ЄвробудЕкспо, ДортехЕкспо, Aqua Ukraine. Гімназисти ознайомилися з найсучаснішими технологіями та найкращими зразками обладнання, безперечно отримали незабутні враження від побаченого, спілкування з представниками компаній та переконалися, що енергоефективність – це реально!

 

 

Екологічний марафон у гімназії

4 листопада 2016 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у гімназії відбувся інтелектуальний марафон «Ми люди  поки є природа!» для учнів 7 класу.

Головна мета заходу – привернення уваги до питань збереження навколишнього середовища, сприяти формуванню етичних взаємин людини з довкіллям.

Три команди «Мисливці за знаннями», «Веселі піраньї» та «Молекулярні краплинки» демонстрували свої знання з екології, проявляли свою кмітливість і спостережливість на шести станціях.

На станції «Світ Води» учасники марафону малювали та розповідали про те, що можна зробити для збереження води, на станції «Лісова» пригадували як потрібно поводитися на природі, розгадували тематичний кросворд. Станція «Розважальна» зустрічала дітей фізкультхвилинкою. Також, кожен прийняв участь у конкурсі з продовження оповідання «Проблеми сучасного міста», впізнав за розповіддю і запропонував методи «перемоги над чудовиськом» (озонові діри, смог, парниковий ефект, кислотний дощ).

Під час марафону діти продемонстрували не тільки гарні знання, а ще й свідомий підхід до питань екології та енергозбереження. Усі учасники заходу та запрошені гості одержали масу позитивних вражень.

На  завершенні марафону найактивніші учасники були нагороджені грамотами.

«Всі ми хочемо дихати свіжим повітрям, пити чисту воду, жити в екологічно чистому середовищі. Саме від цього залежить здоров’я кожної людини і всієї Планети. Давайте ж будемо її берегти! Пам’ятайте: не земля належить нам, а ми належимо Землі. І завтрашній день її буде таким, яким ми його зробимо сьогодні!».

 

 

 

 

 

Нові ініціативи Європейської Комісії для розвитку міст!

26-27 жовтня 2016 року у місті Єреван проходила Міжнародна конференція високого рівня «Сприяння сталому розвитку країн Східного партнерства», організована Європейською Комісією спільно з Міністерством територіального управління і розвитку Республіки Вірменія, конференцією регіональних та місцевих органів влади сторін Східного партнерства (CORLEAP) та проектом «Угода Мерів – Схід» (CoM East).

Місто Конотоп є підписантом провідної ініціативи «Угода Мерів» з 2011 року, співпрацювало з проектом  CoM East-І та реалізує демонстраційний проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що фінансується за рахунок грантових коштів Європейського Союзу, тому ми були запрошені до участі у даному заході.

Конференція зібрала разом представників керівництва Європейської Комісії та Делегації ЄС, Міністерств та відомств, перших керівників місцевих та регіональних органів влади. Місто Конотоп представляв міський голова Артем Семеніхін.

На конференції Європейський Союз оголосив про запуск нової ініціативи “Мери за економічне зростання” (M4EG) у сфері розвитку бізнес-сектора і початку другого етапу проекту “Угода Мерів-Схід” в країнах Східного партнерства (CoM East) у сфері енергоефективності. Ці проекти спрямовані на зміцнення співпраці між місцевими органами влади і представниками громадянського суспільства відносно посилення контролю, обміну досвідом, розвитку дієвих і ефективних адміністративних механізмів для досягнення і реалізації політики місцевого розвитку.

Також, були обговорені перспективи  “Угоди Мерів по клімату та енергії”  та досягнення і попередні результати реалізації “Демонстраційних проектів Угоди Мерів”.  Учасники обмінялися досвідом успішної модернізації міської інфраструктури у містах. Окрема увага приділялася питанням вуличного освітлення та термомодернізації будівель. Безумовно нові контакти та інформація про прогресивні технічні рішення допоможуть нашому місту при впровадженні нових проектів розвитку.

 

 

Міська рада співпрацюватиме з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України

1 листопада 2016 року, під час VIII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму “Енергоефективність та відновлювальна енергетика”, міський голова Артем Семеніхін підписав Меморандум про співробітництво у сфері використання відновлюваних джерел енергії і альтернативних видів палива з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

Метою співробітництва є здійснення спільних заходів із збільшення обсягів виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, сприяння залученню інвестицій у дану сферу, посилення зацікавленості населення і суб’єктів господарювання у запровадженні передових енергоефективних технологій та обладнання.

«Україна взяла чіткий курс на подолання енергетичної залежності. Тому пріоритетами були і є скорочення споживання газу, його заміщення альтернативними видами палива та відновлюваними джерелами енергії, широке впровадження заходів з енергоефективності. Для цього в країні є значний потенціал. Його реалізація означатиме для України зменшення газової залежності, економічне зростання, створення нових робочих місць, додаткові надходження у місцеві бюджети, і головне – благополуччя українців!» – зазначає Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

У рамках Форуму проходило декілька дискусійних панелей-конференцій, працювала “Експозиція енергоефективних рішень”, де компанії, що працюють у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, демонстрували рішення для ЖКГ, багатоповерхових будинків, муніципалітетів, бюджетних установ, комерційних споруд та приватного сектору. Також, діяла Investment HUB – платформа для презентації інвестиційного потенціалу та готових інвестиційних проектів «зеленої» енергетики.

 

«Майбутнє Землі у небезпеці!» – екологічне заняття у дитячому садочку №10 «Ялинка»

21 жовтня 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, у садочку №10 «Ялинка»  відбулося інтерактивне заняття «Майбутнє Землі у небезпеці!».

 

 

 

 

 

 

 

 

Розпочався захід для дітей різновікової групи виховною бесідою з питань збереження енерго- та водних ресурсів, яка супроводжувалася тематичними загадками. Далі на дітей чекали цікаві досліди щодо властивостей води «Вода прозора», «Вода немає запаху», «Вода немає смаку» та експеримент «Забруднення води». Також, усі маленькі дослідники долучилися до виготовлення аплікації «Акваріум».

 

 

 

 

 

 

 

 

Наприкінці заняття діти спільно з вихователем склали декілька простих порад для батьків про те, як економити воду.

 

 

Узгоджені проектні рішення технічної документації

21 жовтня 2016 року відбулася позачергова скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

Під час скайп-наради австрійські експерти запропоновували удосконалити технічну документацію проекту з реновації будівлі ДНЗ№10 «Ялинка» у частині застосування теплоізоляційних плівок при утепленні ліній примикань віконної конструкції та стіни.

Це завершальний скайп за проектною документацією ДНЗ №10, на якому були остаточно  узгоджені усі технічні рішення, тому після внесення відповідних коригувань та одержання протоколу погодження Команди підтримки проекту, документація буде надана на державну експертизу.

 

 

 

13 жовтня 2016 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Дана скайп-нарада  передбачала заслуховування поточної звітності за проектом  та узгодження плану заходів на наступний період.

Під час наради були обговорені питання щодо проведених комунікаційних заходів та розробки плану варифікації проекту. Також, одержано рекомендації Команди підтримки щодо організації енергомоніторингу на об’єктах проекту.

 

 

Реформування сектору енергоефективності

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Презентація 1

Презентація 2

 

«Відкритий Світ»: нові горизонти, нові можливості для розвитку!

У вересні 2016 року начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки міської ради Анастасія Загородня,  як учасник програми «Відкритий Світ»,  відвідала Сполучені Штати Америки.

Програма «Відкритий світ» є єдиною програмою обмінів усередині законодавчої гілки влади США й отримує щорічне фінансування від Конгресу.  Управління програмою здійснюється Центром «Відкритий Світ» при Бібліотеці Конгресу – незалежним федеральним агентством.   На контрактній основі із Центром «Відкритий світ» працює американська неурядова організація: «Американські Ради з Міжнародної Освіти».

Перший день навчальної поїздки розпочався у місті Вашингтон, де на делегатів від України чекали офіційні зустрічі та насичена інформаційна програма: привітання керівника програми Центру лідерства «Відкритий Світ» Льюіса Маданіка;  зустріч з продюсером української служби «Голосу Америки» Мирославою Гонгадзе; зустріч з віце-президентом Центру пост-конфліктного миру та стабільності Інституту миру США послом Вільямом Б.Тейлором – молодшим; презентація різних аспектів сфери енергетичного регулювання та огляд ринку США з точки зору енергоефективності та використання поновлювальних джерел енергії від представників Національної асоціації контролерів комунальних підприємств (NARUC); цікаві презентації на тему: «Американського федералізму» від д-ра Сема Потоліккіо президента Фундації «Підготовка світових лідерів» та д-ра Джона Брауна  з Джорджтаунського університету, які зосередилися на завданнях Конституції та формах рівності, яка є головним американським кредом, висловили міркування щодо того, що саме дозволяє Сполученим Штатам залишатися «сполученими».

Наша делегація мала можливість поспілкуватися з Джоном М.О’кіфом генеральним директором Центру лідерства «Відкритий Світ» та зустрілася з помічником з законодавчих справ Сенатора США Шеррода Брауна,  під час зустрічі нам розповіли про  енергозабезпечення штату Огайо, при цьому основний акцент робився на альтернативній енергетиці (енергія сонця та вітру).

Звичайно усі делегати долучилися до екскурсії Вашингтоном: відвідавши Бібліотеку Конгресу, Меморіали Лінкольна, Вашингтона, Франкліна Д.Рузвельта, побачили Білий Дім, Капітолій та інші видатні об’єкти Національної алеї столиці Сполучених Штатів.

Решту часу десятиденної навчальної програми ми провели у місті Цинциннаті Штат Огайо. Це місто відоме завдяки високому рівню вищих навчальних закладів та заснованому конгломерату Procter&Gamble.

Однією з особливостей програми «Відкритий Світ» є те, що під час перебування  у США делегати проживають в американських родинах, що дозволяє  розширити кругозір та дає можливість одержати більш глибоке враження від життя людей цієї країни.

Програма у Цинцинаті передбачала огляд американського правління від Майка Лемона керуючого округом Колумбія. Цікавою особливістю територіально-адміністративного устрою є розподіл на міста, села та округи, так звані «тауншіпи», – при цьому приналежність до округу чи міста пов’язана з податковим навантаженням на населення.

У міський раді відбулася зустріч  з депутатами. Доречи, управління понад  300 тисячним містом (якщо враховувати передмістя  – 1,5 мільйонним) здійснює мер та Рада, що складається з 8 депутатів, які обираються кожні 2 роки. Спеціаліст з якості навколишнього середовища Ларі Фолкін, який був присутній на зустрічі розповів про діючу систему енергоменеджменту та презентував «зелений» план Цинцинаті. Приємно відзначити, що наші плани енергетичного розвитку розроблені за тією ж методою та направлені на досягнення однієї цілі – зменшення викидів СО2.

Також, ми відвідали завод з виробництва енергоефективних вікон «Gilkey Windows», де власник Майк Гілкі особисто провів екскурсію виробничими цехами. Віконні конструкції, що використовуються для американських житлових будинків дещо відрізняються від європейських конфігурацією та коефіцієнтами теплопередачі.  Враховуючи досить жаркі погодні умови значна увага приділяється кондиціонуванню та недопущенню проникнення зайвого тепла у приміщення.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми мали змогу ознайомитися з впровадженими новими технічними рішеннями в організацію системи життєзабезпечення зоопарку Цинцинаті, який є чи не найекономічнішим за енергетичними затратами зоопарком у США, оскільки використовує сонячні панелі та теплові насоси для генерації енергії; системою теплопостачання університету Цинцинаті та освітленням міського стадіону;  відвідали компанію з утилізації сміття «Bavarian Waste» (одержання біогазу), очисні споруди, енергетичний центр «Duke Energy Envision Center» та ознайомилися з програмою розумного зберігання енергії.

 

 

 

 

 

 

 

 

Окремо хочеться зупинитися на візиті до школи Scott High School. На даному об’єкті було проведено масштабну реновацію з застосуванням енергоефективних рішень (здійснено комплексне утеплення, модернізовано систему освітлення). Система енергоменеджменту у школі охопила три основні складові: конструктивну реновацію, енергомоніторинг, освітні заходи для дітей та персоналу. На разі у нашому місті здійснюється  реалізація грантового демопроекту у сфері енергоефективної реновації будівель освітньої галузі міста, тому проектні рішення, які застосувала Scott High School допоможуть нам вдосконалити наш проект.  Крім того, досвід системи моніторингу зазначеної школи буде використаний при плануванні варифікації проекту.

Слід відмітити, що не зважаючи на значну інтенсивність програми, ми – учасники, також мали змогу поділитися власним досвідом у сфері енергоефективності та презентувати свої міста. Презентації відбувалися в урочистій атмосфері та супроводжувалися жвавою дискусією.

Уся навчальна програма була змістовною з дійсно корисним, з практичної точки зору, інформаційним наповненням. До участі у кожній зустрічі ,в рамках програми, були залучені компетентні фахівці, які доносили інформацію (саме «доносили інформацію» до розуміння, я не можу назвати це доповіддю, оскільки доповідь – це сухе монологічне повідомлення, а у нашому випадку мова йде про відкритий інформативний діалог) та ставили акценти на прогресивних рішеннях та нововведеннях. Коли виникали запитання, а їх було багато, про особливості функціонування тієї чи іншої системи, охоче  заглиблювалися у специфіку. Зустрічі супроводжувалася презентаційними матеріалами, та ознайомленням з самими об’єктами, що дійсно є унікальним досвідом.

Програма була виважено підготовлена та охоплювала усі актуальні напрямки, враховуючи інтереси  кожного окремого учасника. Для мене, звичайно, на першому місці були питання муніципального енергоменеджменту та енергоефективності у бюджетному секторі. Проте, інформація одержана під час оглядових візитів стане гарним підґрунтям для підготовки нових проектів.

На завершення, хотілося б подякувати Програмі за те, що вона дійсно відкриває Світ!

 

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

11 жовтня 2016 року Людмила Гапєєва начальник управління економіки міської ради (менеджер проекту) «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняла участь у семінарі програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» CoM-DeP щодо досвіду міста Долини у реалізації проектів з термомодернізації житлових будівель.

На початку заходу зі словами привітання до учасників звернулися долинський міський голова Володимир Гаразд та Ян Ваандерс керівник Команди підтримки Програми CoM-DeP.

На семінарі піднімалися актуальні для будь-якого проекту/міста питання: «Як взаємодіяти та мотивувати жителів багатоповерхових будинків до впровадження енергоефективних заходів?», «Як зробити План дій сталого енергетичного розвитку дієвим інструментом для залучення інвестицій?» тощо.

Фахівці команди реалізації проекту від м.Долини поділилися власним досвідом щодо технічних особливостей свого проекту та комунікаційних аспектів. Кожна доповідь супроводжувалася жвавою дискусією. Наприкінці заходу для учасників було організовано оглядове відвідання об’єктів, що термомодернізовувалися у рамках проекту.

Одержана під час семінару інформація та прогресивний досвід колег, безперечно стануть у нагоді при впровадженні заходів нашого енергоефективного проекту.

 

«Еко-Арт: мистецтво задля захисту довкілля та збереження енергії!»

6-7 жовтня 2016 року на виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу, проходила екологічна акція «Еко-Арт: Додай місту кольорів!».

На етапі підготовки даної арт-акції планувалося залучити дітей: вихованців художньої школи та школи мистецтв, але примхлива осіння погода внесла свої корективи. Тому втілювали у життя задумки заходу вже професійні художники, які підкреслили своїми витворами важливість і реальну значимість такої актуальної в наш час теми, як енергоефективність та проблеми екології.

Під час акції в Конотопському трамвайному управлінні був розмальований один із трамваїв міста зображеннями екологічної та енергозберігаючої тематики. Малюнки створювалися на вікнах трамваю у зрозумілій та легкій для сприйняття формі. Слід зазначити, що об’єктом «творіння» не випадково обрано саме трамвай. Адже цей вид транспорту є екологічним у порівнянні з автомобілем  чи автобусом.

Паралельно на центральній площі, біля міського фонтану, був створений великий та яскравий «екомалюнок». Площа біля фонтану – чи не одне з найулюбленіших місць прогулянок та відпочинку усіх містян, тому малюнок на протязі тривалого часу буде нагадувати про важливість збереження та ощадливого використання енергії усім поколінням нашого міста. Фахівці управління економіки міської ради проводили агітаційні роз’яснення серед перехожих, які зацікавлено та захоплено спостерігали за створенням нового арт-елементу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також, у рамках акції відбулися виховні бесіди з учнями молодших класів однієї із середніх шкіл міста про важливість питань енергозбереження. Дітям розповідали, як потрібно відноситися до навколишнього середовища та чому варто заощаджувати енергію. Для кращого сприйняття бесіди, в якості наочної візуалізації, кожен мав можливість розглянути екомалюнок.

