23 лютого вже о шостій ранку міській голова поспішив на роботу, щоб зустрітися з громадою міста. Саме цього дня на Артема Семеніхіна чекали pidpr2приватні підприємці, які здійснюють свою діяльність на ринках «Центральний» та «Олександрівський», а також ті, хто має сезонні заробітки, торгуючи квітами та іншими непродовольчими товарами. Питання стояло про високу орендну плату на цих ринках, на думку підприємців. Як виявилося, вони сплачують орендну плату за землю адміністрації ринків у сумі від 1100 гривень до 1700 гривень. Але розібравшись у ситуації, відділ земельних ресурсів управління економіки Конотопської міської ради повідомив, що у бюджет міста за користування земельною ділянкою, площею 20 м.кв., на території ринків надходить податок у сумі, яка складає максимум 47 гривень 70 копійок. Така інформація вразила підприємців і спонукала до роздумів. У підсумку вони написали звернення до міського голови з проханням видати розрахунок вартості землі площею 20 м.кв. на Площі Конотопських дивізій,23 станом на 2016 рік. Тепер вже громада разом з відповідними органами буде проливати світло на обґрунтованість орендних платежів, які сплачують підприємці.

Іншим нагальним питанням, яке цікавить багатьох, хто має сезонні заробітки, являється наявність закріплених за ними місць для здійснення торгівлі. Щоб роз’яснити ситуацію, міський голова Артем Семеніхін зачитав текст розпорядження, яке вступає в силу з 5 березня 2016 року; згідно нього у місті будуть працювати постійно діючі ярмарки.

pidpr1

Текст розпорядження додається до уваги тим, хто бажає займатися цією діяльністю.

 

Конотопська міська рада

розпорядження  міського голови

від  19.02.2016  №51-ОД

м. Конотоп

«Про проведення ярмарків у місті Конотопі»

 

 

                                                

Відповідно до підпункту 8 пункту “а” частини першої статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833, розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.05.2009  №516-р “Питання проведення продовольчих ярмарків”, наказ Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від    08.07.1996  №369 “Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.07.1996 за №372/1397, Правила благоустрою міста Конотоп, затверджених рішенням Конотопської  міської ради (25 сесія 5 скликання) «Про затвердження правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м.Конотоп,  з метою забезпечення мешканців міста Контопа якісними та безпечними продовольчими та непродовольчими товарами, продукцією рослинництва, тваринництва і продуктами їх переробки, іншими продуктами харчування, товарами першої необхідності та запобігання торгівлі у невстановлених місцях:

1.Проводити в місті Конотопі:

регулярні ярмарки з продажу продовольчих та непродовольчих товарів;

сільськогосподарські ярмарки у вихідні, передсвяткові та святкові дні з продажу сільськогосподарської продукції, її переробки, плодоовочевих товарів, борошна, круп, макаронних виробів тощо;

сезонні ярмарки з продажу продовольчих та непродовольчих товарів у певний сезон року;

тематичні ярмарки з продажу окремих категорій продовольчих та непродовольчих товарів (новорічні, різдвяні, шкільні тощо). (Далі – ярмарки).

2.Визначити   КП «Муніципалітет», організатором  ярмарок, зазначених пунктом 1. цього розпорядження.

3.Управлінню економіки Конотопської міської ради (начальник      Гапєєва Л.А.):

3.1.Підготувати та подати на затвердження заступнику міського  голови з питань діяльності виконавчих органів ради, відповідно до розподілу обов’язків, адресний перелік та графік проведення ярмарків, із зазначенням строків проведення та організаторів на I півріччя  поточного року до 05.03.2016,  на II півріччя поточного року – до 15.06.2016.

3.2.Рекомендувати керівникам підприємств харчової та переробної промисловості брати участь у проведенні ярмарків у місті Конотоп.

4. КП «Муніципалітет»:

4.1.Надавати управлінню економіки Конотопської міської ради пропозиції щодо адресного переліку та графіка проведення ярмарків із зазначенням строків проведення на I півріччя поточного року  до 01.03.2016 та на II півріччя поточного року – до 05.06.2016.

4.2.Розробити, з урахуванням Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 у №833, наказу Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1996  №369 “Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.07.1996 за №372/1397, проекти схем розміщення об’єктів торгівлі (намети, столи, лотки, низькотемпературні лотки-прилавки), передбачивши спеціалізовані зони з продажу окремих видів продукції (овочів і фруктів, м’яса і забитої птиці, яєць, молочних продуктів, риби, меду, олії тощо).

4.3.Погодити проекти схем розміщення об’єктів торгівлі на ярмарках у місті Конотопі, розроблених згідно з підпунктом 4.2. цього пункту, з  відповідними органами у встановленому порядку.

4.4. Забезпечити у встановленому порядку розміщення та функціонування об’єктів торгівлі (намети, столи, лотки, низькотемпературні лотки-прилавки та ін.) під час ярмарок у місті Конотопі, а також проведення культурно-масових заходів (у разі необхідності).

4.5.Забезпечити дотримання Правил благоустрою міста Конотоп, затверджених рішенням Конотопської міської (25 сесія 5 скликання) «Про затвердження правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м.Конотоп, під час підготовки та проведення ярмарків, в тому числі забезпечити здійснення заходів щодо встановлення біотуалетів, урн, контейнерів для збору побутових відходів, їх належного утримання, своєчасного вивезення сміття, прибирання території та відновлення порушеного благоустрою.

4.6.Опрацьовувати можливості проведення ярмарків у місцях, в яких недостатньо розвинена мережа закладів торгівлі для забезпечення мешканців продовольчими товарами.

4.7.Залучати в установленому законодавством порядку до участі в ярмарках  безпосередніх виробників та переробні підприємства з різних регіонів України.

4.8.Забезпечувати інформування населення міста про проведення ярмарок через засоби масової інформації, розміщення інформації на дошках оголошень у жилих будинках, розташованих біля місць проведення таких ярмарків.

5.Відділу поліції (м.Конотоп) головного  управління національної поліції у Сумській області (в.о.начальника Чміль С.В.) забезпечувати охорону громадського порядку та регулювання руху всіх видів транспорту під час проведення ярмарків та запобігати торгівлі у невстановлених місцях біля таких ярмарків у місті Конотопі.

6.Головному управлінню ветеринарної медицини в місті Конотопі (начальник Радецький М.С.)  спільно з КП «Харчова лабораторія» (начальник Литвинова О.С.) організувати постійний контроль за якістю продукції рослинного та тваринного походження, яка реалізується під час проведення  ярмарків у місті Конотопі.

7.Пропонувати  ПАТ Сумиобленерго «Філія Конотопський РЕМ» здійснювати підключення торгових місць на ярмарках до електромереж за спрощеною (тимчасовою) схемою у встановленому порядку на строк проведення  ярмарків за зверненнями їх організаторів.

8.У випадку зміни містобудівної ситуації, державних будівельних норм, зміни у розташуванні інженерних мереж, що унеможливлює проведення ярмарків у певному місці, до адресних переліків та/або графіків проведення ярмарків у місті Конотопі вносяться відповідні зміни у встановленому порядку.

9.Сектору міської ради з питань внутрішньої політики міської ради  забезпечити оприлюднення змісту цього розпорядження в засобах масової інформації.

10.Інформацію про хід виконання даного розпорядження надати міському голові до 01.04.2016 та до 20.06.2016.

11.Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до розподілу обов’язків.

 

Міський голова                                                                                  А.Ю.Семеніхін