Більшість підлітків віком від 13 до 16 років вважають, що початок статевого життя в їхньому віці є цілком нормальним явищем. Згідно проведених вIMG_2093 Україні опитувань, на запитання, якими будуть ваші дії, якщо неповнолітня подруга завагітніє, близько 30% хлопців відповідали, що це її проблеми.

17.02.2016 року Конотопським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено інтерактивне заняття «Що таке репродуктивне та сексуальне здоров’я?» для вихованців спеціальної школи-інтернату. До заходу залучено лікаря-гінеколога Конотопської ЦРЛ.

Зі своєї практики, лікар повідомила, що багато дівчат живуть сексуальним життям, часто не знаючи елементарних способів запобігання вагітності, необізнані з фізіологією репродуктивної системи та анатомією людини. Як результат – небажана вагітність, аборти, різні інфекції, одержані статевим шляхом.

Щоб мати змогу отримати відповідь лікаря на делікатну тему, учасники заходу підготували у шкатулку анонімні запитання у письмовому вигляді. Таким чином лікар, орієнтуючись на конкретні питання, відповідала на них в ході заняття та надала індивідуальні консультації.

Сподіваємося, що знання, набуті під час заняття, допоможуть підліткам навчитися вибудовувати здорові статеві відносини та відповідально підходити до планування сім’ї.