Основна мета акції полягала у тому, щоб нагадати жителям нашого міста, що саме від наших дій залежить екологічно безпечне майбутнє. Адже, кожному під силу долучитися до збереження довкілля!

 

 

Підсумки проекту «Школа енергії»: співпраця запорука успіху!

Це перший проект, реалізація якого стала можливою завдяки співпраці Конотопської СШ№2 та управління економіки міської ради, при участі відділу освіти міської ради, експертів-координаторів, засобів масової інформації.

1-2 жовтня 2016 року в Одесі відбулася зустріч учасників та нагородження переможців проекту «Школа енергії», який реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» (АЕМУ). У  заході взяли участь учні з 25 шкіл зі всієї України, які є переможцями конкурсу проекту, вчителі, партнери та гості.

З початку року Конотопська СШ№2, головний ініціатор проекту, активно працювала над впровадженням завдань проекту, проводивши різні заходи, проекті дні, виховні години. Енергокомандою школи «Гефіас» було виконано значну роботу щодо оцінки енергоефективності будівлі школи та виявлення резервів енергоекономії.

Участь у презентації результатів проекту та нагородженні від СШ№2 прийняли юні енгергоактивісти Максим Ковальов (учень 8 класу), Вікторія Москаленко (учениця 11 класу), Катерина Юр’єва (учениця 11 класу) на чалі з капітаном енергокоманди «Гефіас» Василем Павловим. Супроводжувала дітей вчитель фізики та координатор проекту від школи СвітланаРябець.

Програма заходу включала дискусії на тему енергоаудиту і енергоефективності у школах, при чому участь в обговоренні жваво приймали і вчителі і діти; обмін рекомендаціями з впровадження енергозберігаючих заходів; квест у парку Шевченка на тему збереження енергії, який відбувався у досить цікавій формі, кожна команда формувалася жеребкуванням, тому діти під час виконання завдань комунікували з учасниками з інших міст; різноманітні розважальні та інформативні заходи для учнів.

 

Оголошення результатів та нагородження переможців відбулось в урочистій атмосфері у Одеській кіностудії. Нагороди та призи переможцям вручали почесні гості заходу, серед яких помічник Почесного консула Німеччини в Україні Андрій Кифак, директор місцевого бюро «Німецького товариства міжнародного співробітництва» (GIZ) в Україні Сабіне Мюллер, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Андрій Кирчів, директор проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» Роберт Кюнне та керівник проекту «Школа Енергії» Кіліан Шуберт.

Конотопська спеціалізована школа №2 здобула перемогу у номінації наймасовіший проект з залученням місцевого органу самоврядування. Команду було нагороджено цінним призом – набором обладнання для демонстрації машин та механізмів на уроках природничих дисциплін, та шоколадним «Оскаром» від Львівських майстрів шоколаду, який, як розповідають діти, виявився не тільки гарним, а ще й дуже смачним.

Крім того, кожний учасник команди одержав спеціальний сертифікат, флешку, футболку та інформаційні матеріали.

Команда проекту «Школа енергії» організувала для дітей прогулянку по пляжу Ланжерон та візит у «Музей цікавої науки», який дійсно змінює уявлення та відношення до звичайних речей.

Ми вітаємо спеціалізовану школу №2 з успішною реалізацією проекту, пишаємося її перемогою та досягненнями!

Свідоме ставлення до енергозбереження сьогодні є як ніколи важливим, і ми з приємністю відзначаємо, що майже усі заклади бюджетної сфери міста, а особливо школи та дитячі садочки, правильно відносяться до цього питання та роблять свій внесок у досягнення сталого енергетичного розвитку громади.

Так тримати! Енергозбереження для кожного!

 

Залучення грантового ресурсу – головний пріоритет!

3 жовтня 2016 року, начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва прийняла участь у спеціальному тренінгу «Як отримати грант на заходи з енергозбереження для бізнесу у програмі Horizon 2020», організованому проектним офісом  Торгово-промислової палати України.

В рамках заходу піднімалися питання щодо особливостей підготовки грантових заявок, здійснювався огляд відкритих конкурсів. Усі учасники заходу одержали інформацію про актуальні програми для комерційних та комунальних підприємств за напрямками зниження витрат енергії, підвищення ефективності моніторингів та управління, використання поновлюваних джерел енергії.

Довідково:

Програма Horizon 2020 – рамкова ініціатива Європейського Союзу з розробки та впровадження інноваційних рішень у різних сферах життя. 26 липня 2016 року в рамках підпрограми «Чиста та безпечна енергія» відкрито 7 грантових конкурсів для реалізації енергозберігаючих проектів.

 

Конструктивний діалог – висока якість проектної документації

29 вересня 2016 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Ключовою метою заходу було узгодження технічних рішень проектної документації з реновації будівлі ДНЗ№10 «Ялинка».

Під час конструктивного діалогу австрійські експерти надавали рекомендації щодо удосконалення проекту у частині застосування евростандартів: технології примикання утеплювального матеріалу до віконних конструкцій, використання гідроізоляційних мембран на покрівлі, розташування стаціонарних рекуператорів тощо.

Після внесення відповідних коригувань та одержання погодження Команди підтримки проекту, документація буде надана на державну експертизу.

 

 

 

Екологічна акція «Еко-Арт: «Додай місту кольорів!»

7 жовтня 2016 року, на виконання заходів комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за фінансової підтримки Європейського Союзу, на центральній площі міста та у Конотопському трамвайному управлінні відбудеться  яскрава екологічна арт-акція під назвою «Додай місту кольорів». До заходу будуть залучені вихованці художньої школи та школи мистецтв.

В рамках даної акції планується розмалювати один з трамваїв міста, який потім, курсуючи своїм звичним маршрутом, буде нагадувати про важливість збереження довкілля, дбайливе ставлення до природи та її ресурсів, а також про те, як важливо у наш час ефективно використовувати енергію.

Слід зазначити, що об’єктом «творіння» не випадково обрано саме трамвай. Адже цей вид транспорту є екологічним у порівнянні з автомобілем  чи автобусом.

Також маленькі конотопці зможуть розгорнути свою творчу уяву на тему енергозбереження в малюванні на асфальті. Кожен матиме змогу показати своє індивідуальне бачення проблем екології та енергозбереження, і таким чином ще раз привернути до цих, як ніколи, актуальних питань увагу громадськості.

Поєднати корисне і яскраве в одній справі – це можливо. Долучайтесь до екологічної акції «Еко-Арт: Додай місту кольорів!». Мистецтво задля захисту природи та збереження енергії!

 

“Буду я природі другом” – батьківська конференція у садочку №10

У рамках проекту “Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп” у дитячому садочку №10 “Ялинка” 16 вересня 2016 року був проведений виховний захід з енергозбереження. Даний захід проходив у вигляді батьківської конференції під назвою “Буду я природі другом!”. До участі у конференції  були залучені батьки, бабусі та дідусі вихованців логопедичної групи дошкільного навчального закладу.

Дуже важливо вже в ранньому віці закласти основи свідомого відношення до даного питання. А, як відомо, найдієвіший спосіб виховання – це приклад дорослих, і перш за все, батьків. Саме тому було вирішено провести захід у форматі батьківської конференції.

Учасники мали змогу прослухати доповідь на тему “Навчіть дитину берегти природу”, долучитися до тематичної гри “Ким або чим буде? ”, “Ким або чим було? ” та перевірити власні знання на вікторині “Чи знаєте ви? ”.

Виховати дисципліновану особистість, яка любить, береже природу, розуміє її важливість та цінність, а в майбутньому зуміє передати ці якості своїм дітям, майбутнім поколінням – одна з головних задач суб’єктів, задіяних в даній програмі, і всього суспільства в цілому.

 

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

21 вересня 2016 року начальник управління економіки (менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітньої галузі міста Конотоп») Людмила Гапєєва взяла участь у семінарі з муніципальних проектів у сфері енергоефективності, що був організований Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО у м.Київ.

Головна мета заходу – ознайомлення з реалізованими успішними проектами в області енергоефективності у ряді українських міст. До заходу долучилися представники профільних Міністерств, провідні спеціалісти муніципалітетів, іноземні інвестор, а також фахівці та керівництво НЕФКО.

У рамках семінару піднімалися питання щодо пріоритетів і можливостей донорського співтовариства в рамках енергоефективності в Україні; викликів та можливостей у секторі централізованого теплопостачання, нещодавній досвід реалізації; викликів та можливостей в секторі енергоефективності бюджетних будівель.

Звичайно усі учасники заходу мали змогу прийняти участь у спільній дискусії та поділитися власним досвідом з колегами.

Одержана під час семінару інформація  та позитивний досвід інших міст стануть у нагоді при виконання практичних заходів з термомодернізації будівель в рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітньої галузі міста Конотоп».

 

SE2_logo В “Школі Енергії” розпочато новий навчальний рік

7  вересня 2016 року у рамках проекту “Школа Енергії” що реалізується Асоціацією     “Енергоефективні міста України”, в  Конотопській спеціалізованій школі ІІ-ІІІ ступенів №2 відбулися заходи  а тематику енергозбереження та енергоефективності, презентовані учнівською екокомандою “Гефіас”. Захід мав пізнавальний характер і учасники отримали не лише корисну інформацію щодо дбайливого використання енергоресурсів, а й задоволення від спілкування та змогу висловити своє бачення та ідеї.

Реалізація інформаційних проектів, направлених на підвищення енергетичної свідомості мешканців міста, молодих поколінь енергоспоживачів є дуже важливою, і ініціатива школи №2 є прикладом для інших навчальних закладів. 

 

 

Виставка малюнків «Зелена Планета» у садочку «Ялинка»

З 15 по 19 серпня 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка» готувалися творчі роботи для виставки дитячих малюнків «Зелена Планета».

Підготовлений вихователем – методистом Мірошниченко Вікторією захід був направлений на виховання бережливого ставлення до довкілля, тому перш ніж розпочати малювання, з юними художниками була проведена відповідна бесіда.

Діти уважно слухали, охоче відповідали на запитання та з великим завзяттям малювали. З усіх малюнків сформовано виставку «Зелена Планета», яка ще протягом місяця надихатиме на енерогосвідомі дії батьків, персонал закладу та вихованців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Апсайклінг: дамо речам друге життя!

Наприкінці липня 2016 року у позашкільному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Мрія», у форматі конкурсу, пройшла акція «Апсайклінг: дамо речам друге життя!».

Кожна з чотирьох змін закладу здійснювала підготовку моделей для показу оригінальних дизайнерських ідей виготовлення речей з відпрацьованої сировини. Учасники акції творчо та відповідально підійшли до заданої тематики «святкові вбрання», виготовивши дійсно яскраві моделі. При чому були задіяні майже усі діти: хтось допомагав ідеями, хтось виготовляв, демонстрував, а хтось вболівав.

У якості сировини використовувалися пакети для сміття, кульки, газети, пінопласт … Безперечно усі є переможцями.

Поряд із позитивними емоціями, які отримали діти під час реалізації власного творчого потенціалу в рамках акції, важливим моментом залишається виховний аспект, що полягає у зосередженні уваги на необхідності збереження довкілля, дбайливого ставлення до речей.

 

Спільний турпохід вихованців садочку №10 «Ялинка»

 

 

 

 

 

 

 

8 липня 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, колектив садочку №10 «Ялинка» організував спільний турпохід з батьками до річки Єзуч.

Захід мав пізнавальний характер. Під час пішого переходу до річки Єзуч діти спостерігали за транспортом, тваринами та довкіллям (свійські тварини, птахи, різні дерева тощо). Вихователь розповідала про важливість бережливого сплавлення до навколишнього світу, про екологічний транспорт, негативний вплив викидів вуглекислого газу, загадувала загадки про явища природи.

Програма турпоходу була ретельно спланована за участю батьків, тому  на дітей чекало багато цікавого: елементи спортивних ігор (кеглі, бадмінтон, волейбол), рухливі ігри «Жабки», «Хто швидше?», «Карасі і щука», дидактичні ігри «Впізнай за голосом», «Хто плаває, а хто літає?». Також, діти вчилися встановлювати намет.

На завершення заходу кожний маленький учасник турпоходу розповів про те,  що нового дізнався та як берегтиме природу.

 

 

 

 

Фахівці управління економіки спільно з начальником Людмилою Гапєєвою успішно пройшли навчання за проектом «ENPC capacity building on energy performance contracting» – «Розвиток потенціалу енергосервісних контрактів для негромадських будівель». Навчання відбувалося в рамках програми Horizon 2020, що фінансується Європейським Союзом.

 

 

 

 

 


Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

23 червня 2016 року начальник управління економіки міської ради  Людмила Гапєєва взяла участь  в «Українському форумі з енергоефективності ’16», що проходив у м.Київ, за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Фонду енергоефективності.

Форум став першою найбільшою міжнародною платформою в Україні, що об’єднає учасників українського ринку та міжнародних інвесторів – з фокусом на інвестиційні можливості вітчизняного ринку енергоефективності.

В рамках робочих панелей форуму піднімалося багато питань, проте найбільшу дискусію викликали новий Закон про енергозбереження та Фонд енергоефективності, що незабаром має запрацювати  в Україні.

22 червня 2016 року начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва взяла участь у семінарі на тему: «Муніципальні інвестиції в Україні та можливості фінансування енергоефективності в житлових будинках», організованому фондом Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології у м.Київ.

В рамках семінару було представлено різні фінансові механізми та можливості, які можна застосувати в Україні в рамках програми E5P, альтернативні структури реалізації, обговорено шляхи фінансування для підвищення енергоефективності в житлових будинках.

Одержана інформація буде корисною при розробці міських проектів у сфері термомодернізації житлового фонду.

 


У місті пройшли заходи до Європейського тижня сталої енергії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З 13 по 17 червня у місті проходили заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW).

Місто Конотоп є учасником  ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, з 2011 року, тому направленість заходів зумовлюється важливістю питань збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, енергоефективності. Цьогорічне відзначення тижня сталої енергії є особливим, оскільки міські заходи відбувалися в рамках виконання комплексного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок коштів Європейського Союзу. Поряд з здійсненням повного утеплення будівель міської гімназії та дошкільного навчального Поряд з здійсненням закладу №10 «Ялинка», проект передбачає виховання свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для дітей, персоналу закладів, населення.

Розпочався тиждень традиційною для міста акцією «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!», під час якої працівники КП «Конотопське трамвайне управління» організували екскурсію для дітей з пришкільних таборів. Діти дізналися про історію міського трамваю, ознайомилися з технічними особливостями функціонування цього екологічного транспорту та одержали масу позитивний вражень від цікавої програми.

 

 

 

 

 

15 червня колектив дитячої художньої школи розфарбував трамвайний вагон, тому, майже протягом усього тижня сталої енергії трамвай був своєрідним  виставковим центром творчих картин енергозберігаючої та екологічної тематики.

 

 

Крім того, кожен мешканець міста, що користувався послугами трамваю з логотипом «Угоди Мерів» протягом тижня, одержав інформаційну брошуру.

15 червня у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» відбулася акція «Живи енергоефективно!». Учні-активісти СШ №2 презентували результати проекту «Школа Енергії». При чому учасники акції, крім мультимедійних слайдів та  відеоматеріалу, побачили справжнє театралізоване дійство з виступом юних енергоаудиторів. На декількох тематичних «станціях» проводилися досліди з водою, перевірялися відмінності енергозберігаючих ламп від ламп розжарювання, демонструвалося обладнання для енергоаудиту. Усі візуальні досліди супроводжувалися змістовним інформуванням, оскільки запитань було дуже багато.

 

 

 

 

 

 

 

Також, у рамках акції було організовано роботу трьох майстеркласів «E-Hand-Made», «E-Fashion», «ECO-Body-Art». В еко-майстерні діти за допомогою звичайної пряжі створювали «енергозберігаючі чашки», браслети з стрічок декоровані бісером.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І звичайно розмальовували обличчя екозображеннями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Паралельно діяла секція малювання, де кожен охочий міг привнести своє бачення до загальних концепцій малюнків.

Також, було підведено підсумки конкурсу авторської фотографії  та енергослоганів «Я за енергозбереження!».

Під гаслом: «Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!» активістами з числа студентської молоді  за підтримки міської ради,  здійснювалося інформування населення про енергозбереження. Розповсюджувалися спеціальні листівки, календарі.

Завершився тиждень екологічною казкою «Хай на Землі панує чистота!», яку підготували діти та вихователі ДНЗ №10 «Ялинка» з метою популяризації бережливого ставлення до довкілля та ознайомлення з питаннями енергозбереження.

 

«Екологічна казка»  у дитячому садочку!

17 червня 2016 року у дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка», у рамках проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізуються у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, відбувся відкритий захід для батьків та дітей, присвячений питанню екології та енергозбереження – «Хай на Землі панує чистота!».

Вихователі підготували насичену програму. Цікаву демонстрацію костюмів з відпрацьованого матеріалу. Не лишив нікого байдужим захоплюючий сценарій казкової вистави «На сміттєвій купці», яка мала повчальний характер.
Під час вистави дітям розповідали про  цінність та неповторність компонентів природи, виважене поводження в довкіллі, необхідність енергозбереження. Також дітки розповідали віршики, співали пісні на екологічну тему.

 

 

Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!

15 червня 2016 року  під час акції «Живи енергоефективно!», що проходила у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» у рамках відзначення Європейського тижня сталої енергії у місті, було підведено підсумки конкурсу авторської фотографії  та енергослоганів «Я за енергозбереження!».
Переможцями стали:
Туманов Данило,  учень спеціалізованої школи №2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Колектив Міського будинку культури «Зоряний».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Худенко Софія, учениця філії ЗОШ №5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слоган-переможець, що став гаслом Європейського тижня сталої енергії у місті Конотоп 2016: «Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!»

 

Управління економіки Конотопської міської ради дякує усім учасникам, що долучилися до конкурсу та підготувавши творчі роботи висловили свій власний погляд на енергозбереження.

Ще раз вітаємо переможців!

 

 

 

Конференція «Угода мерів: нові горизонти і можливості»

13-14 червня в місті Луцьк, у рамках проведення Європейського тижня сталої енергії, відбулася міжнародна конференція Асоціації «Енергоефективні міста України» на тему «Угода мерів: нові горизонти і можливості».

Участь у конференції прийняли майже 250 делегатів з усієї країни та з-за кордону. Це міста-члени АЕМУ, підписанти Угоди мерів, експерти в сфері енергоефективності, представники міжнародних донорських та фінансових організацій, великих світових і європейських програм, і проектів, зокрема – Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (COM-DEP), USAID, GIZ, NEFCO, IFC.

Від міста Конотоп, по лінії Програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (COM-DEP), участь у конференції взяла Загородня Анастасія начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки Конотопської міської ради.

На початку конференції зі словами привітання звернулися міський голова Луцька Микола Романюк, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, експерт з енергоефективності від Європейської Комісії Групи підтримки Євросоюзу для України Кжиштоф Герульський, керівник проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Крістіана Хагенедер, керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте, керівник проекту Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі України» Софія Лінн, керівник команди проекту ЄС « Угода Мерів-Схід ІІ», старший проектний менеджер Асоціації «Енерджі Сітіз» Крістоф Фрерінг та президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Володимир Гаразд.

У рамках заходу обговорювалися питання впровадження енергетичної реформи, мережевого партнерства для підсилення Угоди Мерів, програми та проекти підтримки Угоди Мерів, представлявся проект «Школа енергії», як успішний приклад українсько-німецького співробітництва. Приємно зазначити, що місто Конотоп є учасником даного проекту.  На окремому засіданні секції Програми COM-DEP «Вуличне освітлення і термомодернізація будівель: практичний досвід і перспективи», міста-учасники Програми COM-DEP (місто Конотоп входить до числа 11 міст, включених до даної програми) обговорювали проміжні результати реалізації проектів, можливості підвищення їх ефективності, сучасні підходи і перспективи їх впровадження в рамках програми.

 

 

Конотоп серед енергоефективних міст!

13 червня 2016 року під час конференції «Угода Мерів: нові горизонти та можливості!», що проходила у м.Луцьк у рамках відзначення Європейського тижня сталої енергії 2016, на загальних зборах місто Конотоп було офіційно включено до складу Асоціації «Енергоефективні міста України».

Наше місто має багато здобутків у сфері енергоефективності, реалізувавши ряд проектів та залучивши до співпраці навіть Європейський Союз, ми довели, що гідні називатися енергоефективним містом!

Участь в Асоціації ЕМУ відкриває нові можливості щодо одержання передового досвіду, посилення міської системи енергоменеджменту та енергетичної освіти, розширює доступ до фінансового ресурсу з альтернативних джерел для впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку.

Довідково: Асоціація “Енергоефективні міста України” (АЕМУ) – добровільне, недержавне, неприбуткове об’єднання органів місцевого самоврядування створене з метою задоволення потреб своїх членів і відповідних територіальних громад у сучасній інформації, нових технологіях, інвестиціях, розвитку співробітництва та обміну досвідом з українськими і закордонними партнерами в ділянках ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля та забезпечення сталого розвитку поселень.


Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

9 червня  2016 року, комунікаційний менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у тренінгу з комунікації для проектів Європейського Союзу, який проходив у м.Київ.

Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів з особливостями формування ключових повідомлень для цільових груп, стратегіями побудови успішних комунікацій, написання прес-релізів.

Учасники заходу мали унікальну можливість, одержати практичні промопоради від Галини Грубляк, керівника відділу корпоративних комунікацій «1+1 Медіа», та Тетяни Пушнової, шеф-редакторки «Телевізійної служби новин».

 


Ознайомлення з Чеським енергоефективним досвідом

15-21 травня 2016 року представники міста Конотоп прийняли участь у другій навчальній подорожі делегатів 14 міст-членів Асоціації «Енергоефективні міста України» до Чеської Республіки, яка вона стала можливою завдяки спільному проекту Словацької Асоціації Зовнішньої Політики та Центру вивчення глобалізації «Стратегія ХХІ», за фінансової підтримки Фонду «SlovakAid» та організаційних зусиль Асоціації «Енергоефективні міста України».

У рамках запропонованої організаторами програми українські учасники отримали змогу безпосередньо ознайомитися із практикою науково-методичної підтримки проектів з енергоефективності на прикладі університету Масарика (Брно), почути про досвід польських та угорських колег у цій царині, зустрітися із представниками проектних команд Міністерства промисловості і торгівлі та Міністерства екології ЧР та на власні очі побачити реалізацію масштабного проекту локальної ЕСКО з енергоефективної модернізації історичної пам’ятки – філармонії Рудольфінум у Празі. В університеті Баті муніципалітету Злін увазі української аудиторії було детально представлено реконструкцію системи вуличного освітлення, а у невеличкому гірському Гостєліні учасники отримали змогу ознайомитися із функціонуванням локального підприємства із виготовлення соків, будинку із близьким до нуля рівнем споживання енергії та  муніципальної котельні – і все це завдяки застосуванню виключно альтернативних джерел енергії. Багато корисного та придатного до впровадження члени української делегації почерпнули із візитів до житлового масиву Нови Лісковец, очисних споруд та сміттєпереробного заводу м.Брно, а особливо пам’ятні враження, мабуть, залишилися після відвідин пасивного будинку та естетичного «Відкритого саду» майже у центрі міста, де у доступній та дуже показовій формі показано ефект застосування заходів з енергоефективності та залучення альтернативних джерел енергії.

Джерело Асоціація «Енергоефективні міста України».

 

 

 

“Проектні дні” у школі №2

 


 

6 травня 2016 року  у рамках реалізації проекту «Школа Енергії» в Конотопській  спеціалізованій  школі  ІІ-ІІІ ступенів №2  відбулися “проектні дні” – відкритий захід з презентацією проведеної роботи учнівською енергокомандою «Гефіас».

У рамках заходу був проведений енергоквест для дітей з різних шкіл, організовані майстеркласи, показові виступи  та вистава.

До участі у проектних днях долучилися координатори проекту «Школа Енергії», представники міської ради, загальноосвітніх закладів міста.

 

 

 

У гімназії відбувся конкурс плакатів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В останній декаді травня було підбито підсумки конкурсу плакатів, що проходив у протягом місяця серед учнів 3-6 класів гімназії.
Конкурс було оголошено в рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

Діти як завжди творчо підійшли до виконання завдання, створивши  плакати, які стосуються різних підтем: «Енергетика та інші природні ресурси», «Сміття», «Енергетичний слід» та інші. Кожен плакат, – це своєрідне послання: «Бережи природні ресурси, дбайливо стався до навколишнього світу!». Безперечно, усі роботи є переможцями.

Приємно відзначити, що протягом травня учні Конотопської гімназії активно долучилися до участі в Міжнародному проекті PROJECT «Global Education In Basic Schools» («Глобальна освіта в основній школі»).
Цей проект передбачає розвиток співпраці та спільної діяльності засобами онлайн навчання (вікторини, конкурси, онлайн-тести) для шкіл. Матеріали та інтерактивні вправи будуть створюватися шкільними колективами з різних країн. Проект триватиме до 2017 року.

Вітаємо з новим проектом!

«Екологічний брейн-ринг»  у садочку №10 «Ялинка»

20 травня вихователі дошкільного закладу «Ялинка» взяли участь у екологічному брейн-ринзі, підготовленому та проведеному методистом Мірошниченко Вікторією.

Це не перший захід, орієнтований на виховательський склад, який впроваджується у рамках комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Тому, організатори спланували цікаві завдання, наповнивши програму актуальними запитаннями, а учасники брейн-рингу змістовно готувалися, щоб показати гарні знання.

Під час брейн-рингу вихователі ділилися екопорадами для конкурсу «Екологічна розминка», відгадували загадки-ілюстрації та загадки за пантомімою, відповідали на екологічні запитання,  аналізували енергозберігаючі поради та здійснювали імпровізовані презентації.

Кожен учасник, крім нової інформації та позитивних вражень, одержав сувенірну наліпку.

 

У гімназії відбувся квест «Я, майбутнє та енергія!»

22 квітня люди по всій планеті відзначають найбільше Міжнародне екологічне свято – Всесвітній день Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом турботи за наш спільний дім. Конотопська гімназія приєдналася до світової спільноти та провела квест з енергозбереження (конкурсно-пізнавальна гра) під назвою: «Я, майбутнє та енергія!». Даний захід був підготовлений на виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

На початку учнів привітала начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва: «Наше місто як учасник Ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів», розуміє важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів. Підписавши Угоду мерів ми задекларували наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20%. Виконати це завдання можливо лише шляхом впровадження енергоощадних заходів, нарощування використання відновлюваних джерел енергії. Та звичайно оптимізації споживання енергетичних ресурсів, і важливу роль у цьому відіграє саме виховання свідомих енергоспоживачів. Сьогодні енергоефективну ініціативу міста підтримує Європейський Союз. Буде здійснено цілий комплекс енергозберігаючих заходів у гімназії, і мені приємно відзначити, що у закладі під егідою проекту впроваджуються різні види цікавих для дітей інформаційних заходів з популяризації енергозбереження».

Відповідно до правил гри учні були розподілені на десять команд по п’ять учасників:  «Іскра», «Скандинавський лебідь», «Творці», «Діти планети», «Молекули», «Екодім», «Екоклас», «Вогонь», «Енергетик», «Лідери».
Головне завдання квесту  – пройти правильно усі творчі, теоретичні, креативні та нестандартні станції, відповідно до маршрутних карток.

Розпочалася гра конкурсом «Візитівка команди»,  команди презентували свою назву та гасло. Слід відмітити, що діти серйозно підійшли до командних гасел, які можуть навіть стати гаслом «Тижня сталої енергії у місті», наприклад гасло команди «Енергетик»: «Збережемо природу для усього Нараду!».

У рамках виконання завдань, гімназисти відвідали десять станцій:
На станції «Водиця – усьому цариця» діти проводили досліди з властивостями води, малювали карту річок області.
На станціях «Відеокросворд», «Відеовікторина», «Бліц», «Думай швидко – дій активно», «Найспритніший» учасники відповідали на тематичні запитання, відгадували відео-загадки, формували поради з енергозбереження.
За кожну вірну відповідь команда отримувала бал. Враховуючи рівень підготовки, труднощів у проходженні цих завдань у дітей не виникло, тому вірних відповідей та балів було багато у кожної з команд.
На станціях «Збирання та сортування вторинної сировини», «Екологотип», «Маркування» діти розподіляли вторинну сировину у імпровізовані контейнери, розміщували на карті світу екологічні логотипи, вгадуючи, яким країнам вони належать.

Найбільше захвату викликала станція «Екологічне дерево» на який кожен учасник команди на відбутку власної руки, вирізаному з кольорового паперу, писав екологічну пораду. Усі «руки-порадники» прикріплювалися на карту України.

Команди впоралися з завданнями, підготовленими вчителями природничих дисциплін спільно з учнями 10 класів, на відмінно.  Усі учасники квесту отримали дипломи, а переможці, які посіли перше («Скандинавський лебідь»), другі («Творці», «Діти планети») та треті місця («Іскра», «Молекули») – подарунки від Євросоюзу: енергозберігаючі лампочки, світлодіодні ліхтарики, блокноти та ручки.

Спостерігаючи за учнями  не можливо було не помітити захоплення з яким вони виконували завдання та небайдужість до питань енергозбереження та проблем довкілля. Директор гімназії Юлія Баранник, на завершенні заходу зазначила, що «тема енергозбереження буде завжди пріоритетною для нашого навчального закладу».

 

«На землі, у домі вселюдському —
Протиріч і негараздів тьма.
Будьте, люди, бережливі в ньому!
І тоді достатньо буде всім тепла!».

 

«День Землі» у садочку №10 «Ялинка»

Традиційно    щороку  навесні  у  багатьох  країнах  світу  22  квітня  відзначають  «День  Землі». Дошкільний навчальний     заклад №10 «Ялинка», як учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу, не  залишився  осторонь.
Розпочався «День Землі»  виступом  дітей  старшої  та  логопедичної  групи  разом  з  вчителем-логопедом  Дзюбою  Т.А., які  розповіли   про  походження  «Дня  Землі»  та  закликали  дітей  і  дорослих  до  збереження   природи   та  примноження  її  багатств:

«Майбутнє  природи  залежить  малята,
Від   вчинків  людини, турботи  людини,
Прекрасний  цей  світ  зберегти  ми  повинні!».

Вихователі  та  малята  були  запрошені  до  роботи  на  городах  та  квітниках  садочку.

 

 

 

 

 

 

 

 

На завчасно підготовлених колективом закладу грядках  діти  середньої  групи  (вихователь  Олех  А.В.)  висаджували  на  городі  цибулю, сіяли огірки  та  вспушили  землю  на  квітниках; діти  старшої  групи (вихователь  Павлюченко  Г.В.) висаджували  кущі  смородини, порічки; діти  логопедичної  групи  –  кущі  форзиції, спіреї  бумальди  та  сіяли моркву, огірки; діти  молодшої  групи  разом   з  вихователем  Грищенко  К.В.  посадили  суницю, а  різновікової  групи (вихователь Данилова  О.О.) –  квіти  хости.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працівники  дошкільного  закладу висадили на  квітниках  мускари, примули, іриси. Долучилися до заходу і батьки вихованців, які принесли  розсаду  квітів  та  кущів.
Діти були у захваті, проявляли справжній господарський підхід, а по завершенню роботи на грядках та  квітниках, разом з  працівниками  закладу,  переглянули  виставку  малюнків  «Природа – наш  рідний  дім!».

 

 

 

 

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

14-15 квітня  2016 року, менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у тренінгу програми CoM-DeP з питань технічного нагляду, який проходив у м.Єреван (Вірменія).

Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів з загальним процесом технічного нагляду, деталями та вимогами технічної звітності, моніторингом результатів по завершенню проекту.

Під час проведення заходів представники проектів ознайомилися з практичними прикладами енергоефективної санації на комунальних об’єктах м.Єреван.

У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

 

Представники м.Конотоп прийняли участь у практичному тренінгу з впровадження TRACE інструменту для муніципального енергетичного планування

11-12 квітня 2016 року у м.Дніпропетровськ спеціалісти управління економіки міської ради пройшли навчання в рамках тренінгової програми з оцінки та підвищення показників енергоефективності міст.

Тренінгу відбувся за підтримки Світового Банку, ЕСКО «Екологічні Системи» та Асоціації «Енергоефективні міста України», для  міст-членів Асоціації та підписантів Угоди Мерів в Україні. Програма тренінгу була  направлена на ознайомлення з інструментом TRACE для муніципального енергетичного планування, розробленого на виконання програми ESMAP Світового банку.

Інструмент TRACE застосовується для муніципального планування в шести секторах: транспорт, будівлі, вуличне освітлення, водопостачання і каналізування, енерго- та теплопостачання, відходи. Даний інструмент дає можливість проаналізувати стан енергоефективності окремої галузі чи міста в цілому. На базі вихідних даних програма аналізує та надає рекомендації, будує рейтингову систему для інвесторів.

Під час тренінгу представники міст одержали можливість зробити власний розрахунок показників та індикаторів TRACE. Даний інструмент та нові знання будуть корисними при розробці енергетичних планів розвитку міст.

 

 

 

Учнівська “Енергокаманда” спеціалізованої школи №2 “знайомиться” з тепловізором


6 квітня 2016 року  у рамках реалізації проекту «Школа Енергії» в Конотопській  спеціалізованій  школі  ІІ-ІІІ ступенів №2  відбувся відкритий виховний захід – засідання учнівської енергокоманди «Гефіас», присвячене особливостям здійснення тепловізійних обстежень будівель як елементу енергоаудиту.

Вчитель фізики Рибець Світлана розповіла дітям про найгостріші екологічні проблеми, про необхідність раціонального використання енергоресурсів та основні джерела енергоекономії.

Запрошений на захід представник міської ради на базовому рівні ознайомив енергокоманду з роботою тепловізору. Діти одержали можливість не лише подивитися як працюють з  тепловізором фахівці, а самі спробували зробити теплознімки.

 

 

Місто Конотоп приєдналося до Всесвітньої акції “Година Землі 2016”

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2016».

На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів, у тому числі заходів комунікаційного плану проекту “Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп”. До акції долучилися загальноосвітні заклади міста, традиційно провівши виховні години присвячені проблемам довкілля. Усі без виключення дошкільні навчальні заклади також не лишилися осторонь, організувавши та провівши, в ігровій формі, години – бесіди, виставки, аплікації, досліди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти, спільно з вихователями та батьками приймали участь у спеціально організованих  «Днях Природи», на яких здійснювали прибирання територій, висаджували та «лікували» дерева.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для вихованців ДНЗ№10 «Ялинка» був організований цікавий захід «Планета  Земля очима  дітей». На  повітряних  кульках діти малювали  нашу  Планету, такою  як  вони  її  уявляють. З великим задоволенням, наприкінці заходу,  малюки випустили  кульки  у  небо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 березня у міському будинку культури «Кінотеатр «Мир» було проведено акцію «Додай Планеті кольорів!», організовану відділом у справах молоді та спорту міської ради та відділом освіти, за участі молодіжного активу міста. У рамках акції усі бажаючі діти мали змогу намалювати те, як вони бачать екологічні проблеми сучасності та як має виглядати ідеальний екологічно безпечний навколишній світ. Юні художники, не жаліючи фарби творили з захопленням протягом майже двох годин, активно обговорюючи тему збереження довкілля. За підсумками акції з робіт було зроблено своєрідну виставку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також виставка агітаційних плакатів проходила з 15 по 19 березня у Конотопській гімназії, де діти у своїх роботах закликали людей щось змінити у своєму житті заради Планети. Слід відмітити, що майже кожна школа міста проявила ініціативу, організувавши свої виставки присвячені «Годині Землі». Спеціалізована школа №2 розробила екологічний буклет «Година Землі для кожного», що розповсюджувався серед населення міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 березня 2016 року працівники центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова  організували та провели для інвалідів Українського товариства глухих екологічний бібліомікс «Нехай земля квітує всюди – природу збережімо, люди!».

Бібліотекарі розповіли присутнім про те, як відзначають цю подію  у  всьому світі, а також  разом переглянули  відеокліп «Година Землі».

У залі була розгорнута виставка-експозиція «У  храмі на ім’я природа». На  виставці поряд з друкованими виданнями  були представлені вироби  декоративно-ужиткового мистецтва створені в стилі «Топіарій», швачки учбово-виробничого підприємства глухих Марини Маслак.  Ці яскраві, самобутні топіарії  відображають неповторну красу і гармонію природи нашої рідної Землі.

 

17 березня 2016 року у міській бібліотеці для дітей був проведений екологічний калейдоскоп «Про дива і таємниці природи – чарівниці».

Малята відкрили для себе багато цікавого про природу рідної України. Бібліотекарі допомогли малюкам здійснити мандрівку у чарівний світ казкової природи, яку оспівував у своїй творчості поет Тарас Шевченко та Леся Українка. А ще для маленьких читачів було проведено «Мандрівку книжковим містом»: екскурсію по бібліотеці, де дітей ознайомили з гарно ілюстрованою книжковою виставкою «Чарівний світ природи», журналами «Колосок», «Колосочок», які допоможуть юним екологам відповісти на запитання природничого характеру. Зацікавленість у дітлахів викликав пластиліновий мультик «Садок вишневий коло хати». Цей захід відкрив дітям чарівний куточок нашої країни, її казкову природу, а найголовніше – викликав бажання стати активними читачами бібліотеки.

 

Енергосвідомі мешканці міста також приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30  світло та не важливі електроприлади. За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося на 1,24МВт, що рівне зменшенню викидів СО2 на 1240 кг та еквівалентне посадженню 496 дерев.

Вже сьогодні, кожна людина має можливість змінити ставлення до природи на краще. Можна одноразово приєднатися до всесвітньої природоохоронної акції «Година Землі» та вимкнути світло лише на одну годину, або можна почати постійно заощаджувати такі необхідні енергетичні ресурси та не завдавати шкоди навколишньому світу

Міська рада висловлює подяку усім енергосвідомим мешканцям міста, що приєдналися до акції, адміністраціям закладів галузей освіти та культури, небайдужим громадським організаціям міста.

 

 

Учнівська “Енергокаманда” спеціалізованої школи №2 проводить енергоаудит

 

 

18 березня 2016 року  у рамках реалізації проекту «Школа Енергії» в Конотопській  спеціалізованій  школі  ІІ-ІІІ ступенів №2  відбулася зустріч учнівської «Енергокоманди» та енергоаудитора з міста Суми Москаленко Владислава.

Діти прослухали короткий курс «енергетичного лікнепу», навчилися користуватися спеціальними технічними інструментами  та провели  учнівський енергоаудит шкільних приміщень. «Енергокоманда» виявила де саме в навчальному закладі відбуваються тепловтрати, і після підготовки відповідних розрахунків запропонує адміністрації найоптимальніші енергозберігаючі заходи.

Також, у цей день школа  приєдналася до естафети добрих справ  з нагоди  Всесвітньої акції «Година Землі 2016», розробивши та розповсюдивши серед  мешканців міста інформаційні флаєри.

 

 

Зоряна година «Ми охоронці природи!» у гімназії

17 березня 2016 року на виконання завдань проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, у Конотопській гімназії відбувся черговий виховний захід в ігровій формі,  –  «Зоряна година «Ми охоронці природи!».

Захід був направлений на те, щоб наголосити на важливості питань охорони природи, донести до учнів необхідність бережливого ставлення до енергоресурсів і разом з тим перевірити їх знання з даної тематики. У грі приймали участь три команди «БМВ», «Лідери» та «Дарвіністи», до складу яких входили учні четвертих (восьмих) класів математичного відділення.

Виконуючі завдання юні охоронці природи показали гарні знання теми енергозбереження, добре орієнтувалися в екологічних знаках. Всім без виключення учасникам сподобався конкурс «Битва з чудовиськом»: діти  наводили приклади найбільших джерел забруднення навколишнього середовища та перелічували екологічні проблеми, викреслюючи їх з карти світу. І хоча, у запеклій боротьбі, переможцем стала команда «Лідерів», інші команди продемонстрували також високий результат.

Без уваги не залишилися і вболівальники та гості заходу, серед яких було проведено пізнавальну вікторину. Усі учасники зіркової години отримали пам’ятні грамоти та теплі слова привітань.

 

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

16-17 березня  2016 року, комунікаційний менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у тренінгу програми CoM-DeP з питань комунікацій – досягнення цільових груп, який проходив у м.Київ.

Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів з принципами та методами комунікацій, комунікаційними стратегіями, каналами та інструментами, особливостями медіа-діяльності.

У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

Стартова зустріч проекту “Школа Енергії” у м.Конотоп

 

 

16 березня 2016 року в Конотопській  спеціалізованій школі ІІ-ІІІ ступенів №2  відбулася стартова зустріч у рамках реалізації проекту «Школа Енергії».

Директор школи  Матвійчук Олена розповідаючи присутнім про загальні цілі та напрямки проекту, зазначила, що «енергоощадність та енергоефективність – найбільш дієві та реальні шляхи вирішення глобальних проблем людства, але починати потрібно з себе, контролюючи використання енергії в навчальному закладі та вдома».

З вітальним словом до присутніх звернулися начальник управління економіки міської ради Гапєєва Людмила, начальник відділу освіти міської ради Беспала Ольга та депутат міської ради, випускник школи  Гланц Віталій.

У рамках стартової зустрічі члени природничого гуртка «Гефіас»,  який  вже 10 років працює у школі, презентували літературно-музичну композицію «Майбутнє Землі в твоїх руках!».

Змістовним був виступ учнівської агітбригади під девізом «Енергоефективність  – це професіоналізм + креативність».  Діти звернулися до присутніх з конкретними пропозиціями щодо ощадливого використання енергоресурсів у побуті,  у громадських закладах та житлових будинках.

Безперечно реалізація інформаційних проектів, направлених на підвищення енергетичної свідомості мешканців, молодих поколінь енергоспоживачів є дуже важливою, і тому ініціатива школи №2 має стати прикладом для інших навчальних закладів міста.

Довідково: проект «Школа Енергії», що триватиме січня по жовтень 2016 року, реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

Спершу  в рамках проекту для вчителів з відібраних шкіл німецькі та українські фахівці проведуть спеціальний тренінг з питань енергетичної освіти, а також основ енергоаудиту будівлі та простих методів запобігання енергетичному марнотратству. Школа отримає комплект освітніх матеріалів та скриньку з необхідними технічними інструментами. Після тренінгу вчителі започаткують у своїх школах курс «енергетичного лікнепу» для учнів, а відтак учні разом з вчителями виконають простий енергоаудит будівлі своєї школи. За підсумками аудиту буде розроблено та впроваджено програму дешевих заходів, спрямованих на зменшення споживання енергії шкільною будівлею. Проект завершиться спільною підсумковою конференцією, на якій кожен учасник проекту поділиться набутим досвідом, досягненнями та планами на майбутнє.

 

Місто Конотоп приєдналося до Всесвітньої акції “Година Землі 2016”

«Година Землі» була розпочата у 2007 роціВсесвітнім фондом природи WWF в Австралії. У 2008 році ця успішна акція поширилася світом, у ній взяли участь більше 50 мільйонів людей у 35 країнах. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.

У суботу, 19 березня 2016 року о 20:30 люди в усіх країнах, що приєдналися до акції, вимкнуть світло на одну годину – Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження навколишнього природного середовища.

Енергосвідомі мешканці міста також мають приєднатися до глобальної події, – «Години Землі» та вимкнути 19 березня 2016 року о 20:30  світло, електроприлади, що не є суттєво важливими.

 

 

Візит експертів міжнародної інвестиційної програми DemoUkrainaDH

1 березня 2016 року відбулася зустріч міського голови з експертами міжнародної інвестиційної програми DemoUkrainaDH Петером Даннбрінгом та Матіасом Келлквістом щодо реалізації у місті проекту «Модернізація системи теплопостачання м.Конотоп».

Даний проект стане  першим комплексним проектом у галузі житлово-комунального господарства міста, що впроваджуватиметься на потужностях комунального підприємства. В рамках проекту планується: здійснити заміну застарілих газових котлів марки Е-1/9 в котельні по вул.Семашка,3а  встановивши енергоефективний твердопаливний котел потужністю 3МВт; прокласти теплові мережі для підключення споживачів.

Середньорічна економія  від впроваджених заходів становитиме 365 тис.євро,  простий період окупності 3 роки. Скорочення споживання природного газу очікується на рівні 85%, викиди СО2 будуть зменшені на 3481 т/рік.

 

Довідково: Програма DemoUkrainaDH – це фінансова програма, створена Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за підтримки Уряду Швеції та Фонду східноєвропейського партнерства з енергоефективності і довкілля E5P.
Мета програми – продемонструвати українським містам нові технології та сучасні рішення, які можна застосувати в системах централізованого опалення, разом з використанням міжнародної практики підготовки проектів, проектування, закупівель, виконання проектів та контролю результатів для впровадження більш енергоефективних та сталих послуг з опалення.
З початку роботи програми, яка стартувала у 2012 році, проекти виконувалися у таких містах України як Київ, Івано-Франківськ, Житомир, Чернівці, Вінниця, Полтава, Кіровоград, Кривий Ріг, Кременчук, Тернопіль, Дніпропетровськ.

 

Брейн-ринг “Економія-екологія-енергія” у гімназії

25 лютого 2016 року у міській гімназії відбувся брейн-ринг «Економія-екологія-енергія», підготовлений вчителями біології Голуб Наталією та Лисенко Інною.

Захід був проведений на виконання завдань проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, з метою ознайомлення дітей з актуальними екологічними проблемами сучасності, зокрема, з проблемою енергозбереження, формування бережливого ставлення до природних багатств.

Дана форма заходу була обрана невипадково, адже проведення брейн-рингів та підготовка до них сприяють комунікації, розумінню взаємозв’язку в природі, використанню фізики в житті, реалізації міжпредметних зв’язків, формуванню бережливого ставлення до нашої Планети.

Гімназисти займають активну позицію у питанні збереження довкілля, тому не дивно, що девізом брейн-рингу став вислів: «У вирі сьогоденних справ всяк час зважай на те, що стане після нас…».

За перемогу змагалися 4 команди, сформовані з учнів п’ятих класів (9 класів): «Морський бриз», «Титани», «Блискавка», «Світлячки». Для  підтримки команд були запрошені вболівальники. До складу журі увійшли вчителі та юні знавці екології.

Після короткої презентації командних гасел та емблем розпочався тур з назвою «Думай глобально», під час якого діти продемонстрували гарні знання щодо основ енергоефективності та енергозбереження, альтернативної енергетики,  енерго- історії та географії.
Слід відзначити творчий підхід вчителів до формування запитань історичного плану, наприклад, креативне запитання про винахідника електричної лампочки Томаса Едісона: «Одного разу газова компанія відключила  за несплату газ у Томаса Едісона. Як Едісон помстився компанії?».

 

 

 

 

 

 

 

 

Також у рамках брейн-рингу діти подивилися інформаційний відео-ролик на енергозберігаючу тематику, підготували та представили «Пам’ятку енергозбереження», відповіли на ряд запитань туру «Дій морально».

Усі учасники одержали масу позитивних вражень,  команди були нагороджені  заохочувальними грамотами.

Яскравим підсумком заходу став спільний виступ команд з декламацією наступних  рядків:
«Є спільна перемога – до знань нових дорога
І за планету нашу турбота і тривога.
І хоч ми не дорослі, а поки що ми діти,
Те, що від нас залежить, ми можемо робити!»

 

У садочку №10 “Ялинка” дітей вчать основам енергозбереження

25 лютого 2016 року у рамках виконання проекту  «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м.Конотоп» у ДНЗ№10 «Ялинка» відбулося виховне заняття під назвою «Тепла оселя».

Заняття пройшло у формі насиченої виховної програми з  елементами гри, орієнтованої на 20 дітей середньої групи.

Під час заходу вихователь розповіла дітям про економне використання теплової та електричної енергії, ознайомила з простими енергозберігаючими технологіями. Особливо прийшлася до вподоби маленьким енергоспоживачам аплікація «Заклеїмо віконце Зайчику» та фізкультхвилинка «Щоб не змерзнути зимою».

Також діти відгадували загадки про електроприлади та навіть здійснили дослід про властивості теплого повітря, дізнавшись чому тепле повітря підіймається вгору.

 

 

«Школа енергії» у місті Конотоп!

Конотопська спеціалізована школа II-III ступенів №2 на конкурсних засадах увійшла у число переможців та прийме участь у проекті «Школа Енергії»!

Проект «Школа Енергії», що триватиме січня по жовтень 2016 року, реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини.

За інформацією з сайту Асоціації «Енергоефективні міста України»  з 98 конкурсних заявок для участі у проекті було відібрано тільки 20. Серед переможців школи з міст Львів, Рівне, Кривий Ріг, Запоріжжя, Вінниця та ін.

Спершу  в рамках проекту для вчителів з відібраних шкіл німецькі та українські фахівці проведуть спеціальний тренінг з питань енергетичної освіти, а також основ енергоаудиту будівлі та простих методів запобігання енергетичному марнотратству. Школа отримає комплект освітніх матеріалів та скриньку з необхідними технічними інструментами. Після тренінгу вчителі започаткують у своїх школах курс «енергетичного лікнепу» для учнів, а відтак учні разом з вчителями виконають простий енергоаудит будівлі своєї школи. За підсумками аудиту буде розроблено та впроваджено програму дешевих заходів, спрямованих на зменшення споживання енергії шкільною будівлею. Проект завершиться спільною підсумковою конференцією, на якій кожен учасник проекту поділиться набутим досвідом, досягненнями та планами на майбутнє.

Підготовка конкурсної заявки здійснювалася ініціативними вчителями школи спільно з управлінням економіки міської ради. Впровадження проекту також здійснюватися спільними зусиллями.

Вітаємо переможців!

 

Гімназія вивчає позитивний досвід німецьких колег: еко-майстерня “Мій простір”

У рамках проекту Гете-Інституту «Моє зелене місто» учитель німецької мови Конотопської гімназії Самусь Анастасія, прийняла участь у семінарі «Еко-майстерня «Мій простір», який проходив з 6 по 10 лютого 2016 року в м.Київ.

У ході семінару керівник проекту Юліан Грьогер проаналізував та порівняв сучасні проекти Німеччини та України щодо сталого розвитку; розповів як розробляти ідеї з впровадження проектів щодо раціонального харчування, економії енергоресурсів, як розподіляти час на виконання проектів, здійснювати пошук учасників проекту та працювати з командою,   знаходити спонсорів для реалізації та управляти фінансами, працювати з соціальними медіа  та громадськістю щодо поширення результатів проектів.
Учасники семінару  з різних міст України обмінювались ідеями щодо впровадження проектів з енергозбереження та екології у своїх навчальних закладах.

Одержані під час семінару знання будуть застосовуватися при впроваджеення проекту “Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп”.

 

У гімназії відбувся виступ юних “Енергетиків”

 

 

 

 

 

 

 

 

У рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп» 3 січня 2016 року у гімназії відбувся виступ агітбригади «Енергетик». Виступ, який підготувала педагог-організатор Постол А.О., був направлений на підвищення «енергетичної свідомості» учнів 1(5) – 3(7) класів.  В цілому інформацією було охоплено понад 280 дітей.

Під час заходу юні «Енергетики» наголошували на необхідності бережливого ставлення до енергоресурсів; розповіли про найпростіші, проте ефективні способи енергоекономії, та енергозберігаючі заходи, що будуть впроваджені безпосередньо у гімназії.

У якості постійної енергопам’ятки у кожному класі було розміщено  інформаційний плакат «Час берегти енергію!».

 

Ознайомлення з передовим досвідом у сфері енергетичного менеджменту

26 січня 2016 року представник міста Конотоп прийняв участь у семінарі «Можливості реалізації енергетичного потенціалу через запровадження системи енергетичного менеджменту та проведення енергетичних аудитів». Захід проводився у Національній Академії Наук України  Асоціацією з енергоефективності та енергозбереження, за підтримки Посольства Франції в Україні.

На семінарі були присутні представники Посольства Франції в Україні, профільних Комітетів Верховної ради України, групи підтримки Європейської Комісії для України (SGUA), Агентства Держенергоефективності, проекту «Енергоефективність в громадах» (GIZ), енергетичної групи РПР, Австрійського енергетичного агентства, ВГО «Вища рада енергоаудиторів  та енергоменеджерів України», Спілки енергетичного сервісу в Україні, ПРООН, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

В рамках заходу обговорювалися такі питання як: «Європейські зобов’язання щодо запровадження систем енергетичного менеджменту та енергетичного аудиту»; «Сучасна ситуація щодо запровадження системи енергетичного менеджменту та аудиту в Україні»; «Міжнародний досвід реалізації Директиви 2012/27/ЄС»; «Досвід українських муніципалітетів щодо запровадження муніципальних систем енергетичного менеджменту»; «Практичні аспекти запровадження енергетичного менеджменту та енергетичного аудиту»; «Джерела фінансування заходів з енергоефективності» тощо.

 

Час берегти енергію!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

22 січня 2016 року команда проекту міста Конотоп прийняла участь у першому вебінарі дистанційного навчання у сфері енергоефективності та сталого енергетичного розвитку.

Вебінари проводитимуться у рамках проекту CoMDeP та міститимуть масив інформації, необхідної проектним командам для успішного впровадження запланованих заходів.

 

 

В рамках впровадження заходів  проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, відбуваються фокус-дні тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

Тепловізійне обстеження  допомагаєвиявити приховані дефекти теплоізоляції – зони тепловтрат; перевірити  якість установки вікон, дверей, склопакетів; оцінити роботу опалювальної системи і визначити точні місця закладених комунікацій, опалення, систем теплої підлоги, трубопроводів тощо.

 

 

 

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

15-16 грудня  2015 року, представники міста взяли участь у Тренінгу програми CoM-DeP з питань особливостей проходження тендерів із закупівель товарів, робіт та послуг, який проходив у м.Київ.
Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів, що реалізуються за фінансової підтримки Європейського Союзу, з питаннями проведення закупівель за європейськими нормами та нормами національного законодавства, правильності оформлення технічних завдань та тендерної документації, оформлення договорів, специфіки зовнішньоекономічної діяльності та звільнення від оподаткування.
У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

17 грудня 2015 року представником м.Конотоп було прийнято участь  у технічному тренінгу «Практичні аспекти вирішення питань з підвищення енергоефективності будівель», що організовувався за підтримки Асоціації енергоефективних міст України в рамках проекту «Практична модель розбудови спроможності органів місцевого самоврядування ефективно управляти енергією».
У ході заходу були розглянуті актуальні питання щодо термомодернізації огороджувальних конструкцій, налаштування та регулювання внутрішньобудинкових систем (теплопостачання). Також, велика увага приділялася теоретичним та практичним аспектам  вибору віконних блоків та освітлення для приміщень, як бюджетних так і приватних. Особливу увагу привернула екскурсія у приміщеннях, де  наочно були представлені приклади термомодернізації та сучасні засоби опалення.

 

 У гімназії відбувся квест «Споживаймо енергію розумно!»

 

 

 

 

 

 

 

11 грудня у Конотопській гімназії відбулася конкурсно-пізнавальна гра (квест) «Споживаймо енергію розумно» між командами учнів 2(6) класів, яку підготували та провели Голуб Н.П., учитель біології, та Хричіков О.Ю., учитель географії.

На початку учнів привітала директор гімназії Бараннік Ю.М. та побажала учасникам квесту успіху. Відповідно до правил гри учні були розподілені на чотири команди, які отримали «маршрутні» картки. До складу журі входили учні 6(10) класів – учасники науково-практичної конференції «Переваги альтернативних джерел енергії».

У рамках виконання завдань, гімназисти відвідали три станції «Енергоощадні лампи», «Сонячна, вітрова енергетика», «Біопаливо», на яких їх чекали  тематичні вікторини. За кожну вірну відповідь команда отримувала бал. Враховуючи рівень підготовки, труднощів у проходженні цих завдань у дітей не виникло, тому вірних відповідей та балів було багато у кожної з команд.
Остання, четверта, станція  «Енергозберігаючий будинок» була найцікавішою, оскільки команди за невеликий проміжок часу мали намалювати та презентувати власний погляд на енергозбереження у будинку.  

Усі команди впоралися з завданнями на відмінно.  За підсумками квесту було нагороджено грамотами найактивніших учасників, окрему грамоту одержала кожна команда. Подарунок отримав кожен з учасників.

Гра була ретельно спланована, тому швидке переміщення учнів між станціями взагалі не заважало навчальному процесу. Спостерігаючи за учнями  не можливо було не помітити захоплення з яким вони виконували завдання та небайдужість до питань енергозбереження.

 

«Екологічна казка»  у дитячому садочку!

4 грудня 2015 року у дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка», у рамках проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізуються у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, відбувся відкритий захід для батьків та дітей, присвячений питанню екології та енергозбереження – «До природи з добром йди!».

Відкриваючи захід завідуюча закладом Галина Черемних звернулась до батьків зі словами подяки, оскільки вихователі у дитячому садочку розвивають у дітях ті позитивні якості, у тому числі бережливе ставлення до довкілля, які вже сформували батьки.

Вихователь Шевченко Ірина та музичний керівник Савченко Тетяна  підготували насичену програму. Цікаву вікторину для батьків з елементами гри під назвою «Що?Де?Коли?». За вірні відповіді батьки отримували заохочувальні призи (яскраві наліпки, календарики).
Не лишив нікого байдужим захоплюючий сценарій казкової вистави «Як поводити себе у лісі», яка мала повчальний характер. Дітки у ролі «пухнастих мешканців лісу» – зайчиків, (квіточок, сонечок, хмаринок та інших казкових персонажів) виступили перед батьками та запрошеними глядачами.
Під час вистави вихователь розповідала про  цінність та неповторність компонентів природи, необхідність прояву гуманного ставлення до живих істот, виважене поводження в довкіллі, правила безпечної поведінки в природі. Також дітки розповідали віршики, співали пісні на екологічну тему.

 

Енергетичне виховання підростаючого покоління триває!

 

 

 

 

 

 

 

На виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, педагогічним активом  гімназії продовжують проводяться виховні години для учнів  на енергозберігаючу тематику.

Протягом листопада 2015 року для юних енергоспоживачів успішно проведено 9 виховних заходів з різних аспектів енергозбереження, у тому числі:
«Проблеми енергозбереження» (виступи учнів з питань економії води, тепла, електроенергії; робота у групах «Пропозиції щодо вирішення проблем енергозбереження», презентації результатів).
«Як використання автомобіля та  вмикання світла впливає на заміну клімату?» (перегляд тематичних відеороликів, фільму «Зміни клімату та його наслідки»;  робота у групах, обговорення).
«Будемо економними (методи збереження енергії)» (презентація «Енергозберігаючі технології»; робота у група – створення пам’ятки «Цікаві факти про енергозбереження»).
«Живи еко!» (перегляд тематичного відеоролику, диспут «Шляхи вирішення екологічних проблем»).
«Вимкни світло – збережи Планету!» (перегляд відеофрагментів, розробка заходів щодо збереження електроенергії вдома).

Охоплено виховною роботою майже 150 дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Науково-практична конференція. Гімназисти обговорюють переваги альтернативної енергетики!

26 листопада, в рамках впровадження заходів проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» Конотопською  гімназією було організовано та проведено  науково – практичну конференцію «Переваги альтернативних джерел енергії».

Конференція відбулася за участі адміністрація Конотопської гімназії, вчителів біології, фізики та географії, учнів 4-6 класів.
Гімназисти презентували інформацію про переваги альтернативних джерел енергії над енергією палива, детально розповіли про енергію сонця, вітру тощо. Якісно підготовлений візуальний матеріал підкреслив важливість піднятих тем.    
Усі доповідачі отримали сертифікат учасника науково – практичної конференції.

 


До уваги мешканців міста! Тепловізійна діагностика будинку.

В рамках впровадження заходів  проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, до тижня енергозбереження міською радою  заплановано проведення фокус-днів тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

В умовах сьогодення питання збереження тепла в будинку стає особливо актуальним.
Тепловізійне обстеження дозволить: виявити приховані дефекти теплоізоляції – зони тепловтрат; перевірити  якість установки вікон, дверей, склопакетів; оцінити роботу опалювальної системи і визначити точні місця закладених комунікацій, опалення, систем теплої підлоги, трубопроводів тощо. Серед переваг тепловізійного обстеження будівлі (інфрачервоні технології) наочність – для розуміння  термограми (фотографії в інфрачервоному спектрі) не потрібно мати спеціальної підготовки; правильність даних –  прилад не змінює картину, він показує тільки те, що є насправді.

Якщо у Вас холодно в будинку, Ви плануєте впровадити енергозберігаючі заходи і Вас цікавить реальна картина стану житла, тоді тепловізійне обстеження саме для Вас.

Ви маєте можливість подати заявку для запрошення спеціаліста, який проведе тепловізійне обстеження Вашого будинку, заповнивши та надіславши анкету (офіційний сайт міської ради – www.rada.konotop.org,  розділ «Енергозбереження міста») на e-mail: ekonomkonotop@ukr.net або завернувшись за телефоном 6 61 66 (управління економіки Конотопської міської ради).

Анкета

 

Виховні заходи з енергозбереження у Дитячому садочку №10!

 

 

 

 

 

 

 

На виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 проведено виховні заходи на енергозберігаючу тематику для дітей:

Заняття «Збережемо енергію – врятуймо нашу Планету!» (бесіда «Сонце – головне джерело енергії»; дидактична гра «Вимкни світло у будиночку; аплікація «Сонечко»).

Заняття «Планета Земля – наш дім!» (логічна гра «Загадки від Енергінки»; бесіда «Електрика – помічниця»; Малювання «Планета Земля!»).

Заняття «Порятунок країни Марнотратів» (дидактичні ігри «Правила економії електроенергії», «Електропровідник»; колективне малювання «Споживаймо енергію розумно»).

Заняття «Збережемо світло» (бесіда про енергозбереження; відгадування загадок; аплікація «Збережемо світло»).

Заняття «Подорож краплинки» (бесіда про воду та її значення для усього живого; дидактична гра «Де живе водичка?»; експериментальна діяльність «Як зробити воду чистою?»).

Заняття «Збережемо природні ресурси» (бесіда про природні ресурси та їх збереження; малювання та виставка «Збережемо природні ресурси!»).
Охоплено інформаційними заходами понад 80 дітей.

 

 

Апсайклінг: екологічно, ощадливо, гарно!

Учні та вчителі Конотопської гімназії продовжують застосовувати творчий підхід, даруючи «друге життя» старим речам та відпрацюваним матеріалам.

Яскравим прикладом цьому  стала виставка декоративних картин, рамок, сувенірів, виготовлених дітьми з паперу, що вже був у використанні. Так, звичайні «шкільні чернетки» в дбайливих руках стали прикрасами – метеликами на своєрідних картинах.

Захід проводився з метою привернення уваги до екологічних проблем, тому не дивно, що майже усі учні долучилися до нього та під керівництвом вчителів, за участю батьків виготовили дійсно вражаючі речі.

 

 

Практичні поради з енергозбереження для населення!


До відома мешканців міста, у рамках впровадження заходів проекту «Підвищення енергоефективності будівель закладів освіти м.Конотоп», підготовлено інформацію з практичними порадами «Як заощаджувати енергоресурси?».

З практичними порадами можна ознайомитися на вкладці «Енергозбереження міста – Енергозбереження у побуті».

 

 

Міжмуніципальне співробітництво для розвитку громад!

6 листопада 2015 року, у приміщенні Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад відбулася фінальна конференція  проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг».

Участь у конференції прийняли координатор проекту з польської сторони «Центр Європейської співпраці» Пауліна Трушко, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень  Геннадій Максак, голова правління Центру Європейської Співпраці Республіки Польща Патрік Халачкевич, заступник голови Ради «Центру Транскордонної Співпраці» Борис Уваров, представник Польсько-канадської програми підтримки демократії, що адмініструється Фондом Міжнародної Солідарності Недім Усеінов, заступник керівника ВАССР Наталія Ключник, координатор житлово-комунальних програм Громадської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, громадські експерти, консультанти, представники органів місцевого самоврядування – учасники проекту.

Були обговорені підсумки проекту, ряд жвавих дискусій викликали питання, що стосувалися: інструментів підвищення здатності представників самоврядування до якісного надання публічних послуг; міжмуніципального співробітництва як перспективи розширення повноважень і можливостей органів місцевого самоврядування; створення умов  для співпраці представників самоврядування та досвід  процесів децентралізації на прикладі польської моделі; впровадження реформи децентралізації.

Під час заходу начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки Конотопської міської ради Анастасія Загородня презентувала проект «Налагодження ефективної системи енергоменеджменту у містах області», що був підготовлений у рамках навчальної програми.

На протязі маже 10 місяців представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти проходили навчання в рамках проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг».

Що дало навчання нашому місту? В першу чергу, – це неоціненний досвід польських колег щодо  дієвих механізмів впровадження проектів міжмуніципальної співпраці. Одержані, під час навчання/стажування, знання дозволять виробити дієві алгоритми  для вдосконалення проектної діяльності у різних напрямках, що сприятиме як локальному розвитку міської громади, так і позитивно впливатиме на загальнообласний рівень розвитку.
Саме завдяки проекту змінився характер відносин з іншими містами: звичний конкурентний підхід змінено на партнерський. Яскравим підтвердженням цьому є підписаний меморандум про співпрацю, між містами Конотоп, Суми та Ромни. Це значний крок для громад, тому буде докладено максимальних зусиль для того, щоб він був успішним.

 

Енергетичне виховання у дошкільному навчальному закладі!

28 жовтня 2015 року у дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка» відбувся захід для педагогів під назвою: «Формування природничо-екологічної  компетентності дошкільників».

Даний захід був організований вихователем-методистом Вікторією Мірошниченко у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

Звертаючись до колективу на початку засідання,  завідуюча закладом Галина Черемних наголосила, що: «Екологічне виховання дітей є важливою складовою громадського виховання, а ми, педагоги, виховуємо саме майбутніх громадян, і багато залежить від того, які знання ми дамо дітям на цьому етапі їхнього розвитку».

Вікторія Мірошниченко підготувала змістовну презентацію та розповіла вихователям про форми організації роботи з ознайомлення дітей з природою. Детально зупинилася на таких формах як заняття, інтегрована   діяльність з пріоритетом   природознавчих   завдань, екскурсії, щоденні   прогулянки, повсякденна   праця і спостереження в кутку природи, робота екологічних студій, гуртків, свята та розваги  природознавчого характеру, мандрівки по екологічних стежках. З приємністю відмітила, що майже усі форми роботи використовуються вихователями садочку.

Гарним підсумком доповіді став вірш:
Ми  забуваємо, що  вона  у  нас  одна, неповторна  та  жива!
Давайте  разом  Землю  прикрашати, саджати   квіти  та  сади  повсюду,
Давайте  разом  Землю  поважати та  ставитись  до  неї,  мов  до чуда!

Під час заходу учасникам був продемонстрований екологічний анімаційний фільм та запропонована ділова гра, що передбачала активну взаємодію усіх членів педагогічного колективу: виконання творчих завдань,  обмін думками тощо.

Запрошені представники відділу освіти та управління економіки міської ради були вражені рівнем підготовки заходу та прагненням згуртованого колективу розвиватися і привносити у свою роботу нові ідеї. Безперечно, дошкільний вік є найважливішим  етапом у становленні  екологічного  світогляду  людини, а такими педагогами будуть створені усі передумови  для гуманної  взаємодії з природним  довкіллям.

 

Енергетичне виховання підростаючого покоління!

На виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, педагогічним активом  гімназії проводяться виховні години для учнів  на енергозберігаючу тематику.

З початку жовтня для юних енергоспоживачів успішно проведено 12 виховних заходів з різних аспектів енергозбереження: «Закон життя – збереження енергії!», «Збережи енергію – збережи Планету!», «Споживай енергію розумно!»,  «У гостях у Євлампія Економича!», «Енергозбереження – крок до гарного майбутнього!», «Ази ощадливості», «Енергозберігаючі технології вдома», «Програма енергозбереження в моїй родині», «Корисні енергозберігаючі звички моєї родини», «Бути бережливим – на користі громади», «Бережемо енергоресурси», «Якщо збережеш природу на копійку – вона віддячить на мільйон», «Проблеми енергозбереження»,  «Сучасне житло – щаслива родина».

Охоплено виховною роботою майже 400 дітей.

Не можна лишити поза увагою самовідданість викладачів, їх творчій підхід, який використовується при організації заходів, та не аби-яку цікавість, що проявляють діти до піднятих тем.

«Енергозберігаючі» виховні години, організовані міською гімназією у рамках проекту,  є гарним прикладом для наслідування.

Сподіваємося, що діти насправді використовуватимуть на практиці та зможуть передати своїм батькам ті знання, які вони одержали під час виховних заходів з питань енергозбереження.

 

 

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

14-16 жовтня 2015 року, представники міста взяли участь у Тренінгу програми CoM-DeP з питань впровадження сучасних технічних рішень, який проходив у м.Миргород.
Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів, що реалізуються за фінансової підтримки Європейського Союзу, з питань теплової модернізації будівель, різних стандартів, норм та правил ЄС, відповідних національних стандартів.
У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

Модернізація системи теплопостачання міста: робота з програмою DemoUkrainaDH триває!

1 жовтня 2015 року, в рамках діяльності за програмою DemoUkrainaDH (спільна програма корпорації НЕФКО та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, створена за підтримки уряду Швеції та Східноєвропейського партнерства з енергоефективності і довкілля), з черговим робочим візитом комунальне підприємство «Теплогарант» відвідали експерти компанії-консультанта з управління проектами AF Industry Петер Даннбрінг та Якоб Тінелл, завідувач відділу енергоефективності і механізмів Кіотського протоколу НТЦ «Біомаса» Володимир Крамар та асистент програми DemoUkrainaDH Олена Реутова.
Участь у зустрічі взяли директор підприємства Підлипенець Олег, начальник управління економіки міської ради Гапєєва Людмила, начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки міської ради Загородня Анастасія, завідувач сектору капітального будівництва та обліку житла управління житлово-комунального господарства міської ради Луцик Світлана; фахівці підприємства з інженерно-технічних та економічних питань.
В рамках зустрічі, було обговорено основні заходи та завдання бізнес-плану проекту «Модернізація системи теплопостачання м.Конотоп», узгоджено з підприємством технічні рішення, визначено наступні кроки.

Довідково: проект передбачає оптимізацію котельного господарства у місті; встановлення у котельні по вул.Семашка,3а нового  котла, потужністю 3МВт з коефіцієнтом корисної дії не менше ніж 92%; прокладання нових теплових мереж.

 

Стажування у міській гміні Дзержуньова – вивчення позитивного досвіду впровадження проектів співробітництва!

З 21 по 27 вересня 2015 року в рамках польсько-українського проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – краща якість муніципальних послуг», що реалізується Польсько-Канадською Програмою Підтримки Демократії, проходила програма стажування представників місцевих органів влади, асоціації органів місцевого самоврядування, у Міській Гміні Дзержуньова, що входить до  Нижньосілезького воєводства Республіки Польща.

Унікальну нагоду пройти навчання та на практиці ознайомитися з позитивними проектами співпраці, що реалізовувалися у Дзержуньові, отримали начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки Конотопської міської ради  Загородня Анастасія, секретар Сумської міської ради Гончаренко Тетяна, заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ключник Наталія та голова Миронівської районної ради Київської області Даниленко Олександр.

В межах стажування підіймалися питання:

Реалізації проекту співпраці з  управління комунальними відходами (правові аспекти, фінансові ресурси, інсталяції в сфері застосування та переробки побутових відходів, функціонування пункту селективного збору побутових відходів, міські  просвітницькі програми, екологічний ефект пов’язаний з господарюванням побутовими відходами).

Практичного виміру міжгмінного співробітництва (форми міжгмінної співпраці – міжгмінні  зв’язки на прикладі Зв’язку Гмін Повіту Дзержуньовського ZGPD 7, діючого в сфері управління комунальними відходами; міжгмінні домовленості у  сфері громадського транспорту на території повіту Дзержуньовського; партнерська угода між гмінами повіту Дзержуньовського та  водоканалізаційним підприємством в сфері будування мережі санітарної і водопровідної каналізації та модернізації очисних споруд).

Практичної енергоефективності (правова система пов’язана з управлінням енергією в гмінах, стратегічні документи, План дій сталого енергетичного розвитку, термомодернізаційна діяльність у бюджетних та житлових будівлях, міські просвітницькі програми, фінансова підтримка термомодернізаційної діяльності).

Окрему увагу було зосереджено на Стратегічній програмі ревіталізації міста; створенні, розвитку та функціонуванні спеціальної промислової зони INVEST – PARK (особливостях роботи з інвесторами); підготовці XXI економіко-культурного заходу  для населення та місцевих підприємців «Дзержуньовські Презентації 2015».

Одержані знання та практичний досвід польських колег щодо реалізації інвестиційних проектів співпраці громад  буде дуже корисним при впровадженні спільних ініціатив Конотопської міської ради та інших міст області.

 

25 вересня 2015 року Конотопська гімназія приймала делегатів XXIII щорічної конференції Асоціації керівників закладів освіти України «Відроджені гімназії України».

Гостями гімназії були 70 представників навчальних закладів з 21 області України, а також Президент Всесвітньої конфедерації директорів шкіл Арі Покка (Фінляндія), Президент асоціації ВГУ Ярослав Турянський, директор Департаменту науки та освіти Сумської обласної держадміністрації Олена Попова.

Під час проведення конференції, з метою інформування про проект «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок коштів Європейського Союзу, 643 гімназисти та гості отримали календарі «Енергозбереження для кожного!».

 

Акція «Еко-Арт: додай місту кольорів!»

 

 

 

 

 

 

 

 

У рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» група творчих гімназистів, на чолі з учителем образотворчого мистецтва Оленою Сметаніною, провела акцію «Еко-Арт: додай місту кольорів!».

Акція полягала у створенні трьох тематичних малюнків-повідомлень для привернення уваги учнів до питань екології та раціонального використання енергоресурсів.

З 23 по 24 вересня активісти розмальовували територію біля міської гімназії,  тому кожен хто йде до школи та проходить поряд з гімназією може побачити малюнки, виробити своє ставлення та піднятої теми.

Крім того, 25 вересня у приміщенні гімназії відбулася XXIII щорічна конференція Асоціації керівників закладів освіти України «Відроджені гімназії України», і кожен з учасників та гостей ознайомився з енерго-популяризаційною ініціативою учнів гімназії.

 

 

 

 

 

 

 

Місто Конотоп ділиться енергоефективним досвідом!


3 вересня 2015 року у приміщенні наукової бібліотеки Української академії банківської справи, м.Суми, відбулася регіональна конференція «Енергоефективність – запорука сталого розвитку громади», присвячена ідеям сталої енергетики на місцевому та регіональному рівнях.

Конференція проводилася у рамках Днів сталої енергії м.Суми, за участі представників проекту USAID «Муніципальний енергетичний розвиток», Асоціації енергоефективних міст України, органів місцевого самоврядування області, банківських установ, виробників енергоефективного обладнання, вищих навчальних закладів.

Місто Конотоп з доповіддю на тему: «Впровадження енергоефективних проектів у місті Конотоп, за рахунок коштів з альтернативних джерел фінансування», представляли заступник міського голови Валентина Кошевецька та начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики Анастасія Загородня.

Розповідаючи про здобутки міста Конотоп у напрямку впровадження енергоефективних проектів Валентина Кошевецька наголосила, – «Ставши підписантом ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» місто задекларувало наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу щонайменше на 20% до 2020 року, шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації споживання енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії. І на сьогодні вже багато зроблено для виконання взятих зобов’язань. Ми маємо, не тільки, багато напрацювань, а і позитивні практики реалізованих проектів. Співпрацюємо з такими вагомими фінансовими донорами як Європейський Союз, Корпорація НЕФКО. Робота у напрямку енергоефективності триває. Щорічно для участі у різних конкурсних програмах готується та подається на розгляд до фондів, державних організацій та міжнародних кредитних установ, понад 20 проектів. Звісно не кожний проект стає грантовим, проте злагодженість роботи та бажання міської ради впроваджувати енергоефективні ініціативи, – це вже вагомий крок на шляху до досягнення загальної мети – сталого енергетичного  розвитку міста».


Міжмуніципальний проект співпраці – об’єднання зусиль громад на шляху до підвищення енергоефективності!

18 серпня 2015 року, в рамках польсько-українського проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – краща якість муніципальних послуг», що реалізується Польсько-Канадською Програмою Підтримки Демократії, у міській раді відбулася зустріч з координаторами програми від польської сторони Пауліною Трушко та Томашем Чубарою щодо  впровадження проекту міжмуніципального співробітництва під назвою: «Налагодження ефективної системи енергоменеджменту у містах області».

Участь у зустрічі прийняли секретар Сумської міської ради Гончаренко Тетяна, заступник міського голови м.Ромни Назаренко Андрій, заступник міського голови м.Конотоп Кошевецька Валентина, начальники виконавчих органів міських ради м.Конотоп та м.Ромни.

Відкриваючі зустріч міський голова Василь Дзед зауважив, що впровадження енергоефективних технологій, енергозберігаючих заходів та відновлювальних джерел енергії, при постійному подорожчанню традиційних енергоресурсів, є дуже актуальним питанням для усіх міст, яке прямо пов’язане з забезпеченням якості життя населення. Хоча деякі міста області мають певні досягнення у сфері енергозбереження, у тому числі впровадження енергоменеджменту, проте для забезпечення збалансованого енергетичного розвитку потрібен єдиний комплексний підхід.
«Я радий, що спільна ініціатива міст Суми, Конотоп та бажання міста Ромни до енергетичного розвитку, знайшли відображення у конкретному проекті, підготовленому спільно з польськими експертами. Сьогодні ми знаходимося на шляху до системних перетворень не лише у сфері енергоефективності, тому для нас є важливими досвід та підтримка Республіки Польща» – наголосив Василь Дзед.

«Ми підтримуємо ініціативу та обраний напрямок співпраці міст,  спільне вирішення важливих для кожної окремої громади питань є вагомим кроком на шляху до збалансованого регіонального розвитку» – відмітила Пауліна Трушко.

Андрій Назаренко зауважив, що інформування та спонукання  населення до впровадження енергозберігаючих заходів у приватних оселях, є тим компонентом, який  має бути обов’язково присутній у будь-якому енергоефективному проекті.

Начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики Анастасія Загородня презентувала проект «Налагодження ефективної системи енергоменеджменту у містах області», основні завдання якого полягають у: посиленні наявного кадрово-технічного потенціалу, що дозволить, на основі нових знань та передового позитивного досвіду, розширити направленість впроваджуваних заходів з енергозбереження та створити умови для залучення фінансової підтримки з альтернативних джерел; спонуканні громад до впровадження практичного енергозбереження, так званій, популяризації за допомогою створення візуальних прикладів ефективності енергозберігаючих заходів; здійсненні раціонального планування енергетичного розвитку  громад для визначення існуючих та потенційних резервів підвищення енергоефективності.

Консультативно-методологічну допомогу при розробці проекту співпраці надали польські експерти проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – краща якість муніципальних послуг» згідно навчальної програми проведеної Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень. Також, слід відмітити активну участь та допомогу в окреслені напрямків співпраці від координатора житлово-комунальних програм Громадської мережі ОПОРА Наталі Висіканець.

В рамках зустрічі було підписано Меморандум  про співпрацю між м.Суми, м.Конотоп та м.Ромни у  частині реалізації спільного проекту.

Також, відповідно до програми заходу гості ознайомилися з практичним досвідом міста щодо впровадження проектів різних напрямків: проект з  використання альтернативної енергетики (котельня ДНЗ№10 «Ялинка»), проект енергоефективної реновації будівлі (філія ЗОШ №5), проект співпраці державного та місцевого бюджету (Пологовий будинок), меценатський вклад у розвиток соціальної інфраструктури (початкова та загальноосвітня школи №7).

Масу позитивних вражень та захоплення культурним надбанням міста викликала у гостей екскурсійна програма, особливо Музей авіації.


Ознайомлення з передовим досвідом польських колег!

З 26 липня по 01 серпня 2015 року в рамках польсько-українського проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – краща якість муніципальних послуг», що реалізується Польсько-Канадською Програмою Підтримки Демократії, відбувся навчальний візит представників місцевих органів влади, асоціації органів місцевого самоврядування до Республіки Польща (Нижньосілезьке воєводство).

В межах навчальної програми піднімалися питання співпраці органів місцевого самоврядування різних щаблів між собою та неурядовими організаціями, фінансування органів місцевого самоврядування, проведення заходів, спрямованих на підвищення якості муніципальних послуг та підвищення енергоефективності бюджетних закладів та комунальних установ, співпраці у сфері підготовки, фінансування та реалізації партнерських проектів, об’єднання гмін.

У ході візиту учасники відвідали ряд державних установ Республіки Польща: Маршалківське управління Нижньосілезького воєводства; мерії міст Вроцлав, Лєгніца, Любін, Дзєржонюв, Бєлява, Шьрода Шльонська. Ознайомилися з досвідом роботи організацій, що здійснюють впровадження проектів співпраці: Нижньосілезької федерації неурядових організацій; Союзу гмін Мідного басейну; Союзу гмін Дзєржонювського повіту, Валбжихського союзу водопроводів та каналізацій; Бюро європейських фондів.

 

 

17 липня 2015 року, відповідно до завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», заходи якого впроваджуються у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, відбулися наради з персоналом  у дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка» та Конотопській гімназії.

Керівники закладів ознайомили персонал з напрямками та завданнями  проекту, характером заходів, що впроваджуватимуться на об’єктах, проблемними питаннями, які будуть вирішені завдяки реновації будівель. Окрему увагу, було зосереджено на інформаційних заходах для дітей та батьків, що плануються до проведення та вже проведені, в рамках комунікаційного плану проекту.

 

 

 

17 липня 2015 року, відповідно до рекомендацій команди підтримки програми CoM-DeP, представники міста Конотоп взяли участь  в заходах з презентації результатів енергоефективної реновації ДНЗ №63 м.Житомир. Реновація закладу здійснювалася у рамках проекту українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах».

До участі у заході були запрошені заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, уповноважена з питань співробітництва Посольства ФРН в Україні, регіональний директор GIZ в Україні та Республіці Білорусь, представник Швейцарського бюро співробітництва в Україні, керівництво Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської міської ради, представники міських рад, громадських організацій.

Впроваджений комплекс енергозберігаючих заходів у ДНЗ №63 м.Житомир дозволив досягти скорочення споживання  теплової енергії на 46,6%. При утепленні фасаду забезпечено коефіцієнт опору теплопередачі не менше 3,33 м2*К/Вт, утепленні горища – не менше 5м2*К/Вт, утепленні цоколю – не менше 2,77м2*К/Вт, утепленні перекриття підвалу – не менше 5м2*К/Вт, заміні вікон – не менше 1,0м2*К/Вт, заміні дверей – не менше 0,66м2*К/Вт.

Даний проект з реновації є прикладом використання новітніх енергоефективних рішень, що відповідають загальноприйнятим міжнародним стандартам, тому досвід колег з м.Житомир буде корисним при реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».

 

До відома потенційних реципієнтів, з метою більш ефективного залучення та використання коштів міжнародної допомоги, Урядовим офісом з питань європейської інтеграції розроблено “Карту залучення міжнародної допомоги”, яка містить інформацію щодо діючих міжнародних проектів та програм, потенційними бенефіціарами і реципієнтами яких можуть бути місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та громадські організації.

 

 

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

1-3 липня 2015 року, представники міста взяли участь у Тренінгу програми CoM-DeP з питань енергоаудиту, вимірюваннях та верифікації, який проходив у м.Львів.
Ключовим завданням даної тренінгової програми є надання допомоги демонстраційним проектам, що реалізуються за фінансової підтримки Європейського Союзу, у питаннях проведення енергоаудитів закладів: підготовка технічного завдання для енергоаудиту; досвід професіоналів в сфері енергетики; інструменти та типовими аналізами, які проводяться у процесі енергоаудиту.
У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

З 15 по 23 червня у місті проходили заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW).

 

Місто Конотоп є учасником  ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, з 2011 року, тому направленість заходів зумовлюється важливістю питань збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, енергоефективності.

Цьогорічне відзначення тижня сталої енергії є особливим, оскільки вперше міські заходи відбувалися в рамках виконання комплексного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок коштів Європейського Союзу.

Поряд з здійсненням повного утеплення будівель міської гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка», проект передбачає виховання свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для дітей, персоналу закладів, населення.

Розпочався тиждень акцією «Енергозбереження у родині!», що була організована ДНЗ№10 «Ялинка» для ознайомлення дітей з різними напрямками енергозбереження та виховання у них бережливого ставлення до енергоресурсів.  Звісно найцікавішими заходами для вихованців стали інтерактивні  ігри. Батьки також не залишилися поза увагою, одержавши тематичні листівки з корисною інформацією «як заощаджувати енергоресурси».

На три дні трамвай став виставковим центром дитячих робіт загальноміського конкурсу «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!». Усі бажаючі мали змогу ознайомитися з дитячим поглядом на екологічний транспорт та подивитися роботи підготовлені цілими родинами.
До участі у конкурсі було одержано понад 50 малюнків з усіх дошкільних навчальних закладів міста. У якості заохочення дитячий малюнок – переможець організатори, якими виступають управління економіки та відділ освіти міської ради, розмістили на біг-борді у районі Конотопської гімназії. 
Поряд із позитивними емоціями, які отримали діти та їх батьки під час реалізації власного творчого потенціалу, важливим моментом  залишається виховний аспект, що полягав в роз’ясненні дітям необхідності збереження довкілля за допомогою використання екологічного виду транспорту – трамваю.

 

 

 

17 червня на основній радіо хвилі міста відбулася вікторина «Зміни лампи – зміни світ!», спонсорами якої виступили міський підприємець Валовий М.В. та фірма «Макс». Призами за вірну відповідь на тематичне запитання були енергоефективні лампи та знижки на їх придбання, тому охочих перевірити свої знання виявилося багато.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не лишила нікого байдужим акція «Апсайклінг: дамо речам друге життя!», що проходила на базі пришкільних дитячих таборів відпочинку.  У підготовці моделей для показу оригінальних дизайнерських ідей виготовлення речей (елементів одягу) з відпрацьованої сировини прийняло участь 109 дітей. У якості сировини використовувалися пакети для сміття, кульки, шпалери, марля, мішковина, обгортки від цукерок…

Під гаслом: «Ввімкни екологічно безпечне майбутнє!» активістами з числа студентської молоді  за підтримки міської ради,  здійснювалося інформування населення про енергоефективність, сучасні технології у освітленні. Розповсюджувалися спеціальні листівки, наліпки, календарі.

Електронна галерея родинних малюнків “Про  екологію дбай – пересідай на трамвай!”

 

У рамках участі в Угоді Мерів, відповідно до завдань Плану дій сталого енергетичного розвитку м.Конотоп на період до 2020 року, з 15 червня 2015 року у місті проходитимуть заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW):

16.06.2015 акція: «Енергозбереження у родині!» (ДНЗ№10 «Ялинка»).
Ознайомлення дітей із різними аспектами енергозбереження та виховання у них бережливого ставлення до енергоресурсів. Проведення інтерактивних ігор для дітей та батьків.

16-18.06.2015акція у міському електротранспорті: «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!».
16 червня у міському електротранспорті розпочинається виставка дитячих ти родинних малюнків під гаслом: «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!».
Дана виставка проводитиметься з метою популяризації соціально значимого та екологічно чистого виду громадського транспорту у місті – трамваю.
Виставка триватиме до 18 червня, тому усі бажаючі матимуть змогу ознайомитися з дитячим поглядом на екологічний транспорт.
Дитячий малюнок, який став переможцем загальноміського конкурсу серед дошкільних навчальних закладів буде розміщено на біг-борді у районі Конотопської гімназії.

17.06.2015Радіо вікторина, у рамках проекту «Зміни лампи – Зміни світ!».
Дана програма ініційована Конотопською гімназією, спільно з відділом освіти  міської ради, за підтримки управління економіки міської ради та Конотопського району електромереж з метою привернення уваги суспільства до проблемних питань енергоефективного освітлення; активізації зусиль міської влади, активу галузі освіти, громади міста щодо збереження навколишнього середовища, зробивши їх більш комплексними та ефективними; вироблення конкретних дій  щодо  заміни  застарілих  типів освітлення  на  сучасні,  більш  дружні  до  довкілля.  Відповівши на тематичне запитання переможець одержить приз – енергоефективну лампу або купон-знижку.

19.06.2015
акція: «Апсайклінг: дамо речам друге життя!».
Проведення у пришкільних дитячих таборах відпочинку показу оригінальних дизайнерських ідей для виготовлення речей (елементи одягу) з відпрацьованої сировини (пластикові пляшки, пінопласт тощо), екоречей (використання натуральної тканини – мішковина, марля тощо). Популяризація бережливого ставлення до природи.

23.06.2015акція:  «Ввімкни екологічно безпечне майбутнє!».
Акція проводитиметься активістами з числа студентської молоді за підтримки міської ради. Передбачається інформування населення шляхом безпосереднього діалогу та розповсюдження спеціальних буклетів-порадників (наліпок, листівок) про енергоефективні технології у сфері освітлення.
Крім того, відбудеться розміщення тематичної інформації на біг-бордах.

Довідково: Європейський тиждень сталої енергії є частиною заходів провідної ініціативи Європейського Союзу «Угоди Мерів», яка з часу свого виникнення, в 2008 році, здійснює заохочення та підтримку місцевих органів влади в запровадженні сталого енергетичного розвитку. Місто Конотоп приєдналося до «Угоди Мерів» у липні 2011 року.

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

13-15 травня 2015 року, представники міста взяли участь у Тренінгу програми SUDEP по проектному менеджменту, процедурах ЄС та комунікаціях, який проходив у м.Львів.
Ключовим завданням даної тренінгової програми є надання допомоги демонстраційним проектам, що реалізовуватимуться за фінансової підтримки Європейського Союзу, у плані використання інструментів управління проектним циклом, ознайомлення з договірними процедурами ЄС, засадами адміністративного та фінансового управління, проектною комунікацією.
У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінятися досвідом.

14-15 травня 2015 року представник міста взяв участь у тренінгу «Впровадження вимог Енергетичного співтовариства: локальний контекст» (м.Київ) організаторами, якого виступили громадська організація «Екоклуб» у співпраці з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні, Фонду імені Генріха Бьоля та коаліцією «Енергетичні реформи».
Під час тренінгу розглядалися питання законодавчої діяльності у сфері енергоефективності та огляд останніх змін; вимоги директив в сфері енергоефективності та переваги від їх впровадження; вплив на діяльність місцевих органів влади нових вимог законодавства в сфері енергоефективності.

 

Місто Конотоп стало учасником проекту «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг».

 На планових семінарах, що відбулися 26-28 квітня та 10-12 травня 2015 року у м.Чернігів, підіймалися питання децентралізації та якості публічних послуг, предметні аспекти міжмуніципального співробітництва та партнерства для реалізації спільних проектів, обговорювалися механізми залучення громадськості до діалогу, моделі публічного управління.
Поряд з лекційним матеріалом тренер третього модулю Гжегож Кубальські, заступник керівника Бюро повітів в Польщі, ознайомив присутніх з досвідом міст Польщі у зазначених напрямках, провів ряд практичних занять.
Кожне підняте питання супроводжувалося жвавою дискусією.

Довідково: Міжнародний проект «Громадський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг» реалізується Центром європейської співпраці (Польща) спільно з Поліським фондом регіональних та міжнародних досліджень та Центром Транскордонної Співпраці, в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії.
www.cts.org.ua


У місті відбувся ряд заходів до Всесвітньої акції “Година Землі 2015”

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2015».

Енергосвідомі мешканці міста приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30  світло та не важливі електроприлади. За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося на 1,9МВт, що рівне зменшенню викидів СО2  на 1900 кг та еквівалентне посадженню 770 дерев.

Детальна інформація про проведені заходи та фотоматеріал

 

Підписано «Протокол про наміри спільної реалізації інформаційно-освітньої програми  «Зміни лампи – зміни світ!»

26 березня на нараді заступнику міського голови  Тетяні Шерудило, за участі керівників відділу освіти міської ради,  управління економіки, міської гімназії, Конотопського району електромереж,  МПП «ВМВ» та фірми «Макс», було підписано «Протокол про наміри спільної реалізації інформаційно-освітньої програми  «Зміни лампи – зміни світ!».

Інформаційно-освітня програма «Зміни лампи – зміни світ!» покликана: привернути увагу суспільства до проблемних питань енергоефективного освітлення; активізувати зусилля міської влади, активу галузі освіти, громади міста щодо збереження навколишнього середовища, зробивши їх більш комплексними та ефективними; виробити конкретні  дії  для кожного  щодо  заміни  застарілих  типів освітлення  на  сучасні,  більш  дружні  до  довкілля. 
Передумовою для започаткування Програми стала участь Конотопської гімназії у проекті «Трансформація ринку в напрямі енергоефективного освітлення» (Програма розвитку ООН в Україні).
Активна фаза впровадження програми розпочнеться у квітні та триватиме протягом 6 місяців.  Серед основних завдань Програми: інформування мешканців міста стосовно енергоефективного освітлення шляхом розповсюдження інформаційно-довідкових матеріалів  про наявні сучасні енергоефективні засоби освітлення, їх види, особливості функціонування, переваги та недоліки; виховання в закладах освіти міста свідомих споживачів електричної енергії, що використовується на потреби освітлення; об’єднання зусиль різних суспільних ланок (освіта, підприємництво, влада, міська спільнота) для досягнення зменшення споживання електричної енергії, і як наслідок зменшення дії парникового ефекту.

 

Стартова зустріч проекту “Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп”

17 березня 2015 року за участі міського голови, експерта команди підтримки програми Демонстраційних Проектів Угоди мерів (СУДеП), профільних заступників міського голови, начальників управлінь та відділів міської ради, представників бюджетних закладів та установ, засобів масової інформації у приміщенні міської ради відбулася стартова зустріч проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».

Зустріч розпочалася з вітальних слів міського голови Василя Дзеда та керівника команди підтримки програми Демонстраційних Проектів Угоди мерів Яна Ваандерса.

Василь Дзед, міський голова: «Наше місто як учасник Ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів», розуміє важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів. Підписавши Угоду мерів ми задекларували наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20%. Виконати це завдання можливо лише шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації споживання енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії.
Звісно, для втілення в життя даних завдань необхідний значний фінансовий ресурс, тому програми Європейського Союзу щодо підтримки енергоефективних проектів міст є саме тим дієвим засобом, який потрібен нашому місту сьогодні.
Для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» місто одержить грантові кошти Європейського Союзу за регіональною програмою підтримки демонстраційних проектів сталого розвитку міст у країнах сусідства» (СУДеП). Наша сьогоднішня зустріч, – один з перших кроків на шляху реалізації проекту та виконання завдань Плану дій. Сподіваюся, що успішне впровадження проектних заходів закладе початок для довготривалої співпраці міста з Європейським Союзом».

Ян Ваандерс, керівник команди підтримки програми Демонстраційних Проектів зазначив, що задля втілення проекту в життя місто може звертатися за підтримкою до міжнародних експертів, які допоможуть розробити документацію, правильно провести тендер, надати консультації з різних питань у сфері енергоефективності. А також зазначив, що комплексна реновація двох бюджетних закладів – це тільки початок співпраці, висловивши сподівання, що у майбутньому Конотоп долучиться і до інших цікавих проектів.

Відповідно до програми заступник міського голови Валентина Кошевецька розповіла про практичний досвід міста щодо впровадження заходів «Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Конотоп на період до 2020 року», позитивні приклади реалізації енергоефективних проектів.

Начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва представила проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», зосередивши увагу на його ключових завданнях, заходах та результатах, які очікується досягти у майбутньому.
Проект передбачає здійснення комплексної реновації будівель міської гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка»: термомодернізацію покрівель, підвалів та стін, заміну віконних та дверних блоків, налаштування системи примусової вентиляції. Окрема увага приділятиметься вихованню свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для учнів, персоналу закладів, населення прилеглих районів. Дані заклади обрані не випадково. Розташована майже у центральній частині міста гімназія є осередком соціальної та наукової активності серед молоді (вагома база прикладних дисциплін, функціонуючі гуртки у напрямках енергозбереження, сильний кадровий потенціал). Гімназія – типовий «південний» проект будівлі (великі вікна, панельні стіни), тому вона стане найкращим наглядним практичним прикладом впровадження енергозберігаючих заходів для населення прилеглого району.
ДНЗ№10 «Ялинка», в рамках проекту Корпорації НЕФКО, було переведено на відновлювальний вид палива (обладнано сучасну твердопаливну котельню), частково замінено найпроблемніші віконні блоки. Для досягнення комплексного енергозберігаючого ефекту у закладі було прийнято рішення про проведення його повної реновації.
Загальна вартість проекту становить 500,0 тис.євро, з них 400,0 тис.євро – грантові кошти Європейського Союзу. Реалізація проекту відбуватиметься на засадах співфінансування з міським бюджетом та триватиме протягом 2,5 років.

У рамках зустрічі, під час безпосереднього огляду закладів, директор гімназії Юлія Бараннік розповіла про основні «вузькі місця» будівлі, що потребують першочергових заходів з енергозбереження. Також, присутні мали змогу ознайомилися з позитивними досягненнями гімназії щодо реалізації освітніх проектів та участі у соціально-суспільних проектах.
Про досвід та враження від експлуатації нової котельні на відновлюваних джерелах енергії розповіла завідувач ДНЗ№10 «Ялинка» Галина Черемних.

На завершення зустрічі відбулося активне обговорення та узгодження подальших дій стосовно виконання проекту.

 

Місто Конотоп приєдналося до Всесвітньої акції “Година Землі 2015”

«Година Землі» була розпочата у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії. У 2008 році ця успішна акція поширилася світом, у ній взяли участь більше 50 мільйонів людей у 35 країнах. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.

У суботу, 28 березня 2015 року о 20:30 люди в усіх країнах, що приєдналися до акції, вимкнуть світло на одну годину – Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження навколишнього природного середовища.

Енергосвідомі мешканці міста також мають долучитися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнути 28 березня 2015 року о 20:30 світло, електроприлади, що не є  важливими.

Довідково

 

Зміни лампи – зміни світ!»

Завершується формування переліку партнерів спеціальної інформаційно-освітньої програми «Зміни лампи – зміни світ!». До участі у програмі запрошуються юридичні особи та фізичні особи-підприємці міста, що спеціалізуються на реалізації енергозберігаючих ламп.

Програма покликана привернути увагу суспільства до питань енергоефективного освітлення, зробити наші спільні зусилля щодо збереження навколишнього середовища ще більш комплексними та ефективними, виробити конкретні дії для кожного щодо заміни застарілих типів освітлення на сучасні, більш дружні до довкілля.

Більш детальну інформацію (умови участі, форму заявки) можна одержати  в управлінні економіки міської ради: пр.Миру, 8, 4 поверх, каб.№400, тел.: 6 61 66, e-mail: ekonomkonotop@ukr.net.

Останній термін подачі заявок – 12.03.2015

 

Місто Конотоп за підтримки Європейського Союзу продовжує свій шлях до підвищення енергоефективності!

19 лютого на зустрічі у Представництві Європейського Союзу в Україні, присвяченій започаткуванню реалізації грантових проектів, міський голова Дзед Василь Іванович був урочисто нагороджений свідоцтвом переможця конкурсу, оголошеного в рамках «Регіональної програми на підтримку демонстраційних проектів сталого розвитку міст у країнах сусідства» (СУДеП).

24 грудня 2014 року було підписано грантову угоду між містом Конотоп та Європейською Комісією. Угода передбачає поєднання фінансових, технічних та організаційних зусиль, направлених на впровадження заходів інфраструктурного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (програма СУДеП).

У 2011 році Конотопська міська рада розпочала новий етап роботи у напрямку енергоефективності. Ставши підписантом ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» місто задекларувало наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації споживання енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії.  Енергоефективні напрацювання «Плану дій сталого енергетичного розвитку на період до 2020 року», розробленого на виконання добровільних зобов’язань перед Угодою Мерів, знайшли відображення у конкретному проекті під назвою: «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».
Проект, загальною вартістю 500 тис.євро (грантові кошти – 400 тис.євро), реалізовуватиметься на засадах співфінансування з міським бюджетом, та передбачає здійснення комплексної реновації будівель гімназії та дошкільного навчального закладу (утеплення покрівель, зовнішнє утеплення стін, заміна віконних та дверних блоків, утеплення підвалів, налаштування системи вентиляції). Окрема увага приділятиметься «вихованню свідомих енергоспоживачів»: проведенню інформаційних заходів для учнів, персоналу закладів, населення прилеглих районів. Активна фаза впровадження проекту розпочнеться з 1 березня та триватиме протягом 2,5 років. За рахунок застосування енергозберігаючих заходів, в наслідок реалізації проекту очікується досягти зменшення споживання теплової енергії та викидів СО2, заощадити бюджетні кошти, створення належного мікроклімату у закладах в цілому дозволить підвищити рівень їх відвідуваності.
«Проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» є першим комплексним проектом у рамках виконання завдань Плану дій сталого енергетичного розвитку, його успішна реалізація стане практичним підтвердженням правильності обраного напрямку роботи, а одержання міжнародної грантової підтримки – це завжди вагомий крок на шляху до  втілення  «енергоефективних ініціатив», –  переконаний міський голова.

 

«Зміни лампи – зміни світ!»

Управління економіки міської ради спільно з відділом освіти, в рамках участі у проекті «Трансформація ринку в напрямі енергоефективного освітлення» від Програми розвитку ООН в Україні, запрошують юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців міста, що спеціалізуються на реалізації енергозберігаючих ламп приєднатися до спеціальної інформаційно-освітньої програми «Зміни лампи – зміни світ!».

Програма покликана привернути увагу суспільства до питань енергоефективного освітлення, зробити наші спільні зусилля щодо збереження навколишнього середовища ще більш комплексними та ефективними, виробити конкретні дії для кожного щодо заміни застарілих типів освітлення на сучасні, більш дружні до довкілля.

Більш детальну інформацію щодо участі у програмі можна отримати в управлінні економіки міської ради: пр.Миру, 8, 4 поверх, каб.№400, тел.: 6 61 66, e-mail: ekonomkonotop@ukr.net.

 

 

3-4 лютого 2015 року з черговим робочим візитом м.Конотоп відвідали менеджер програми DemoUkrainaDH зі сторони Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО Йохан Віллерт,  експерт компанії-консультанта з управління проектами AF Industry Петер Даннбрінг, завідувач відділу енергоефективності і механізмів Кіотського протоколу НТЦ «Біомаса» Володимир Крамар та асистент програми Олена Реутова.

На зустрічі з експертами програми міський голова наголосив, що «участь у програмі DemoUkrainaDH, – це вагомий крок на шляху модернізації сектору теплопостачання міста. Проект, вартістю понад 840 тис.євро., передбачатиме як заміну застарілого обладнання та використання відновлювальних джерел енергії, так і оптимізацію кількості котелень, застосування передових технологій регулювання теплоспоживання та інноваційних  рішень, запропонованих міжнародними експертами. Такий проект вперше впроваджуватиметься у секторі теплопостачання міста, тому він стане зразком для подальшого реформування та матиме демонстраційний ефект  не тільки для нашого міста, а й для області в цілому».

Директор КП «Теплогарант» Олександр Нешта презентував основну концепцію проекту, яку буде доповнено технічними рішеннями, що мають бути продемонстровані в проектах DemoUkrainaDH.

Після узгодження плану подальшої проектної діяльності експерти  відвідали  комунальні котельні, на яких безпосередньо впроваджуватимуться економічно та енергоефективні заходи в рамках проекту.

 

Курс на енергоефективність!

24 грудня 2014 року місто Конотоп та Європейський Союз, в особі Європейської Комісії, підписали грантову угоду щодо надання грантового фінансування інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».
Загальна вартість проекту – 500 тис.євро. У рамках проекту передбачається здійснити комплексну реновацію будівель Конотопської гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка» (утеплення покрівель, зовнішнє утеплення стін, заміна вікон, утеплення підвалів). Інформаційний супровід проекту передбачатиме всебічне поширення інформації про досягнутий енергозберігаючий ефект. Серед очікуваних результатів скорочення споживання теплової енергії на 370 Гкал на рік, зниження викидів вуглекислого газу на 86,6 т/рік.
15 грудня 2014 року місто Конотоп та Північна Екологічна Фінансова Корпорація НЕФКО підписали договір щодо залучення кредитних ресурсів для фінансування інвестиційного проекту “Підвищення енергоефективності бюджетних закладів м.Конотоп”.
Проект, вартістю майже 2 млн.грн., передбачає реалізацію комплексу заходів спрямованих на  забезпечення раціонального використання енергетично-паливних ресурсів у закладах бюджетної сфери: дошкільному навчальному закладі №12 «Райдужний»; дитячій музичній школі №1; дитячому відділенні КЗ «Конотопська ЦРЛ ім.ак.Давидова». Очікується скоротити споживання природного газу (близько 60 тис.м3 на рік) та знизити викиди вуглекислого газу на 135,5 т/рік.
26 листопада 2014 року для розробки енергоефективних демонстраційних проектів Комітет з оцінки та моніторингу (КОМ) фінансової програми DemoUkrainaDH обрав теплопостачальне підприємство міста Конотоп.
Проект комунального підприємства «Теплогарант» включає впровадження виробництва теплової енергії на основі біомаси, виведення з експлуатації неефективних котелень та об’єднання теплових районів. Крім цього, у ряді громадських будівель будуть встановлені індивідуальні теплові пункти для регулювання тепла відповідно до температури зовнішнього повітря та вимірювання теплової енергії. За попередньою оцінкою зменшення споживання газу становитиме щонайменше 40%.

 

Щорічно 11 листопада за ініціативою міжнародної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) відзначається Міжнародний день енергозбереження.

З метоюPEnergo1 привернення уваги мешканців міста до проблем енергозбереження та  довкілля, у рамках відзначення  Міжнародного дня енергозбереження, у місті було проведено ряд заходів: розроблено та розміщено у приміщеннях бюджетних закладів інформаційні таблички з енергозберігаючою тематикою; розміщено статтю у газеті «Конотопський край» присвячену альтернативній теплоенергетиці; здійснено трансляцію на міському телебаченні відеоролику «Бережи енергоресурси!».

 

 

 

30-31 жовтня 2014 року в м.Київ відбулася перша робоча зустріч між представниками пілотних міст проекту «Угода Мерів – Схід», до складу яких входить м.Конотоп, центральними органами державної влади, міжнародними фінансовими організаціями/донорами та державними фінансовими структурами.

В рамках зустрічі заступником міського голови Кошевецькою В.П. та начальником відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки міської ради Загородньою А.М. було представлено фінансову оцінку IFA проекту «Підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери міста Конотоп», підготовлену за підтримки експертів проекту «Угода Мерів – Схід».

 

 

22 жовтня м.Конотоп відвідали старший радник Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО Йохан Віллерт та консультант-координатор програми DemoUkrainaDH Ронні Нільссон, асистент програми Олена Реутова.

Проект міста Конотоп пройшов попередній конкурсний відбір оголошений програмою DemoUkrainaDH, створеною НЕФКО спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки уряду Швеції та Східноєвропейського партнерства з енергоефективності і довкілля, тому головною метою візиту було узгодження стратегічних питань щодо реалізації у місті демонстраційного проекту «Модернізація системи теплопостачання м.Конотоп» за рахунок кредитно-грантової програми DemoUkrainaDH на засадах співфінансування з міським бюджетом.

На зустрічі з міським головою, Йохан Віллерт висловив підтримку діяльності міської ради у напрямку впровадження енергозбереження, наголосивши на першочерговості заходів з заміни застарілого газового обладнання на котельнях та оптимізації їх кількості; встановлення індивідуальних теплових пунктів; оновлення теплових мереж та використанні поновлювальних видів палива.
Енергоефективний проект «Модернізація системи теплопостачання м.Конотоп», що одержав підтримку програми DemoUkrainaDH, розроблявся управлінням економіки міської ради спільно з КП «Теплогарант», за участю управління житлово-комунального господарства міської ради.
У рамках робочого візиту делегати відвідали три комунальні котельні, на яких безпосередньо впроваджуватимуться енергозберігаючі заходи під час реалізації проекту, та ознайомилися з позитивним досвідом міста в енергозбереженні на ДНЗ№10 «Ялинка» (нова твердопаливна котельня), Дорослій поліклініці (повна заміна вікон), філії ЗОШ№5 (комплексна термосанація будівлі та системи опалення).
По завершенню зустрічі Й.Віллерт та Р.Нільссон висловив сподівання, що започаткована з м.Конотоп співпраця буде довготривалою, енергоефективною та матиме значний демонстраційний ефект.

Довідково: Програма фінансування демонстраційних проектів у секторі опалення України (DemoUkrainaDH) підтримує впровадження сучасних сталих та енергоефективних демонстраційних проектів в українському секторі централізованого опалення. З початку роботи програми, яка стартувала у 2012 році, проекти виконувалися у таких містах України як Київ, Івано-Франківськ, Житомир, Чернівці, Вінниця, Полтава, Кіровоград, Кривий Ріг, Донецьк, Луганськ.

 

CMKonotopT

З 2011 року місто Конотоп є учасником провідної ініціативи   Європейської Комісії «Угоди Мерів».

Це масштабна ініціатива Європейських міст, котра залучає місцеві та регіональні органи влади до управління процесами сталого енергетичного розвитку та захисту клімату. Вона ґрунтується на добровільних зобов’язаннях міст-учасників Угоди Мерів досягти та перевищити наступні цілі у ділянках енергетики та клімату: 20% зменшення споживання енергоресурсів (за рахунок підвищення енергоефективності та усунення втрат енергії), 20% збільшення частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі громади, 20% скорочення викидів CO2 на території міста.

У нашому місті вже півстоліття працює зручний вид громадського транспорту – трамвай. Через відсутність викидів СО2 трамвай, по праву, вважається екологічно чистим транспортом. Саме тому трамвай, як своєрідний взірець екологічності серед громадського транспорту міста, був обраний для розміщення символіки «Угоди Мерів». Капітально відремонтований та пофарбований в традиційні кольори «Угоди Мерів» трамвайний вагон вже здійснює перевезення пасажирів.

 

EUSEWKonotop

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2014».
«Година Землі» була розпочата у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії. У 2008 році ця успішна акція поширилася світом, у ній взяли участь більше 50 мільйонів людей у 35 країнах. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.
У суботу, 29 березня 2014 року о 20:30 люди в усіх країнах, що приєдналися до акції, вимкнуть світло на одну годину – Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження навколишнього природного середовища.
На підтримку акції в нашому місті відбудеться проведення тематичних виховних годин у навчальних закладах; припинення на 1 годину 29.03.2014 роботи міського електротранспорту тощо.
Енергосвідомі мешканці міста також мають приєднатися до глобальної події, – «Години Землі» та вимкнути 29 березня 2014 року о 20:30  світло, електроприлади, що не є суттєво важливими.

У рамках участі в Угоді Мерів, відповідно до завдань Плану дій сталого енергетичного розвитку м.Конотоп на період до 2020 року, з 23 по 27 червня 2014 року у місті відбулися заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW)

Докладніше

 

Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 28.10.2010 №715 “Про державне регулювання цін на паливно-енергетичні ресурси, що відпускаються населенню для побутових потреб” (зі змінами)

Конференція підписання Угоди Мерів у м.Брюссель (червень 2013 року)

UMB

Участь у конференції від міста Конотоп прийняла заступник міського голови Кошевецька Валентина Павлівна.
Захід відбувся у приміщенні Європарламенту, за організаційної підтримки Європейської Комісії. Урочистості проходили в рамках Європейського Тижня Сталої Енергії.

Участь у цьому престижному заході взяли керівники європейських інституцій, члени європейського парламенту, мери міст, які нещодавно приєдналися до ініціативи, а також представники з 36 міст-підписантів України, серед яких і місто Конотоп.
Валентина Павлівна здійснила урочисте підписання Угоди.

Місто Конотоп офіційно входить у число міст, що приєдналися до Європейської ініціативи Угода мерів, з липня 2011 року. Угода відкриває нові можливості для залучення додаткових фінансових ресурсів, покращення іміджу в сфері енергоефективності, розширення горизонтів співпраці з європейськими містами-підписантами Угоди Мерів. Офіційною структурою підтримки Угоди мерів в Україні є Асоціація «Енергоефективні міста України».
Відповідно до завдань Угоди Мерів міста мають до 2020 року забезпечити скорочення викидів парникових газів на 20%, шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії на 20%, а також зменшення споживання енергетичних ресурсів на 20%.

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2014».«Година Землі» була розпочата у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії. У 2008 році ця успішна акція поширилася світом, у ній взяли участь більше 50 мільйонів людей у 35 країнах. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.У суботу, 29 березня 2014 року о 20:30 люди в усіх країнах, що приєдналися до акції, вимкнуть світло на одну годину – Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження навколишнього природного середовища.На підтримку акції в нашому місті відбудеться проведення тематичних виховних годин у навчальних закладах; припинення на 1 годину 29.03.2014 роботи міського електротранспорту тощо.Енергосвідомі мешканці міста також мають приєднатися до глобальної події, – «Години Землі» та вимкнути 29 березня 2014 року о 20:30  світло, електроприлади, що не є суттєво важливими.